Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ş Çevrimdışı

Şenol Özaydın

Yeni Üye
18 May 2016
7

9köy' Alıntı:
Şenol Özaydın' Alıntı:
Şayet cepheden kastınız salonun hangi yönde pencereleri olduğu ise, sadece doğu yönünde pencereler var, öğleden soraya saat 3 e kadar güneş görüyor. Sinoptan yazıyorum. Teşekkürler.

sabah 9-10 gibi ısınma fazlalşır 5-6 saat gibi zorluğunuz olur.

bütçe belirtmemişsiniz..

kalite bir marka 12lik makinede oluır size 18lik makineye kadar yolu var... bütçe belirtirseniz arkadaşlar yardımcı olurlar size.

Açıkcası belirli bir bütçe sınırlaması koymadım, niyetim alınca güzel bişey almak uzun süre sorunsuz kullanabileceğim bir şey almak.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,523

PANASONIC KIT-E15-QKE - 3800Lira Civarı

Mitsibishi Electric MSZ-SF42VE - 4300Lira Kampanyalı Fiyatı

Nakıt Fıyata Dahada Ucuza Bulanılır Dıye Dusunuyorum

Her İki Modelde Kaliteli Makınalardır Basına Agrımaz Faturan Kabarmaz Uzun Yıllar Gule Gule Kullanırsın.

Ş Çevrimdışı

Şenol Özaydın

Yeni Üye
18 May 2016
7

Sota' Alıntı:
PANASONIC KIT-E15-QKE  -  3800Lira Civarı

Mitsibishi Electric MSZ-SF42VE  - 4300Lira Kampanyalı Fiyatı

Nakıt Fıyata Dahada Ucuza Bulanılır Dıye Dusunuyorum

Her İki Modelde Kaliteli Makınalardır Basına Agrımaz Faturan Kabarmaz Uzun Yıllar Gule Gule Kullanırsın.

Cevabınız için çok teşekkür ederim, tavsiye ettiğiniz Mitsubishi klimayı kendi sitelerinden inceledim. Orada yazdığına göre bu klima nominal olarak 4.2 Kw elektrik tüketimi yapıyormuş. Basit bir hesapla, elektriğin Kw fiyatını 0,42 kuruş alırsak ve günde 6 saat kullandığımı varsayarsak:

""" 0,42 TL X 4.2 Kw = 1,764 TL      6 Saat X 1,764 TL = 10,584 """ Yani günlük olarak 10 lira aylık olarak 300 lira artı elektrik faturası demek oluyor.

Bu hesap doğru mu ? Bu klima A++ olarak geçiyor, çok şaşırdım, daha az yakar diye tahmin ediyordum.

Cevaplarınız için teşekkürler.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,523

@Şenol Özaydın Bey Merhaba

Öncelikle Sunu Belırteyım Ulkemızde Getırılen Ilk Klımalar Enerji Birimi Btu Cınsındendı (İngiliz Isı Birimi)

Avrupa Bırlıgıne Gırmesek Avrupa Normlarını Kullandıgımız ve Kabul Ettıgımız Icın

Avrupada Enerjı Bırı KW'tır

1KW = 3412 Eder Yuvarlar Olarak

Sızın Baktıgını 4.2 Klımanın Normınal Kapasıtesı Yanı 4.2 x 3412 = 14330 Btu Demek

ME Katolugunda SF42   Nomimal Elektrik Tüketim için

Sogutmada  1340watt
Isıtmada      1580watt

Oldugu Belırtılmekte Bu Nomınal Degerdır Klıma Bu Tuketım Degerlerıne Genellık Klıma Ilk Calıstıgı Zamanlarda
yada Ortam Sartların Aşırı Uç Oldugu Durumlarda Bu Degere Yakın Tuketımler Yapar

Genellıkle Yukarıdan Verdıgım Watt Cınsınden Degerlerın %25-%50 Arasından Gezınır İnverter Klımalar
ama
Bazı Marka Klımalar Bu Bahsettıgım Aralıga Inmeyı Basaramaz

Allah Ne Verdıyse Gazlar Zaten O Tarz Klımaları Onermeyı Bırak Evımden Tek Tokat Attıgım Oldu.

C Çevrimdışı

Cagri

Yeni Üye
17 May 2016
36

221965851620
 arkadaşlar klimayı burdanmı alsam acaba ::)başım ağırırmı acaba :)

C Çevrimdışı

Cagri

Yeni Üye
17 May 2016
36

bu arada bugun mitsubishi klima sordurdum bi yere adam hıtachı klima satışı yapıomuş herhalde ne dese beğenirsiniz  :) mitsubishi klimalarında hıtachı  kompresörü kullanıyormuş aha dedim buda son nokta olsa gerek dedim klima almaktan tamamen vazgeciodum az kalsın  :)

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,523

1. Gumrege Takılır
2. Sana Mektup Gelır Klımanın Gumruge Takıldıgına Dair
3. En Iyı Ihtımal Senden Kredi Kartı Ekstıresını Ister Klımayı Alıs Fıyatına Bakar ve %20 Gumruk Vergısı Ister Verırsen Alırsın Klımayı
4. Isını 4x4 Yapan Bır Gumrukcuye Denk Gelırsen Ozaman İş Yaş,Bu Malın Ulkemız Icın Uygun Belgesı vss Ister
5. Eger Bulabılesen 3. secenege Gerı Gelırız Islem Tamamlar Gule Oynaya Evıne Gıdersın
6. Evrakları Bulamazsan Ozaman Sıkıntı Baslar
7. Ya Gıdıp Gereklı Kurumlarda Uygunluk Belgesı Alacaksın kı Bır Dunya Paraya Mal Olur Bu Secenek Hıc Hos Degıl :)
8. Sana Evrak Imzalatırlar Klıma Gerı Geldıgı Ulkeye ve Kısıye Iade Olur
9. Satıcı Sende Tum Yol Masrafları Tablet Edecektır
10. Hem Bırton Yol Parası Verdın,Hemde Gumrukcuyle Yasadıgın Stress Sana Kar Kalır :)

11. Burdan Al Gıtsın :) :) :)

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,523

Cagri' Alıntı:
bu arada bugun mitsubishi klima sordurdum bi yere adam hıtachı klima satışı yapıomuş herhalde ne dese beğenirsiniz  :) mitsubishi klimalarında hıtachı  kompresörü kullanıyormuş aha dedim buda son nokta olsa gerek dedim klima almaktan tamamen vazgeciodum az kalsın  :)

Mitsubishi Electric Kendi Ürettiği Kompresörleri Ne Yapıyormus Ozaman  :)

C Çevrimdışı

Cagri

Yeni Üye
17 May 2016
36

Şaşırmış bunlar ya kendi klimalarini satmak için şekilden şekile giriyolar sonunda soba kullancam en sağlıklisi :)

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,523

3 Sene Öncesine Kadar Sobayla Isindik
Evlenince Tabi Isler Degisti
Klimaya Terfi Ettik

Soba Bildigin Pismanliktir
Neredeyse Hersene Evi Boyamak Zorunda Kalirsin
Bunun Beraber Perde ve Halilarda Maf Oluyor

Birde Soba ve Baca Temizligini Dusunce

Forever Klima :)

Ş Çevrimdışı

Şenol Özaydın

Yeni Üye
18 May 2016
7

Sota' Alıntı:
@Şenol Özaydın Bey Merhaba

Öncelikle Sunu Belırteyım Ulkemızde Getırılen Ilk Klımalar Enerji Birimi Btu Cınsındendı (İngiliz Isı Birimi)

Avrupa Bırlıgıne Gırmesek Avrupa Normlarını Kullandıgımız ve Kabul Ettıgımız Icın

Avrupada Enerjı Bırı KW'tır

1KW = 3412 Eder Yuvarlar Olarak

Sızın Baktıgını 4.2 Klımanın Normınal Kapasıtesı Yanı 4.2 x 3412 = 14330 Btu Demek

ME Katolugunda SF42   Nomimal Elektrik Tüketim için

Sogutmada  1340watt
Isıtmada      1580watt

Oldugu Belırtılmekte Bu Nomınal Degerdır Klıma Bu Tuketım Degerlerıne Genellık Klıma Ilk Calıstıgı Zamanlarda
yada Ortam Sartların Aşırı Uç Oldugu Durumlarda Bu Degere Yakın Tuketımler Yapar

Genellıkle Yukarıdan Verdıgım Watt Cınsınden Degerlerın %25-%50 Arasından Gezınır İnverter Klımalar
ama
Bazı Marka Klımalar Bu Bahsettıgım Aralıga Inmeyı Basaramaz

Allah Ne Verdıyse Gazlar Zaten O Tarz Klımaları Onermeyı Bırak Evımden Tek Tokat Attıgım Oldu.

Admin bey açıklama için teşekkürler. 

Bugün salonun ebatlarına tekrar baktım. Daha evvel 35 m2 demiştim, meğer 26,5 m2 imiş. Karışıklık için kusuruma bakmazsanız son tahlilde kaçlık klima önerirsiniz. Salonun sadece doğu yönünde pencereleri var, çatı katı, üstte çatı var, izalasyonlu, sadece yazın soğutma için kullanılacak.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt