Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
M Çevrimdışı

mvpeko

Yeni Üye
21 May 2016
9

Sota' Alıntı:
@mvpeko

Ortalama Elektrık Tuketımı Ortam Sartlarıyla Dogrudan Alakalıdır ama Ortalama bırseyden Bahsetmek Gerekırse

Inverter Klımalar Sureklı Kullanımda Nomınal Kapasitının yani %25-50 Arasında Duruma Gore Gıt Gel Yapar

Ha Bu Aralıgın Dısına Cıkmaz mı Cıkar ama Sureklı Degıl Uc Durumlarda Dıs Ortam ve Ic Ortam Yukunun Fazla Oldugu Durumlarda

ME SF35 için Nomınal Tuketım Sogutma Durumunda (1.04kw)

Sogutma Tuketımı ıcın Saatlık 0.6kw Oldukca Yuksek Bır Rakam

Sureklı Kullanımda Ortalamanın 0.3-0.4kw Cıkar Dıye Tahmın Edıyorum Enazında Benım Klımalar Bu Sekılde

Ornek Bir Vıdeo Koyuyorum Video Bana Ait Ortalama Tuketım Bu Sekılde Almak Daha Saglıklı

https://www.youtube.com/watch?v=ghfd8m-DH7w

İlgi için teşekkür ederim hocam videonuzu daha önce izlemiştim..

C Çevrimdışı

Cagri

Yeni Üye
17 May 2016
36
Görünen o ki biz Mitsubishi den başka klima almicaz :) cok saolun teşekkür ederim tavsiyeler için

J Çevrimdışı

JaCKaL

Yeni Üye
23 May 2016
3

iyi günler
Antalya-Alanya'da yaşıyorum. Eski bina en üst kat çatı yok. Kuzey-Batı yönünde  25 m2 oda için klima öneriniz  kaç BTU ve marka olur. Odanın içinde tavana dokunduğunuzda o anlatılmaz sıcaklığı hissediyorsunuz. :)
Önerilerinizi bekliyorum.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,868

JHosgeldiniz

Bir Adanali Olarak Bahsettiginiz Sicakligi Gozumun Onune Getirebiliyorum

Odanin kuzey bati olmasi sogutmada avantaj ama
Ustte Cati Olmamasi Oldukça Kotu

12lik yeterli gelmiyebilir heleki odadaki kisi sayisi artinca
Iyice bayilir makina

15lik klima Surekli Kullanimda Yeterli Gelecektir
Ama Ac Kapa Yapilirsa Odanin Tekrar Iklimlenmesi Biraz Uzun Surer

Bu durumda 18lik daha yerinde bir karar olacaktir

Maddi imkanlar dogrulsunda
Alinabilecek markalar

Midea,panasonic,mitsubishi electric

Kesinlikle bulasmaman gerek  markalar

Airfel,york ,haier,zibro

J Çevrimdışı

JaCKaL

Yeni Üye
23 May 2016
3

Bilgileriniz için teşekkür ederim. Baymak elegants Plus için pek fazla yorum yok okuduğum yorumlarda pek iyi değil. A++ model klimalar içinde en hesaplı klima o gözüküyor. Koçtaş ta görevli bakır malzeme dedi. Bu klima beni çok üzer mi acaba?

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,868

1. Sezon Çıkar 2. Sezonu Zor Çıkarır

Aux Uretimi Asiri Vasat Bir Klima

Bence Bütçeyi Biraz Daha Arttirip
Midea fairwind daha arttirabilirsen mission modeli
Tercih etmen cok daha yerinde bir karar olacaktir

M Çevrimdışı

mvpeko

Yeni Üye
21 May 2016
9

Az once midea dan da fiyat aldim..fairwind 12lik 2100 mission icin 2600 +wifi kit hedye verdiler..montajda da bakir boru sozu verdiler..
Bayide kurulu 9luk fairwind vardi..acikcasi herhangi bir odayi sogutabilecegine ihtimal vermedim..ayrica milyoncularda satilan legen plastigi gibiydi plastik aksam..showroomda kurulu cihazin kapagi egrilmis flap tam kapanmiyordu..mission biraz daha saglam duruyordu ama onun da cok inceydi plastigi..daha once okumustum plastigin kalitesiz olusunu ama bu kadarini beklemiyordum..
Bayinin soyledigine gore mission ile fairwind ayni dis uniteyi kullaniyormus..pek inandirici gelmedi bana..dis unitelerinde aluminyum kondenserli oldugunu gordum..
Acikcasi fiyat olarak me msz hj serisinden daha asagi olur beklentisi vardi bende..fiyat esit olunca me almak mantikli geldi bana..
Kagit uzerinde hj missiondan isitmada 18kw sogutmada ise 42 kw fazla elektrik tuketiyor..bu degerler yillik fark..aylik olarak dusunmeyin..bu da toplamda 24 tl yapar..
Bana fikir veren sota ve hasanusta ustalarima tesekkurler..son karardan sonra montaj asamalarini da burada eklemeye calisirim..herkese iyigunler..

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,868

@mvpeko
me hj serisini kapasitesine uygun odalarda kullanirsan isini fazlasiyla gorecektir

Urfa ve mersinde kullanan arkadaslarimiz var isitmada guzel isler cikardi hj serisi

Giris sinifi olsa dahi piyasada satilan bir ton orta sinif
Klimayla yarisir gucte
Ustune ustluk birde me guvencesini ekleyince
Me dogru tercih olur ama

Me tercih ederseniz butce asimi yapacaksiniz
Klima sayisini mi dusurmeyi dusunuyorsunuz

J Çevrimdışı

JaCKaL

Yeni Üye
23 May 2016
3

Bende bugün mission için bayiye gittim. 18 btu için. Peşin 3.750 TL fiyat verdiler. Panasonic te kampanya varmış. KIT-UE18-RKE modelini önerdiler. 3.800 TL fiyat verdiler. N11 de kampanya var bugün. 3.398 TL gelecek.
Hangisini önerirsiniz. Acil cevap verirseniz sevinirim.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,868

Benim Tercihim Panasonic Olurdu ki

Onumuzdeki Gunlerde Annemede Klima Alacam

Me yada Panasonic Olacak Butcemize Gore

C Çevrimdışı

Cagri

Yeni Üye
17 May 2016
36

Me sf 42 icin 4300 tl
Me sf 50 icinse 4800 tl fiyat aldim ikisi arasinda kararsiz kaldim 22 m2 oda icin müstakil ev en üst kat Çatı yok yalıtım yok ne dersiniz hangisi daha mantıklı olur kışın ısıtma amaçlı alıcam

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,868

Cagri' Alıntı:
Me sf 42 icin 4300 tl
Me sf 50 icinse 4800 tl fiyat aldim ikisi arasinda kararsiz kaldim 22 m2 oda icin müstakil ev en üst kat Çatı yok yalıtım yok ne dersiniz hangisi daha mantıklı olur kışın ısıtma amaçlı alıcam

ME SF 42 Deli Eder O Odayı Sürekli Kullanımda Evladiyelik Makina Uzun Yıllar Sorunsuz Kullanırsın

ME Şuan Kampanya Mevcut SF42 Icın Lıste Fıyatını Soylemıs

SF50 içinde 250lira Fıyat Kırmıs

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt