T Çevrimdışı

tonat 

Aktif Üye
30 Eyl 2018
104
62
Teşekkür ederim. Diamond marka bir klima var ikinci el yeni gibi. Nette araştırınca Mitsubishi ile ortak çıkıyor. Alınır mı sence abi?
Yaklaşık 20 yıldır kullanıyorum. 7500 BTU. 2 adet yatak odalarında mevcut. Alırken Mitsubishi nin genelde oteller için ürettiği bir model olarak sunulmuştu. Eski performans yok tabiki ama değiştir beni de demiyor makina 😊

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,882
Yaklaşık 20 yıldır kullanıyorum. 7500 BTU. 2 adet yatak odalarında mevcut. Alırken Mitsubishi nin genelde oteller için ürettiği bir model olarak sunulmuştu. Eski performans yok tabiki ama değiştir beni de demiyor makina 😊
Diamond klimaları uzun süredir Midea üretiyor.!
Üretim olarak Mitsubishi hiçbir bağlantıları yok diye biliyorum.
Pazarlama tekniğidir, Mitsubishi'nin yanı ürünü abi bu.!

E Çevrimdışı

Enthusiasm

Yeni Üye
17 May 2018
27
31
Merhabalar, Klimamı geçtiğimiz Ocak ayında aldım ve kurulumu yapıldı. Ancak aklıma takılan ve sizlere sormak istediğim bir konu var.

Sorumu direkt daha kolay anlamanız adına salon ve mutfağımın krokisini çıkarttım. 24 m2 salon ve 12 m2 mutfağım var. Bu alanlar arasında kapı yok. (mavi nokta nokta ile gözüken alan salondan mutfağa geçiş noktası)

Antalya'da en üst katta bulunan bu daireye 18.000 BTU Daikin Shira ECO ısıtma ve soğutma için yeterli midir? (Öncelikli olarak soğutma ve kışları da doğalgaza destek amaçlı kullanılacak)
*Mutfağın aşırı soğuması veya ısınması gibi bir beklentiye sahip değilim, kışın hafif sıcağını kırsın-yazın ise ılıklık sağlasın yeter
Klimanın ankastre gözükmesi için tek kurulabilen nokta köşe noktasıydı ve eşim bu şekilde kurulmasını tercih etti.

NOT: Ekstra bir yalıtım mevcut değil.

salon8cf984e505a59150.jpg

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,882
Merhabalar, Klimamı geçtiğimiz Ocak ayında aldım ve kurulumu yapıldı. Ancak aklıma takılan ve sizlere sormak istediğim bir konu var.

Sorumu direkt daha kolay anlamanız adına salon ve mutfağımın krokisini çıkarttım. 24 m2 salon ve 12 m2 mutfağım var. Bu alanlar arasında kapı yok. (mavi nokta nokta ile gözüken alan salondan mutfağa geçiş noktası)

Antalya'da en üst katta bulunan bu daireye 18.000 BTU Daikin Shira ECO ısıtma ve soğutma için yeterli midir? (Öncelikli olarak soğutma ve kışları da doğalgaza destek amaçlı kullanılacak)
*Mutfağın aşırı soğuması veya ısınması gibi bir beklentiye sahip değilim, kışın hafif sıcağını kırsın-yazın ise ılıklık sağlasın yeter
Klimanın ankastre gözükmesi için tek kurulabilen nokta köşe noktasıydı ve eşim bu şekilde kurulmasını tercih etti.

NOT: Ekstra bir yalıtım mevcut değil.

salon8cf984e505a59150.jpg

Merhaba cihazınız hayırlı olsun.
Aslında en güzel konum pencenin olduğu alanmış ama tesisat işi bozmuş.

İç ünite hava yönlendirme kanatlarını mutfağa doğru çevir.
alanların bağımsız olması nedeniyle ısı farklıkları kaçınılmaz olacaktır ama belirli derecede sürekli çalıştırırsanız. mutfak ideal koşullara yakın hale gelecektir.

E Çevrimdışı

Enthusiasm

Yeni Üye
17 May 2018
27
31
Merhaba cihazınız hayırlı olsun.
Aslında en güzel konum pencenin olduğu alanmış ama tesisat işi bozmuş.

İç ünite hava yönlendirme kanatlarını mutfağa doğru çevir.
alanların bağımsız olması nedeniyle ısı farklıkları kaçınılmaz olacaktır ama belirli derecede sürekli çalıştırırsanız. mutfak ideal koşullara yakın hale gelecektir.
Çok teşekkür ederim, içimi rahatlattınız. Acaba 24’lük mü almalıydık evi soğutmaz mı diye endişe etmiştim. Evet klimanin kanatlarını hep sağa (mutfak tarafına) gelecek şekilde kullandık genelde kışın.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,882
Çok teşekkür ederim, içimi rahatlattınız. Acaba 24’lük mü almalıydık evi soğutmaz mı diye endişe etmiştim. Evet klimanin kanatlarını hep sağa (mutfak tarafına) gelecek şekilde kullandık genelde kışın.
24lük salonda tarafında oturanları rahatsız edebilir.!
kapı olmadığı için ve mutfağın oluşan ısı cihaza ister istemez ekstra yük bindirecek cihazda kademesini arttıracak bu sorunu çözmeye çalışırken salon ister istemez çok soğuk hale gelebilir.

24lük olup düşük btu inebilen cihaz tercih edilirse neden olmasın.

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
merhaba bende lg dual core 24.000 btu klima var wifi yok sonradan takmak mümkün mü acaba lg yi arasam gelip takarlarmı?
Şu konuda birşeyler konuşulmuş ancak hem konu eski hemde model farklı. Sadece fikir oluşması adına paylaşıyorum.

Normal koşullarda opsiyonel olan özellikleri satın alırken talep etmez, ekletmezseniz sonradan birçok firma sıkıntı çıkartabilir ya da tamamen ulaşılamaz diyebilir. Bence en net cevabı servisle yapacağınız görüşme verir.

E Çevrimdışı

emin616 

Aktif Üye
6 Nis 2017
289
Geçen hafta aldığım LG dualcool 12BTU klimamın montajı dün tamamlandı. Gelen servis elemanı montajı bitirdikten sonra vakum yapmak istemedi. R32 gazlı klimalarda vakum olmadığını ve klimamı bu şekilde kullanmamı söyledi. Ben de illa vakum yapılmasını bu şekilde kullanmak istemediğimi ilettim. Sonra yanımda vakum pompası yok yarın yapalım dedi ve az önce vakum işini bitirdi.

Elektrik tesisatını da M.elektrik klimamın dış ünitesinden alıp yaptı. Bu şekilde sorun olmayacağını söyledi. Yani şuan tek sigortadan 2 adet 12btu klima bağlı. Bu ileride sorun yaratır mı?

20230613_182331.jpg
20230613_182320.jpg
20230613_182303.jpg
20230613_182251.jpg

Geri
Üst Alt