Aexetan Çevrimdışı

Aexetan

Yeni Üye
7 Tem 2023
28
24
Hocam bugün gelecekler. Ben klimayı yaptıklarından sonra elektrikçiyi çağıracağız zannediyordum. Şimdi ne yapmam gerek ?

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Hocam bugün gelecekler. Ben klimayı yaptıklarından sonra elektrikçiyi çağıracağız zannediyordum. Şimdi ne yapmam gerek ?
Vakuma dikkat edin mutlaka en az 15 dakika yapılsın. Telaşa vermek istemem ama elektrik tesisatı hazır değil diye bağlamadan gitmesinler. Servis oradayken elektrik bağlantısı yapılıp test edebilecek pozisyonda olsun ki sonrasında sıkıntı yaşamayın.

M Çevrimdışı

mtheme

Yeni Üye
12 Tem 2023
2
41
Merhaba, 24m2 salona 12000lik klima bakıyorum bütçe 13000TL ECA ecotech ve niobe arasında kaldım ecotech 12200TL niobe 13000TL aradaki farka değer mi merak ediyorum veya bunlardan başka bir tavsiyeniz var mıdır yardımlarınız için şimdiden tesekkurler , bir de klimayı yalnızca soğutma için kullanacağım yer Çanakkale

I Çevrimdışı

independent

Süper Üye
12 Haz 2023
662
39
Geçen gün klimadan kayış sesi geldiğini söylemiştim sizlere. Bugün de dikkat ettim de klimanın karşısına geçtiğimde klimanın sol kısmında avuç içi kadar olan yerden üfleme yapmadığını gördüm.Bu normal midir arkadaşlar? Servis randevusu oluşturdum ancak sizlerin görüşünü almak istiyorum!

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Geçen gün klimadan kayış sesi geldiğini söylemiştim sizlere. Bugün de dikkat ettim de klimanın karşısına geçtiğimde klimanın sol kısmında avuç içi kadar olan yerden üfleme yapmadığını gördüm.Bu normal midir arkadaşlar? Servis randevusu oluşturdum ancak sizlerin görüşünü almak istiyorum!
İç ünitede mi? Filtrelerinde toz birikmiş olabilir mi? Görsel?

I Çevrimdışı

independent

Süper Üye
12 Haz 2023
662
39
slowfood slowfood filtre tertemiz. Klima geçen sene 2 hafta kullanıldı. Bu sene de daha yeni açtım .Diğer klima ile aynı kompresör olmasına rağmen klimanın köşe kısmı üfleme yapmıyor bir de üflemesi düzensiz.Sanki dışarıda fırtına varmış gibi ses çıkarıp şiddetlenerek üflüyor.

Köşe kısmı 20 derece orta kısmı 13 derece üflüyor

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
slowfood slowfood filtre tertemiz. Klima geçen sene 2 hafta kullanıldı. Bu sene de daha yeni açtım .Diğer klima ile aynı kompresör olmasına rağmen klimanın köşe kısmı üfleme yapmıyor bir de üflemesi düzensiz.Sanki dışarıda fırtına varmış gibi ses çıkarıp şiddetlenerek üflüyor.

Köşe kısmı 20 derece orta kısmı 13 derece üflüyor
Sağ sol flaplar bir tarafa yönlendirilmiş olabilir mi? Ya da otomatikte olduğu için yön değiştirip o sesi yapıyor olabilir mi?

Toz konusuna gelince biliyorsunuz kullanmasak bile nereler tozla doluyor evin içinde.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,881
Merhaba, 24m2 salona 12000lik klima bakıyorum bütçe 13000TL ECA ecotech ve niobe arasında kaldım ecotech 12200TL niobe 13000TL aradaki farka değer mi merak ediyorum veya bunlardan başka bir tavsiyeniz var mıdır yardımlarınız için şimdiden tesekkurler , bir de klimayı yalnızca soğutma için kullanacağım yer Çanakkale
ECA hakkında çok fazla bilgim yok.
Jonhson Control ortalığı vardi diye hatirliyorum işin içinde Jonhson var diğer ayak GREE'dir :kiskis

Kasa tasarımına bakılırsa GREE benziyor.
GREE üretimli makinaların çalışma
şeklini pek begenmiyorum.

13000 bandina çıkmışken f/p kralı LG Dualcool neden listenize eklemiyorsunuz.

T Çevrimiçi

Turbo k.arza78

Aktif Üye
18 Mar 2017
592
ECA hakkında çok fazla bilgim yok.
Jonhson Control ortalığı vardi diye hatirliyorum işin içinde Jonhson var diğer ayak GREE'dir :kiskis

Kasa tasarımına bakılırsa GREE benziyor.
GREE üretimli makinaların çalışma
şeklini pek begenmiyorum.

13000 bandina çıkmışken f/p kralı LG Dualcool neden listenize eklemiyorsunuz.

s.a sota hocam nasılsın

sana bir klima sotacağım bu klimanın özelliği nedir merak ettim

altın mı içi acaba 9,000 btu bile 74 bin liracık

74.120 TL

Geri
Üst Alt