O Çevrimdışı

onurcol

Yeni Üye
22 Ocak 2022
3
34
Selamlar Çanakkalede yaşamaktayım, evim tam batı cepheli ve en üst katta bulunmakta. Çatıda izocam serili ve dış cephede yalıtım bulunuyor, balkonda ise karartmalı cam balkon bulunmakta. Evin krokisini ekliyorum. 18000 btu bir klimayı salona kurup hole de bir vantilatör yerleştirerek; mutfak, hol ve salonu soğutmak istiyorum. 30bin tl altında, wifi özelliği olan klima tavsiyelerinize açığım.

Ekran-Alintisi1ccb4e10ecd1b004.png

Son düzenleme:
H Çevrimdışı

hikodaci

Yeni Üye
27 Şub 2024
5
34
Merhabalar,

Gebze'de bulunan Çatıkatı dubleks dairem için alt kat salon ve üst kat yatak odası için klima tavsiyesine ihtiyacım var.

Binamız yeni olup yalıtımı gayet iyi, yerden ısıtma mevcut. Klimayı sadece soğutma amaçlı kullanmak istiyorum. Daire planını ekliyorum, daha önce salon için 18000BTU olması gerektiğini söylediler yatak odası için de ben kendim 9000BTU yeter diye düşünüyorum. Fakat sizlerin yorum ve klima tavsiyelerini bekliyorum. Bütçem çok yok o yüzden fiyat performans ürünü arıyorum. Ekstra özellik vs ihtiyacım da yok. Aç kapa mantığında çalışsın sorun yaşatmasın yeter. Ben kendi araştırmalarımda LG PC18SQ Dualcool Plus klimasını düşündüm ama bilemiyorum.

Klimaları koymayı planladığım noktaları kırmızı dikdörtgen ile gösterdim. Şimdiden teşekkür ederim.

resim_2024-02-27_185801776.png

Son düzenleme:
M Çevrimdışı

metalurjist19

Yeni Üye
11 Eki 2020
20
37
Merhaba arkadaşlar
18000 btu klima bakıyorum ve bütçe 30k

Iki model arasındaki kaldım.

ECA Niobe blue ve LG PC18SQ hangisini tavsiye edersiniz.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,803
Merhabalar,

Gebze'de bulunan Çatıkatı dubleks dairem için alt kat salon ve üst kat yatak odası için klima tavsiyesine ihtiyacım var.

Binamız yeni olup yalıtımı gayet iyi, yerden ısıtma mevcut. Klimayı sadece soğutma amaçlı kullanmak istiyorum. Daire planını ekliyorum, daha önce salon için 18000BTU olması gerektiğini söylediler yatak odası için de ben kendim 9000BTU yeter diye düşünüyorum. Fakat sizlerin yorum ve klima tavsiyelerini bekliyorum. Bütçem çok yok o yüzden fiyat performans ürünü arıyorum. Ekstra özellik vs ihtiyacım da yok. Aç kapa mantığında çalışsın sorun yaşatmasın yeter. Ben kendi araştırmalarımda LG PC18SQ Dualcool Plus klimasını düşündüm ama bilemiyorum.

Klimaları koymayı planladığım noktaları kırmızı dikdörtgen ile gösterdim. Şimdiden teşekkür ederim.

resim_2024-02-27_185801776.png
Merhaba Yalıtımı güveniyorsanız ve eviniz kalabalık değilse, 7/24 kullanım yapacaksanız.

Alt salonu 12lik bile idare eder.
Ben saglamcıyım derseniz 18lik daha iyi olur.

Yatak odasi için 7lik yeterli fakat bu seri markada pek bulunmuyor.
9/12 istediğinizi alabilirsiniz.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,803
Selamlar Çanakkalede yaşamaktayım, evim tam batı cepheli ve en üst katta bulunmakta. Çatıda izocam serili ve dış cephede yalıtım bulunuyor, balkonda ise karartmalı cam balkon bulunmakta. Evin krokisini ekliyorum. 18000 btu bir klimayı salona kurup hole de bir vantilatör yerleştirerek; mutfak, hol ve salonu soğutmak istiyorum. 30bin tl altında, wifi özelliği olan klima tavsiyelerinize açığım.

Ekran-Alintisi1ccb4e10ecd1b004.png
isaretlediğiniz yere montaj yapılırsa, salon,hol,mutfağı rahatlıkla iklimlendirir.

wifi, yöne salınım özelliği var. 29.000tl kaçmaz

H Çevrimdışı

hikodaci

Yeni Üye
27 Şub 2024
5
34
Merhaba Yalıtımı güveniyorsanız ve eviniz kalabalık değilse, 7/24 kullanım yapacaksanız.

Alt salonu 12lik bile idare eder.
Ben saglamcıyım derseniz 18lik daha iyi olur.

Yatak odasi için 7lik yeterli fakat bu seri markada pek bulunmuyor.
9/12 istediğinizi alabilirsiniz.
Teşekkürler, HB'dan LG altım peşin fiyatına 3 ay ertelemeli 6 taksit ile aldım.

Üst kata da LG Dual Cool S12ETK 12000btu alsam koridor vs iklimlendirme yapabilir miyim? zaten 9000 bulmak zor ve fiyatlar arasında çok büyük fark yok,

Son düzenleme:
H Çevrimdışı

hikodaci

Yeni Üye
27 Şub 2024
5
34
Bir gözünüz kampanyalar, diğer gözünü dövizin üzerinde olsun.
Seçim sonrası fiyatlarda hızlı yükseliş olması muhtemel.
12.000BTU başka tavsiyeniz olur mu? LG yakaladığım fiyata tekrar gelmedi fiyatı ufaktan artıyor.

Bu arada 18binliğin kurulumu için servis aradı vakumu sordum biz zaten vakum kesinlikle yapıyoruz dedi. Hoşuma gitti açıkcası.

Geri
Üst Alt