Kombi Sürekli Su Eksiltiyor

B Çevrimdışı

Ballistix

Aktif Üye
23 Ağu 2020
185
28
Kombi giriş çıkışını kapattığınızda da basınç düşüyor muydu?
O beyaz borularda kombiye girmeden önce vana yok mu?

montaj bu şekilde hocam.

CFEF3517-FD92-4047-82F8-71246310822C.jpg

B Çevrimdışı

Ballistix

Aktif Üye
23 Ağu 2020
185
28
En sağdaki beyaz vanayı ve kırmızıların tamamını kapatın bakalım.
Düşüş devam ediyorsa sorun kombide olabilir bence.
Tek tek gidiyorum, en son dediğiniz şekilde yapacağım. Bunun haricinde kırmızı kollektörde de bir vana olsa iyi olurdu. Onu da takmayı düşünüyorum.
Peki bunları kapattığımızda, hala kaçak varsa, kombide nasıl bir arıza bizi bekliyor?

dün servise sordum hemen tesisatta kaçakvardır sıfır kombi deyip kestirip attı

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Tek tek gidiyorum, en son dediğiniz şekilde yapacağım. Bunun haricinde kırmızı kollektörde de bir vana olsa iyi olurdu. Onu da takmayı düşünüyorum.
Peki bunları kapattığımızda, hala kaçak varsa, kombide nasıl bir arıza bizi bekliyor?

dün servise sordum hemen tesisatta kaçakvardır sıfır kombi deyip kestirip attı

Bana da tesisat arızası gibi geliyor ama ihtimalleri elemek iyi olur tabi.
Eşanjör sızıntısı olsa mutlaka bir yerden dışarı akar diye düşünüyorum.
Genleşme tankı, sizin kombide içte solda sanırım, yetersiz hava basıncına sahip olabilir.
Ya da genleşme tankına su doluyor olabilir.

Kombinin bir yerinden su sızmıyorsa, genleşme tankıdır diye düşünüyorum.
Olmadı bir de kombinin yoğuşma suyu çıkışını kapalıyken gözlemleyin derim.
Alakasız da olsa.

Yeni kombi, yapabileceğiniz fazla bir şey yok.
Servis gelip baksın. Kim yaptıysa bunu o bulacak arızasını. :bilmiyom

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Çok anlamam ama ben mantiken şunu düşünüyorum bu kadar su basımında kombide hata olsa idi ortaya çıkardı , elbet bı yerden su sizardi veya hava tankı bozuksa bile artık Su almazdı içine? Yanlış mıyım. Tek aklıma gelen de suyu buhar yoluyla atması ama bu kadar atabilir mi ?

Alt katın varsa bu sor tavanda bı yerde kararma vs var mı?
Bastığın su İstanbul'un Fatih semtinin bı günlük ihtiyacını karşılar gibi duruyor ?

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Çok anlamam ama ben mantiken şunu düşünüyorum bu kadar su basımında kombide hata olsa idi ortaya çıkardı , elbet bı yerden su sizardi veya hava tankı bozuksa bile artık Su almazdı içine? Yanlış mıyım. Tek aklıma gelen de suyu buhar yoluyla atması ama bu kadar atabilir mi ?

Alt katın varsa bu sor tavanda bı yerde kararma vs var mı?
Bastığın su İstanbul'un Fatih semtinin bı günlük ihtiyacını karşılar gibi duruyor ?

Ben de yoğuşma giderini kontrol etmesini önerdim, bakalım nereden çıkacak.
Bu arada servisten randevu alsa iyi olur, bu işin uzamasının bir anlamı veya faydası yok. :kiskis

istanbul Çevrimdışı

istanbul

Süper Üye
7 Kas 2019
1,059
kafam karışmış daha önce yazdığım yazılar
eşanjör delikti basınç ondan yükseliyordu .

konu : basınç düşüyor . ( Kombi Sürekli Su Eksiltiyor )
kombi yeni olmasından dolayı
tesisat sorunu ?
diğer borularda vana olsaydı keşke.

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Ben de yoğuşma giderini kontrol etmesini önerdim, bakalım nereden çıkacak.
Bu arada servisten randevu alsa iyi olur, bu işin uzamasının bir anlamı veya faydası yok. :kiskis
Biliyorsundur yoğuşma ve emniyet ventili boruları farklı oluyor hocam ama yine dediğiz gibi kontrol etmesinde fayda var.

B Çevrimdışı

Ballistix

Aktif Üye
23 Ağu 2020
185
28
F fikoloji Umut Barış Umut Barış meebbe meebbe
sanırım kaçağı buldum :)

en sağdaki sıcak su kollektörünü kapattığımda dün basınç düşmedi. Bugün en sağdaki, sonra solundakini kapattım. Tek tek deneyelim bakalım başlamışken bitirelim.

bunu da 17:17’de bugün itibariyle çektim, kontrol açısından. Şimdi sırada hangi kılıflı boru nereye gidiyor onu bulmak var :)

7E10116A-C5AA-41E2-8FB7-78FCC3ED4892.jpg

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32

en sağdaki sıcak su kollektörünü kapattığımda dün basınç düşmedi. Bugün en sağdaki, sonra solundakini kapattım. Tek tek deneyelim bakalım başlamışken bitirelim.

bunu da 17:17’de bugün itibariyle çektim, kontrol açısından. Şimdi sırada hangi kılıflı boru nereye gidiyor onu bulmak var :)

geçmiş olsun sizin adınıza sevindim.Dediğim gibi kombide olma ihtimali az.Birde hazır eliniz değmişken hangisi hangi oda üzerine yazın derim.Ben yazdım sigortalar , vanalar vs. her türlü lazım oluyor .

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634

İnşallah çözümü de kolay olur

B Çevrimdışı

Ballistix

Aktif Üye
23 Ağu 2020
185
28
geçmiş olsun sizin adınıza sevindim.Dediğim gibi kombide olma ihtimali az.Birde hazır eliniz değmişken hangisi hangi oda üzerine yazın derim.Ben yazdım sigortalar , vanalar vs. her türlü lazım oluyor .
Şimdi hangi kılıflı boru nereye gidiyor onu bulmak lazım :)

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt