LG Makinelerinde Titreşim Motoru Mu Kullanıyor?

Salih445 Çevrimdışı

Salih445 

Süper Üye
21 Mar 2021
594
LG F2J5TNP7S Model Makinemi bilen birileri vardır. Bu yeni videosu. Altı, parke üstüne kalın mermerdi fakat servis yine bir kulp bulmasın diye tek başıma fayans zemine çektim. Videoda bariz gözüküyor zaten, iyi seyirler. Servis ile bugün 3. yakınlaşmamız olacak eğer olursa.

İçindeki çamaşır kuru havlu

Son düzenleme:
A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Gövde stabil olmadıkça, beton zemin üstüne beton zemin döküp üstüne yine beton zemin döksen yine de fayda etmiyor.
İyi mühendislik ile hesaplanmış Askı yayları
Stabil Amortisörler
Bumerang sağlam gövde
Titreme ve yürüme sorununun tek çözümü bunlar.

Bulaşık makinelerinde kirli yıkama beyaz leke gibi sorunlar, Çamaşır makinelerinde titreme yürüme sorunları, Buzdolaplarında ara bölme bloklama problemleri

Yetkili servislerin en etkisiz kaldığı konulardır.

Salih445 Çevrimdışı

Salih445 

Süper Üye
21 Mar 2021
594
Gövde stabil olmadıkça, beton zemin üstüne beton zemin döküp üstüne yine beton zemin döksen yine de fayda etmiyor.
İyi mühendislik ile hesaplanmış Askı yayları
Stabil Amortisörler
Bumerang sağlam gövde
Titreme ve yürüme sorununun tek çözümü bunlar.

Bulaşık makinelerinde kirli yıkama beyaz leke gibi sorunlar, Çamaşır makinelerinde titreme yürüme sorunları, Buzdolaplarında ara bölme bloklama problemleri

Yetkili servislerin en etkisiz kaldığı konulardır.
Amortisör değişimi talebi ısrar edeceğim bu sefer. Bu makinenin ilk 1-1.5 aylık halini bilmesem uğraşmazdım.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Eğer talibimi yerine getirmezler ise, tüketici hakem heyetine başvurup ürünün değişimini talep edeceğim. Az önce konuştum yarın geleceklerini söylediler 8-9 kiloluk makinenin titreşiminin normal olduğunu söylediler. Ama satarken hiç öyle bir şeyden bahsetmediler :)

Son düzenleme:
A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Amortisör değişimi talebi ısrar edeceğim bu sefer. Bu makinenin ilk 1-1.5 aylık halini bilmesem uğraşmazdım.

Eğer talibimi yerine getirmezler ise, tüketici hakem heyetine başvurup ürünün değişimini talep edeceğim. Az önce konuştum yarın geleceklerini söylediler 8-9 kiloluk makinenin titreşiminin normal olduğunu söylediler. Ama satarken hiç öyle bir şeyden bahsetmediler :)
8-9 Kilo titremesi normal ise 10-11 kilo evde gezintiye çıksın diye tasma da verecekler mi? :kop

Puzik Çevrimdışı

Puzik 

Süper Üye
9 Ara 2020
1,289
Makinanın katalog zımbırtıları arasında gürültü seviyesi illaki yazıyordur. Onu bulup birde bu sesi telefondan dB ölçen programla kontrol edip servise kanıt sunabilirsiniz.

F Çevrimdışı

Fatih009

Kayıtsız / Doğrulanmamış
10 yıl önce ev sahibinin verdiği 10-15 yıllık bir AEG çamaşır makinasını kullandım 2 yıl kadar.

Makinaya ilk baktığımda bu benim işimi görmez çok eski duruyor yeni bir çamaşır makinası alayım bari diye düşündüm.
Sonrasında söz konusu eski AEG çamaşır makinasını kullandıkça şaşırdım. İnanamadım bir gram titreme yoktu. Yürüme falan söz konusu değil.

Nerede şimdi o eski kaliteli beyaz eşyalar. 3500-5000 lira çamaşır makinasına para veriyorsun ve sıkma esnasında makine titriyor. Pehhh.

Salih445 Çevrimdışı

Salih445 

Süper Üye
21 Mar 2021
594
Makinanın katalog zımbırtıları arasında gürültü seviyesi illaki yazıyordur. Onu bulup birde bu sesi telefondan dB ölçen programla kontrol edip servise kanıt sunabilirsiniz.
72 db yazıyor, telefon 68-70 max gördü :bilmiyom

Makinenin altını telefon ile görmeye çalıştım. 1 yıllık makine olmasına karşın amortisörlerinde pas lekeleri görülmeye başlamış. Videosu 1-2 dakikaya yolda geliyor. Ve makinede kazanın altında ve üstünde 1 tane bile dengeleme taşı yok. kazanın ön kısmında 2 tane küçük var sadece. Ve kazan çok sıkı el ile bile hareket ettirmek çok zor.

Puzik Çevrimdışı

Puzik 

Süper Üye
9 Ara 2020
1,289
72 db yazıyor, telefon 68-70 max gördü :bilmiyom

Makinenin altını telefon ile görmeye çalıştım. 1 yıllık makine olmasına karşın amortisörlerinde pas lekeleri görülmeye başlamış. Videosu 1-2 dakikaya yolda geliyor. Ve makinede kazanın altında ve üstünde 1 tane bile dengeleme taşı yok. kazanın ön kısmında 2 tane küçük var sadece. Ve kazan çok sıkı el ile bile hareket ettirmek çok zor.
Bu appler güvenli mi bilmiyorum ama doğruysa servis buradan size savunma yapabilir diye yazdım, hazırlıklı olun.

Pitbull Çevrimdışı

Pitbull 

Süper Üye
6 Tem 2020
1,106
43
Benim görüşüm makinenizin altı kapalı olduğu için çalışma anında içerisi olması gerekenden daha sıcak oluyor. Bu sıcaklık metal yüzeylerde yoğuşma su damlacığı yapıyor. Buda amortisörlerinizin ömrünü kısaltıyor. Amortisörler değiştiğinde sorun düzelecektir. Aynı sorun 2.5 yaşındaki Altusda başıma geldi amortisör değişimi sonrası düzeldi. Ek olarak makineye balansı bozacak şekilde az veya dengesiz yük atmakta amortisörleri bozmakta.

Salih445 Çevrimdışı

Salih445 

Süper Üye
21 Mar 2021
594
Araç
Benim görüşüm makinenizin altı kapalı olduğu için çalışma anında içerisi olması gerekenden daha sıcak oluyor. Bu sıcaklık metal yüzeylerde yoğuşma su damlacığı yapıyor. Buda amortisörlerinizin ömrünü kısaltıyor. Amortisörler değiştiğinde sorun düzelecektir. Aynı sorun 2.5 yaşındaki Altusda başıma geldi amortisör değişimi sonrası düzeldi. Ek olarak makineye balansı bozacak şekilde az veya dengesiz yük atmakta amortisörleri bozmakta.
Araçların motor yağının ömrü neden 1 yıl bilir misiniz? 1 yıldan sonra yağın içine aynı sebepten ötürü (soğuk havalarda sıcak motor, blok içinde terleme yapıyormuş) su karışıyor ve yağın yapısını bozuyor. Balansta bir dengesizlik olduğu açık, bilmem amortisör bilmem yapısı gereği. Sorunum çözülmediği sürece içim rahat etmiyor.

Son düzenleme:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt