Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
C Çevrimdışı

ceffry

Yeni Üye
27 Şub 2021
7
48

LG Dual Cool S12ETK S3-W12JA2AA A++ 12000 bu urun aleminyum borumu kullanıyor.farklı yazılar var almayı dusunuyorum.midea 5000tl istiyor.genel amaç sogutma olacagı ıcın.​

Rak_Benadam Çevrimdışı

Rak_Benadam 

Aktif Üye
2 Ağu 2021
223
33
Hem sağlığınız hemde keseniz için klimanızın temizliğini ihmal etmeyin dostlar.

IMG_20211109_200259.jpg

IMG_20211109_161118.jpg

IMG_20211109_161125.jpg

IMG_20211109_165820.jpg

IMG_20211109_165823.jpg

IMG_20211109_171828.jpg

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,255

LG Dual Cool S12ETK S3-W12JA2AA A++ 12000 bu urun aleminyum borumu kullanıyor.farklı yazılar var almayı dusunuyorum.midea 5000tl istiyor.genel amaç sogutma olacagı ıcın.​

Dualcool fiziksel inceleme firsatim olmadi
bu yuzden bakir yada alüminyum diye kesin birsey söyleyemem.
DualEco iç diş unite olarak bakırdır.

Midea için Erinç Erinç beyle görüşebilirsiniz.

Erinç Çevrimdışı

Erinç

Aktif Üye
25 Kas 2020
262
39
Dualcool fiziksel inceleme firsatim olmadi
bu yuzden bakir yada alüminyum diye kesin birsey söyleyemem.
DualEco iç diş unite olarak bakırdır.

Midea için Erinç Erinç beyle görüşebilirsiniz.
Teşekkürler Şota , midea için instagramda @fgeuropeklima adresi veya bana dm den iletişim bilgilerinizi ve şehrinizi iletebilirsiniz. önermediğimiz internet satışları dışında bir bayimizden bu fiyatı aldı ise kaçırmasın. Ancak, asla n11 satışlarından uzak durmalısınız. Son aldığım bilgiler hiç hoş değil. Bazı kişiler ürün elinde varmış gibi web sitelerine koyup, daha sonra tüketiciye o elimizde kalmadı diyip başka bir ürünü öneren, bizim bayimiz olmayan bazı kişiler olmuş. Pazar yerleri ne yazıkki bunları fiziki kontrol edemiyor. Herkese sevgiler

Golge46 Çevrimdışı

Golge46 

Aktif Üye
6 Ağu 2021
128
35
Yaz kış farketmezin o makinalar kendini kısamıyor.
bu nedenle termostat yapmak zorunda kalıyor.
bu havalarda 700watt altına düşmemesi bize bunu gösterir.
Aynı şartlarda 18lik LG bakın
takır takır 200-300watt nasıl düşüyor görürsünüz.
Merhabalar hocam kış geldi çattı dışarıda gece hava 5° olduğu halde kısamiyor makina. muhtemelen benim klima bana büyük geliyor artık o tanıya karar verdim,25 26 larda set ile klimanın suanki prensibi yeni açınca odayı ısıtana kadar 1.800wat 700wata düşme 10dk sonra flap yukarı tekrar çalışınca başlangıç ufak vatlar ile 700 wata kadar gidiş ve ısınınca tekrar kapanış sonra döngü hep aynı ufak kalkış 700 sabit orta fanda Max fanı açamıyorum çok ses yapıyor melet kağıtlar uçuyor masadan.aklima yandaki sensörun oraya ufak 20mm bir fan takma geldi havanın sensöre çarpacağı şekilde yapıştırma acaba dedim makinayı kandiramazmiyiz??

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,255
Yazılımsal bir durum, isterseniz sensorü salonun ortasına kadar uzatın sonuç değişmez.
GREE, HAIER yorum yapmayı tercih ediyorum. Çalışma mantığını düzelmeltmekdikleri sürece, bu makinaları kimseye önermem.
Reklamı bol veriyor olması, Tüm dünyadaki klimaların %30 bu firmanın üretiyor olması
süper klima ürettikleri anlamına gelmez.

Tavsiye ettiğimiz makinalarda sorun çıktığında (binlerce sorunsuz montaj,kullanım ortadayken)
kendimizi sorguluyoruz neyi gözden neyi kaçırdık.!

K Çevrimdışı

ktsdln

Yeni Üye
25 Ara 2019
5
36
A Adem Helvacı,
Merhaba Adem Bey, aşağıdaki iki klima için görüşlerinizi rica ediyorum.
Gree Pular 18000
Midea Prime 18000

Öncelikle kullanılacağı ortamdan bahsedeyim. Köyceğiz'de 65-70 m2, güney ve batı cepheli, 2+1 bir evin salonuna konulacak. Salon; 31 m2, açık mutfak, 3 adet 70x120 pencere ve 180x200 sürgülü balkon kapısı mevcut. Camlar ısıcam. Yatak odası olarak kullanılacak oda 15m2, bir de aktif kullanılmayacak 11 m2 bir oda var. 3-4m2 de bir koridor alanı var. Yani klimadan beklentimiz salonu konforlu biçimde ısıtıp/soğutması, yatak odasında da sıcağı/soğuğu kırsa yeter.

Şimdi bu evde gündüzleri aktif bir yaşam olmayacak. Klimanın, yaz kış 19-24 saatleri arasında çalışacağını düşünüyorum. Dolayısıyla Akdeniz ikliminde olmamıza rağmen soğutmadan çok ısıtma performansı-verimliliği benim için daha önemli.

Fiyat olarak da yetkili bayilerden gree için 950TL daha uygun fiyat aldım. Ancak midea'da forum üyelerine uygulanan indirim devam ediyor mu bilmiyorum, bu konuda Erinç Erinç, Beye mail attım. Eğer indirim devam ediyorsa zaten midea alıp geçeceğim. Etmiyorsa bahsettiğim ortam ve bu kullanım alışkanlıklarında verimlilikten doğacak kazanç için 950 lira daha fazla vermeye değer mi? Ya da klimaların malzeme ömrü, ses seviyesi vs. benim dikkat etmediğim bir üstünlükleri var mıdır birbirlerine. Satış sonrası desteği sormuyorum çünkü midea'yı zaten siz başarılı buluyorsunuz, gree'de de benim bayi ile işyerim için birkaç kez alışverişim oldu sorun yaşayacağımı düşünmüyorum.

Midea 12000 prime tüketiminden bahsettiğiniz videonuzda mideanın 130wları gördüğünü, gree'nin 300w'ın altına inmediğini söylemişsiniz. Benim baktıklarım ile aynı kapasitede olmasa da değerli görüşleriniz bekliyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,255
A Adem Helvacı,
Merhaba Adem Bey, aşağıdaki iki klima için görüşlerinizi rica ediyorum.
Gree Pular 18000
Midea Prime 18000

Öncelikle kullanılacağı ortamdan bahsedeyim. Köyceğiz'de 65-70 m2, güney ve batı cepheli, 2+1 bir evin salonuna konulacak. Salon; 31 m2, açık mutfak, 3 adet 70x120 pencere ve 180x200 sürgülü balkon kapısı mevcut. Camlar ısıcam. Yatak odası olarak kullanılacak oda 15m2, bir de aktif kullanılmayacak 11 m2 bir oda var. 3-4m2 de bir koridor alanı var. Yani klimadan beklentimiz salonu konforlu biçimde ısıtıp/soğutması, yatak odasında da sıcağı/soğuğu kırsa yeter.

Şimdi bu evde gündüzleri aktif bir yaşam olmayacak. Klimanın, yaz kış 19-24 saatleri arasında çalışacağını düşünüyorum. Dolayısıyla Akdeniz ikliminde olmamıza rağmen soğutmadan çok ısıtma performansı-verimliliği benim için daha önemli.

Fiyat olarak da yetkili bayilerden gree için 950TL daha uygun fiyat aldım. Ancak midea'da forum üyelerine uygulanan indirim devam ediyor mu bilmiyorum, bu konuda Erinç Erinç, Beye mail attım. Eğer indirim devam ediyorsa zaten midea alıp geçeceğim. Etmiyorsa bahsettiğim ortam ve bu kullanım alışkanlıklarında verimlilikten doğacak kazanç için 950 lira daha fazla vermeye değer mi? Ya da klimaların malzeme ömrü, ses seviyesi vs. benim dikkat etmediğim bir üstünlükleri var mıdır birbirlerine. Satış sonrası desteği sormuyorum çünkü midea'yı zaten siz başarılı buluyorsunuz, gree'de de benim bayi ile işyerim için birkaç kez alışverişim oldu sorun yaşayacağımı düşünmüyorum.

Midea 12000 prime tüketiminden bahsettiğiniz videonuzda mideanın 130wları gördüğünü, gree'nin 300w'ın altına inmediğini söylemişsiniz. Benim baktıklarım ile aynı kapasitede olmasa da değerli görüşleriniz bekliyorum. Şimdiden teşekkür ederim.
Gree üretimi sigma kullanıcısının yorumu.

Merhabalar hocam kış geldi çattı dışarıda gece hava 5° olduğu halde kısamiyor makina. muhtemelen benim klima bana büyük geliyor artık o tanıya karar verdim,25 26 larda set ile klimanın suanki prensibi yeni açınca odayı ısıtana kadar 1.800wat 700wata düşme 10dk sonra flap yukarı tekrar çalışınca başlangıç ufak vatlar ile 700 wata kadar gidiş ve ısınınca tekrar kapanış sonra döngü hep aynı ufak kalkış 700 sabit orta fanda Max fanı açamıyorum çok ses yapıyor melet kağıtlar uçuyor masadan.aklima yandaki sensörun oraya ufak 20mm bir fan takma geldi havanın sensöre çarpacağı şekilde yapıştırma acaba dedim makinayı kandiramazmiyiz??

K Çevrimdışı

ktsdln

Yeni Üye
25 Ara 2019
5
36
Teşekkür ederim, midea prime 18000 btu'da karar kıldık. Forum indirimi hala geçerli mi soruma henüz dönüş alamadım Erinç Erinç Beyden. ancak bayinin teklifi elinde tek kaldığı için eski fiyattan kısa süre için geçerliydi. Yeni siparişte 600 lira daha zam gelebileceğini söylemişti geçen cuma. Bir zam daha yemeden alalım dedim artık. Wifi kit indirimi de 28 Ekim'de bitmiş sanırım.

Erinç Çevrimdışı

Erinç

Aktif Üye
25 Kas 2020
262
39
Teşekkür ederim, midea prime 18000 btu'da karar kıldık. Forum indirimi hala geçerli mi soruma henüz dönüş alamadım Erinç Erinç Beyden. ancak bayinin teklifi elinde tek kaldığı için eski fiyattan kısa süre için geçerliydi. Yeni siparişte 600 lira daha zam gelebileceğini söylemişti geçen cuma. Bir zam daha yemeden alalım dedim artık. Wifi kit indirimi de 28 Ekim'de bitmiş sanırım.
Merhaba mesajları biraz geç gördüm , güle güle kullanmanız dileyiğle ne yazıkki forum indirimi sınırlı süreliydi. Klimanızın yazdığınız gibi tam zamanında almışsınız.

Sürekli yazıp ben burda reklam yapar duruma düşmek istemiyorum. Ancak Midea'nın muadili yine bir Midea ve o diğer pahalı ürünler. Bunu teknik speklerine dayanarak yazıyorum. Lütfen Gree ve diğerleri ile asla kıyaslamayınız. Midea en ucuz modelinde dahi tüketicisine standar BTU ve kapasite tasarım değerleri sabit ürünler sunuyor. Ancak diğer o pahalı ve denk sanılan markalarda dahi Max BTU gücünü klima modeli yazıldığı modeller gördüm. Bu konu hem sizin kullanıl konforunuz, hem de tasarrufunuz için çok önemli.
Herkese saygılarımla iyi haftalar ...

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Montaj sonrası Midea Kulüpte görüşlerinizi belirtirseniz çok mutlu olurum. Sizi mutlu eden etmeyen ne var ise yazabilirsiniz :ok

Golge46 Çevrimdışı

Golge46 

Aktif Üye
6 Ağu 2021
128
35
Merhaba mesajları biraz geç gördüm , güle güle kullanmanız dileyiğle ne yazıkki forum indirimi sınırlı süreliydi. Klimanızın yazdığınız gibi tam zamanında almışsınız.

Sürekli yazıp ben burda reklam yapar duruma düşmek istemiyorum. Ancak Midea'nın muadili yine bir Midea ve o diğer pahalı ürünler. Bunu teknik speklerine dayanarak yazıyorum. Lütfen Gree ve diğerleri ile asla kıyaslamayınız. Midea en ucuz modelinde dahi tüketicisine standar BTU ve kapasite tasarım değerleri sabit ürünler sunuyor. Ancak diğer o pahalı ve denk sanılan markalarda dahi Max BTU gücünü klima modeli yazıldığı modeller gördüm. Bu konu hem sizin kullanıl konforunuz, hem de tasarrufunuz için çok önemli.

Kullandığım klimami satışa koydum yakında midea ile aranıza katılacağım inşallah Kahramanmaraş ta sanırım satış noktası var yoksa bile internet üzerinden alacağım inşallah

Sota hocam 25metrekare oda için 12binlik midea uygunmudur 23 metrede olabilir tam ölçmedim yalıtım yok parke yok alt kat güneş pek almıyor

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri