LG 75UH855 evde tadilat sonrası ekranda arıza

A Çevrimdışı

alimurat

Aktif Üye
30 Eki 2022
50
46
Adem Helvacı Adem Helvacı ustamıza bir danışın derim, acele etmeyin.
Telefonu vs yok bulamadim instagramdan yazdim ya da gormedi bile belkide

Ankara da panelci Haydar usta var ondan,fiyat alın. Tel 0542 122 25 22 sadece panel değişimi olmasın led bar takımınıda komple değiştirsinler. Led bar değişimi paneli sökmek risklidir büyük panel sonra başınıza iş almayın.
Tam da onlardi zaten gorustuklerim haydar , kardesi oguz ve zeynel bey calisan. Sabah verecegim tv yi. Tesekkur ederim.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Günaydın; Dün Toplantı günüydü ofiste yoktum bütün gün.
TV lere verdiğim ömür ortalama 5 yıl. bu durum 3 olur 7 olur ona kimse bir şey diyemez. Haydar usta işinin erbabıdır, esnaflığı da sağlamdır. Selam söyleyin gerisini zaten görüşmüşsünüz :ok

A Çevrimdışı

alimurat

Aktif Üye
30 Eki 2022
50
46
TV lere verdiğim ömür ortalama 5 yıl. bu durum 3 olur 7 olur ona kimse bir şey diyemez. Haydar usta işinin erbabıdır, esnaflığı da sağlamdır. Selam söyleyin gerisini zaten görüşmüşsünüz :ok
Çok sağolun üstadım işiniz gücünüz rast gitsin

A Çevrimdışı

alimurat

Aktif Üye
30 Eki 2022
50
46
Malesef halen TV m yapılamadı bu kez de Ticon Bord diye birşey bekleniyormuş Çinden, sipariş edilmiş ama kargo takip edilemiyormuş. Panel İstanbuldan gelmiş galiba. 1 ay bir haftadır TV sizim malesef yapılır inşalah.

A Çevrimdışı

alimurat

Aktif Üye
30 Eki 2022
50
46
Üstadım bu arkadaşlar iyi niyetle olsa gerek 1 hafta 10 güne yapar getiririz demişlerdi, fakat bugün tam 1.5 ay oldu panel geldi demişlerdi denediniz mi dedim hayır deneyeceğiz vs dediler, son olarak Ticon Bord sipariş edildi çinden dediler. Çinden bir parça kaç günde gelir kargo takibi felan da yapılamıyor mu galiba, daraldım yılbaşına da TV siz mi gireceğim acaba.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Üstadım bu arkadaşlar iyi niyetle olsa gerek 1 hafta 10 güne yapar getiririz demişlerdi, fakat bugün tam 1.5 ay oldu panel geldi demişlerdi denediniz mi dedim hayır deneyeceğiz vs dediler, son olarak Ticon Bord sipariş edildi çinden dediler. Çinden bir parça kaç günde gelir kargo takibi felan da yapılamıyor mu galiba, daraldım yılbaşına da TV siz mi gireceğim acaba.
Hiç hazetmiyorum uzayan işlerden. Çinden parça gelmesi 55gün de olur bir hafta da olur, ne ile geldiğine nasıl geldiğine göre değişir durum.
Şu öneri işi bu nedenle çok can sıkıcı, ürün öneriyorsun sorun çıkıyor sorumluluk hissediyorsun, esnaf öneriyorsun sorun çıkıyor yine aynı durum.

A Çevrimdışı

alimurat

Aktif Üye
30 Eki 2022
50
46
Hiç hazetmiyorum uzayan işlerden. Çinden parça gelmesi 55gün de olur bir hafta da olur, ne ile geldiğine nasıl geldiğine göre değişir durum.
Şu öneri işi bu nedenle çok can sıkıcı, ürün öneriyorsun sorun çıkıyor sorumluluk hissediyorsun, esnaf öneriyorsun sorun çıkıyor yine aynı durum.
Estagfurullah, sorumluluğunuz yok kesinlikte, saygılar. Firmanında elinde olan bir durum değil anlaşılan bekleyeceğim mecbur.. İlginiz için teşekkürler.

A Çevrimdışı

alimurat

Aktif Üye
30 Eki 2022
50
46
Peşin ödemedim üstadım. İlginiz için teşekkür ederim. Aradım az önce telefonu bu kez açan Haydar Bey ile görüştüm Çin tatil o yüzden gelmiyor dedi. Bildiğim kadarı ile Çin haftaya 2 haftalık bir tatilleri var. Önceden giriyorlarsa bilmem , siparişi vereli ise haftalar oldu.
HAydar Bey paneli taktığını söyledi Sony panel takmışlar ellerinde varmış, buna ticon kart sipariş edilmiş, Türkiyede yokmuş.
Benim LG TV nin 3D özelliği vardı o devam eder mi dedim , etmeyebilir bilmiyorum dedi Haydar Bey, 3D giderse üzülürüm.
HDR+ özelliği vardı o da giderse iyice tadım kaçar baya bir kaçar :( 2 ay bekleyip 15 bin TL ödeyip yamalı ve eski özelliklerini yitirmiş bir TV alırsam tatsız olur.
Şimdiden bir tadı kalmadı gerçi de.. kısmet benim her işim böyledir kimsede bir kusur yok benim işle böyle genelde..

A Çevrimdışı

alimurat

Aktif Üye
30 Eki 2022
50
46
Ben yine de durumdan huzursuz oldum açıkçası. Peşin bedel ödemişmiydiniz?
Para ödemedim henüz ama üstadım 2 Ekim de teslim ettiğim TV de bu ay sonunda 4. ay dolacak. Bana ilk ürünü aldıklarında 1 hafta 1 gün maksimum, parça beklersek en çok 1 ay demişlerdi. 4 ay oldu fakat bana ufukta mutluluk yok gibi. Panel taktık faka ticon kart takamadık dediler, sipariş etmişler birkaç kez yanlış ürün gelmiş dediklerine göre. Paneli bulmalarına sevinmiştim fakat taktığımız panelde orjinal LG nin paneli değil Sony panel taktık diyorlar.
Benim TV m 120 Hz idi, bu nasıl belli değil, 3D özelliği vardı HDR+ idi , bu özellikleri devam edecek mi diyorum yok diyorlar.
Ne önerirsiniz TV mi geri isteyip alternatif tamirci arasam mı?

Son düzenleme:
hosbulduk Çevrimdışı

hosbulduk 

TFC Team
9 Kas 2018
3,721
Para ödemesim henüz ama üstadım 2 Ekim de teslim ettiğim TV de bu ay sonunda 4. ay dolacak. Bana ilk ürünü aldıklarında 1 hafta 1 gün maksimum, parça beklersek en çok 1 ay demişlerdi. 4 ay oldu fakat bana ufukta mutluluk yok gibi. Panel taktık faka ticon kart takamadık dediler, sipariş etmişler birkaç kez yanlış ürün gelmiş dediklerine göre. Paneli bulmalarına sevinmiştim fakat taktığımız panelde orjinal LG nin paneli değil Sony panel taktık diyorlar.
Benim TV m 120 Hz idi, bu nasıl belli değil, 3D özelliği vardı HDR+ idi , bu özellikleri devam edecek mi diyorum yok diyorlar.
Ne önerirsiniz TV mi geri isteyip alternatif tamirci arasam mı?
Öncelikle gecmis olsun, büyük ekran Panel tv tasirken bile büyük stres yasatir insana, sizin yasadiklariniz stresi daha da artiran sekilde devam etmis.

Genelde insanlar dis darbe yok/ belli olmuyor bu panel saglam veya icteki katman kiriktir diye düsünürler,öncelikle daha arkada kirilacak bir katman yok.Resimdeki beyaz esnek katman var.Eger tv ye lamba tutarsaniz kirilan bölgeyi tv kapaliyken görebilirsiniz,2.el tv alimlarinda ise yarayan bir uygulamadir.

Sanirim sizin tv nizin ekraninin orjinali bulunamamis veya ellerinde olan daha uygun bir fiyat sunabildikleri paneli takmaya calisiyorlar.Bu tip tamiratlarda benim karsilastigim problemlerden bazilari diyelim ki panel uyum sagladi ve tv acildi ama tv niz artik yeni takilan panelin özellikleriyle calisacak,bu su demek 3D özelligi yoksa artik tv nizin bu özelligi olmayacak.Eger Panel tv ye tam uyum saglamaz ise bu sefer ters görüntü renkleri bozuk görüntü ve benzeri görüntü sorunlari ortaya cikacak bu sorunlar Vestel ürünlerinde Panel yazilimi yüklenerek cözülebiliyor ,sanirim panel uyumunda ortaya cikan görüntü problemini cözemedikleri icin siz beklemek zorunda kaliyorsunuz.

Sonuc olarak sizin icin maddi boyut mu yoksa tv nizin görüntü verip istediginiz özelliklere sahip olmamasi daha cok rahatsiz eder buna siz karar vereceksiniz.

6664d864-c79d-428b-ac26-21b7161a9830987190b563bc7400.jpg

A Çevrimdışı

alimurat

Aktif Üye
30 Eki 2022
50
46
İlginiz için teşekkürler.
Ellerinde LG nin paneli yokmuş aynı boyutta Sony panel takacaklarmış, en azından 15 bin TL ye izlenebilir büyük boy bir UHD TV m olsun, çöpe atacağıma o nedenle sabırla bekliyorum. Yoksa bu haliyle tabi içime sinmez.
Paneli taktık dedi firma panel takılı haldeymiş ama Sony üretimiymiş, buna uygun ticon kart iki kere gelmiş iki seferde de yanlış parça gönderildi çinden bekliyoruz diye yazdılar bana, bir hafta on gün önce hiç gelmedi çin tatile girdi vs. demişlerdi. Buradan da hangi söyledikleri doğru anlamadım biraz güvenim sarsıldı. Yapamasalar herhalde yapamadık der geri getirirler bekletmelerinin onlarada faydası yok. 15 bin TL demişlerdi onu artırmasınlarda. Bekliyorum halen fakat yaklaşık aydır TV sizim yine bozuk ekranlı bir laptoptan ve cepten haber vs izliyorum.

Yeni bir TV alacağım sanırım. Bunun özelliklerinde TV zor gerçekten çok memnundum ama 4K belki daha büyük birşey alırım artık paranın canı cehenneme.

Bu arada LG servisi yine aradım elimzide o panel yok, kore LG ye mail atıp sorarız ama bunun için fatura gerekli dediler. prosedür böyle imiş, faturayı arayacağım evde. Amaç şu , parça var ise 35-40 bin TL para , alacak değilim ama yoksa 10 yıl boyunca parça tedarik edebilme şartını yerine getiremedikleri için değişim önerip, ücret farkı ödeyip başka bir TV alırken fiyat düşmeme yardımcı olabilirlermiş. Bu ilginç geldi, şimdi evde yanı yakıla fatura arayacağım. LG servisi gelip kurmuştu TV yi ama merdiven altı bir dükkandan nakit almıştım , adam servisi aramıştı, servis TV yi alıp beni takip edip evime getirip kurmuştu TV yi , faturayı vs. de hatırlamıyorum hiç.

Geri
Üst Alt