Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
19,102
Boru mesafesi çok değil, maksimum 1 mt. Dün de df moda girmiş ama sessizce girmiş ve çıkmış. İlki hiç böyle değildi yerimden zıplatmıştı tabiri caizse dedi. Bende içinde biriken gazdan olmuştur diye düşündüm. Birkaç gün daha gözlemleyelim bakalım nasıl olacak. Bu arada sıcak kullanım için tavsiyeniz nedir üstadım? Fan ayarı, vb. olarak
Sıcak 24 / Soğuk 25 fan hızı en yüksek, rüzgar sesi rahatsız ederse bir kademe altı.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
19,102
Kullanılacak Yerin Alan (m2): 20
Kullanılacak Yerin Yüksekliği: 2,6
Bölge/Şehir/İlçe: Ankara
Kullanılacak yer Kuzey/Güney /Doğu/Batı: Kuzey Batı
Zemin/Ara kat/Çatı kat: Ara kat (ısı yalıtımsız)
Ev /İş yeri: EV
Kişi Sayısı: 2
Tahmini Bütçe: 20-23bin arası

Kaira dtrx35e 1200btu 23000tl

Lg dualcoolplus pc12sq 21500tl

Vestel Flora Doğa Inverter 122 A++ WiFi 12000 BTU 17300

Demirdöküm Kion 12000 20BİN TL

Midea Xtreme Eco Ag2eco-12nxd0-ı 12.000 23bin tl

Bu klimalar arasında kaldım. Uzaktan erişim bizim için önemli. İşten çıkmadan önce uzaktan klimayı açıp eve geldiğimizde konforlu bir alan istiyoruz yazları.
Bu klimalardan hangilerini önerirsiniz
Kaira f/p cihazdır fiyat yüksek
LG dual hala F/P durumda
Vestelden uzak dur
Demirdöküm servis olarak iyi hizmet alabileceğinizi düşünürsanız listeye ekleyin.
Midea Xtreme Eco montaj dahil fiyatımı.?

I Çevrimdışı

inspector

Yeni Üye
23 Şub 2024
3
36
Herkese merhaba. Evimiz için klima alacağız.

Salon ~ 32 m2
Pencere alanı ~12 m2
Ankara
Güney Doğu
Çatı katı yalıtımsız
Kişi 2+1 (bebek)

Klimayı salona kurmak istiyoruz. Krokisini ekledim. Klimayı kırmızı olan yere taktırmak istiyoruz. En üst kattayız, evimiz sabah güneşin doğuşuyla birlikte salondan başlayarak güney cepheden batışına kadar güneş almakta. Salonda 4 pencere var ve alanı da fazla. Geçen yaz oldukça bunaldık sıcaklardan.

Salondaki serinliği bir nebze de olsa koridordan odalara taşıyabilecek, çocuğu da rahatsız ve hasta etmeyecek bir klima arayışındayız.

Yeni araştırmaya başladığımız için henüz bir bütçe belirlemedik. Taksit imkanlarının yüksek olduğu ürünler varsa üst modelleri de düşünebiliriz ancak bizi rahat ettirecek ve minimum problem çıkarabilecek ve servis imkanları iyi olan her türlü marka model de tercih edebiliriz.

Hangi ürünleri önerirsiniz, şimdiden teşekkürler.

krokia0f6edde7448ab62.jpg

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
19,102
Herkese merhaba. Evimiz için klima alacağız.

Salon ~ 32 m2
Pencere alanı ~12 m2
Ankara
Güney Doğu
Çatı katı yalıtımsız
Kişi 2+1 (bebek)

Klimayı salona kurmak istiyoruz. Krokisini ekledim. Klimayı kırmızı olan yere taktırmak istiyoruz. En üst kattayız, evimiz sabah güneşin doğuşuyla birlikte salondan başlayarak güney cepheden batışına kadar güneş almakta. Salonda 4 pencere var ve alanı da fazla. Geçen yaz oldukça bunaldık sıcaklardan.

Salondaki serinliği bir nebze de olsa koridordan odalara taşıyabilecek, çocuğu da rahatsız ve hasta etmeyecek bir klima arayışındayız.

Yeni araştırmaya başladığımız için henüz bir bütçe belirlemedik. Taksit imkanlarının yüksek olduğu ürünler varsa üst modelleri de düşünebiliriz ancak bizi rahat ettirecek ve minimum problem çıkarabilecek ve servis imkanları iyi olan her türlü marka model de tercih edebiliriz.

Hangi ürünleri önerirsiniz, şimdiden teşekkürler.

krokia0f6edde7448ab62.jpg
Merhaba, normal şartlarda o alana 18lik yeterli gelir fakat evin çatı katı yalıtımsız oluşu nedeniyle cihaz sürekli yüksek frekansta çalışır bu durumda yüksek tüketime neden olur.

24lük cihaz o koşullar için daha uygun olacaktır.
Sadece sogutma olacağı ekstra, mega cihaza gerek yok.

LG Dual serisine gözatın hala F/P olarak en iyi makina.

E Çevrimdışı

eren15935

Aktif Üye
15 Ocak 2020
52
44
Kaira 12000 klimanın 18e düşeceği beklentisi ile bekliyorum. Diğer yandan lg pc12sq da yavaş yavaş çaktırmadan yukarı gidiyor. 23 kaira ya vermeyi düşünmüyorum. Peki lg dual cool plus 12000 kaça alinmali?

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
19,102
Kaira 12000 klimanın 18e düşeceği beklentisi ile bekliyorum. Diğer yandan lg pc12sq da yavaş yavaş çaktırmadan yukarı gidiyor. 23 kaira ya vermeyi düşünmüyorum. Peki lg dual cool plus 12000 kaça alinmali?
seçim sonrası doviz kurunu serbest bırakacakları herkesin malumu ayrıca kredi kartında düzenleme gelmesi söz konusu.

Kısaca bu fiyatları bir daha görmeniz pek mümkün olmayacak.

E Çevrimdışı

eren15935

Aktif Üye
15 Ocak 2020
52
44
seçim sonrası doviz kurunu serbest bırakacakları herkesin malumu ayrıca kredi kartında düzenleme gelmesi söz konusu.

Kısaca bu fiyatları bir daha görmeniz pek mümkün olmayacak.
Onun için kurutma makinesini hemen aldım hocam. Sırada klima var. İlk fırsatta ona da bakayım. 🤔

I Çevrimdışı

inspector

Yeni Üye
23 Şub 2024
3
36
Merhaba, normal şartlarda o alana 18lik yeterli gelir fakat evin çatı katı yalıtımsız oluşu nedeniyle cihaz sürekli yüksek frekansta çalışır bu durumda yüksek tüketime neden olur.

24lük cihaz o koşullar için daha uygun olacaktır.
Sadece sogutma olacağı ekstra, mega cihaza gerek yok.

LG Dual serisine gözatın hala F/P olarak en iyi makina.

Hocam teşekkürler. Peki aşağıda yazdığım cihazlar için içerisinden tavsiyede bulunabilir misiniz, yeterli gelirler mi?

Liste fiyatı - bayi fiyatı olarak yazdım. Mitsubishi electric bayi ile görüşmediğim için bayi fiyatlarını şuanda bilmiyorum. Diğer iki firma bayilerde liste fiyatı üzerinden indirim ve vade farksız taksit (6-8-12 gibi) uyguluyorlar. Birkaç model için aldığım fiyatlar şöyle,

Mitsubishi Hare MSZ-HR60VF (55.200₺ - ?)
Mitsubishi Noviro MSZ-AY50VG (58.000₺ - ?)
Mitsubishi Karigamine Zen MSZ-EF50VGB (64.700₺ - ?)

Mitsubishi Heavy Premium SRK50ZS-W (54.850₺ - 47.500₺)
Mitsubishi Heavy Diamond SRK50ZSX-W (66.200₺ - 58.000₺)
Mitsubishi Heavy Diamond SRK63ZR-W (63.500₺ - ?)

Daikin Sensira FTXF50D (55.960₺ - 47.500₺)
Daikin Shira Plus FTXM60R (84.480₺ - bayi 80.000₺, şuanda mediamartkte 58.600₺ )

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
19,102
Hocam teşekkürler. Peki aşağıda yazdığım cihazlar için içerisinden tavsiyede bulunabilir misiniz, yeterli gelirler mi?

Liste fiyatı - bayi fiyatı olarak yazdım. Mitsubishi electric bayi ile görüşmediğim için bayi fiyatlarını şuanda bilmiyorum. Diğer iki firma bayilerde liste fiyatı üzerinden indirim ve vade farksız taksit (6-8-12 gibi) uyguluyorlar. Birkaç model için aldığım fiyatlar şöyle,

Mitsubishi Hare MSZ-HR60VF (55.200₺ - ?)
Mitsubishi Noviro MSZ-AY50VG (58.000₺ - ?)
Mitsubishi Karigamine Zen MSZ-EF50VGB (64.700₺ - ?)

Mitsubishi Heavy Premium SRK50ZS-W (54.850₺ - 47.500₺)
Mitsubishi Heavy Diamond SRK50ZSX-W (66.200₺ - 58.000₺)
Mitsubishi Heavy Diamond SRK63ZR-W (63.500₺ - ?)

Daikin Sensira FTXF50D (55.960₺ - 47.500₺)
Daikin Shira Plus FTXM60R (84.480₺ - bayi 80.000₺, şuanda mediamartkte 58.600₺ )
Listedeki cihazların hepsi birbirinden güzel. cihaz kapasiteleri olarak 18-21K btu olduklarını bilmenizi isterim.

Fiyata bakmaksızın klima alacak olsam kirigamine alırdım. Fakat 18lik makina sizin orayı doyurur mu bilemedim.

Salonda rahat edersiniz ama arka odalar için yetersiz kalabilir.

E Çevrimdışı

eren15935

Aktif Üye
15 Ocak 2020
52
44
Bu senaryoyu geçen seçimlerde gördük, yaşadık.
Bence elinizi hızlı tutun kupon, sepette indirim ne denk getirirseniz biran önce alın.
Doğrudur hocam. Seçime fazla yaklaşmadan alacağım kısmetse. Bir de aklıma geldi. Klimanın içinden çıkan borunun fazlasını kesiyorlar mi? Yoksa kesmeden oylece doluyorlar mi? Fazlasını kesiyorlarsa bize mi bırakıyorlar boruyu?

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
19,102
Doğrudur hocam. Seçime fazla yaklaşmadan alacağım kısmetse. Bir de aklıma geldi. Klimanın içinden çıkan borunun fazlasını kesiyorlar mi? Yoksa kesmeden oylece doluyorlar mi? Fazlasını kesiyorlarsa bize mi bırakıyorlar boruyu?
Bu olay montajın durumuna göre değişir.
Fazlalık genellikle dış ünite arkasına tur atılır.
Montaj mesafe çok kısaysa boru biraz kısaltır.
Kesilen kısım size ait fakat işinize yaramaz.

T Çevrimdışı

Turbo k.arza78

Aktif Üye
18 Mar 2017
592
Bu olay montajın durumuna göre değişir.
Fazlalık genellikle dış ünite arkasına tur atılır.
Montaj mesafe çok kısaysa boru biraz kısaltır.
Kesilen kısım size ait fakat işinize yaramaz.

s.a sota hocam merak ediyorum da

ardahan göle türkiyenin en soğuk yerleşimi

- 30 / -40 dereceleri gören yer göle

ısıtabilen klima bulunur mu

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
19,102
s.a sota hocam merak ediyorum da

ardahan göle türkiyenin en soğuk yerleşimi

- 30 / -40 dereceleri gören yer göle

ısıtabilen klima bulunur mu
özel seri cihazlar ve dış ünitede ısıtıcı kullanarak -30 kadar ısıtma yapacak cihazlar var.

Standart cihazların üzerinde -25 yazdığına bakma -10 dereceden sonra ya kendini zor ısıtır yada performansı ciddi oranda düşer.

Geri
Üst Alt