Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,882
Geçen hafta aldığım LG dualcool 12BTU klimamın montajı dün tamamlandı. Gelen servis elemanı montajı bitirdikten sonra vakum yapmak istemedi. R32 gazlı klimalarda vakum olmadığını ve klimamı bu şekilde kullanmamı söyledi. Ben de illa vakum yapılmasını bu şekilde kullanmak istemediğimi ilettim. Sonra yanımda vakum pompası yok yarın yapalım dedi ve az önce vakum işini bitirdi.

Elektrik tesisatını da M.elektrik klimamın dış ünitesinden alıp yaptı. Bu şekilde sorun olmayacağını söyledi. Yani şuan tek sigortadan 2 adet 12btu klima bağlı. Bu ileride sorun yaratır mı?

20230613_182331.jpg
20230613_182320.jpg
20230613_182303.jpg
20230613_182251.jpg
Hayırlı olsun güle güle kullanın.
Vakum için ısrarcı olmanızı tebrik ettim mal sizin paşa paşa vakumlayacak.!

Sigorta kaçlık

Eh be ustam deliği az daha yukarıda delsen yada iç üniteyi aşağıya kaydırsan ölürmüydün.

Erinç Çevrimdışı

Erinç

Aktif Üye
25 Kas 2020
262
39
Geçen hafta aldığım LG dualcool 12BTU klimamın montajı dün tamamlandı. Gelen servis elemanı montajı bitirdikten sonra vakum yapmak istemedi. R32 gazlı klimalarda vakum olmadığını ve klimamı bu şekilde kullanmamı söyledi. Ben de illa vakum yapılmasını bu şekilde kullanmak istemediğimi ilettim. Sonra yanımda vakum pompası yok yarın yapalım dedi ve az önce vakum işini bitirdi.

Elektrik tesisatını da M.elektrik klimamın dış ünitesinden alıp yaptı. Bu şekilde sorun olmayacağını söyledi. Yani şuan tek sigortadan 2 adet 12btu klima bağlı. Bu ileride sorun yaratır mı?

20230613_182331.jpg
20230613_182320.jpg
20230613_182303.jpg
20230613_182251.jpg
geçmiş olsun , inşallah adam vakum yapmadı sizde geçen sürede klimayı hiç açmadınız dilerim. Adem a bi bunu çok güzel anlatmıştı. eğer o taktı siz üzerine klimayı çalıştırmadınızsa durum sizden yana olabilir belki ama çalıştırıldı ise iş işten geçmiştir. Sezon başladı servis elemanları bu tarz yaklaşımlar yapabiliyor, ben de kendi Midea tarafımıdada da bunların önüne geçmek üzere ilgilii kişileri uyarıyorum. NET ister Midea ya ister lg ye gidin bakın vakumsuz montaj olmaz belgeli şekilde servislere verilmiş bir zorunluluktur. Birde bu forumda çok tartışılan bir konu daha vardı şu bakır boru mevzusu aşırı önemlidir doğru cihaza doğru kalınlıkta olcak şelkilde

Hayırlı olsun güle güle kullanın.
Vakum için ısrarcı olmanızı tebrik ettim mal sizin paşa paşa vakumlayacak.!

Sigorta kaçlık

Eh be ustam deliği az daha yukarıda delsen yada iç üniteyi aşağıya kaydırsan ölürmüydün.
Şota senle aramız açık , sen beni doğru anlamadın ama , şimdi sende yazmışsın , bu benim artık resmi çalıştığım Midea 'da olsa lg de olsa insanlar işini düzgün doğru yapacak. Oh sezon açıldı işten kaçalım yok , kaçmaya kalkanada aff yok...

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,882
geçmiş olsun , inşallah adam vakum yapmadı sizde geçen sürede klimayı hiç açmadınız dilerim. Adem a bi bunu çok güzel anlatmıştı. eğer o taktı siz üzerine klimayı çalıştırmadınızsa durum sizden yana olabilir belki ama çalıştırıldı ise iş işten geçmiştir. Sezon başladı servis elemanları bu tarz yaklaşımlar yapabiliyor, ben de kendi Midea tarafımıdada da bunların önüne geçmek üzere ilgilii kişileri uyarıyorum. NET ister Midea ya ister lg ye gidin bakın vakumsuz montaj olmaz belgeli şekilde servislere verilmiş bir zorunluluktur. Birde bu forumda çok tartışılan bir konu daha vardı şu bakır boru mevzusu aşırı önemlidir doğru cihaza doğru kalınlıkta olcak şelkilde

Şota senle aramız açık , sen beni doğru anlamadın ama , şimdi sende yazmışsın , bu benim artık resmi çalıştığım Midea 'da olsa lg de olsa insanlar işini düzgün doğru yapacak. Oh sezon açıldı işten kaçalım yok , kaçmaya kalkanada aff yok...
Kimse benim babamın oğlu değil.
Yeri geldiğince lafı gediğine koyarım.!

İşte bu neden ötürü sizin reklamınızı ücretsiz yayınladım.
Sizden para alıp göbeğimi size bağlayamazdım. Baglayanlarında ne kadar yanlı olduğu zaten görüyoruz.

Vakum konusunda ki hassasiyeti mi herkes bilir forum içinde tonla yazdığım mesaj ve konu var.

Üstüne basarak söylüyorum bilerek yada bilmeyerek malum kişinin adını bu forum içine bu konu hakkında böyle dedi söyle dedi diyerek bir daha yazarsan seni ŞUTLARIM.!!!

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
22,353
65
Kimse benim babamın oğlu değil.
Yeri geldiğince lafı gediğine koyarım.!

İşte bu neden ötürü sizin reklamınızı ücretsiz yayınladım.
Sizden para alıp göbeğimi size bağlayamazdım. Baglayanlarında ne kadar yanlı olduğu zaten görüyoruz.

Vakum konusunda ki hassasiyeti mi herkes bilir forum içinde tonla yazdığım mesaj ve konu var.

Üstüne basarak söylüyorum bilerek yada bilmeyerek malum kişinin adını bu forum içine bu konu hakkında böyle dedi söyle dedi diyerek bir daha yazarsan seni ŞUTLARIM.!!!
Reklamın iyisi kötüsü olmaz Sota Sota , kış süresince sesi çıkmayan klimacılar yaz gelince "hadi bir atak yapalım" demiş ,kızmana gerek yok,mesajları takip ettim bir tek mesajı yok konuda ama yaz ile beraber hatırlanmak da güzel mübarek :kiskis üstelik arasının seninle açık olduğunu yazacak kadar da centilmen ve doğru anlamayan bir kişinin forumunda hem de :haha1

T Çevrimdışı

thorbank

Yeni Üye
20 Kas 2021
9
41
Hb indirimi ile 28 500 geliyor 24 mt salon veya 20 mt yatak odası için düşünüyoruz yer mersin yalıtımlı bina 11 kat salon güney batı cephelı yatak odası kuzey batı
ayrıca daiken dışında 20/25 bin bandında ne önerirsiniz

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,882
Hb indirimi ile 28 500 geliyor 24 mt salon veya 20 mt yatak odası için düşünüyoruz yer mersin yalıtımlı bina 11 kat salon güney batı cephelı yatak odası kuzey batı
ayrıca daiken dışında 20/25 bin bandında ne önerirsiniz
merhaba kuzey batı ve yalıtım oda için 14lük bir tık büyük gelir. Kalabalık aile değilseniz bende gereksiz.

12lik LG Dualcool yada wifi özelliği isterseniz dualcool plus modeline bakın memnun kalırsınız.
forum içi arama yaparak kullanıcıların yorumlarını okuyabilirsiniz.

E Çevrimdışı

Enthusiasm

Yeni Üye
17 May 2018
27
31
Arkadaşlar selam,
Yatak odama klima alacağım.
Kaira 12.000 BTU ile Samsung Windfree Premium 12.000 (AR12BXHCMWK/SK) kodlu olan arasında kaldım. Samsung ile Kaira arasında 2000 TL fiyat farkı var. Samsung daha pahalı ancak Kaira 2 yıl garanti 3 yıl kompresör garantisi verirken, Samsung 6 yıl garanti 10 yıl kompresör garantisi veriyor. 2000 TL fiyat farkını verip Samsung'a yönelmek daha mı mantıklı yoksa Midea üretimi Kaira mı daha iyi? Şikayetvar'da Windfree klimaların bazılarında iç üniteden plastik titreme sesi geldiğini söyleyen olmuş ama bilmiyorum. Fikirlerinizi ve önerilerinizi bekliyorum.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
22,353
65
Arkadaşlar selam,
Yatak odama klima alacağım.
Kaira 12.000 BTU ile Samsung Windfree Premium 12.000 (AR12BXHCMWK/SK) kodlu olan arasında kaldım. Samsung ile Kaira arasında 2000 TL fiyat farkı var. Samsung daha pahalı ancak Kaira 2 yıl garanti 3 yıl kompresör garantisi verirken, Samsung 6 yıl garanti 10 yıl kompresör garantisi veriyor. 2000 TL fiyat farkını verip Samsung'a yönelmek daha mı mantıklı yoksa Midea üretimi Kaira mı daha iyi? Şikayetvar'da Windfree klimaların bazılarında iç üniteden plastik titreme sesi geldiğini söyleyen olmuş ama bilmiyorum. Fikirlerinizi ve önerilerinizi bekliyorum.

Merhaba arkadaşlar, klima alma arefesindeyim. Bu devirde klima alırken öncelikli kriter elbette tüketim değeri ve kalitesi. Bunun yanına benim için, Wifi ve servis özelliği ön planda. Bu doğrultuda adını sevmesem de Kaira 12.000 Btu cihazına yöneldim. HB indirimi ile 10.742 TL fiyatı var. Daikin servisi olması ve midea üretimi ile bakır kullanılan bir cihaz olması da tercih sebebi.
Lg düşünüyordum ama bu fiyatlara wifi olan modelini göremedim. Sizce baktığım klima iyi midir, tavsiye eder misiniz? Teşekkürler.

Edit : 18m2 oturma odasında, ağırlıklı soğutma için kullanacağım. 2.5 yükseklik var standart sanırım.
Sota Sota

U Çevrimdışı

umut101010 

Aktif Üye
23 Eyl 2020
127
32
Attığınız taş ürküttüğünüz kurbağa değmeyecektir.!
Kit montajı için verilecek meblağ yüksek tutuyorlar.
O yüzden ilk alım yapılırken wifi özelliği isterseniz şunu alın diyorum.
yazın almıştım klimayı ben 13 bin tl ye denk gelmişti pek sorgulamadım ama yatak odasında windfire preimum var wifi olması çok büyük bir avantaj. İnsan kulanınca anlıyor.

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Çoğu üyemize ısrarla soruyorum arada cuzzi var sonra dönüşü yok diye.

Ekonomik sebeplerle wifili modeli tercih eden az oluyor.
Aslında sonradan temininin neredeyse imkansız olduğunu bilseler böyle olmaz. Ama genel kanı "lazım olursa taktırırım." Mantığı. Opsiyonel donanımları bu yüzden özellikle satın alım esnasında opsiyonel yapıyorlar.

Özellikle ısıtma için kullananlarda uzun süreli mekandan ayrılıp geri dönerken açıp ayarlamak için oldukça kullanışlı oluyor.

E Çevrimdışı

Enthusiasm

Yeni Üye
17 May 2018
27
31
Kaira 12.000'i iptal edip Samsung Windfree Premium Plus 12.000 (AR12BXCABWK/SK) almayı düşünüyorum. Premium Plus Wi-Fi yanı sıra daha yüksek SCOP ve SEER değeri sunuyordu. Isıtma ve soğutmada da A++, 6 yıl garanti ve 9 taksit aklımı çeliyor.

Sizin düşünceniz nedir Sota Sota hocam?

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,882
Kaira 12.000'i iptal edip Samsung Windfree Premium Plus 12.000 (AR12BXCABWK/SK) almayı düşünüyorum. Premium Plus Wi-Fi yanı sıra daha yüksek SCOP ve SEER değeri sunuyordu. Isıtma ve soğutmada da A++, 6 yıl garanti ve 9 taksit aklımı çeliyor.

Sizin düşünceniz nedir Sota Sota hocam?
Samsung fiyatına göre kompresör ve yazılım olarak gerçekten güzel çıkarıyor ama kondenser ve evapta bakır yerine alüminyum kullanıyor.

Kullandığı alüminyum teknolijisi yakından takip ediyorum forumda konusu var.
"Durafin"

90 gün boyunca tuzlu suya maruz bıraklarak yapılan testler olumlu olsa dahi açık alanda alüminyuma güvenmem.!

Geri
Üst Alt