Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Golge46 Çevrimdışı

Golge46 

Aktif Üye
6 Ağu 2021
128
35
Tamam benim düşüncem şu; Motorun ataleti denen bir kavram var. Yani tam devrini bulmadan evvel yaptığı en yüksek titreme aşaması senin duyduun ses o esnada oluyor. Bunun da sebebini birbirine çok yakın iki borunun birbirine o esnada titreşimle vurması diye düşünüyorum.

Öncelikle buna sizin yapabileceğiniz bir şey yok ama montajı yapan dostlarımız kontrol edebilirler. Her ne kadar testlere başlamasam da arada merakımdan birkaç kere çalıştırdım ısıtmada, o esnada hiç bir şey fark etmedim, diğer kullanıcılar ile de arka planda görüşme halindeyim onlardan da bu tarz bir dönüş yok yani demek ki kronik veya epidemik korkumuzun olmasına gerek kalmıyor. Münferit ve çözülebilir diye düşünüyorum.

Sizden mutlu bir haber bekliyor olacağız çözüldüğüne dair :ok
A Adem Helvacı anladım abim bugün gelecek ler inşallah çözülür ufak şeylerle

Golge46 Çevrimdışı

Golge46 

Aktif Üye
6 Ağu 2021
128
35
Selamlarımı ilet canım ustalarıma.

Bir de rica ettiğimi söyle lütfen dış ünitenin piposunu takıp drenaja bağlayıversinler, onlar anlar ?
A Adem Helvacı ? Aleyküm selam,ha abi orda pipo vardı ben söktüm kaldırdım suyu rahat atsın diye onların kabahati yok ama geri takarım selamlarını iletirim Kahramanmaraş taki midea bayii daha yeni geldi daha önce yoktu burda satış ve bayilikleri ama adamlar süper iş yaptı vakum montaj vs

heamvivma Çevrimiçi

heamvivma 

Aktif Üye
21 May 2020
417
33
Ustalarım babam gil için klima tavsiyesi almak istiyorum. Oda büyüklüğü 22 metre. Ev müstakil, güney cephesinde. Üstü açık yanları yalıtımlı. Hem ısıtma hem soğutma için kullanılacak ama önemli olan ısıtma ve yakıtı performansı. Fiyat max. 8.000 tl.

Hangi marka ve modeli tavsiye edersiniz? Vestel bayisine gitmiş 18000 lik klima için 6000tl fiyat vermişler.

Golge46 Çevrimdışı

Golge46 

Aktif Üye
6 Ağu 2021
128
35
Tamam benim düşüncem şu; Motorun ataleti denen bir kavram var. Yani tam devrini bulmadan evvel yaptığı en yüksek titreme aşaması senin duyduun ses o esnada oluyor. Bunun da sebebini birbirine çok yakın iki borunun birbirine o esnada titreşimle vurması diye düşünüyorum.

Öncelikle buna sizin yapabileceğiniz bir şey yok ama montajı yapan dostlarımız kontrol edebilirler. Her ne kadar testlere başlamasam da arada merakımdan birkaç kere çalıştırdım ısıtmada, o esnada hiç bir şey fark etmedim, diğer kullanıcılar ile de arka planda görüşme halindeyim onlardan da bu tarz bir dönüş yok yani demek ki kronik veya epidemik korkumuzun olmasına gerek kalmıyor. Münferit ve çözülebilir diye düşünüyorum.

Sizden mutlu bir haber bekliyor olacağız çözüldüğüne dair :ok
A Adem Helvacı abi geldiler baktılar dış ünite ayaklarına ek olarak conta attılar duvara titresim vermesin diye iç üniteyi de hafif sağa kaydirdilar sıkıntı kalmadı sanırım iç ünite duvari hafif çıkıntılı olduğu için ic kasa kenarları ufak bir boşluk yapıyor oda titriyormus ? minimum fanda ses gelicekmi diye test ettik dışarı tam yükte iken sıkıntı yok şuan makina güzel maşallah bu arada bundan önceki sigma 700 watt a kadar kisabiliyordu bu canavar 350 leri gösterdi kistigini görünce sevindim ? senide iyi tanıyor lar bayii yeni olmasına rağmen

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
A Adem Helvacı abi geldiler baktılar dış ünite ayaklarına ek olarak conta attılar duvara titresim vermesin diye iç üniteyi de hafif sağa kaydirdilar sıkıntı kalmadı sanırım iç ünite duvari hafif çıkıntılı olduğu için ic kasa kenarları ufak bir boşluk yapıyor oda titriyormus ? minimum fanda ses gelicekmi diye test ettik dışarı tam yükte iken sıkıntı yok şuan makina güzel maşallah bu arada bundan önceki sigma 700 watt a kadar kisabiliyordu bu canavar 350 leri gösterdi kistigini görünce sevindim ? senide iyi tanıyor lar bayii yeni olmasına rağmen
İki kere sevindim :)

Birincisi sorunun çözülmüş olmasına
İkincisinin ise beni tanımalarına :)

Allah güzel günlerde kullanmanı nasip eylesin güzel kardeşim.

uzun vadeli kullanımda 35o den aşağıyı da göreceğini düşünüyorum ama bakalım nasip.

Ben daha başlayamadım arkadaş Aralık geldi ama kış gelmedi :(

Klima tesini geçtim gardaş, kış gelmezse yazın ne yiyecüük :kiskis

Golge46 Çevrimdışı

Golge46 

Aktif Üye
6 Ağu 2021
128
35
İki kere sevindim :)

Birincisi sorunun çözülmüş olmasına
İkincisinin ise beni tanımalarına :)

Allah güzel günlerde kullanmanı nasip eylesin güzel kardeşim.

uzun vadeli kullanımda 35o den aşağıyı da göreceğini düşünüyorum ama bakalım nasip.

Ben daha başlayamadım arkadaş Aralık geldi ama kış gelmedi :(

Klima tesini geçtim gardaş, kış gelmezse yazın ne yiyecüük :kiskis
A Adem Helvacı teşekkürler abi aslında kışın gelmesi evin konumu izolasyon vs bunlarada bağlı bizim eve geldi?. Bu arada kış videosu yaparken rica etsem midea klima fonksiyonları ni anlatabilir misin abi senden dinlemek ayrı bir zevkli şimdiden teşekkürler ?

heamvivma Çevrimiçi

heamvivma 

Aktif Üye
21 May 2020
417
33
Sigma plus 18 btu sigma comfort 18 btu klima arasında yaklaşık 2 bin tl lik fiyat farkı var. Bu fiyat farkını vermeye değer mi?

Golge46 Çevrimdışı

Golge46 

Aktif Üye
6 Ağu 2021
128
35
Ustalarım babam gil için klima tavsiyesi almak istiyorum. Oda büyüklüğü 22 metre. Ev müstakil, güney cephesinde. Üstü açık yanları yalıtımlı. Hem ısıtma hem soğutma için kullanılacak ama önemli olan ısıtma ve yakıtı performansı. Fiyat max. 8.000 tl.

Hangi marka ve modeli tavsiye edersiniz? Vestel bayisine gitmiş 18000 lik klima için 6000tl fiyat vermişler.
Usta 22 metre için 18k lik klima Büyük değilmi bendede comfort 18k lik vardı bayiye metrekare 23 ile 25 dememe rağmen bana 18lik önerdiler ve ben klima ile odada savaşa girdim resmen klima kendini kısamiyor dan ziyade 25 metee odaya 18lik nasıl önerdiler bende bilmiyorum birde klima aşırı gürültülü orta fanda bile bende daha fazla kafam dayanmadı satışa koydum şans tan müşteri çıkınca verdim gitti. gittim midea aldım 12lik orta fanda yok gibi birşey klima masallah kafam rahat etti üstüne bide kısıyor makina 350 watlari lari gördüm watmetre de ben memnunum gerisi size kalmış 5.800tl ye aldım

heamvivma Çevrimiçi

heamvivma 

Aktif Üye
21 May 2020
417
33
Usta 22 metre için 18k lik klima Büyük değilmi bendede comfort 18k lik vardı bayiye metrekare 23 ile 25 dememe rağmen bana 18lik önerdiler ve ben klima ile odada savaşa girdim resmen klima kendini kısamiyor dan ziyade 25 metee odaya 18lik nasıl önerdiler bende bilmiyorum birde klima aşırı gürültülü orta fanda bile bende daha fazla kafam dayanmadı satışa koydum şans tan müşteri çıkınca verdim gitti. gittim midea aldım 12lik orta fanda yok gibi birşey klima masallah kafam rahat etti üstüne bide kısıyor makina 350 watlari lari gördüm watmetre de ben memnunum gerisi size kalmış 5.800tl ye aldım
Valla kardeşim bilmiyorum. İklimsa ile görüştüm, 22 metre odaya 12lik kurtarır ama 18 lik öneririm dedi. Dün Sigma Plus 18 lik makinenin siparişini 8970 TLye sipariş verdik. İnşallah memnun kalırlar.

E Çevrimdışı

enaz65inç

Yeni Üye
10 Kas 2021
25
36
Değerli arkadaşlar klima için ev yapım aşamasındayken balkon içlerine dış ünite gelecek şekilde tesisat döşenmiş. Balkon cam balkon sistemi ile kapalı. Tabi klima açıkken 1 -2 kanat açıyoruz. Dış ünite tertemiz duruyor bu yüzden. Şimdi yeni bir klima daha aldım bunu yine eski tesisata mı bağlatayım yoksa yeni tesisat çekip dış üniteyi balkon dışına mı taşıyayım. Hangisi sağlıklı olur. Genel olarak beni bilgilendirebilir misiniz?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri