Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,875
Merhaba. Bugün klimayı kurdular. İyi güzel yaptılar ama vakum yapmadılar galiba. Adamlar ilk önce kapının yanına koydu. Sonra motorun oraya götürdüler. Yanındaki eleman fişe takacaktı ama adam topla dedi taktırmadı. Ben sordum tabii geçiştirdiler. Sonra da giderken de sordum fakat yine geçiştirdiler ve gittiler. Şimdi ne yapmam gerek?
şuan icin yapabileceğiniz hiçbir şey yok.
Savunması yanımızda götürdük bağladık vakumladık ve müşteriye imzalattık diyecekler.

Aexetan Çevrimdışı

Aexetan

Yeni Üye
7 Tem 2023
28
24
şuan icin yapabileceğiniz hiçbir şey yok.
Savunması yanımızda götürdük bağladık vakumladık ve müşteriye imzalattık diyecekler.
Bize imzalatmadılar ama sıkıntı çıkar mı?
Ne yapmamız gerek lütfen?
Böyle olmaz bir şey yapmam gerek.

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
hadi ben 3 yıl önce pek bu vakum konusunda bilgili değildim vakum yap dediğim halde yapmadılar bende vakumunda bu kadar hayati önem taşıdığını kavrayamadığım için önemsemedim. şota usta sürekli vakum vakum vakum diyor hiçmi görmediniz benim şimdiki aklım olsaydı vakumsuz evden çıkartmazdım o servisi .

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Merhaba arkadaşlar. Klima alma arefesindeyim. Pek bilgim olmadığı için bilgili ustalara danışmak istiyorum. Klimayı soğutma için kullanacağız. Evde 2 kişiyiz. Evimin krokisini alta ekledim. Ordan örnek olarak, klimayı giriş kapısının üstüne takmayı düşündük. Oradan tüm odalara dağılım yapmak için ve salonda göz kalabalıklığı yapmaması için. Evim 1. Katta bulunuyor. Genelde salon1 ve salon2 de oturuyoruz. Aydın'da oturuyorum. Evim baya bir güneş alıyor. Dağılım çok olacağı için 24lük almayı düşünüyorum. Bu standartlarda bir ev için kaç BTU Luk bir klima yeterli olur? Giriş kapısı üzeri 120 cm uzunluk, 36 cm yüksekliği mevcut. Kullanılacak yerin yüksekliği 2.55cm. Eğer kapı üzeri uygun olmaz ise salon2 için hangi klima uygun olur? Bütçem 25 bin kadar

IMG_20230712_030256.jpg
24000 Btu ve 2 yada 3 iç üniteli bir sistem tüm eve anca yeter amaç bu ise Tek iç ünite ile zor iş.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,875
Merhaba arkadaşlar. Klima alma arefesindeyim. Pek bilgim olmadığı için bilgili ustalara danışmak istiyorum. Klimayı soğutma için kullanacağız. Evde 2 kişiyiz. Evimin krokisini alta ekledim. Ordan örnek olarak, klimayı giriş kapısının üstüne takmayı düşündük. Oradan tüm odalara dağılım yapmak için ve salonda göz kalabalıklığı yapmaması için. Evim 1. Katta bulunuyor. Genelde salon1 ve salon2 de oturuyoruz. Aydın'da oturuyorum. Evim baya bir güneş alıyor. Dağılım çok olacağı için 24lük almayı düşünüyorum. Bu standartlarda bir ev için kaç BTU Luk bir klima yeterli olur? Giriş kapısı üzeri 120 cm uzunluk, 36 cm yüksekliği mevcut. Kullanılacak yerin yüksekliği 2.55cm. Eğer kapı üzeri uygun olmaz ise salon2 için hangi klima uygun olur? Bütçem 25 bin kadar

IMG_20230712_030256.jpg
Merhaba hoş geldiniz. Ben olsa 2 adet 12lik alır.
Salon 1 ve 2 odarına tam hol bakacak şekilde monte ettiririm.

Daha homojen ısı dağılımı elde edersiniz.

A Çevrimdışı

abaskurtt

Yeni Üye
13 Tem 2023
6
30
Merhaba hoş geldiniz. Ben olsa 2 adet 12lik alır.
Salon 1 ve 2 odarına tam hol bakacak şekilde monte ettiririm.

Daha homojen ısı dağılımı elde edersiniz.
Merhaba hoşbulduk. Yanıtlarınız için teşekkür ederim arkadaşlar. Peki bu şekilde yaptıktan sonra gece yatarken salon1 veya salon2deki klimanın birini açıp yatsam sıcaklığı kırar mı ustalarım?

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Merhaba hoşbulduk. Yanıtlarınız için teşekkür ederim arkadaşlar. Peki bu şekilde yaptıktan sonra gece yatarken salon1 veya salon2deki klimanın birini açıp yatsam sıcaklığı kırar mı ustalarım?
Salon 1' deki açık olur ve diğer tüm kapılar kapalı olursa (Salon 2, Mutfak, Tuvalet Banyo).

F Çevrimdışı

FurkanSs

Yeni Üye
13 Tem 2023
7
28
Fujiplus dislike :) kötü tecrübelerim var hala da devam ediyor. Klimada garanti ağı yaygın olan markalara yönelin. Diyeceklerim bu kadar :)

A Çevrimdışı

abaskurtt

Yeni Üye
13 Tem 2023
6
30
24000 Btu ve 2 yada 3 iç üniteli bir sistem tüm eve anca yeter amaç bu ise Tek iç ünite ile zor iş.
Aslında amacım tüm evi soğutmak değil mesela dediğim gibi klimayı kapının üstüne koyarsam, salon1 de oturuyorum diyelim. Diğer odaların kapısını kapatıp klimayı çalıştırsam faydası olmaz mı?

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Aslında amacım tüm evi soğutmak değil mesela dediğim gibi klimayı kapının üstüne koyarsam, salon1 de oturuyorum diyelim. Diğer odaların kapısını kapatıp klimayı çalıştırsam faydası olmaz mı?
Klimanın kapıdan geçirebileceği hava sirkülasyonu odanın içini istenen iklime getirmez. Ayrıca hol içindeki sıcaklığın odada istediğiniz sıcaklığın çok fazla altında olması gerekir. Bu da gereğinden fazla enerji tüketimine sebep olur.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
İşaretlediğim yerde iç ünite olursa geneline faydası olur diye düşünüyorum .

IMG_20230714_004520.jpg

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
İşaretlediğim yerde iç ünite olursa geneline faydası olur diye düşünüyorum .

IMG_20230714_004520.jpg
Holde klimaya geri dönen hava soğutma performansı ve ortam ısısı sensörünü aldatır. Sadece kaçan hava diğer odalara gider. Soğutmayı tamamlamadan (Diğer odaları iklimlendiremeden) Maksimum soğutmaya ulaştığını düşünür ve kapanır.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Holde klimaya geri dönen hava soğutma performansı ve ortam ısısı sensörünü aldatır. Sadece kaçan hava diğer odalara gider. Soğutmayı tamamlamadan (Diğer odaları iklimlendiremeden) Maksimum soğutmaya ulaştığını düşünür ve kapanır.
Bütün odaların kapısı açık olmayacak 2 sini kapatıp öyle kullanırsa faydalı olabilir hol iç ünite için müsait değildir bence keşif istesin çoğu firma ücretsiz keşif hizmeti veriyor yerinde görüp yönlendirme yaparlar.

Geri
Üst Alt