LG Dual Eco Klima Rezaleti

L Çevrimdışı

lolman

Aktif Üye
26 May 2018
521
40
Bu Klimayı Sota Sota arkadaşımızın tavsiyesi ile aldım. Bugün gelip montajını yaptılar montaj sırasında herhangi bir sorun yaşanmadı. isteğim üzerine yaklaşık 30 dk kadar vakum yaptılar , daha sonra seyyar kablo ile klimayı test ettiler toplamda 3-5 dk filan çalıştırdılar daha sonra seyyar kabloyu da alıp gittiler. Daha sonra ben elektrik bağlantısını yaptım. Klimayı çalıştırdım . İç ünitenin çok fazla sesli çalıştığını fark ettim evdeki ailemde bu niye böyle sesli üflüyor dediler. Daha sonra dış üniteye bakmaya gittim bir de ne göreyim resmen klima traktör gibi çalışıyor 10 metre ileriden çalışma sesi duyuluyor. servis de herhangi bir sorunu yok diyerek kayıt tutup gitmişti Yani bu videodaki herşey normal mi . LG aldığıma çok pişmanım .Kendisi bu klimayı daha önce hiç dinleyip test etti mi bilmek istiyorum yoksa sadece kağıt üzerindeki değerler ile mi tavsiyede bulundu .Şimdi ne yapacağım. A Ado

Dış ünite

İç Ünite ( Video sonunda klimayı kapatıyorum ses kesilince iç ünitenin ne kadar ses çalıştığı daha belli oluyor )

Son düzenleme:
N Çevrimdışı

noneedtopanic

Yeni Üye
30 Haz 2018
12
38
Geçmiş olsun efendim servisin azizliğine uğramışsınız umarım müşteri hizmetleri sorununuzu çözüme kavuşturur

L Çevrimdışı

lolman

Aktif Üye
26 May 2018
521
40
Kesinlikle klimayı iade etmek istiyorum bunun için ne yapmak gerekiyor .Şikayetvara baktım sanırım bu iade işi çok zor .Servis kaydı olmadan iade olmaz sanırım. Alalı 10 gün oldu bugün kuruldu. Servis bu ses var tarzı sorunları kesinlikle kabul etmiyormuş .Bu sıcaklarda mahvolduk

L Çevrimdışı

lolman

Aktif Üye
26 May 2018
521
40
Hocam mh arayıp ısrarla memnuniyetsizliğinizi belirtip değişim isteyin bence

Klimanın kendisinde bu sorun var bence bu klima çıkalı 2-3 ay olmuş daha şikayetvar.com da dış ünitenin ses yaptığı ile ilgili bir sürü şikayet var . Biraz da benim enayiliğim oldu iyice araştırmadan aldım.Kesinlikle ben iade istiyorum

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,259
L lolman, lg uretim ve arçelik beko dahil
Ilk çalışmada sesli calistigini defalarca soyledim. Bu Durumla ilgili Videolar Paylastim.
Bunun Sebebi Klimaniz iceriyi hizlica soğutmak adina yuksek frenkansta calisiyor.
Bir Muddet sonra normal frenkansa dusunce
Sesten eser kalmayacaktir.
Klimanizi Ac Kapa Yapmadiginiz Surece
Cihazıniz Kolay Kolay Yuksek Frenkansa Cikmayacak Kompresor Sesini Duymayacaksiniz.
(Ben 25 Derece Kullaniyorum 10dk Sonra Sesten eser kalmiyor)

Ic Unitedeki Ruzgar Sesi mi Motorun Sesi Pek Anlayamadim
Bununla ilgili Servise Basvuru Yapın
Normal Bir Ses Degil.

L Çevrimdışı

lolman

Aktif Üye
26 May 2018
521
40
L lolman, lg uretim ve arçelik beko dahil
Ilk çalışmada sesli calistigini defalarca soyledim. Bu Durumla ilgili Videolar Paylastim.
Bunun Sebebi Klimaniz iceriyi hizlica soğutmak adina yuksek frenkansta calisiyor.
Bir Muddet sonra normal frenkansa dusunce
Sesten eser kalmayacaktir.
Klimanizi Ac Kapa Yapmadiginiz Surece
Cihazıniz Kolay Kolay Yuksek Frenkansa Cikmayacak Kompresor Sesini Duymayacaksiniz.
(Ben 25 Derece Kullaniyorum 10dk Sonra Sesten eser kalmiyor)

Ic Unitedeki Ruzgar Sesi mi Motorun Sesi Pek Anlayamadim
Bununla ilgili Servise Basvuru Yapın
Normal Bir Ses Degil.

Klimayı 1 saat boyunca çalıştırdım seste hiçbir değşiklik olmuyor ilk nasıl çalışıyorsa aynı ses devam ediyor aynı çamaşır makinesi çalışıyor gibi sanki yüksek devirde motor dönüyormuş gibi ses çıkıyor. 4 kişiye dinlettim herkes sesin yüksek olduğunu söyledi.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,259
klımanızı 23 setlemıssınız 23 dereceyi bulana kadar seslı calısacaktır

ben25 kullanıyorum 10dk sonra sesı kesılıyor. elektrık kesılene yada ac kapat yapakadar bu sesı bırdaha duymasınız

dereceye nekadar asagı cekersenız bu sure uzar
amac ortamı daha hızlı sogutmak ıcın kompresorunun devrını en uste cıkarmaktır bu durumda ses olarak gerı donuyor bunu hep soyledım.

4. kademe fanda kullanmaya devam edın sesın kesıldıgını goreceksınız. 1 saat kullanımla bu on yargıya varmayın.

L Çevrimdışı

lolman

Aktif Üye
26 May 2018
521
40
klımanızı 23 setlemıssınız 23 dereceyi bulana kadar seslı calısacaktır

ben25 kullanıyorum 10dk sonra sesı kesılıyor. elektrık kesılene yada ac kapat yapakadar bu sesı bırdaha duymasınız

dereceye nekadar asagı cekersenız bu sure uzar
amac ortamı daha hızlı sogutmak ıcın kompresorunun devrını en uste cıkarmaktır bu durumda ses olarak gerı donuyor bunu hep soyledım.

4. kademe fanda kullanmaya devam edın sesın kesıldıgını goreceksınız. 1 saat kullanımla bu on yargıya varmayın.

Ben odanın kapısını açıyorum bütün evi soğutmak için bütün evin 23 dereceyi bulması zaten çok zor , bu da demek oluyor ki klima çok uzun süre yüksek seste çalışacak. Zaten bütün inverter klimalar ortam sıcaklığını bulduğunda motor duruyor .bu aöylediğiniz lg klima için bir artı değil.İlk 10 dk bu sesi çıkarıp ses kesilse gene önemli değil. 1 saat zaten çok uzun bir süre ses hemen rahatsız ediyor evin içine duyuluyor.15 yıllık eski vestel klimamda bile böyle ses çıkmıyordu. Keşke midea alsaydım çok pişmanım . Klimayı alalı henüz 11 gün oldu. İade nasıl yapılabilir geri yapılabilir . Servis kayıt mı tutması gerekiyor

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,259
25Alıp Yuksek Fanda Calıstırmaya Alıp Devam Edın.

23 Almanız Klımanızı Yuksek Frenkans Zorlamak ve Tuketımı Arttırmaktan Baska Bırsey Ise Yaramaz.

Sogutacagınız Alanın Soguga Doymasını Bekleyın. Sesı Azaldıgı Goreceksınız.

Tum Eve Vurdugunuzu Belırtımıssınnız ? Toplam Alan Kac M2 Daha once Belırttıgınız Hatırlamıyorum.

L Çevrimdışı

lolman

Aktif Üye
26 May 2018
521
40
Ev 75 m2 .ayrıca diğer 2 odadada klima çalışıyor.toplamda 3 klima 18 lik.12 lik ve 9luk Az önce servis ile görüştüm sevisin sahibine bu videoyu whatsapp üzerinden gönderdim. Daha sonra telefonda yüz yüze görüştüm.bana sesin çok normal olduğunu illa sorun olduğunu düşünüyorsanız arıza kaydı açtırmamız gerektiğini söyledi . Tabi arıza kaydı açtırdığımda sorun bulamazlar ise 75 lira alacaklarını belirttiler. Bence boşuna açtırmayın boşa para vermiş olursunuz ses gayet normal dedi. Valla Sota Sota hocam yaktın bizi

S Çevrimdışı

SudaEriyenAspirin 

Aktif Üye
22 Haz 2018
284
33
Klimaya şans verin. İlk kullanımla hemen yargılamayın. Büyük ihtimalle ortamı istenilen dereceye getiremediği için böyle çalışıyor. Yoksa yarım saat 45 dk gibi bir süre sonra sesi azalması lazım. İlk çalışmada odanın kapısını kapatıp deneyin. Bir müddet sonra yavaşlayacaktır.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,259
L lolman, hocam bıraz klımaya zaman ver odalarınızın rejıme oturması zaman alır.

arkadaslar ozur dılerım klımam suanda sessızce calısıyor dedıgınız mesajı gorecegıme adım gıbı emınım :ok

bu klımayı 2 yıldır kullanıyorum. tum aıle bıreylerımede taktırdım aynı durum onlarda oldu. kısacası rahat olun.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri