Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
M Çevrimdışı

mvpeko

Yeni Üye
21 May 2016
9
Merhabalar..foruma yeni uye oldum..antalyada yasiyorum..klima tavsiyelerinize ihtiyacim var..yardimlariniz icin simdiden tsk ederim..

M Çevrimdışı

mvpeko

Yeni Üye
21 May 2016
9
4 adet klima alma arefesindeyim..oda ebatlarim 15 15 20 25 m2..3 adet 12lik 1 adet 18lik planladim..daire G D K seklinde konunlanmis ve 1. Kat..alt ust dolu..kuzey odalari 15 ve 20 m2..yatak odasi..aslinda 9luk bile yetebilir ama..fiyatlar cok yakin oldugu icin 12lik tercih ediyorum..
Ilk etapta ME sf ve Daikin shira arastirdim ama 3700den asagi bulamadim..ME hj35 icin 2650, daikin tegora icin 2700 fiyat aldim..butcem 18lik icin bu markalara yetmediginden ya erteleyecegim yada airfel green serisi 22lik buldum uygun fiyat onu alacagim..ME daha cazip benim icin..kurulumu yapacak servis de tanidik..
Bu 4 klimayi aldigim zaman butce yetmeyecek..bir de giris seviye cihazlar oldugundan olumsuz yorumlara da denk geldigimden icime de sinmiyor..acaba daha uygun fiyatli cihazlara mi yonelmeliyim, midea cokca oneriliyor, yoksa giris seviye de olsa kaliteden sasmamali miyim?
Acikcasi cok begenilmeyen airfel turquazdan cok memnunuz..sirf markaya para verip rezil olmak istemiyoruz..hic karar veremezsen sirf servis agi yuzunden arcelik alip gececegim..
Ustalarim bana nasil yardim eder bu karmasa icinde?

P Çevrimdışı

ProofStriker

Kayıtsız / Doğrulanmamış

mvpeko  arkadaşım foruma hoşgeldiniz sefalar getirdiniz.  öncelikle şunu hemen belirteyim multi sistem konusundan uzak durun heleki düşük bütçeyle.  multi alacaksanız asıl o zaman kaliteli almalısınız ki tek dış ünite bildiğiniz gibi arızaya mahal vermeyecek bir marka olması iyi olur.  birde borulama için evin uygunluk meselesi var

bana kalırsa tek tek klima alın kafanızda sizde rahat olun.   şu herzaman değişmeyen bir gerçek arkadaşım kalite kalitedir.  ölüsüde yeter derler ya o misal.ama bu me için geçerli.diğerlerine kefil olamam.  hj serisi mekana uygun takılır ise asla sizi üzmez uzun yıllar sorunsuzca kullanırsınız.heryönüylede sizi mutlu eder.

ama dersenizki bütçem yetmiyor o zaman panasonic ve midea gibi markalara yönelin.  

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,258

@mvpeko Forumumuza HoşGeldiniz

Tum Odalar Icın Klıma Alacagınıza Gore Hem Isıtma Hemde Sogutma Modunda Yogun Olarak Kullanacaksınız Dogrumudur

15m2 Olan Odalara 9luk

20m2 ve 25m2 Olan Odaları 12lık Cok Rahat Yeterlı Gelecektır

Airfelden Uzak Durun Bırde Defa Aynı Sekılde Gree Uretımı Olan Dıger Markalardanda Arastırma Yapmıssınız

Gree Uretımı Olan Klımalarda H5 Hatası ve Klımamanın Duramama,Durdugu Zamanda Tekrar Devreye Girmeme Hataları Okumussunuzdur

Sahsım Adına Multi Cok Sıcak Bakan Bırı Degılım ama Tercih Meselesi

1.Kapasıte Arttıkca Verım Dusuyor Bildiginiz Üzere
2. Olası Bır Arıza Durumda Tum Sıstemızın Durması Soz Konusu

Bence Mıdea Verdıgınız Her Kurusu Hak Eder Dıs Unıtesı Bıraz Seslıdır
Panasonıc UE Serısıne Bakmanızı Onerırım

Bütceniz Nekadar Sormakta Mahsur Yoksa

M Çevrimdışı

mvpeko

Yeni Üye
21 May 2016
9

hasanustaa' Alıntı:
mvpeko  arkadaşım foruma hoşgeldiniz sefalar getirdiniz.  öncelikle şunu hemen belirteyim multi sistem konusundan uzak durun heleki düşük bütçeyle.  multi alacaksanız asıl o zaman kaliteli almalısınız ki tek dış ünite bildiğiniz gibi arızaya mahal vermeyecek bir marka olması iyi olur.  birde borulama için evin uygunluk meselesi var

bana kalırsa tek tek klima alın kafanızda sizde rahat olun.   şu herzaman değişmeyen bir gerçek arkadaşım kalite kalitedir.  ölüsüde yeter derler ya o misal.ama bu me için geçerli.diğerlerine kefil olamam.  hj serisi mekana uygun takılır ise asla sizi üzmez uzun yıllar sorunsuzca kullanırsınız.heryönüylede sizi mutlu eder.

ama dersenizki bütçem yetmiyor o zaman panasonic ve midea gibi markalara yönelin.  

hasanustam hoş bulduk..ilgin için çok sağol..2li multi sistemler uygun daireye göre..2 adet oda yan yana, güneyde ve balkon var..hatta kapı üstlerine montaj yaparsam mutfaktan boruları götürüp (dolap içerisinde gizlenecekler) balkona alabiliyorum..diğer iki oda da yan yana, kuzeyde ve ebeveyn banyosundaki asma tavana gizlenerek yine balkona götürebileceğim konumda..klima başına max 5m borulama yapılır bu şekilde..

bütçe konusuna gelirsem..elimdeki bütçe ile oturma odası, çocuk odası ve salona alabilirim eğer ME hj serisi alırsam..sf alırsam sadece çocuk ve oturma odası için alabilirim..diğer markalara yönelirsem 4 ürünüde alabilir gibiyim..midea ile ilgili tek sıkıntım gelecekte garanti sorunu yaşamak..

M Çevrimdışı

mvpeko

Yeni Üye
21 May 2016
9

Sota' Alıntı:
@mvpeko Forumumuza HoşGeldiniz

Tum Odalar Icın Klıma Alacagınıza Gore Hem Isıtma Hemde Sogutma Modunda Yogun Olarak Kullanacaksınız Dogrumudur

15m2 Olan Odalara 9luk

20m2 ve 25m2 Olan Odaları 12lık Cok Rahat Yeterlı Gelecektır

Airfelden Uzak Durun Bırde Defa Aynı Sekılde Gree Uretımı Olan Dıger Markalardanda Arastırma Yapmıssınız

Gree Uretımı Olan Klımalarda H5 Hatası ve Klımamanın Duramama,Durdugu Zamanda Tekrar Devreye Girmeme Hataları Okumussunuzdur

Sahsım Adına Multi Cok Sıcak Bakan Bırı Degılım ama Tercih Meselesi

1.Kapasıte Arttıkca Verım Dusuyor Bildiginiz Üzere
2. Olası Bır Arıza Durumda Tum Sıstemızın Durması Soz Konusu

Bence Mıdea Verdıgınız Her Kurusu Hak Eder Dıs Unıtesı Bıraz Seslıdır
Panasonıc UE Serısıne Bakmanızı Onerırım

Bütceniz Nekadar Sormakta Mahsur Yoksa

hocam doğru tespit ettiniz..tüm yıl ısınma ve soğutma için kullanılacak..15 m2 lik odalar oturma odası ve çocuk odası..oturma odasının sizin de malumunuz sürekli kapı açılıp kapanacak..bizim hanımla çocuk da çıt kırıldım hemen hasta olurlar..o nedenle ısıtması iyi  olsun diye 12lik düşündüm..çocuk odası için olabilir belki ama arada 350 tl olunca almışken 12lik olsun dedim..25 m2 salon da kalabalık misafir ağırlamada 12lik soğutmada yetersiz kalırsa mahcup olmayalım diye 18lik olsun dedim..

Airfel alırsam sezonsal inv değilde bulabilirsem on off cihazlardan bakıyorum..babamlarda as18-925 turquaz kullanıyoruz..çok şükür 5 yıldır problem çıkarmadı..gree alma taraftarı değilim..

Multi sistemi sadece balkonda yer kaplamasın diye düşündüm açıkçası..mutfak balkonuna takılacak 2 tane dış ünite..balkon da 1.5 m2..2 ünite takınca adım atacak yer kalmayacak..

midea dan fiyat almadım..antalyada bayi var sanırım..birkaç kez önünden geçtiğimi hatırlıyorum..bu salı uğrayacağım kendilerine..midea ile ilgili tek sıkıntım, hasanustama da belirtmiştim, gelecekte servis sorunu yaşar mıyım..bugün var yarın yok firmalardan pek haz etmiyorum..Airfeli de o zaman Mitsubishi (daikin da olabilir hatrımdan çıkmış) bayinden aldığımız için kabul etmiştik..

aslında kaliteli klima için vereceğim paraya acımayacaktım..ama tadilat işine giriyoruz ve hanım önceliği mutfak dolabına verdiği için 8000 üzerine çıkamıyoruz..

M Çevrimdışı

mvpeko

Yeni Üye
21 May 2016
9

msz-hj-teknik-ozellik.jpg
sayın hocalarım..bir klimanın ortalama elektrik tüketimini hesaplamak istediğim zaman hangi veriyi kullanmam gerekir..teknik verilerin alttaki açıklamasına göre 12lik cihaz yılda 350 saat çılışırsa saatte 212/350=0,6 kw tüketiyormuş..bu kadar az tüketmesi doğru  mudur?

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,258

@mvpeko

Ortalama Elektrık Tuketımı Ortam Sartlarıyla Dogrudan Alakalıdır ama Ortalama bırseyden Bahsetmek Gerekırse

Inverter Klımalar Sureklı Kullanımda Nomınal Kapasitının yani %25-50 Arasında Duruma Gore Gıt Gel Yapar

Ha Bu Aralıgın Dısına Cıkmaz mı Cıkar ama Sureklı Degıl Uc Durumlarda Dıs Ortam ve Ic Ortam Yukunun Fazla Oldugu Durumlarda

ME SF35 için Nomınal Tuketım Sogutma Durumunda (1.04kw)

Sogutma Tuketımı ıcın Saatlık 0.6kw Oldukca Yuksek Bır Rakam

Sureklı Kullanımda Ortalamanın 0.3-0.4kw Cıkar Dıye Tahmın Edıyorum Enazında Benım Klımalar Bu Sekılde

Ornek Bir Vıdeo Koyuyorum Video Bana Ait Ortalama Tuketım Bu Sekılde Almak Daha Saglıklı

https://www.youtube.com/watch?v=ghfd8m-DH7w

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri