Önemli Lcd ve led televizyonlarda görüntü , ses , sinyal sorunları ve çözümleri

grezimonk Çevrimdışı

grezimonk

Süper Üye
21 May 2018
647
Adem Bey TV TKGS güncellemesinde hata veriyor sonrada kurulumda uydu sinyalini hiç görmüyor, diseqC A seçiyoruz arama yapıyoruz ama ne uydu sinyalini görüyor ne de kanal buluyor. Sorunu yaşayıp çözen çok olmuş ama servisteki arkadaş anakart değişmeli sıkıntı var dedi. Öyle kaldı tv, neden kaynaklanıyor olabilir . LG 55nano756 tv
garantisi var mı?... bence yazılımdan kaynaklıdır... anakartta gözleri kalmış sanki...

B Çevrimdışı
5 Şub 2019
35
35
uydu adı ne ona bak yeni uydu eklemeyi dene... + sıfırsa değişim gerektirir...
Maalesef olmadı hocam ,iade için talep oluşturdum
20220326_183504.jpg

B Çevrimdışı
5 Şub 2019
35
35
para iadesi yada değişim için servise başvurdun mu?...
Servis üretici firmadan değişim ya da anakart değişimi talep edebileceğimi söyledi. Ben rapor tutturup satın aldığım bayiden ücret iadesi talep ettim, kargo firmasının ürünü almasını bekliyorum.

Bu konu dışında

Daha önce arızalanıp vestelin 6500 + bozuk tv karşılığında yenilemeyi talep ettiği Toshiba tv için Tüketici Hakem Heyetine başvurmuştum. Bugün vestel servisinden arandım. 4500 TL + bozuk tv karşılığında 50U9600 TV vermeyi önerdiler.
Tamirci esnafı panel değişimi için 5600 lira talep edince vestelin teklifini kabul etmek daha cazip geldi.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Servis üretici firmadan değişim ya da anakart değişimi talep edebileceğimi söyledi. Ben rapor tutturup satın aldığım bayiden ücret iadesi talep ettim, kargo firmasının ürünü almasını bekliyorum.

Bu konu dışında

Daha önce arızalanıp vestelin 6500 + bozuk tv karşılığında yenilemeyi talep ettiği Toshiba tv için Tüketici Hakem Heyetine başvurmuştum. Bugün vestel servisinden arandım. 4500 TL + bozuk tv karşılığında 50U9600 TV vermeyi önerdiler.
Tamirci esnafı panel değişimi için 5600 lira talep edince vestelin teklifini kabul etmek daha cazip geldi.
Vestel eskiden ücretli değişimlerde inanılmaz cazipti yalan değil.
Son dönemde ise ücretli değişim adı altında resmen yeni ürün satıyorlar vatandaşa.
O nedenle ilk teklifleri kabul etmemek daha mantıklı olabiliyor.
Gönlünüze sağlık.

B Çevrimdışı
5 Şub 2019
35
35
Vestel eskiden ücretli değişimlerde inanılmaz cazipti yalan değil.
Son dönemde ise ücretli değişim adı altında resmen yeni ürün satıyorlar vatandaşa.
O nedenle ilk teklifleri kabul etmemek daha mantıklı olabiliyor.
Gönlünüze sağlık.
Sağ olun hocam , aslında yeni sipariş verince vestelle boğuşmayı bırakmayı düşünüyordum. Gerçi aldığım tv de arızalı çıktı yine uğraşıyorum ? sizin paylaşımınızdan sonra THH yazmaya karar verdim. Gerçekten iki hafta içinde defalarca arandım Vestel tarafından, iyiki THH var yoksa umutlarında değildi. Size de çok teşekkür ederim hocam

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Sağ olun hocam , aslında yeni sipariş verince vestelle boğuşmayı bırakmayı düşünüyordum. Gerçi aldığım tv de arızalı çıktı yine uğraşıyorum ? sizin paylaşımınızdan sonra THH yazmaya karar verdim. Gerçekten iki hafta içinde defalarca arandım Vestel tarafından, iyiki THH var yoksa umutlarında değildi. Size de çok teşekkür ederim hocam
Forumumuzun tüketicilere ciddi faydası olduğu görüşündeyiz uzun yıllardır.
Dışarıdan aldığımız duyumlar ise her ne kadar resmi olarak bizleri muhatap kabul etmeseler de arka planda çalışmalarımızı çok yakından takip ettiklerini doğruluyor. Samsung LG vs birçok frmanın yetkilileri ile sağladığım görüşmelerde neredeyse tüm firma temsilcilerinden aynı dönüşleri aldığımı beyan edebilirim rahatlıkla.

Eğer burada tüketiciye bir katkı sunabiliyorsak yine tüketicilerin bu mecrada BİRLİK olmasından kaynaklandığını da vurgulamak isterim. :ok

Geri
Üst Alt