Kombi Sürekli Su Eksiltiyor

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Tuvalet kağıdı olduğu için kurusa bile ıslandığı kuruduktan sonra belli oluyor, yapısı değişiyor çünkü
doğrudur fark ediliyorsa .Size son önerim giriş vanası açık bırakın bakalım , ama 3 barı geçmesin emniyet ventilinden atar.Yani sızıntı farkedilecek kadar su basın ,teker teker kontrol edin , çok kısa içersinde mi düşüyor basınç ?Düştükçe su basın arka arkaya elbet farkedilir sorun.

hosbulduk Çevrimdışı

hosbulduk 

TFC Team
9 Kas 2018
3,721
Bende de tesisat yeni kurulduktan sonra ayni problem olmustu, benim kacak yerini bulmam 2 hafta sürmüstü..Sizinti o kadar az idi ki sizin bahsettiginiz kagitta ki degisim büyük ihtimalle olmayabilir.Belki kalorifer su sicakligini 30 lu derecelere düsürmeniz buharlasmayi engelleyebilir ve bahsettiginiz kagitta iz birakmaya faydasi olabilir yoksa buharlasiyor ayrica basinci 2 2,5 bara kacagi kontrol amacli cikarmaniz kacak tespiti icin belki ise yarayabilir.Bende ki sorun petege giris baglanti yerindeki conta hatali cikmisti.

A Çevrimdışı

Alonzo 

Aktif Üye
31 Tem 2019
134
Benimde basima geldi hersey sıfır boru dagılım panosu ilk sayfada var oradaki boruların metalle kavustugu yerde problem kısaca tesisat diyelim
bende oyle buldum sonunda gevsek kalmis banyodaki keza yerden petege cikan gevsekti hepsini kontrol ettim onu gorunce
hepsini etmemin yararıda oldu banyodakinide bulmus oldum :) tesisatlari boru dagılım panolarini petek baglantılarinin boru ile birlestigi yerleri inceleyin
en azından saglamsa kafanız rahat eder cihaz sorunludur diyebilirsiniz.

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Benimde basima geldi hersey sıfır boru dagılım panosu ilk sayfada var oradaki boruların metalle kavustugu yerde problem kısaca tesisat diyelim
bende oyle buldum sonunda gevsek kalmis banyodaki keza yerden petege cikan gevsekti hepsini kontrol ettim onu gorunce
hepsini etmemin yararıda oldu banyodakinide bulmus oldum :) tesisatlari boru dagılım panolarini petek baglantılarinin boru ile birlestigi yerleri inceleyin
en azından saglamsa kafanız rahat eder cihaz sorunludur diyebilirsiniz.
2 tane sıfır ev almak nasip oldu.Kendi evimde 1 yıl sonra buldum ama yatırım amaçlı aldığımız 1+1 de erkrn davranıp hepsini kendim sıktım.Birde ne göreyim hepsi gevşek hatta bazısına anahtar sürülmemiş elle sıkmışlar.Kendi evimden başıma geldiği için hiç garipsemedim ustalar yaptı kaçtı iş yapıyorlar.Komşulardan bazılarının alt katı su basanlar , halıları ıslanıp parkeleri kabaranlar oldu.Aynısını su tesisatı için de geçerli annanemin evin dr banyo dolabı içinde tam sıkmamışlar bağlantıları , annanemde yaşlı kadın , ne bilsin taşındığı gece uyuya kalınca banyo yu su bastı , sıfır banyo dolabı kabardı alt kapakları.Mütahite söyledik ama ben napayım tesisatçının numarası şu arayın söyleyin dedi.Dedim musluğu sıktım hallettim ben kabaran dolap ne olacak diye? Dedim ya tesisatçıyı arayın ondan isteyin parasını yada mastafını dedi?

B Çevrimdışı

Ballistix

Aktif Üye
23 Ağu 2020
185
28
2 tane sıfır ev almak nasip oldu.Kendi evimde 1 yıl sonra buldum ama yatırım amaçlı aldığımız 1+1 de erkrn davranıp hepsini kendim sıktım.Birde ne göreyim hepsi gevşek hatta bazısına anahtar sürülmemiş elle sıkmışlar.Kendi evimden başıma geldiği için hiç garipsemedim ustalar yaptı kaçtı iş yapıyorlar.Komşulardan bazılarının alt katı su basanlar , halıları ıslanıp parkeleri kabaranlar oldu.Aynısını su tesisatı için de geçerli annanemin evin dr banyo dolabı içinde tam sıkmamışlar bağlantıları , annanemde yaşlı kadın , ne bilsin taşındığı gece uyuya kalınca banyo yu su bastı , sıfır banyo dolabı kabardı alt kapakları.Mütahite söyledik ama ben napayım tesisatçının numarası şu arayın söyleyin dedi.Dedim musluğu sıktım hallettim ben kabaran dolap ne olacak diye? Dedim ya tesisatçıyı arayın ondan isteyin parasını yada mastafını dedi?

Aslında hukuksal olarak yapılacak iş belli. Müteahhite dava açıp zararın karşılanmasını sağlamak. Yapılan iş 5 yıl müteahhitin garantisi altındadır.

şimdi diyelim benim kılıflı borumda sorun var. Ben bunu tespit ettikten sonra müteahhite söylerim yaptırmak zorunda. Yaptırmazsa veririm mahkemeye yüzyüze bakıyoruz vesaire umrumda değil. Düzgün iş yaptırsaydı beni alakadar etmez...

Tabii uğraşmak istemezsem orası ayrı mesele ?

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Aslında hukuksal olarak yapılacak iş belli. Müteahhite dava açıp zararın karşılanmasını sağlamak. Yapılan iş 5 yıl müteahhitin garantisi altındadır.

şimdi diyelim benim kılıflı borumda sorun var. Ben bunu tespit ettikten sonra müteahhite söylerim yaptırmak zorunda. Yaptırmazsa veririm mahkemeye yüzyüze bakıyoruz vesaire umrumda değil. Düzgün iş yaptırsaydı beni alakadar etmez...

bizde halen yüz yüze bakıyoruz , o zamanda tanıdıktı.Fiyatta indirim yaptı ,tabi bu hakkımızı aramamıza engel değildi ama inan uğraşmak istemedik.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611

Mahkeme sonuçlanana kadar ki süreç mesele zaten hocam, müteahhitle anlaşılmalı bir şekilde.
Hatta servisin masraflarını da o ödemeli basit bir arızaysa eğer.

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Mahkeme sonuçlanana kadar ki süreç mesele zaten hocam, müteahhitle anlaşılmalı bir şekilde.
pex borular gerçekten sağlam , zaten kılıflı satılıyorlar.Yani montaj öncesi bile hasar alması zor.O yönden bence arkadaşın içi rahat olsun, fayans altı tesisatta sıkıntı çıkacağını sanmıyorum.

B Çevrimdışı

Ballistix

Aktif Üye
23 Ağu 2020
185
28
pex borular gerçekten sağlam , zaten kılıflı satılıyorlar.Yani montaj öncesi bile hasar alması zor.O yönden bence arkadaşın içi rahat olsun, fayans altı tesisatta sıkıntı çıkacağını sanmıyorum.

Düşüş devam ediyor. Tek Tek kapatıyorum kılıflı boruları. Gördüğünüz üzere mavilerden son 2 tane kaldı. Önce soğuk dönüşleri kapatarak denedim. Düşünce bir yandakini kapatıp ondan sonra kombiye su aldırıyorum. Tamamını kapattığımda hala düşüyorsa kombiden emin olacağız.

F25A48B5-BEBD-4577-BDB3-2BEBE79152B0.jpg

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Düşüş devam ediyor. Tek Tek kapatıyorum kılıflı boruları. Gördüğünüz üzere mavilerden son 2 tane kaldı. Önce soğuk dönüşleri kapatarak denedim. Düşünce bir yandakini kapatıp ondan sonra kombiye su aldırıyorum. Tamamını kapattığımda hala düşüyorsa kombiden emin olacağız.

kollektör ana vanalarını kapatıp denedin mi hocam?

B Çevrimdışı

Ballistix

Aktif Üye
23 Ağu 2020
185
28
Süreç devam ediyor mu bulabildiniz mi kaçağı

Ediyor hocam. Soğuk dönüşler bitti. Şimdi sıcağa geçiyorum.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri