T Çevrimdışı

Tabiiİlmühün 

Aktif Üye
24 Kas 2022
90
44
Klima tavsiyesi isteyenler, temsili 😁

tumblr_36db3deaebc14897cc6751d90b009e01_5d9671de_1280.jpg

Böyle bir marka gördüm, Baymak'ın yan markası. Aux üretimi bir klima.
Fiyat olarak yandığımız bugünlerde bir nebze serinletebilir. Sota Sota Başkan değerlendirirse belki birilerinin işine yarar.

Son düzenleme:
E Çevrimdışı

emurat

Aktif Üye
2 Mar 2021
168
41
Kusura bakmayın 2 gündür böbrek ağrısıyla uğraşıyorum.

Holü doğrudan görmediği için ister istemez etkisi kırılacaktır.

Benzer durumda benim salonda ki klima kapıya çapraz kalıyor.
Salon soğuk hol eh diğer odalar vasat.
Fakat yatak odasında makina direk hole bakıyor.
Yatak odasındakini tek başına açsam dahi evin genelini soğutabiliyor ama acı olarak ters olan (sizin ki gibi) istenilen soğuma olmuyor.
Sota hocam nasıl oldun? İnşallah iyi olmuşsundur. Allah şifalar versin.

Ben de hâlâ bu işin içinden çıkamadım. İnan başka alan olsa bu kadar kafayı yormayacamda. Seçenekler sınırlı olduğu için mecburum.

Klimanın karşısında ki dolabı kaldırayım diyorum. Böylece Klimanın karşısındaki açıklık 2,20 metreye çıkıyor. Bu alan verimli soğutma için yeterli olur mu?

Is.png

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,875
Klima tavsiyesi isteyenler, temsili 😁

tumblr_36db3deaebc14897cc6751d90b009e01_5d9671de_1280.jpg

Böyle bir marka gördüm, Baymak'ın yan markası. Aux üretimi bir klima.
Fiyat olarak yandığımız bugünlerde bir nebze serinletebilir. Sota Sota Başkan değerlendirirse belki birilerinin işine yarar.

Vallahi ne yalan söyleyeyim TavsiyeForumu diye klima ürettip bende bu işe giresim giresim geliyor :haha
Önüne gelen fason makinalara markasını basıp piyasaya sürmeye başladı. Servis hizmeti baymak veriyor ama kim üretiyor içi dışı nasıl şuan için bilgim yok araştırmam gerekir.

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
Vallahi ne yalan söyleyeyim TavsiyeForumu diye klima ürettip bende bu işe giresim giresim geliyor :haha
Önüne gelen fason makinalara markasını basıp piyasaya sürmeye başladı. Servis hizmeti baymak veriyor ama kim üretiyor içi dışı nasıl şuan için bilgim yok araştırmam gerekir.
made in chıne parasına göre adamlar klima üretiyor dünya bizi kıskandığı için en iyi klimalar bizde

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,875
Sota hocam nasıl oldun? İnşallah iyi olmuşsundur. Allah şifalar versin.

Ben de hâlâ bu işin içinden çıkamadım. İnan başka alan olsa bu kadar kafayı yormayacamda. Seçenekler sınırlı olduğu için mecburum.

Klimanın karşısında ki dolabı kaldırayım diyorum. Böylece Klimanın karşısındaki açıklık 2,20 metreye çıkıyor. Bu alan verimli soğutma için yeterli olur mu?

Is.png
dolabı kaydıracak yer göremedim.!

E Çevrimdışı

emurat

Aktif Üye
2 Mar 2021
168
41
dolabı kaydıracak yer göremedim.!
Hocam sağolasın ilgin için. Dolabı başka bir odaya koyacam. Tam karşısındaki Küçük beyaz dolabın yeri boşalacak. Klimanın tam karşısında eni 140 cm lik yer boşalacak. Klimanın önü de toplam 2.20 metre açılmış olacak. Yani klimanın karşısında 2.20 ye 140 şık bir küçük hol açılmış olacak.

Son düzenleme:
Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,875
Hocam sağolasın ilgin için. Dolabı başka bir odaya koyacam. Tam karşısındaki Küçük beyaz dolabın yeri boşalacak. Klimanın tam karşısında eni 140 cm lik yer boşalacak. Klimanın önü de toplam 2.20 metre açılmış olacak. Yani klimanın karşısında 2.20 ye 140 şık bir küçük hol açılmış olacak.
kapıda bu şekilde tam açılmış olacak.
ama yine söylüyorum yatak odası bir tık daha soğuk olacak.

E Çevrimdışı

emurat

Aktif Üye
2 Mar 2021
168
41
kapıda bu şekilde tam açılmış olacak.
ama yine söylüyorum yatak odası bir tık daha soğuk olacak.
Çok sağolasın hocam. Evet kapı sonuna kadar açık olacak. Soğutsunda 1 tık fazla az razıyım. Hocam birde benim klima 18 binlik 2.20 metre onu da kurtarır mı?

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Bosch marka klimamda montaj kiti (iç üniteyle dış üniteyi birbirine bağlayan borular ) alüminyum kullanılmış. Sota Sota slowfood slowfood ne düşünüyorsunuz?
Ömer Çolak Ömer Çolak senin klimalardaki montaj kiti hangisi?
Aluminyum oluşu hep söylediğimiz gibi ortam koşullarına dayanıklılık konusunda sıkıntı yaratır. Şu aşamada değişiklik için ekstra maliyetle uğraşılmayacağı için böylece kullanmaya devam.

C Çevrimdışı

caliskansahis

Yasaklı Üye
25 Tem 2023
3
26
O zaman benim yatağın yanından koridora doğru sabit durup üfleyen bir vantilatör mü çalıştırmam gerekir. Sessiz DC bir vantilatör var bende.

Hocam Diğer Türlü yatağa bakacak şekilde koysam direk bize gelecek. Kapının karşısınada koyamıyorum mesafa çok uzuyor karşıya geçmek işide sıkıntı.
Hocam şu videodaki gibi dene bence. Madem elinde sessiz bir vantilatör var. Zaten başka çaren de yok. İki oda arasındaki derece farkı 1 derece diyor.

Bir de elinizdeki vantilatörün marka modelini verir misiniz bana da sessiz bir vantilatör lazım da.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,875
Çok sağolasın hocam. Evet kapı sonuna kadar açık olacak. Soğutsunda 1 tık fazla az razıyım. Hocam birde benim klima 18 binlik 2.20 metre onu da kurtarır mı?
Flapları tam aşağıya vereceğiniz için olur ama umarım siz üşümezsiniz.
Tek çekindiğin nokta bu.

Geri
Üst Alt