B Çevrimdışı

birkullanıcı

Yeni Üye
27 Haz 2022
3
34
İlk sorunun cevabı= Bu biraz zor, dışarıdan bakınca CF görürsünüz ancak tek yapabileceğiniz parmakla çevirip tek tek bakmak ki sanmıyorum o derece görünür olacağını

İkinci Sorunun Cevabı= Mal size vaat ettiği faydayı sağlamadığı ve bunu ispat ettiğiniz sürece malın ayıpsız misli ile değişimi veya ücret iadesi talep edebilirisniz.

3- Heyetin kararı nasıl finale bağladığı burada belirleyici etkendir.

4- Hayır Tüketici Hukuku ile bağlantısı yok, bu konu şikayete bağlı suç kapsamındadır ve Savcılık suç duyurusu neticesi Asliye Ceza Mahkemelerinin yetki alanındadır.

5- Bu konu artık adli bir vak-a olur buna yorum yapabilmemiz mümkün değil ancak gidip 300-500tl ye Xiomi Security 360 kamera alıp kamerayı görecek yuere çevirip kayıtta bırakmanız her türlü tedirginliğinize derman, dediğiniz şey olursa da suç duyurusu için dayanak olur ki Kurumsal bir markanın dahil olduğu mevzuda olayların bu boyutlara gelmesi pek mümkün değil.

6- Ayar kavramı görecedir, Dışarısı 40 45 dereceyken içerisi 29 derece olsa cennet dersiniz. Dışarısı 34 iken 29 a ayarlı olsa bunalırsınız zira Sıcaklık basıncı denen bir kavram var, nem etkisi var vs o nedenle en ideal ayarı tüketici kendisi bulmalıdır. Kişisel olarak evdeki tüm klimalarım sürekli olarak 27 ye ayarlıdır.

7- 180 gün içerisinde üründe çıkan her kusur ürün ilk satıldığınd avar olarak kabul edilir ve AYIPLI MAL sayılır bu da size seçimlik haklarınızı verir.
merhaba, tekrar cevabınız için teşekkür ediyorum.

üründeki kusur/lar şimdilik benim gözlemlediğim ve düşündüklerim şeklinde, servis ya da heyet bu duruma ne der ne kadar geçerli kabul edilir emin değilim. havaların soğumasını bekleyip ısıtmada da cihazı kullandıktan sonra yazdığınız 7. maddeyi kullanmam daha iyi olucaktır. ben belli bir süre içerisinde iade edebilirim diye düşünüyordum ancak 6 aya kadar imkan varsa aceleci olmayayım. bir kere aceleci olup bu klimayı aldım, birdaha asla. şuan servis cihazda ölçüm yapsa bile ısıtmayı kontrol edemeyecek diye düşünüyorum. şimdilik hem kurulum sonrası bir sürü sorun yaşamam hemde cihazı iade etmeye çalışmam kötü sonuçlanacak görünüyor. zaten 6 aya kadar cihazda sorun varsa her türlü kendini belli eder diye bekleyeceğim. kamera kurulumu güzel fikir, yağmurda çalışabilen bir model alıp kullanabilirim.

soğutmada ve ısıtmada her zaman evin iki ucundaki klimalarımı çalıştırıp kapıları açık bırakarak 26 derecede kullanıyorum. birde inverter klimalarda aç-kapa kullanım şekli tavsiye edilmiyor. bu nedenle klimaları açınca uzun süre çalıştırıyorum, yaz sıcaklarında gerekirse uyurken gece modunda bırakıp günde 16 saate yakın kullandığım günler oluyordu. mitsubishi ile daha bunu yapmadım.

son olarak drenaj ve tahliye hortumu hakkında soru sormak istiyorum.

bugün drenajı kontrol ettim. su tahliye hortumu çok uzun görünüyor, kokunun kaynağı hortumun çok uzun olmasından olabilir mi? su tahliye hortumu yere değiyor ve birazda fazlalığı olduğundan kıvrılıyor, akan suda hortumun çevresine tahliye oluyor. su göleti oluşmuyor ancak yinede kuruyana kadar hortumun değdiği kısım ve çevresinin ıslak olduğu görülüyor, parke taşlarının arasından yine aşağıya doğru su akıyor. eğer bu tahliye hortumunu biraz kısaltsam koku konusunda daha iyi sonuç alır mıyım? birazdan görsel eklemeyi deneyeceğim.
klima67c803202458f2f3.png

burada kendimce anlatmaya çalıştım. biraz tuhaf olucak ancak yeşil renkteki gibi çaprazlamasına tahliye hortumunu konumlandırsam nasıl olur? hem yere değmez hemde o taraf daha çok rüzgar alıyor. başka bir yerde kokunun hortumla alakalı olabileceğini okudum, bundan dolayı sormak istedim.

A Çevrimdışı

atlas07 

Aktif Üye
7 Kas 2021
116
38
Floranın nesini düzeltirlerse düzetsinler, Kullandıkları LG kompresör nedeniyle bütün LG klimalarda olduğu gibi Flora klimalar da Innn layarak çalışır ve bu konu düzelmez. O sesi duyan işi bilen klimacılar ''Klasik LG sesi'' derler.

Flora 2022 olarak incelediniz mi deseniz yalan söyleyemem incelemedim. Ancak dediğiniz gibi bir iyileştirme yapıldı ise kısa sürede bunu teyit edebilirim 2022 montajlı bir Flora ziyareti gerçekleştirerek :)

Bu arada bir dip not ekleyelim.

Tekrar hayırlatmak isterimki Flora klima ilk çıktığında veryansın edip insanlara ''Bu klima alınır, Vestel bu sefer yapmış'' diyen ilk kişilerdik biz. Sonra üzerindeki oynamaları ile düzeni bozdukları için taır aldık. Umarım düzeltmişlerid ve ekomokik FP ürün olarak önerebilmeye devam edebiliriz.
Adem bey bu ses eğer lg kompresörden geliyorsa ben lg klima almayı düşünüyordum ondada aynı ses olacak e o zaman sadece bu ses için vestel almayıp lg almak mantıklı olur mu yoksa aradaki fark sadece bu değil mi

K Çevrimdışı

Karaca57

Yeni Üye
20 May 2022
20
29
Floranın nesini düzeltirlerse düzetsinler, Kullandıkları LG kompresör nedeniyle bütün LG klimalarda olduğu gibi Flora klimalar da Innn layarak çalışır ve bu konu düzelmez. O sesi duyan işi bilen klimacılar ''Klasik LG sesi'' derler.

Flora 2022 olarak incelediniz mi deseniz yalan söyleyemem incelemedim. Ancak dediğiniz gibi bir iyileştirme yapıldı ise kısa sürede bunu teyit edebilirim 2022 montajlı bir Flora ziyareti gerçekleştirerek :)

Bu arada bir dip not ekleyelim.

Tekrar hayırlatmak isterimki Flora klima ilk çıktığında veryansın edip insanlara ''Bu klima alınır, Vestel bu sefer yapmış'' diyen ilk kişilerdik biz. Sonra üzerindeki oynamaları ile düzeni bozdukları için taır aldık. Umarım düzeltmişlerid ve ekomokik FP ürün olarak önerebilmeye devam edebiliriz.
Adem hocam, bu LG kompresörün aynısı hem Vestel’de hemde LG-ARÇELİK-BEKO-ALTUS vs. Klimalarda kullanılmıyor mu ? Fakat bu markalarda Vestel kadar dış ünite ses şikayeti yok. Bunun sebebi nedir peki ?

Bir diğer sorumda, örneğin Arçelik 12325 Ekolojik. Benim diğer evimde bu klimadan mevcut. %99 şuan’ki Flora cihazımla aynı kompresöre sahip. Arçeliğin 200’lü wattlara çok rahat kısabildiğini görüyorum. Hatta 200 altı da bazen oluyor. Ama Flora 400 wattların altına inmeyi pek beceremiyor. Halbu ki aynı kompresör. Burada yazılım olayı devreye giriyor galiba…

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Adem bey bu ses eğer lg kompresörden geliyorsa ben lg klima almayı düşünüyordum ondada aynı ses olacak e o zaman sadece bu ses için vestel almayıp lg almak mantıklı olur mu yoksa aradaki fark sadece bu değil mi
LG kompresör sesini dediğim gibi ustalar bilirler ancak işin içinde gömlekleme kalitesi ve ilginçtir ki ürün performansı, yazılım mühendisliği, evap kondanser ebatları boru mesafeleri ve dolayısı ile buna doğru orantılı olan gaz miktarı gibi birçok etken de girince olayı bu derece basit değerlendirmek LG mühendisliğine haksızlık olur diye düşünüyorum.

Vestelin bu markalarla rekabet edebilmesi için verdiği feragatların olumsuz etkilerini görmezden gelemeyiz.

M Çevrimdışı

MrZubalve

Yeni Üye
14 Haz 2022
12
37
Merhaba herkese,

Uzun süredir araştırıp öğrendiklerimle klima almaya çalışıyordum. Sağolsun Adem Bey bu konuda çok yardımcı oldu.
Geldiğim noktada dün itibari ile indirimle birlikte 8500 e bu ürünü almış bulunuyorum

Tüm yaşanan olumsuzluklara rağmen midea almayı planlamıştım hatta geçen hafta midea xtrame save modeli için 12000 TL teklif almış ve pazartesi kurulum için anlaşmıştık. İş nedeniyle kurulumu ertelemek zorunda kaldık. Dün akşam LG yi indirimli bu fiyata görünce, arada %50 fiyat farkı var neredeyse, kaçırmak istemedim.

Bir aksilik çıkmazsa kurulumu yaptırıp izlenimlerimi LG Dual Cool başlığında fırsat buldukça aktarırım.
Herkese destekleri için teşekkürler.

akrep2018 Çevrimdışı

akrep2018 

Süper Üye
16 Eyl 2018
1,267
62
Merhaba herkese,

Dün akşam LG yi indirimli bu fiyata görünce, arada %50 fiyat farkı var neredeyse, kaçırmak istemedim.

Bir aksilik çıkmazsa kurulumu yaptırıp izlenimlerimi LG Dual Cool başlığında fırsat buldukça aktarırım.

Hayırlı olsun klimanız güle güle kullanın,umarım memnun kalırsınız.Bende LG dual eco 12000 btu klima var gayet memnunum.

K Çevrimdışı

Karaca57

Yeni Üye
20 May 2022
20
29
Airfel cihazlarını R32’ye güncelledikten sonda fiyatları uçurmuş. 12000 TL’ye 12’lik klimamı olur?
Bence şuan alınacak en mantıklı cihaz LG.

S Çevrimdışı

sisperdesi 

Aktif Üye
28 May 2022
255
30
Merhaba herkese,

Uzun süredir araştırıp öğrendiklerimle klima almaya çalışıyordum. Sağolsun Adem Bey bu konuda çok yardımcı oldu.
Geldiğim noktada dün itibari ile indirimle birlikte 8500 e bu ürünü almış bulunuyorum

Tüm yaşanan olumsuzluklara rağmen midea almayı planlamıştım hatta geçen hafta midea xtrame save modeli için 12000 TL teklif almış ve pazartesi kurulum için anlaşmıştık. İş nedeniyle kurulumu ertelemek zorunda kaldık. Dün akşam LG yi indirimli bu fiyata görünce, arada %50 fiyat farkı var neredeyse, kaçırmak istemedim.

Yüzde 50 ye yakin indirimli link veya biryerse paylasirsaniz sevinirim. Zira alayım bende. Yatak odasına düşünüyorum. Evin her yerine bir klima olacak bu gidişle

M Çevrimdışı

MrZubalve

Yeni Üye
14 Haz 2022
12
37
Yüzde 50 ye yakin indirimli link veya biryerse paylasirsaniz sevinirim. Zira alayım bende. Yatak odasına düşünüyorum. Evin her yerine bir klima olacak bu gidişle
yanlış anlamışsınız indirim yüzde 50 değil iki klima arasındaki farktan bahsettim. ürün linkini koydum zaten şu an fiyatı artmış biraz. ben alırken 9500 dü ve sepette yüzde 10 indirim vardı. 8500 e geldi. takip edin belki tekrar iner.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Merhaba herkese,

Tercihinizin hakkınızda hayırlı olmasını diliyorum.
LG Dual Başlığımız yeni kullanıcılar ile zenginleşecek ve gerçek kullanıcı deneyimleri ile çok daha objektif karşılaştırmaları görebileceğiz :ok

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Hatta 200 altı da bazen oluyor. Ama Flora 400 wattların altına inmeyi pek beceremiyor. Halbu ki aynı kompresör. Burada yazılım olayı devreye giriyor galiba…
Düşük rpm de vibrasyon sorununu çözmeyi başaramadılar ve kimseye söylemeseler de Sota Sota nın çok üstünde durduğu ÇOK VİTES mantığına aykırı şekilde alt frekanslara inmeyecek şekilde bir yazılım algoritması üzerinde yoğunlaştılar.

Örneğin sizin Ekolojik (Aynı klima bizde de var 18 lik) 18 vitesli ancak Flora 13 vitesli.

Aslında Benim önceden kullandığım Hotpoint klimayı ve sesini hatırlarsanız Hotpoint üreticisi de bu sorunu çözememişti zira sadece ısıtma modunda ve düşük frekanslarda bu sesi yapıyordu.

Hatırlayalım;

Eğer Hotpoint Türkiye pazarından çekilmemiş olsaydı Vestel'in yaptığını yapıp tüm klimalara yazılım güncelleyecekti. çekip gittikleri için biz de bize sattıkları bu defolu klimalarla ortada kalmıştık.

Hatta bu klimada denemek için kompresör dahi değiştirdiler ki onlara bunun bir kompresör ARIZASI olmadığını, kullanılan kompresör ile yüklenen yazılımın uygun olmadığını belirtmiştim.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Şunu anladım ki, Vücudu alıştırdığınızda evin her yerini klima yapmak zorunda kalıyorsunuz.
Yaşlandık diyemidir nedir bilmiyorum sıcağa gelemiyorum :(

S Çevrimdışı

sisperdesi 

Aktif Üye
28 May 2022
255
30
Şunu anladım ki, Vücudu alıştırdığınızda evin her yerini klima yapmak zorunda kalıyorsunuz.
Valla ben 29 yaşımdan yeni gün almaya başladım. Halen daha cocuk var icimde cikayim top oyniyim bilgisayarsa oyun oyniyim vs gibi. Optimal yaşam koşullarını istiyoruz aslinda fazlasini değil. Tarlada kosturur miss gibi esintiye gecer oturur karpuz yerdik. Öyle esinti ve ferahlik kafi.

yanlış anlamışsınız indirim yüzde 50 değil iki klima arasındaki farktan bahsettim. ürün linkini koydum zaten şu an fiyatı artmış biraz. ben alırken 9500 dü ve sepette yüzde 10 indirim vardı. 8500 e geldi. takip edin belki tekrar iner.

Midea ile lg arasinda %50 ye yakın fiyat farkı olduguna binaen soyledim. 6000 tl gibi bir rakam olarak düşündüm. Şuan baktığımda 10.000 tl. Değişip duruyor habire. O yüzden alayım demiştim

Keske herşey uygun olsa da klima dedigimiz alet bile bu kadar pahalı ve lüks olmasa

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,930
Adem hocam, bu LG kompresörün aynısı hem Vestel’de hemde LG-ARÇELİK-BEKO-ALTUS vs. Klimalarda kullanılmıyor mu ? Fakat bu markalarda Vestel kadar dış ünite ses şikayeti yok. Bunun sebebi nedir peki ?

Bir diğer sorumda, örneğin Arçelik 12325 Ekolojik. Benim diğer evimde bu klimadan mevcut. %99 şuan’ki Flora cihazımla aynı kompresöre sahip. Arçeliğin 200’lü wattlara çok rahat kısabildiğini görüyorum. Hatta 200 altı da bazen oluyor. Ama Flora 400 wattların altına inmeyi pek beceremiyor. Halbu ki aynı kompresör. Burada yazılım olayı devreye giriyor galiba…
Vessel de LG kompresör kullanıyor ama model kodları farklı.

VESTEL GSG102MKA
LG DST102MMA

ayrıca aynı kompresörü kullanmaları aynı verimlilik,performansı elde edilecek anlamına gelmez.

kondenser,evap yüzey alani ve sıra sayısı, gaz,likit hattı borulama mesafesi, gaz miktarı, fanların kapasitesi,kılcal yada expansion valf, en onemlisi yazılım.
gibi birçok parametre var.

Geri
Üst Alt