Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,258
Değerli arkadaşlar klima için ev yapım aşamasındayken balkon içlerine dış ünite gelecek şekilde tesisat döşenmiş. Balkon cam balkon sistemi ile kapalı. Tabi klima açıkken 1 -2 kanat açıyoruz. Dış ünite tertemiz duruyor bu yüzden. Şimdi yeni bir klima daha aldım bunu yine eski tesisata mı bağlatayım yoksa yeni tesisat çekip dış üniteyi balkon dışına mı taşıyayım. Hangisi sağlıklı olur. Genel olarak beni bilgilendirebilir misiniz?
Merhaba, Evinizin de ankastre tesisat olduğuna göre binanız yeni sayılır. Yeni binalarda balkon dışına klima montajına izin verilmez. Yönetimle konuşmadan
balkon dışına taktırmaya çalışmayın.

E Çevrimdışı

enaz65inç

Yeni Üye
10 Kas 2021
25
36
Merhaba, Evinizin de ankastre tesisat olduğuna göre binanız yeni sayılır. Yeni binalarda balkon dışına klima montajına izin verilmez. Yönetimle konuşmadan
balkon dışına taktırmaya çalışmayın.
yönetimde sıkıntı yok sadece işin bilimsel ve teknik kısmıyla ilgili bilgiye ihtiyacım var.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,258
yönetimde sıkıntı yok sadece işin bilimsel ve teknik kısmıyla ilgili bilgiye ihtiyacım var.
Bildiğiniz üzere dış ünite kışın dış ortama soğuturken iç ortamı ısıtır.

Dış ünitenin bulunduğu ortam kapalı olursa aşırı soğumaya neden olur. Klimalar üretim teknolojisi, malzeme kalitesi , gaz tipine bağlı olarak belirli ısıya kadar randımanlı ve ekonomik çalışır.

Kapalı ortamda aşırı soğuymayla birlikte klimanın verimi, kapasitesi düşmeye başlar. Bu durumda tüketimi arttırır.

E Çevrimdışı

enaz65inç

Yeni Üye
10 Kas 2021
25
36
Bildiğiniz üzere dış ünite kışın dış ortama soğuturken iç ortamı ısıtır.

Dış ünitenin bulunduğu ortam kapalı olursa aşırı soğumaya neden olur. Klimalar üretim teknolojisi, malzeme kalitesi , gaz tipine bağlı olarak belirli ısıya kadar randımanlı ve ekonomik çalışır.

Kapalı ortamda aşırı soğuymayla birlikte klimanın verimi, kapasitesi düşmeye başlar. Bu durumda tüketimi arttırır.
daha çok yaz için kullanacağım yaz modunda da durum benzer midir?

Erinç Çevrimdışı

Erinç

Aktif Üye
25 Kas 2020
262
39
Kullandığım klimami satışa koydum yakında midea ile aranıza katılacağım inşallah Kahramanmaraş ta sanırım satış noktası var yoksa bile internet üzerinden alacağım inşallah

Sota hocam 25metrekare oda için 12binlik midea uygunmudur 23 metrede olabilir tam ölçmedim yalıtım yok parke yok alt kat güneş pek almıyor
Teşekkürler sadece aman internet satışlarından uzak durun, bana veya burdaki müşteri destek formunu burdaki nikiniz ile birlikte doldurarak bize ulaşın. Montaj dahil ve durum koşullar içinde en doğru fiyatla ürüne ulaşmanızı sağlayalım. Kahraman maraşta bölge müdürümüz ilhan bey size en doğru bayiyi yönlendirecektir. Sevgiler.

Golge46 Çevrimdışı

Golge46 

Aktif Üye
6 Ağu 2021
128
35
Teşekkürler sadece aman internet satışlarından uzak durun, bana veya burdaki müşteri destek formunu burdaki nikiniz ile birlikte doldurarak bize ulaşın. Montaj dahil ve durum koşullar içinde en doğru fiyatla ürüne ulaşmanızı sağlayalım. Kahraman maraşta bölge müdürümüz ilhan bey size en doğru bayiyi yönlendirecektir. Sevgiler.
Erinç Erinç hocam internet üzerinden gerek kalmadı direkt olarak fgeuropa Erman teknik isimli bayiiden aldım Kahramanmaraş tan 5800tl ye 12btu luk olanı herşey den memnunum vakum vs istisnasız montaj yapıldı, yalnız kafama takılan bir durum var şuan A Adem Helvacı abim ilede bu forumdaki midea dayanışma kalkınma sayfasında iletişim halindeyiz klimam isitip dış ünite durunca iç ünite flap kaldırmıyor ve düşük fan dervinde de olsa flap kalkmayınca soğuk üfleme yapıyor ve bu durum tüm fan modlarında oluyor %40 60 80 F otomatik dün akşam yazdım adem abim kendi klimasinda tüm fanlarda test edip beni bilgilendirme yapacak ona göre bende tekrar bayii ile görüşeceğim eğer benim cihazda bir sıkıntı varsa

Erinç Çevrimdışı

Erinç

Aktif Üye
25 Kas 2020
262
39
Erinç Erinç hocam internet üzerinden gerek kalmadı direkt olarak fgeuropa Erman teknik isimli bayiiden aldım Kahramanmaraş tan 5800tl ye 12btu luk olanı herşey den memnunum vakum vs istisnasız montaj yapıldı, yalnız kafama takılan bir durum var şuan A Adem Helvacı abim ilede bu forumdaki midea dayanışma kalkınma sayfasında iletişim halindeyiz klimam isitip dış ünite durunca iç ünite flap kaldırmıyor ve düşük fan dervinde de olsa flap kalkmayınca soğuk üfleme yapıyor ve bu durum tüm fan modlarında oluyor %40 60 80 F otomatik dün akşam yazdım adem abim kendi klimasinda tüm fanlarda test edip beni bilgilendirme yapacak ona göre bende tekrar bayii ile görüşeceğim eğer benim cihazda bir sıkıntı varsa
Sıkıntı olmadığını sanıyorum. Firmadan ayrı olarak kişisel görüşümü yazıyorum, cihazdan memnunsanız ve sizinlede yazdığınız gibi güzel ilgilenilmiş. Kendinizi hiç huzursuz etmeyin, ürünüzü keyifle kullanmaya devam edin. Açıkçası bayi elinde belki eski stoğundan kalan son cihazı satmışve ya hiç kar etmemiş . Saygılarımla .

E Çevrimdışı

enginckc 

Yeni Üye
20 Kas 2020
40
Arkadaşlar 5bin civarı 12binlik tavsiyeniz olur mu ?
5 vermişken 6 ver demeyin son gücümle 5200 falana çıkabiliyorum anca...
Samsung ar35 LG Dual falan var bu fiyatlara ama karar veremedim.

E Çevrimdışı

enginckc 

Yeni Üye
20 Kas 2020
40
Teşekkürler.
Dual Coollar son üretimmiş sanırım fiyat farkı da yok arasında.
Bilginiz var mı Eco/Cool farkı için ?

E Çevrimdışı

enaz65inç

Yeni Üye
10 Kas 2021
25
36
Değerli arkadaşlar sizlere bir konuda danışmak istiyorum. Uygun başlığı bulamadığım için buradan yazıyorum. Eve 9 bin btu klima aldım. Ankastre sistem var ama bakır boru kalın olduğu (18 bin btu için uygunmuş) için servis bu klima bu boruya uygun değil, ses yapabilir (kaynama sesi şeklindeymiş), verim düşebilir ve bu sebeple oluşabilecek arızalar durumunda klima garanti kapsamı dışında kalabilir dedi. Klimayı kendi borusuyla taktırmamı tavsiye etti. Eğer kendi borusuyla değil de ankastre kalın boruyla takarlarsa da 225 lira ekstra ödemem gerektiğini belirtti. Tüm bu konularda bilgiye ihtiyacım var. Kafam çok karıştı.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri