Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Fair Play Çevrimdışı

Fair Play 

Süper Üye
4 Şub 2021
556
Bende 12bin btuluk klimayı 18bin btuluk klima borusuna takmadı servis. Direk yeni kendi borusunu döşememiz gerekiyor demişlerdi. Sıva altı olmadı tabi öyle olunca.

E Çevrimdışı

enaz65inç

Yeni Üye
10 Kas 2021
25
36
Değerli arkadaşlar sizlere bir konuda danışmak istiyorum. Uygun başlığı bulamadığım için buradan yazıyorum. Eve 9 bin btu klima aldım. Ankastre sistem var ama bakır boru kalın olduğu (18 bin btu için uygunmuş) için servis bu klima bu boruya uygun değil, ses yapabilir (kaynama sesi şeklindeymiş), verim düşebilir ve bu sebeple oluşabilecek arızalar durumunda klima garanti kapsamı dışında kalabilir dedi. Klimayı kendi borusuyla taktırmamı tavsiye etti. Eğer kendi borusuyla değil de ankastre kalın boruyla takarlarsa da 225 lira ekstra ödemem gerektiğini belirtti. Tüm bu konularda bilgiye ihtiyacım var. Kafam çok karıştı.
Arkadaşlar yanlış yere mi yazdım acaba? Doğru bir başlık bulamadım bu konuyla ilgili. Bilgisi olup paylaşan olursa çok memnun olurum.

Fair Play Çevrimdışı

Fair Play 

Süper Üye
4 Şub 2021
556
Vay be. Çok kırıldım ?

Ne diyeydim? 9bin btuluk klimanın kompresörü o kalınlıktaki borudan gazı çeviremez verim düşer, bağlantı adaptörlerinde vortexten ötürü ses ve titreşim oluşur vs mi diyeydim. ?

E Çevrimdışı

enaz65inç

Yeni Üye
10 Kas 2021
25
36
Vay be. Çok kırıldım ?

Ne diyeydim? 9bin btuluk klimanın kompresörü o kalınlıktaki borudan gazı çeviremez verim düşer, bağlantı adaptörlerinde vortexten ötürü ses ve titreşim oluşur vs mi diyeydim. ?
Hocam mesajınıza beğeni ifadesi okuduğum anda. Çok teşekkür ederim cevabınız için. Benim merak ettiğim kullanım esnasında çok sıkıntılı bir durum oluşur mu mesela? Verim ne kadar düşer? Garantiden çıkması doğru mu? Ben ankastre olan yere monte ettirmek istiyorum eğer çok sıkıntı olmayacaksa bunu tercih etmek istiyorum. Bunların cevabını talep etmiştim aslında ikinci mesajımda. Sizi üzdüysem kusura bakmayın.

T Çevrimdışı

tenten

Yeni Üye
26 Ocak 2021
25
37
Arkadaşlar size birşey danisacagim. Web üzerinden bir midea prime aldım, garantisini sordum fg Europe olarak 3 yıl ürün ve 5 yıl kompresör garantili olduğu söylendi ancak montaj dahil değil fiyata. Bu durum normal midir? Çünkü fg Europe dan sonra montaj da dahil oluyor fiyata diye biliyorum ama emin olamadım. Yazdıklarımda bir gariplik varsa iptal edeyim siparişi

Fair Play Çevrimdışı

Fair Play 

Süper Üye
4 Şub 2021
556

Erinç Erinç bey midea için firma yetkilisi olarak destek veriyor foruma. Sizin tarif ettiğiniz durumla ilgili şöyle bir paylaşımı olmuş

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,553
Değerli arkadaşlar sizlere bir konuda danışmak istiyorum. Uygun başlığı bulamadığım için buradan yazıyorum. Eve 9 bin btu klima aldım. Ankastre sistem var ama bakır boru kalın olduğu (18 bin btu için uygunmuş) için servis bu klima bu boruya uygun değil, ses yapabilir (kaynama sesi şeklindeymiş), verim düşebilir ve bu sebeple oluşabilecek arızalar durumunda klima garanti kapsamı dışında kalabilir dedi. Klimayı kendi borusuyla taktırmamı tavsiye etti. Eğer kendi borusuyla değil de ankastre kalın boruyla takarlarsa da 225 lira ekstra ödemem gerektiğini belirtti. Tüm bu konularda bilgiye ihtiyacım var. Kafam çok karıştı.
Servis doğru söylemiş.
Cap farkından dolayı şırıltısı sesi duymanız olası bu ses çoğu kullanıcı rahatsız eder.
(mevcut tesisatın ucuna düşük çaplı başka boru kaynatılması gerekiyor.)

ayrıca borulama çapından kaynaklanmasa bile bunu bahane edip cihazı garanti dışıda bırakabilirler.

mümkünse kendi montaj kitiyle montaj yaptırın.

Erinç Çevrimdışı

Erinç

Aktif Üye
25 Kas 2020
262
39
Arkadaşlar size birşey danisacagim. Web üzerinden bir midea prime aldım, garantisini sordum fg Europe olarak 3 yıl ürün ve 5 yıl kompresör garantili olduğu söylendi ancak montaj dahil değil fiyata. Bu durum normal midir? Çünkü fg Europe dan sonra montaj da dahil oluyor fiyata diye biliyorum ama emin olamadım. Yazdıklarımda bir gariplik varsa iptal edeyim siparişi
Bu durum ne yazikki istemediğimiz birşey. Pazar yerlerinde bayiler montaj hariç olarak fiyat paylaşıp ürün satmaktalar. Bu nedenle de fiyat olarak avantajıylıymış gibi gözüküyor. Forumumuzdaki müşteri destek bannerı üzerinden sitemize giderek, talep oluşturur veya iletişim ve adres bilgilerinizi bana paylaşabilirseniz yetkili arkadaşlarımızı bilgilendirebilirim. Önerim iade etmeniz olacaktır. Çünkü bölgenizdeki bayi size montaj dahil olarak hizmet vereceği için sizin için daha iyi olcaktır.

erincmark@gmail.com

T Çevrimdışı

teekin

Yasaklı Üye
10 Ara 2021
2
43
Selamün Aleyküm
istanbul bahçelievlerden yazıyorum çizdiğim kroki üzerinden yaz aylarında kullanmak için bir klimaya ihtiyacımız var (marka ve bu teknoloji hakkında bilğimiz sıfır) bütçe olarak maksimum 6K düşünüyoruz evi buz gibi uapmasından ziyade bir iki derece düşürse bizi rahatlatır geceleri uyumak zor oluyor sessiz bir model tavsiye ederseniz memnun olurum saygılar
IMG_20211210_153131.jpg

E Çevrimdışı

e.nar

Süper Üye
1 Haz 2018
514
Herkese merhaba. Dün klimayı çalıştırdığımızda fotoğraftaki gibi biraz karlanma oldu. Bu kadar normal midir? Cihaz Arçelik ekolojik inverter 18'lik. Derece 26 fan hızı 3'e ayarlıydı, dışarısı 4 derece.

1639984401634.jpg

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Herkese merhaba. Dün klimayı çalıştırdığımızda fotoğraftaki gibi biraz karlanma oldu. Bu kadar normal midir? Cihaz Arçelik ekolojik inverter 18'lik. Derece 26 fan hızı 3'e ayarlıydı, dışarısı 4 derece.

1639984401634.jpg
Ben bu işten anlamam ama muhtemelen ortam koşulları nedeniyle olmuştur.
Defrost gibi bir işlev vardı sanırım, donma gibi bir duruma karşı mutlaka devreye girer herhalde.
Yağmur yağdıysa, kalan su da buna sebep olmuş olabilir.
Ya da hava aşırı nemliyse.

E Çevrimdışı

e.nar

Süper Üye
1 Haz 2018
514
Ben bu işten anlamam ama muhtemelen ortam koşulları nedeniyle olmuştur.
Defrost gibi bir işlev vardı sanırım, donma gibi bir duruma karşı mutlaka devreye girer herhalde.
Yağmur yağdıysa, kalan su da buna sebep olmuş olabilir.
Ya da hava aşırı nemliyse.
Akşamdan kar yağmıştı, ortam epey nemli. İlk defa bu kadar olunca acaba bir sorun mu var dedim. Isıtmada bir sıkıntı yok. Şu an çalışıyor hiç buzlanma yok.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt