Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,366
64
Aspiratör ve 3 klima iç temizliği yaptım. Aspiratör sandığımdan çok yordu yağlar çok zor çıktı. Şimdi de dış üniteler kaldı nasıl uygulayacağım araştırıyorum
Evet ,aspiratör yoruyor çünkü yağ katılaşıp kalıyor ,klima dış ta en fazla biriken toz olur ,gerçi o da yapışıp kalıyor ama yağdan daha kolay çıkıyor :ok
Aspiratörü ne ile temizledin :)

blaki Çevrimdışı

blaki 

Süper Üye
18 Eyl 2018
510
Evet ,aspiratör yoruyor çünkü yağ katılaşıp kalıyor ,klima dış ta en fazla biriken toz olur ,gerçi o da yapışıp kalıyor ama yağdan daha kolay çıkıyor :ok
Aspiratörü ne ile temizledin :)
Aslında bir hata yaptım inox aspiratörü yağçöz ile temizledim bazı yerlerinde renk değişimleri oldu. Aspiratörün iç aksanını ise bulaşık makinesine attım

S Çevrimdışı

Sharp61

Yeni Üye
24 Tem 2019
14
42
Selamlar. evin bir odasındaki klimayı ve dış üniteyi söküp başka bir odaya monte ettirmek istiyorum. bu işin üş aşağı beş yukarı ücreti hakkında yorum yapabilir misiniz.

N Çevrimdışı

nonmeaning

Yeni Üye
27 Ağu 2021
1
40
Daikin Shira Eco R410A FTX35KV 12000 BTU klimayı HB market üzerinden yapılan iki günlük kampanya ile Daikin Türkiye’den 5500 tl ye satın aldım. Kurulum esnasında vakumlama 1 dk civarında yapıldı ve cihazdan 1 gün sonra yüksek volümlü kulağı tırmalayan bir çınlama sesi gelmeye başladı, bu iki sebepten dolayı şikayet kaydı oluşturdum ve yetkili servis geldi. Klima bakır borularının montaj hatası kaynaklı eğildiğini, gaz akışı sağlanamadığını ve sesin bu yüzden geldiğini belirttiler. Servis fişine de yazılı olarak tarafıma teslim ettiler. Ben ilk şikâyet kaydımda da montajdaki vakumlamanın sağlıklı yapılmadığını, uzun yıllar kullanmayı düşündüğüm cihaza zarar verebilme ihtimalin olduğunu ve bir günlük cihazdan böyle bir ses gelmeyeceğini belirttim. Cihazın yenisi ile değişimini talep etmiştim. Bir gün sonra ya tamirat ya da para iadesi yapacaklarını belirterek iki seçenek sundular. Kabul etmedim yine değişim talebinde bulundum. Servisin hatasını kabul etmesi sonucunda ürün hatalı montajdan kaynaklı ayıplı ürün statüsüne girdi ve tarafıma değişim hakkı da doğdu. Bu durumda müşterisinin yanında olan kurumsal ve güvenilir bir şirket değişim seçeneği de sunardı ama Daikin’de böyle olmadı. Durumu anlatmak için Daikin genel müdürlük , bölge müdürlüğü kimseye ulaşamadım yüzlerce kez aradım, hiçbir yetkiliye ulaşamadım. Yaşadığım yer çok sıcak olduğu için, şirkete ulaşmak imkânsız olduğundan dolayı ve de bu durumdan bir an evvel kurtulmak adına iadeyi kabul etmek zorunda kaldım. Fakat yılmadım halen şirketi arıyorum, ben aradıktan bir saat sonra kurulum yapan servis bana dönüyor, aynen şu tavırla ‘’ hayırdır şirketi aramışsın, ne var’’ şeklinde soruyor, sanırım müdürlük kaydetmiş numaramı ve servise arattırıyor, benimle muhatap olmuyorlar. Bir kere Ege bölge müdürü Emre beydi sanırım emin değilim, aradı ve bana verilen para iadesi ile yeni bir cihaz almamı tavsiye etti. Ne diyeceğimi bilemedim. Daikin’in duruma karşı cevabı bu. Benim kullanıcı olarak hiçbir hatam yok cihazı aldım vakumlama yeterince yapılmadı, cihazdan çınlama sesi geliyor ve hatalı montaj yapıldı. Bu durumda Daikin markası asla müşterisinin yanında olmadı, çözüm üretmedi, muhatap dahi almadı. Markanın insanların algısında yaratmış olduğu kurumsallık ve güvenirliliğin aslında olmadığını gördüm. Marka imajına uygun davranmadı şirket. Benim bir Japon firması olarak Daikin’e güvenim kalmadı. 2 gün kullandığım cihaza tamir ya da ücret iadesi seçeneği sunup ta neden değişim yapılmadığını anlamış değilim! Sanırım HB kampanyası bitti ve cihaz şu an 8000 tl civarı, 2500 tl için mi şirket böyle davranıyor diye düşünmüyor değilim ama yine kendileri o fiyata satmıştı. Neden değişim olmaz anlayamıyorum? Yetkili servis hata da yapabilir insanlık hali sonuçta, o da kabul bundan şikayetçi değilim. Ama şirketin müşteriyi umursamaz ve dalga geçer tavırları asla kabul edilmez. Benden alınan cihaz tekrar satılacak büyük ihtimalle ve insanlar Daikin’e güvenerek bilmeden bu cihazı alacaklar. Kısacası bu markada yetkili ya da sizi dinleyecek birisine ulaşmak gibi bir durum yok. Daikin gibi bir marka kimlerin elinde yönetiliyor, şaşmamak elde değil…

