S Çevrimdışı

sahsiyet

Aktif Üye
24 Tem 2019
122
39
Burada maddiyat işin içerisine giriyor. Uzun dönemdir LG Sirius ve Dual serisini aktif şekilde kullanıyoruz. Şu ana değin cihaz kaynaklı sorun yaşamadık.
Fatura anlamında da bizi hiç üzmedi.
Üstad önerin üzerine lg modeli üzerine yoğunlaşıyorum öyleyse, genelde soğutma için Mersin bölgesinde kullanılacak.

R Çevrimdışı

rabitelli

Süper Üye
20 Kas 2019
551
50
Doğalgazın yoksa ısıtmada da kullanabilirsin. :ok
Cop değerleri baya baya iyiye gitti son yıllarda. Fiyat olarak ılıman/sıcak yerlerde karlı bile olabilir diye düşünüyorum. Hani konunun uzmanı değilim ama teknik olarak gaza göre bissürü avantajını saymıştı bi gazcı arkadaşım.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,830
Cop değerleri baya baya iyiye gitti son yıllarda. Fiyat olarak ılıman/sıcak yerlerde karlı bile olabilir diye düşünüyorum. Hani konunun uzmanı değilim ama teknik olarak gaza göre bissürü avantajını saymıştı bi gazcı arkadaşım.
Yeni nesil gazlar scop/seer değerleri ciddi şekilde yükseltti. Şunu da belirtmekte fayda var
Eurovent onayı olmadıktan sonra oraya 9 seer yazman da bir şey ifade etmiyor.

R Çevrimdışı

rabitelli

Süper Üye
20 Kas 2019
551
50
Parası olan gidip klimayı Çin'de fasonculara ürettiyor. Bas üzerine yavrucum markamızı TFC Klima diye , kataloğuna da SEER 10, SCOP 9 ekleyiver Mis....
Test eden var mı.?
Peki yazılan teknik değerlerin doğru olup olmadığını kontrol edip onay veren bir kurum yok mu. Bilmediğim için sordum. Gerçekten dediğin gibiyse, çekiklere ürettirilen fason mallara çok dikkat etmek gerek. Sadece klima için demiyorum yani. :alala

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,830
Peki yazılan teknik değerlerin doğru olup olmadığını kontrol edip onay veren bir kurum yok mu. Bilmediğim için sordum. Gerçekten dediğin gibiyse, çekiklere ürettirilen fason mallara çok dikkat etmek gerek. Sadece klima için
üretici test edilecek cihazını eurovent firmasına gönderip ücret karşılığı test ettirip onaylatabilir.

Geri
Üst Alt