Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,882
Ben nem dengeleyici özelliğini nem almayla aynı olarak düşündüm. Farklı birşey değil değil mi?
Yazılıma bağlı olarak (%50 , %55) bulduğu anda yada modu soğutmaya alır yada termostat yapıp bekleme geçer.

Nem sensörü olmayan klimalarda ya sürekli o modda kalır yada yazılımla belirlenmiş süre içerisinde nem alma modunda çalışıp soğutmaya geçer.

I Çevrimdışı

independent

Süper Üye
12 Haz 2023
662
39
slowfood slowfood geçen sene ağustos ayında takıldı klima.2 hafta anca kullanıldı.Geçen gün balkona çıktığımda ses dikkatimi çekti. Ancak gündüz sürekli araba geçtiğinden kayış sesine benzer ses duyulmuyor.Gece belli oluyor. 2 kompresör de yanyana duruyor. Diğeri böyle çalışmıyor. :alala Sota Sota yarın başka resim çekip atarım

T Çevrimdışı

Tabiiİlmühün 

Aktif Üye
24 Kas 2022
90
44
Hisense servis olarak başınızı ağrıtabilir.
Madem başım agrıyacak bari değsin dersen
Hitachi yada Panasonic düşünürüm :kiskis
:sirit Onlar sanırım bir üst lig oyuncusu, fiyatları da yüksek gibi. Hisense ise daha çok Gree ve Midea rakibi gibi duruyor. Güzel özellikleri var fiyatına göre. Yazılım konusunda baya birşey yazmışlar. İyi midir, kötü müdür bilemem tabi :) Çok araştırmadım ama iç ünite ve tesisat bakır mı bunu da göremedim.

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
slowfood slowfood geçen sene ağustos ayında takıldı klima.2 hafta anca kullanıldı.Geçen gün balkona çıktığımda ses dikkatimi çekti. Ancak gündüz sürekli araba geçtiğinden kayış sesine benzer ses duyulmuyor.Gece belli oluyor. 2 kompresör de yanyana duruyor. Diğeri böyle çalışmıyor. :alala Sota Sota yarın başka resim çekip atarım
Benim bekolardan birinde de aynı ses var. Diğerinde yok. Olmayandaki fark biraz daha gölgede olması. Ben bilyelerin kaydırıcı yağlarının aşındığından ya da bilyelerin komple aşındığından şüpheleniyorum. Sota Sota Başkan daha net bilgi verebilir.

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
slowfood slowfood tam olarak cihazın neresinin yağlanması gerekiyor? Ben cihaza çok müdahale ettirmek istemiyorum da?
Ben bilmeden mi konuşuyorum. Sota Sota Başkan hiç bakmadın? Eğer doğru düşünüyorsam dış ünitenin kasasını açmadan bilyeye (Fan göbeğine) ulaşamazsınız. Kasada da garantiyle ilgili etiket varsa iki gün sonra başka bir arızada sıkıntı yaratmasınlar?

I Çevrimdışı

independent

Süper Üye
12 Haz 2023
662
39
slowfood slowfood anladım.Fan göbeğinden şüpheleniyorsun. Benim yapacağım iş değil zaten. Ben eğer çok müdahale edilecekse öyle kalsın diye düşünüyordum. Servis çağırayım da gelip bir baksın o zaman. Klimayı kapattığımda kompresör durduktan hemen sonra bir süre fan yüksek hızda çalışıyor.Eğer fan ile alakalıysa o zaman anlaşılır sanırım.Ben bir dikkat edeyim. Teşekkür ederim

Geri
Üst Alt