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
daıkınde bunu yapıyorsa vay halimize resmen araba parasına klima satıyorlar birde müşteri ile ilgilenmiyorlar adem bey bu konuda ilgilenir

blaki Çevrimdışı

blaki 

Süper Üye
18 Eyl 2018
510
LG dual plus klimalarında bulunan wifi Lg dual eco klimalarda yok . Fakat eco klimayı söktüğümde ön panelde derecenin bulunduğu panelde wifi display işareti görünüyor. Bu klimalarda sanırım donanım olarak wifi yok sonradan eklenme gibi bir durum olabiliyor mu ?
Sota Sota

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,891
LG dual plus klimalarında bulunan wifi Lg dual eco klimalarda yok . Fakat eco klimayı söktüğümde ön panelde derecenin bulunduğu panelde wifi display işareti görünüyor. Bu klimalarda sanırım donanım olarak wifi yok sonradan eklenme gibi bir durum olabiliyor mu ?
Sota Sota
Sonradan aparatı alıp taktırabılırsınız ama önünüze abuk sabuk rakamlar koyarlar.
Daha önce burada bir arkadaş uğraşmıştı.

Pitbull Çevrimdışı

Pitbull 

Süper Üye
6 Tem 2020
1,107
43
1 dakika vakum yapmakta güzelmiş. Yaptık mı yaptık demek için herhalde. THH ne konuyu taşısaydınız çıkan karar sonucunda hem o cihazı aylarca bedavaya kullanırdınız hemde bir kaç ay sonra daikin aynı modeli ile değişim yapmak zorunda kalırdı. Ancak beklemek konforu yok edebilirdi.

T Çevrimdışı

tonat 

Aktif Üye
30 Eyl 2018
104
62
Merhaba arkadaşlar,. Bugün nihayet 18000 btu lg dual eco klimayı yazlığa taktırdık. Enteresan sohbetimiz oldu servisiyle. Öncelikle diğer 12000 mideayı görünce abi neden bunu da midea almadın dedi. Niye böyle söyledin limdi lg klimayı takarken dedim ?. Midealar kaliteli be abi dedi ?. Üzerine yorum beni üzer diye sustum ?. Vakum yapıyoruz değilmi dediğimde yok abi bunlar r32 gaz dedi elemanın biri. Öyle bir bakışım vardı ki diğer eleman olurmu öyle şey abi, tabiki yapıyoruz dedi hemen ve durumu kurtardı. Tabi yine bir yığın eksik işlem vs vs . Arkasından biz topluyoruz ?. Yok arkadaş herkes kendi dümen suyunda . Midea 18000 için halen izmirdeki evime servis bekliyorum . Şikayet algılanmasın ama ??

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,891
Merhaba arkadaşlar,. Bugün nihayet 18000 btu lg dual eco klimayı yazlığa taktırdık. Enteresan sohbetimiz oldu servisiyle. Öncelikle diğer 12000 mideayı görünce abi neden bunu da midea almadın dedi. Niye böyle söyledin limdi lg klimayı takarken dedim ?. Midealar kaliteli be abi dedi ?. Üzerine yorum beni üzer diye sustum ?. Vakum yapıyoruz değilmi dediğimde yok abi bunlar r32 gaz dedi elemanın biri. Öyle bir bakışım vardı ki diğer eleman olurmu öyle şey abi, tabiki yapıyoruz dedi hemen ve durumu kurtardı. Tabi yine bir yığın eksik işlem vs vs . Arkasından biz topluyoruz ?. Yok arkadaş herkes kendi dümen suyunda . Midea 18000 için halen izmirdeki evime servis bekliyorum . Şikayet algılanmasın ama ??
LG parasını sonuna kadar hak eden makinadır. Fazlası değil :ok

E Çevrimdışı

EczAykut

Yeni Üye
29 Ağu 2021
6
38
Selamlar. Eski gönderileri olabildiğince okudum ancak genellikle ev kullanımına yönelik sorular olduğu için bir cevap bulamadım.Yardımcı olursanız sevinirim.

Eczaneme bir klima almak istiyorum. İşyerim Sivas’ta. Klimayı Mayıs-Eylül ayları arasında soğutma amaçlı kullanmak üzere almak istiyorum. Isınma ihtiyacımızı doğalgaz kombisiyle sağlıyoruz.

7m-12m cephemiz var. Cephelerimiz tümüyle cam. 7m cephemiz doğuya, 12m cephemiz güneye bakıyor. Bina yalıtımımız çok iyi. 3m tavan yüksekliğimiz var. Yaz şartlarında içerisi hamam gibi oluyor. İçeride 5 personel + (5-10) müşteri bulunuyor. Şehrimizde servis sayısı az. Mitsubishi electric servisiyle görüşmemde 48bin btu me veya gree marka cihaz tavsiye ettiler. Gree olanda istenirse tek dış ünite + 24 lük iki içi ünite imkanı olduğu da söylendi. İlaveten Daikin servisiyle görüştüm; onlar da 48bin btu model önerdiler. Bunların dışında Arçelik-Demirdöküm gibi yerli firmaların servisleri mevcut. Tüm firmaların genelde 1 servisi var.
Bütçem 15-20bin tl arasında. Çok fazla sayıda elektrikli alet kullanıyoruz, dolayısıyla elektrik sarfiyatı önemli.
Bahsettiğim şartlar altında tavsiyeniz ne olurdu? Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

T Çevrimdışı

tonat 

Aktif Üye
30 Eyl 2018
104
62
1 adet 12000 btu midea, 1 adet 18000 btu lg. İkiside 26 dereceye set edilmiş durumda. Yer izmir. 12.14 itibarı dış hava sıcaklığı 31 derece . Yalıtım hak getire. Dublex yazlık ev.alt kat açık mutfak.oda şu anda pencereden güneş alıyor içeri ( acil kalın perde çalışması kararı alındı ) ilaveten altus eski nesil bir adet buzdolabı aktif. 1 saatlik tüketim . Adem abi ne diyorsun?

IMG_20210829_121401.jpg
IMG_20210829_111137.jpg

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt