T Çevrimdışı

Turbo k.arza78

Aktif Üye
18 Mar 2017
592
Merhaba kablolu termometre kullanarak klimanın ufledigi sıcaklığı ölçebilirmisin

içerisinin derecesiyle arasında 7-10 derece fark varsa soğutma yapıyordur.
(ilk çalıştırmada bu fark 15-20 dereceyi bulur)
merhaba sota hocam oda sıcaklığı 25,5 derece klima 25 dereceye ayarlı üfleme sıcaklığı ise 17 /19 derece arasında değişiyor normal mi

E Çevrimdışı

emurat

Aktif Üye
2 Mar 2021
168
41
en düşük fanda bile termostat yapıyorsa
kapıyı hafif açık bırakmaktan başka çaren yok.

Nem alma modu kesinlikle olmaz.
Musait zamanda klimanın tüm özelliklerine göz atayım kompresör limitleme varsa belki onu kullanabiliriz.
Hocam bu bilgilerden Kompresör Limitleme anlaşılır mı? Hocam başka nereden bakabiliriz? Müsait zamanda bakarsanız haber bekliyorum sizden. Tekrardan çok teşekkürler ilginiz ve alakanız için.

ka.jpg

Son düzenleme:
Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,856
7/24

Hocam peki siz klimayı 30 gün boyunca 7/24 mü çalıştırıyorsunuz ? Yani bu fiyat ev tüketimi de dahil 7 gün/24 saat/30 günün bedeli mi ? Hiç tüketim testi yaptınız mı ? Gün de ya da ayda kaç kw elektirik tükettiği ile ilgili bilginiz var mı ? Midea Xtreme Save ya da Kaira'ya kıyasla tüketim tahmini yapabiliyor musunuz ?
30 gün 7/24

Araların tüketim anlamında gözle görünür tüketim farkı olacak fakat o farkı fatura ödeyerek kapatabilirmisiniz o kısım kocaman muamma.

B Çevrimdışı
31 Ocak 2019
45
27
30 gün 7/24

Araların tüketim anlamında gözle görünür tüketim farkı olacak fakat o farkı fatura ödeyerek kapatabilirmisiniz o kısım kocaman muamma.
Kaira ile lg dual plus arasında da (ısıtma&soğutma) ciddi bir tüketim farkı oluşur mu ? Ya da aralarındaki tüketim farkı yaklaşık yüzde kaçtır ?

Birde LG'nin kodu nedir hocam ? Hepsine Dual Plus yazmışlar. Bunlardan hangisi essah plus :sirit

Screenshot_2023-08-28-19-50-00-766-edit_com.android.chrome.jpg

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,856
Kaira ile lg dual plus arasında da (ısıtma&soğutma) ciddi bir tüketim farkı oluşur mu ? Ya da aralarındaki tüketim farkı yaklaşık yüzde kaçtır ?

Birde LG'nin kodu nedir hocam ? Hepsine Dual Plus yazmışlar. Bunlardan hangisi essah plus :sirit

Tüketim farkını hesaplayabilmek için
her iki cihazıda aynı şartlarda test etmek gerekir ki böyle bir zaman ve bütçemiz ne yazık ki yok.

en doğru kodları LG kendi sitesinden alabilirsiniz.

N Çevrimdışı

noirdesire

Yeni Üye
18 Ağu 2023
7
37

Hocam lg dual plus geçen yıllara ait eski model kodu dualcool plus olan yeni modeli aralarında fark var mı bilmiyorum

BlackB Çevrimdışı

BlackB 

Süper Üye
25 May 2018
959
41
tahmin ettiğim gibi dönüşünde karlanması iç üniteden devreye girmemesi kaynaklı.
Merhaba,

İç Ünite kartı ve motoru değişti, canavar gibi çalışıyor. Bir ara şu vakum olayıyla alakalı baya konuşulmuştu, servisler yapmaktan kaçınıyor vs gibi. Bu servis hem kurulumda hem de kart motor değişimi sonrası vakum işlemi yaptı ben bir şey söylemeden:ok

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,856
Merhaba,

İç Ünite kartı ve motoru değişti, canavar gibi çalışıyor. Bir ara şu vakum olayıyla alakalı baya konuşulmuştu, servisler yapmaktan kaçınıyor vs gibi. Bu servis hem kurulumda hem de kart motor değişimi sonrası vakum işlemi yaptı ben bir şey söylemeden:ok
iç ünite kart ve cross motor değişiminde gazın toplanmasını gerektiren bir durum yok ki.!

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
iç ünite kart ve cross motor değişiminde gazın toplanmasını gerektiren bir durum yok ki.!
Ben de o kısmına dikkat etmemişim. Zaten kapanışta gaz dış ünitede toplanmıyor mu? Dış üniteye müdahale olmadıkça ve ilk kurulumda vakum işlemi doğru yapıldıysa ekstrası biraz farklı olmuş.

Geri
Üst Alt