LG Dual Eco Klima Rezaleti

F Çevrimdışı

Fatih009

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Aynı makinadan haziran ayında 3 kurulum yaptirdım. Sıfır sıkıntı.

Herzaman tekrarlıyorum gene yazayım
Dual eco parasına göre oldukça iyi bir makina.

Bir ME, Panasonic,MHI,Daikin olamaz ama giriş sınıfı tüm makinaları örtürür.
Vallahi sota ustam bana anlatmana hiç gerek yok, ben senin tavsiyen üzerine aldım ve lg dual serisinden o kadar memnun kaldım ki sana çok teşekkür ederim ki daha öncede teşekkür ettim san iyiki seni dinleyip bu dual serisi klimayı aldığım için.

tüketim verileri olsun, performansı olsun, sessizliği olsun birçok emsali olan klimalarla karşılaştırdım ve lg dual serisi benden geçer not aldı.

tartışmasız parasına göre mükemmel bir cihaz, ben hem sesiyle hem performansıyla çok memnunum cihazdan.
etrafımda klima soran herkese lg öneriyorum, samimi olduğum arkadaş ve akrabalarıma yalvarıyorum neredeyse lg alın diye.

şimdi bu lokman arkadaşımızın durumuna gelirsek çok şikayeti var cihazdan ses, ısıtmıyor ve soğutmuyor demiş.
Muhtemelen cihazda bir sorun olabilir üretim hatası yada başka bir hata.
Ancak bu sorunları kanıtlamak gerek ispat gerek, yetkili servis gelip ağız çıkış sıcaklığını, emiş sıcaklığını ve her fan kademesinde kaç desibel ses çıkarıyor diye tek tek desibel ölçer ile ölçtümü, dış ünitenin sesi ölçüldümü. Yani ortada lokman arkadaşımızın bir sürü memnuniyetsizliği var, bir sürüde soru işareti var.
O yüzden birşey yazmak istemedim.

Ayrıca konuyu geriye dönük okuduğumda gene kafamda bir sürü soru işareti oluşuyor, bu cihazdaki sorunlar montaj hatası mı, cihaz fabrikasyon hatalımı, cihaz yanlış mı kullanılıyor yada beklentimi fazla yüksek giriş seviyesi bir cihazdan, bilemiyoruz, kocaman bir soru işareti...

tek bildiğimiz lokman arkadaşımızın bahsettiği şikayetleri.

Yüzlerce kişi almıştır bu lg dual serisi klimayı bu forumda ve benim okuduğum tek memnuniyetsiz kişi lokman arkadaşımız.
belki başka memnun olmayan vardır ben denk gelmedim.

Açıkçası bende bir tüketici olarak lokman arkadaşımızın memnuniyetsizliğine çok üzüldüm, sonuçta para verdi bu cihaza, ayrıca sota ustanında üzüldüğünü ve sorumluluk hissettiğini, geriye dönük okuduğum mesajlarda fark ettim.

işten geçmiş zaten garanti bitmiş...

Umarım yazdıklarımı yanlış anlamazsın sevgili lokman, ne senden tarafım ne de lg dual klimadan yanayım.

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,976
Bu forumda LG ile alakalı beyaz eşya ve klimalardan çok şikayet var. Bu tamamen tesadüf olamaz herhalde. Üretim kalitesi düşüyor belli. Nedeni de düşen alım gücü ve buna bağlı ucuz işçilik ucuz malzeme.
yeni ürünlerinde olabilir fakat eski ürünlerinden ben memnunum.
15 senelik beko lg klima var hala faaal çalışıyor.
8 yıllık lg çamaşır makinası var hala faaal çalışıyor.
7 yıllık lg led tv var hala faaal çalışıyor.
yani eski ürünleri kalitelidi ama yeni ürünlerini almadım o nedenle kalitede düşme olmuşmu bilemiyorum.

Fair Play Çevrimdışı

Fair Play 

Süper Üye
4 Şub 2021
556
Konu eski ama mesaj yazılınca okuma fırsatı buldum. Tabi 3 yıl önceki mesajdaki videolar silinmiş göremiyoruz.

Forumda aynı arkadaşımızın başka sorunları için açtığı başlıklar da varmış bu arada. Klima iç ünitesi su sızdırmış, kışın ısıtma sorunu yaşamış. Elektronik şansızlığı gerçekten çok geçmiş olsun.

Benzer şikayetleri vakti zamanında babamların aldığı demirdöküm klimada da yaşadığımızı şimdi fark ediyorum. Servis geliyor işte soğutuyor işte ısıtıyor her şey normal diyor gidiyordu. Artık garanti de bitip aradan 3 4 yıl geçtikten sonra başka bir klima ustası baktı, söktü hem genel bir bakım temizlik yapmak istedi bir de bunun kompresöründen şüpheleniyorum bazı testler yapıp kontrol edelim demişti. Sonuçta ustanın söylediği şu; bu klima muhtemelen ilk geldiğinde de bu kompresörü arızalıydı ama aradan çok zaman geçmiş bir şey diyemem, değiştirmek lazım vs vs demişti.

Elektronik şansızlığı + müşteri bilmediği için işgüzarlık yapan servis çalışanları mı diyelim bu duruma bilemedim.

Her ikimize de geçmiş olsun.

Not: Evde başka klima varken gerçekten düzgün çalışmayan klima can sıkıyor. Ben mi şizofrenim durumuna düşüyor insan.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri