LG Dual Eco Klima Rezaleti

L Çevrimdışı

lolman

Aktif Üye
26 May 2018
521
40
Valla bilemiyorum o kadar teknik detayını, elimi klimanın ağzına uzattığımda hissettiğimi söylüyorum. Vestel çok daha soğuk üflüyor aklıma acaba gaz kaçağı filan olabilir mi diye geldi. Çünk lg klima montajı yapılırken motaj sırasında arkadaş dış üniteyi borusunu çok fazla a eğdi ve boruda hafif bir kırıklık gibi birşey gördüm. Temsilen şu resim gibi

11112969d0a2c35400af.jpg

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,541
Izalasyonu Kesıp Kırılan Yerın Fotografını Atın, Eger kı Cok Fazla Kırılma Varsa Gaz Akısı Duser ve Klımanız Gerektıgı Kadar Sogutma Yapmaz.

L Çevrimdışı

lolman

Aktif Üye
26 May 2018
521
40
izolasyonu kestim baktım ama kırılan yer çok ters bir yerde hiçbir şekilde resmini çekemiyorum ancak bu şekilde gösterebilirim ve üstte paylaştığım resim kadar bir kırılma yok ondan biraz daha az. altta bulunan boru resimden pek belli olmasa kıvrım çok daha fazla

Screenshot_479b25d4df8f72237.jpg

L Çevrimdışı

lolman

Aktif Üye
26 May 2018
521
40
Bugün montajını yaptırdığım Vestel Flora

Vestel Florla 12000 btu 26C Ultra sessiz Mode Dış ünite Sesi

Motorun çalışma sesinden ayrı bir ses daha geliyor dış üniteden ne olduğunu çözemedim hışırtı sesi gibi kesik kesik geliyor videoda net şekilde duyuluyor

auz131 Çevrimdışı

auz131

Yeni Üye
14 Ağu 2018
6
38
Seste biraz azalma olsa da umduğum kadar azalma olmadı bakalım zaman ne gösterecek. Klimanın tam karşısına geçiyorum mesela 20 dereceye iniyorum bekliyorum ama klimadan çıkan hava beni üşütmüyor sanki gazı bitmiş klima olurda soğuğa yakın ılık üfler ya o şekilde oluyor . Bugün bir kargo şirketindeydim içeride arçelik klima var karşına geçtim derin dondurucudan çıkan hava gibi buz gibi üflüyordu bunun sebebi nedir
arçelik klima şuan kullandığınız klimanın aynısı hatta arçeliklerin iç ünite arkasında lg yazar :) ;)

L Çevrimdışı

lolman

Aktif Üye
26 May 2018
521
40
malesef sorun çözülmedi bu sese normal dediler . Aradan 3 yıl geçti klimanın malesef hiçbir şeyinden memnun kalmadım ne ısıtması ne soğutması

Pitbull Çevrimdışı

Pitbull 

Süper Üye
6 Tem 2020
1,105
43
Bu forumda LG ile alakalı beyaz eşya ve klimalardan çok şikayet var. Bu tamamen tesadüf olamaz herhalde. Üretim kalitesi düşüyor belli. Nedeni de düşen alım gücü ve buna bağlı ucuz işçilik ucuz malzeme.

Salih445 Çevrimdışı

Salih445 

Süper Üye
21 Mar 2021
593
LG lafını duydum geldim, yeni ürünlerin kalitesi mühendisliği berbat arkadaşlar almayın, sadece 6 yıl önceki TVsinden memnun kaldık

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,541
malesef sorun çözülmedi bu sese normal dediler . Aradan 3 yıl geçti klimanın malesef hiçbir şeyinden memnun kalmadım ne ısıtması ne soğutması

Bu klimadan forumda kullanan onlarca yüzlerde kullanıcı var.
kompresörü sesli isitmiyor, sogutmuyor
şikayetinizi
bize göstermeniz gerekir ki çözüm üretelim

cihazla ilgili olumlu yorumlarını tektek buraya yapıştırmam mümkün değil enson yapilan yorum şu sekilde.

ya sizin beklentileriniz çok yüksek yada makinanizda üretim,montaj kaynaklı sorun var.

mümkünse soğuk modda klimanızı en düşük dereceye alıp orta fanda üflediği ısıyı kablolu yada lazer termometreye
yakın mesafeden ölçüp fotoğrafını atarmısınız.

LG dual eco ve Vestel flora doğa cihazları 1 haftadır deniyorum yer Mersin

LG 26-27 dereceye ayarlı şekilde çalışıyor eğer doğru gösteriyorsa tüketim değerleri 0.1 kwh e kadar düşüyor ve sabit kalıyor. İç ünite rahatsız etmeyecek kadar da olsa sesi var dış ünite sesini ise hiç duymuyorum. Eksi olarak ise keşke uzaktan kontrol için Wi-Fi desteği olsaydı diyorum diğer eksi yanı kumandası neden ışıksız olur anlamış değilim

Vestel ise zorda olsa vakumlama yaptırarak montajı bitmişti odayı hızlıca serinletiyor dış ünite sesi içeri girmiyor ama LG ye göre bir tık daha sesli yine de rahatsız etmiyor. İç ünite sesi ise aynı sayılır. Tüketim değerlerini göstermiyor o yüzden tüketim için bir şey diyemeyeceğim. Kumandası ışıklı ve daha güzel. Sağ sol ayar tuşu olmasına rağmen çalışmıyor o özellik var sanıyordum LG eco da yoktu zaten. Wi-Fi desteği var ama sorunlu biraz. Malzeme kalitesi LG ye göre kötü. Fiyatına göre beklediğimden iyi çıktı diyebilirim.

Yine klima alacak olsam büyük ihtimalle LG tercih ederdim

F Çevrimdışı

Fatih009

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Konuyu yeni gördüm, üşenmeyip baştan sona okudum, yazacak cevap/öneri bulamadım.
Ama birşey yazmadan da edemedim.

Enteresan bir konu.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,541
Konuyu yeni gördüm, üşenmeyip baştan sona okudum, yazacak cevap/öneri bulamadım.
Ama yazmadan da edemedim.

Enteresan bir konu.
Aynı makinadan haziran ayında 3 kurulum yaptirdım. Sıfır sıkıntı.

Herzaman tekrarlıyorum gene yazayım
Dual eco parasına göre oldukça iyi bir makina.

Bir ME, Panasonic,MHI,Daikin olamaz ama giriş sınıfı tüm makinaları örtürür.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt