LG 75UH855 evde tadilat sonrası ekranda arıza

A Çevrimdışı

alimurat

Aktif Üye
30 Eki 2022
50
46
Merhaba değerli katılımcılar,
Evde bazı tamirat tadilat boya badana işleri sonrası TV yi yerine koydum açtığımda böyle bir manzarayla karşılaştım. TV yi gözüm gibi korumuştum bir darbe vs aldığını görmedim taşıma işini de odadan odaya özenli şekilde yaptık. Bu panel kırık mı sizce sorun ne olabilir. TV kapalı iken dışardan hiçbir darbe belirtisi yok. Açınca manaza eklediğim resimlerdeki gibi.

20221030_140421065cef1d905a626f.jpg
20221030_1404268ba57db322a1510d.jpg
20221030_140436b1b15d060864722a.jpg

A Çevrimdışı

alimurat

Aktif Üye
30 Eki 2022
50
46
darbe alsa kapalıyken de bir belirtisi olmaz mı ekranda kapalıyken bir cizik dahi yok , panel değişimi yapılır mı nereleri tavsiye edersiniz , yetkili servislerden birini aradım LG yeni bir TV fiyatı ya da daha pahalı olabilir dedi , Ankarada yaşıyorum

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
darbe alsa kapalıyken de bir belirtisi olmaz mı ekranda kapalıyken bir cizik dahi yok , panel değişimi yapılır mı nereleri tavsiye edersiniz , yetkili servislerden birini aradım LG yeni bir TV fiyatı ya da daha pahalı olabilir dedi , Ankarada yaşıyorum
Yani panellerin perakende maliyeti yüksek maalesef.
Panelin yapısına bağlı.
Işık tutup kapalıyken de hasarı görebilmeniz lazım.
Bu net bir şekilde fiziksel hasar, belki taşırken elinizle bastırıp kırmış da olabilirsiniz.
LG'nin IPS panelleri normalden incedir, bu da IPS panelse çıt diye kırılıverir yani.

Yeni panele en fazla 1 yıl garanti verirler.
Siz bence TV'yi bu şekilde satışa çıkarın, parça niyetine satın.
Sonuçta panel hariç diğer bileşenler sağlam.

Bütçenize göre de yeni bir TV bakın, yapılabilecek bir şey yok.
75 inç olsun diyorsanız illa bütçenizi artırmanız gerekebilir tabi bilemem.

A Çevrimdışı

alimurat

Aktif Üye
30 Eki 2022
50
46
Lg servis cok yuksek bir fiyat cekecek gibi ozel servislerle gorusecegim yarin, cok tesekkurler ilginiz icin.
Bir boy buyuk alirim artik nasip olursa 86 olur. Ben cok dikkatliydim de bir kez ben yokken usta yonunu degistirmis tek basina belki bastirdi parmagini citlatti kesinlikle distan birsey belli degil kapali iken. Simdi adami arayip hesap sorsam olmaz, artik olan olmus.

ramchomania Çevrimdışı

ramchomania 

Süper Üye
8 Mar 2020
2,097
40
Lg servis cok yuksek bir fiyat cekecek gibi ozel servislerle gorusecegim yarin, cok tesekkurler ilginiz icin.
Bir boy buyuk alirim artik nasip olursa 86 olur. Ben cok dikkatliydim de bir kez ben yokken usta yonunu degistirmis tek basina belki bastirdi parmagini citlatti kesinlikle distan birsey belli degil kapali iken. Simdi adami arayip hesap sorsam olmaz, artik olan olmus.

Özel servisinde 75" panel işine gireceğini sanmam

Tv kaç yıllık konut sigortanız var mı

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
Özel servislerin bu koşullarda bu riski alacağını sanmıyorum.
O paneli takarken bile kırılma yaşanabiliyor, 75 inç için ciddi fiyat isterler.
Risk büyüdükçe fiyat artar çünkü.
Bence değiştirtme yolunu tercih etmeyin.
Ev sigortası vs yoksa yeni ürün alın.
Ya da TV yerine projeksiyona geçin.
En azından kırılma tehlikesi olmaz.
Tabi onların da dertleri ayrı.
Maliyetleri apayrı.

A Çevrimdışı

alimurat

Aktif Üye
30 Eki 2022
50
46
Özel servisinde 75" panel işine gireceğini sanmam

Tv kaç yıllık konut sigortanız var mı
sigortam yok, tv 5 yıllık

Özel servislerin bu koşullarda bu riski alacağını sanmıyorum.
O paneli takarken bile kırılma yaşanabiliyor, 75 inç için ciddi fiyat isterler.
Risk büyüdükçe fiyat artar çünkü.
Bence değiştirtme yolunu tercih etmeyin.
Ev sigortası vs yoksa yeni ürün alın.
Ya da TV yerine projeksiyona geçin.
En azından kırılma tehlikesi olmaz.
Tabi onların da dertleri ayrı.
Maliyetleri apayrı.
Tavsiyeler için teşekkür ederim şöyle bir görüşeyim bugün , pazar günü bazı yerler belirledim, ama yine de dediğiniz gibi olacak galiba, yeni bir TV alır isem artık yerinden oynatmak için bile yetkili servisi çağırırım ki oynatmam aslında. Projeksiyon konusuna yabancıyım alışkın değilim, lambası sesi vs olur onların tahminin tercih etmem.
Bu arada ev sigortası olayını birkaç kişi dile getirmiş aslında tadilat öncesi bunu yaptırsa idim çok akıllıca olurmuş çünkü bir de su basması olayı yaşandı kesilen borudan dolayı bir oda parkesi yeniden yapıldı. Bazı dersler aldım. Ustalara demek ki elinizi sürmeyin diye uyarmam lazımmış. Aslında TV yi alıp karşı komşuya rica edip evinde misafir etmeyi düşünmüş fakat çekinmiştim öyle yapsaydım keşke.

Son düzenleme:
A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,976
ben 10 günlük onvo 4k tvyi kırdım arkasına hdmı kabloyu takarken masa üstüne devrildi ve ekran kırıldı servisi kaç kere aradım sözde ellerinde ekran yokmuş fabrikaya sormuşlar ekran olsada servisin söylediği sıfır tv parasına gelir diyor .

A Çevrimdışı

alimurat

Aktif Üye
30 Eki 2022
50
46
Youtube videolarından işin uzmanı olduğu belli bir firmadan makul sayılabilecek bir fiyat aldım az önce 5 yıl önce TV yi aldığım fiyatın aynısı, sıfır bir boy büyük TV nin yarı fiyatından daha az bir fiyat, TV yi evden alacaklar ve 1 hafta içinde teslim edecekler birkaç yer ile daha görüşeceğim bu gelişmeye sevindim doğrusu bu kadar bir maddi hasar ile bu olayı atlatabilirsem şükredeceğim zira TV m den son derece memnun idim arkadaşlar teknolojisini eskimiş bulabilirsiniz ama harmankordon sesi, 3D özelliği ile vs beni kesiyordu. Sadece gözüm alıştı keşke bir boy daha büyük alsa idim keşke diye düşünür olmuştum.
Adem Helvacı Bey sürekli bu LCD TV lerin ömrünün 3-5 yıl olduğunu söylediği de dikkate alınır ise yeni bir TV ye büyük paralar ödemektense kusursuz bir işlem olacak ise bu tamiratı değerlendireceğim. Birkaç yer ile daha görüşüp karar verip harekete geçeceğim, gelişmeleri buradan paylaşmaya devam edeceğim. İlgilenen arkadaşlar için tekrar teşekkür ederim.

A Çevrimdışı

alimurat

Aktif Üye
30 Eki 2022
50
46
Lg

Ozel servis 15 bin tl dedi panel elimide 2 tane var uyarsa 1 haftaya teslim ederiz uymazsa tedarik etmemiz gumruk vs 15 20 gun maksimum surer dedi. Buraya vermeyi dusunuyorum. Ne dersiniz?
Bu fiyata 75 inc 4k bir lg alamam bu ozelliklerde. Servisin verdigi fiyati hic soyelemeyim, sifir tv den pahali.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
Lg

Ozel servis 15 bin tl dedi panel elimide 2 tane var uyarsa 1 haftaya teslim ederiz uymazsa tedarik etmemiz gumruk vs 15 20 gun maksimum surer dedi. Buraya vermeyi dusunuyorum. Ne dersiniz?
Bu fiyata 75 inc 4k bir lg alamam bu ozelliklerde. Servisin verdigi fiyati hic soyelemeyim, sifir tv den pahali.
A Adem Helvacı ustamıza bir danışın derim, acele etmeyin.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Lg

Ankara da panelci Haydar usta var ondan,fiyat alın. Tel 0542 122 25 22 sadece panel değişimi olmasın led bar takımınıda komple değiştirsinler. Led bar değişimi paneli sökmek risklidir büyük panel sonra başınıza iş almayın.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri