P Çevrimdışı

PoineMaia

Aktif Üye
5 Mar 2024
56
44
Teşekkür ederim. Çizime göre uygun montaj yeri neresi olabilir?
Olması gereken karşı duvara en uzak olan duvara takmaktır. Örnek sizde Batı yazan duvar. Fakat ben odanın eşya ve oturum durumunu bilemediğim için kesin şu duvar olur diyemem. İmkanlar doğrultusunda uzak duvarları tercih ederseniz daha sağlıklı olur.

I Çevrimdışı

ilkere

Yeni Üye
15 Ağu 2023
44
44
Olması gereken karşı duvara en uzak olan duvara takmaktır. Örnek sizde Batı yazan duvar. Fakat ben odanın eşya ve oturum durumunu bilemediğim için kesin şu duvar olur diyemem. İmkanlar doğrultusunda uzak duvarları tercih ederseniz daha sağlıklı olur.
Merhabalar,

Batı yönünde duvarda tv asılı,kuzeyde cam ve iki berjer var güney ve doğuda ikili koltuklar tv harici iki aydınlatma var.

18.000 Lg harici marka tavsiyeniz var mın?

P Çevrimdışı

PoineMaia

Aktif Üye
5 Mar 2024
56
44
Merhabalar,

Batı yönünde duvarda tv asılı,kuzeyde cam ve iki berjer var güney ve doğuda ikili koltuklar tv harici iki aydınlatma var.

Bütçenizi öğrenme şansım varmı ? Bence 18.000 Klima gereksiz oraya.

Bayii ler ile pazarlık yaparak bu klimaları tercih edebilirsiniz.

Son düzenleme:
Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,845
Merhabalar,

Cihazı aç-kapa şeklinde kullanacaksanız misafir geldiğinde açayım soğutsun derseniz 12lik makina yetersiz kalır.
7/24 kullanırsanız misafir geldiğinde de sınırda kalır.
1 kişi 500 btu ısı yayar 10 kişide 5000btu yapar.

M Çevrimdışı

marslan

Yeni Üye
4 Nis 2019
23
Merhabalar klima için tavsiyenize ihtiyacım var annemi sobadan kurtarmak için özellikle ısıtma için kullanılacak ev il Samsun ama uzak bir ilçesi merzifon havza tarafında yaklaşık 30-35 m² iki oda birleştirilmiş dikdörtgen odanin bir kısa ve bir uzun kenarı dış cephe ve üç cam var yalıtım yok sayılır ben sürekli orada olmadığımda sorun çıkartmayacak mümkünse faturada can yakmayacak:) bir cihaz tavsiyeniz varsa haftaya gidince halletmek istiyorum bütçe 35-40 bin gb ama bu fiyatlara a++ zor gb vakit ayırdığınız için şimdiden teşekkürler.

Son düzenleme:
Geri
Üst Alt