M Çevrimdışı

mtheme

Yeni Üye
12 Tem 2023
2
41
ECA hakkında çok fazla bilgim yok.
Jonhson Control ortalığı vardi diye hatirliyorum işin içinde Jonhson var diğer ayak GREE'dir :kiskis

Kasa tasarımına bakılırsa GREE benziyor.
GREE üretimli makinaların çalışma
şeklini pek begenmiyorum.

13000 bandina çıkmışken f/p kralı LG Dualcool neden listenize eklemiyorsunuz.

ECA hakkında çok fazla bilgim yok.
Jonhson Control ortalığı vardi diye hatirliyorum işin içinde Jonhson var diğer ayak GREE'dir :kiskis

Kasa tasarımına bakılırsa GREE benziyor.
GREE üretimli makinaların çalışma
şeklini pek begenmiyorum.

13000 bandina çıkmışken f/p kralı LG Dualcool neden listenize eklemiyorsunuz.
Haier üretimi olduğunu okumustum ECA ların. LG en düşük fiyat 14000TL, aslında ben 12ye kapatmak istiyordum bu klima mevzuunu ve ECA ecotech almaya karar vermiştim ama bir yerde niobe modelinde çift kondansatör olduğunu okudum nedir ne değildir tam bilemedigim için bir bilene danışmak istedim

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,875
Haier üretimi olduğunu okumustum ECA ların. LG en düşük fiyat 14000TL, aslında ben 12ye kapatmak istiyordum bu klima mevzuunu ve ECA ecotech almaya karar vermiştim ama bir yerde niobe modelinde çift kondansatör olduğunu okudum nedir ne değildir tam bilemedigim için bir bilene danışmak istedim
Çift sıra kondenser yani dış ünite üzerinde Petek iki katlı olur.

Orta segmente konumlandırılan cihazlar hep çift sıra olur.
Bazı istinai durumlarda mevcut.

LG fiyatı 14K bulmuş :ciks
yahu millete ne önereceğimizi şaşırdık.

Kasa tipinden GREE gibi geldi Haier'ın GREE aşağı kalır yanı yok.

Bir dönem balladıra balladıra yazılımsal sorunu olan makinaları millete çakmışlardı.

Vehasıl GREE ve HAİER makinalara mesafeliyim.

Sevmesemde AUX üretimi Baymak klimayı listene ekle.

Aexetan Çevrimdışı

Aexetan

Yeni Üye
7 Tem 2023
28
24
Merhaba. Bugün klimayı kurdular. İyi güzel yaptılar ama vakum yapmadılar galiba. Adamlar ilk önce kapının yanına koydu. Sonra motorun oraya götürdüler. Yanındaki eleman fişe takacaktı ama adam topla dedi taktırmadı. Ben sordum tabii geçiştirdiler. Sonra da giderken de sordum fakat yine geçiştirdiler ve gittiler. Şimdi ne yapmam gerek?

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Merhaba. Bugün klimayı kurdular. İyi güzel yaptılar ama vakum yapmadılar galiba. Adamlar ilk önce kapının yanına koydu. Sonra motorun oraya götürdüler. Yanındaki eleman fişe takacaktı ama adam topla dedi taktırmadı. Ben sordum tabii geçiştirdiler. Sonra da giderken de sordum fakat yine geçiştirdiler ve gittiler. Şimdi ne yapmam gerek?
Servisle ve LG müşteri hizmetleri ile tekrar konuşun. Klimanın test çalıştırması yapıldı mı?

Aexetan Çevrimdışı

Aexetan

Yeni Üye
7 Tem 2023
28
24
Bilmiyorum. Zaten ben böyle bir servis görmedim. Kaç gündür erteleyip erteleyip duruyorlar. Ne yapmam gerek?

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Bilmiyorum. Zaten ben böyle bir servis görmedim. Kaç gündür erteleyip erteleyip duruyorlar. Ne yapmam gerek?
Konunun önemiyle ilgili ana konu aşağıdadır;

Firmayla görüşün ve durumu izah edin. Tavırlarına göre yol göstermeye çalışalım. Bu arada ünite değişimi dışında bir öneride bulunulursa kesinlikle kabul etmeyin. Ayrıca ilk 6 ay tüketici şikayetlerinde problemle ilgili ispat yükünün firmada olduğunu bilin-gerekirse bildirin.

Aexetan Çevrimdışı

Aexetan

Yeni Üye
7 Tem 2023
28
24
Konunun önemiyle ilgili ana konu aşağıdadır;

Firmayla görüşün ve durumu izah edin. Tavırlarına göre yol göstermeye çalışalım. Bu arada ünite değişimi dışında bir öneride bulunulursa kesinlikle kabul etmeyin. Ayrıca ilk 6 ay tüketici şikayetlerinde problemle ilgili ispat yükünün firmada olduğunu bilin-gerekirse bildirin.
Tamamdır görüşeceğim. Umarım iyi gider.

Tamamdır görüşeceğim. Umarım iyi gider.
Bir de dış ünite olacak değil mi ?

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
normal zamanda bile vakum yapmak istemeyen servisler sıcaklar bastırınca bu yoğun dönemde hiç yapmıyorlar klima almak için en kötü zaman hemen montaj yapıp kaçmak istiyorlar klimayı normal zamanlarda alacaksın gelen elemanlara çay kahve ikram edip hem vakum hemde düzgün bir işçilik yapmalarını sağlayacaksın.

Aexetan Çevrimdışı

Aexetan

Yeni Üye
7 Tem 2023
28
24
normal zamanda bile vakum yapmak istemeyen servisler sıcaklar bastırınca bu yoğun dönemde hiç yapmıyorlar klima almak için en kötü zaman hemen montaj yapıp kaçmak istiyorlar klimayı normal zamanlarda alacaksın gelen elemanlara çay kahve ikram edip hem vakum hemde düzgün bir işçilik yapmalarını sağlayacaksın.
Ne yazık ki geçti artık. Lg ile konuşacağım. Umarım bu sefer düzgün bir şekilde yaparlar. Siz ona bakmayın. Su bile almadılar nedense. Elemana aldırttı. Katalım dedik reddetti. Umarım değiştirirler. Tahmini ne kadar sürer bilmiyorum.

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
Ne yazık ki geçti artık. Lg ile konuşacağım. Umarım bu sefer düzgün bir şekilde yaparlar. Siz ona bakmayın. Su bile almadılar nedense. Elemana aldırttı. Katalım dedik reddetti. Umarım değiştirirler. Tahmini ne kadar sürer bilmiyorum.
çok yoğun dönemde oldukları için işler yavaş ilerleyebilir.bende 3 yıl önce fujıplus klima taktırmıştım kış olduğu yoğun dönem olmadığı halde vakum yap dediğim halde fabrikadan vakumlu geliyor deyip vakum yapmadı. klima daha sonra iyi ısıtmadı tekrar geldi gazı boşaltıp yeni gaz doldurup vakum yaptı ama iş işten geçti normalde dış ünitenin değişmesi gerekiyordu fakat lanet fujıplustan o kadar bıktımki uğraşmadım hala çalışıyor ama klimadan memnun değilim cep biraz para görse hemen değiştireceğim.(lg alacağım).

Son düzenleme:
A Çevrimdışı

abaskurtt

Yeni Üye
13 Tem 2023
6
30
Merhaba arkadaşlar. Klima alma arefesindeyim. Pek bilgim olmadığı için bilgili ustalara danışmak istiyorum. Klimayı soğutma için kullanacağız. Evde 2 kişiyiz. Evimin krokisini alta ekledim. Ordan örnek olarak, klimayı giriş kapısının üstüne takmayı düşündük. Oradan tüm odalara dağılım yapmak için ve salonda göz kalabalıklığı yapmaması için. Evim 1. Katta bulunuyor. Genelde salon1 ve salon2 de oturuyoruz. Aydın'da oturuyorum. Evim baya bir güneş alıyor. Dağılım çok olacağı için 24lük almayı düşünüyorum. Bu standartlarda bir ev için kaç BTU Luk bir klima yeterli olur? Giriş kapısı üzeri 120 cm uzunluk, 36 cm yüksekliği mevcut. Kullanılacak yerin yüksekliği 2.55cm. Eğer kapı üzeri uygun olmaz ise salon2 için hangi klima uygun olur? Bütçem 25 bin kadar

IMG_20230712_030256.jpg

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Merhaba arkadaşlar. Klima alma arefesindeyim. Pek bilgim olmadığı için bilgili ustalara danışmak istiyorum. Klimayı soğutma için kullanacağız. Evde 2 kişiyiz. Evimin krokisini alta ekledim. Ordan örnek olarak, klimayı giriş kapısının üstüne takmayı düşündük. Oradan tüm odalara dağılım yapmak için ve salonda göz kalabalıklığı yapmaması için. Evim 1. Katta bulunuyor. Genelde salon1 ve salon2 de oturuyoruz. Aydın'da oturuyorum. Evim baya bir güneş alıyor. Dağılım çok olacağı için 24lük almayı düşünüyorum. Bu standartlarda bir ev için kaç BTU Luk bir klima yeterli olur? Giriş kapısı üzeri 120 cm uzunluk, 36 cm yüksekliği mevcut. Kullanılacak yerin yüksekliği 2.55cm. Eğer kapı üzeri uygun olmaz ise salon2 için hangi klima uygun olur? Bütçem 25 bin kadar

IMG_20230712_030256.jpg
Bu yerleşime sahip bir noktada tek noktaya yerleştirilen klima ile ne salon1' e ne de Salon 2' ye verimli bir soğutma sağlayamazsınız. Mantıklı olan seçenek Salon 2 için 12000 btu ve salon 1 için 9000 btu (Yeterli gelmeyebilir, ucu ucuna yetebilir.) iki adet klima bakmanız. Marka olarak LG dual cool modellerini tavsiye etmekteyiz. Bakır içeriğe sahip ve montaj kiti bakır olduğu için. Ancak son zamanlarda onların da fiyatı artmaya başladığı için biraz acele etmek gerekebilir.

Geri
Üst Alt