Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
The_SreT Çevrimiçi

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,265
Merhaba.
Salonum için klima bakıyorum. Salonum 25-30 metrekare civarı. Beko Ekolojik Inverter 31825 18000btu modelini düşünüyorum. Bu modeli tavsiye eder misiniz? Internette pek kullanıcı yorumu bulamadım. Cevaplarsanız sevirinim. Teşekkürler.
Bahsettiğin klima LG Dual Eco serisi ile hemen hemen aynı ürün, o yüzden daha uygun fiyatı olduğu için LG Dual Eco S3-W18KL3BA bu klimaya yönelmen daha uygun olacaktır.

H Çevrimdışı

Harmony

Yeni Üye
12 Tem 2021
5
Bahsettiğin klima LG Dual Eco serisi ile hemen hemen aynı ürün, o yüzden daha uygun fiyatı olduğu için LG Dual Eco S3-W18KL3BA bu klimaya yönelmen daha uygun olacaktır.
Geri dönüşünüz için teşekkürler. Beko bayisinden 15 taksit imkani olduğu için bunu almayı düşünüyorum. Beko'nun fiyatı 6300TL idi. LG Dual Eco Mediamarkta 6799TL. Bildiğim kadarıyla mediamark'ta 15 taksit imkanı bulunmuyor.

The_SreT Çevrimiçi

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,265
Geri dönüşünüz için teşekkürler. Beko bayisinden 15 taksit imkani olduğu için bunu almayı düşünüyorum. Beko'nun fiyatı 6300TL idi. LG Dual Eco Mediamarkta 6799TL. Bildiğim kadarıyla mediamark'ta 15 taksit imkanı bulunmuyor.
Burada 5618 tl den satılıyor ama peşin fiyatına en fazla 6 taksit oluyor, 9 taksitte yapılıyor ama 9 taksitte vade farkı konuluyor. Size peşin fiyatına mı 15 taksit yapacaklar, hangi kartı kullanıyorsunuz ?

H Çevrimdışı

Harmony

Yeni Üye
12 Tem 2021
5
Burada 5618 tl den satılıyor ama peşin fiyatına en fazla 6 taksit oluyor, 9 taksitte yapılıyor ama 9 taksitte vade farkı konuluyor. Size peşin fiyatına mı 15 taksit yapacaklar, hangi kartı kullanıyorsunuz ?

Bekoda fibabanka kredisi ile peşin fiyatına 15 taksit oluyor. Vade farksız, masrafsız.(Müşteri hizmetleri arayıp sorduğumda da aynı bilgiyi verdiler.) Ayrıca internetten alışveriş yapmıyorum ?.

Son düzenleme:
The_SreT Çevrimiçi

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,265
Bekoda fibabanka kredisi ile peşin fiyatına 15 taksit oluyor. Vade farksız, masrafsız.(Müşteri hizmetleri arayıp sorduğumda da aynı bilgiyi verdiler.) Ayrıca internetten alışveriş yapmıyorum ?.
Söylediğin kampanyaya baktım güzel bir fırsat, Fibabank bütün beyaz eşya markaları için yapmış bu kampanyayı, tabi bayiden almak gerekiyor sanırım bu kampanyadan yararlanabilmek için. Bayilerde de fiyatlar piyasaya göre pahalı oluyor biraz, zaten siz internetten alışveriş yapmıyorsunuz sizin için güzel bir fırsat olmuş, şimdiden hayırlı olsun iyi günlerde kullanın ? şunuda ekleyeyim başka bayilerede bakın isterseniz belki daha uyguna veren bayide çıkabilir ?

F Çevrimdışı

Fatih009

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Merhaba.
Salonum için klima bakıyorum. Salonum 25-30 metrekare civarı. Beko Ekolojik Inverter 31825 18000btu modelini düşünüyorum. Bu modeli tavsiye eder misiniz? Internette pek kullanıcı yorumu bulamadım. Cevaplarsanız sevirinim. Teşekkürler.
Hangi il de kullanılacak
Ara katmı, çatı katımı salonunuz
Net olarak kaç metre kare salon
Yalıtımlı mı binanız.
Salonunuz hangi cepheye bakıyor, çok güneş görüyor mu
Sadece soğutma için mi kullanılacak klima.

H Çevrimdışı

Harmony

Yeni Üye
12 Tem 2021
5
Simdiden hayırlı olsun Beko-Arçelik,LG makinaları sizi üzmez.
Teşekkür ederim ?
Söylediğin kampanyaya baktım güzel bir fırsat, Fibabank bütün beyaz eşya markaları için yapmış bu kampanyayı, tabi bayiden almak gerekiyor sanırım bu kampanyadan yararlanabilmek için. Bayilerde de fiyatlar piyasaya göre pahalı oluyor biraz, zaten siz internetten alışveriş yapmıyorsunuz sizin için güzel bir fırsat olmuş, şimdiden hayırlı olsun iyi günlerde kullanın ? şunuda ekleyeyim başka bayilerede bakın isterseniz belki daha uyguna veren bayide çıkabilir ?
Teşekkür ederim ?
Hangi il de kullanılacak
Ara katmı, çatı katımı salonunuz
Net olarak kaç metre kare salon
Yalıtımlı mı binanız.
Salonunuz hangi cepheye bakıyor, çok güneş görüyor mu
Sadece soğutma için mi kullanılacak klima.
Antalya'da arakatta
Kaç metrekare olduğunu bilmiyorum ama yaklaşık 30metrekare
Binamızın yalıtımı var.
Salonum güney cehpede öğlene kadar güneş görüyor.
Genellikle soğutma için kullanacağız. Kışın çok fazla kullanmayız .

F Çevrimdışı

Fatih009

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Teşekkür ederim ?

Teşekkür ederim ?

Antalya'da arakatta
Kaç metrekare olduğunu bilmiyorum ama yaklaşık 30metrekare
Binamızın yalıtımı var.
Salonum güney cehpede öğlene kadar güneş görüyor.
Genellikle soğutma için kullanacağız. Kışın çok fazla kullanmayız .
18 lik bir klima işinizi görür hocam.

Fair Play Çevrimdışı

Fair Play 

Süper Üye
4 Şub 2021
567
H Harmony şimdiden hayırlı olsun diyelim. Size naçizane tavsiyem servis kurulum yapmadan önce müşteri hizmetlerini arayıp kurulumda vakum yapılmayacaksa kabul etmeyeceğinizi ve bağlantı borularının alüminyum mu yoksa bakır mı olduğunu mutlaka sorun.

Servis gelmeden sizi arayacak olan kişiye vakumlama ile ilgili gerekli ekipmanı yanlarına almalarını aksi taktirde gelmemelerini müşteri ilişkilerini arayıp başka servis talep edeceğinizi söyleyin.

Bunlar sıfır makine gerek yok fabrikadan vakumlu geliyor dediklerinde lütfen onlara bağlantı boruları nerde vakumlanıyor diye sorun.

Bakır borular eskide kaldı artık yeni sistem makinelerde alüminyum boru kullanılıyor diyeceklerdir size. Onun cevabını da müşteri hizmetlerinden alın lütfen. Eğer fabrikadan emir o yöndeyse bilemem. Ama MH derse hayır atıyorum 4 m 5 m bakır boru hakkınız var. Lütfen talep edin hakkınızı. Alüminyum boruda metre sınırınız yok diyebilir gelen servis.

Not: düşmüşün halinden düşmüş anlar.

Bu anlattıklarımı yaşadım. Neden yaşamak zorunda kaldığımızı ise inanın hiç bilmiyorum.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Merhaba arkadaşlar,
İzmir karareiste bulunan yazlık ev için klima arayışındayım. Ev dublex 45+45 metre kare. Alt taraf açık mutfak, dahili iç merdiven yukarıda 3 oda. Bugün a101 de 24000 btu seg klima gördüm. 6000 tl. R32 gaz A++ servis sorunu da yok. Ne dersiniz tek kalem komple evi soğutabilir miyim? Non stop çalışırsa belki diyorum ama sürekli y0ksek performandlı çalışırsa da gürültü seviyesi çok olacak. Yada 12000 alt tarafa, 12000 üst merdiven başına koysam (çift kompresör) nasıl olur. Gündüz aşağı çalışır, gece yukarısı, yada ikisi orta kademe non stop. İzmire midea prime aldık ama burada servis sorunu çekermiyim diye düşünmüyor değilim. Önerileriniz lütfen.
Bu tarz durumlarda yani tek noktadan genel iklimlendirme yapılmak istendiğinde ilk birkaç gün bölgeye yalıtıma ve duruma göre enerji tüketimi ile ses faktörü olumsuz olur lakin evi dışarıdan izole ederseniz başarı elde edebilirsiniz.

Sorun şu ki fizik kuralları gereği eğer o klimayı alt kata kurdurursanız operasyon başarısız olur (Malum soğuk hava ağır meselesi)

Bu nedenle iki adet 12 lik basit klima çok daha makul bir yaklaşım olur diye düşünüyorum.

Biz eski şirkette iki adet 12 lik klima ile 150m2 alanı iklimlendirmeyi başarıyorduk gerçekten.

Tamam hiç bir zaman SOĞUK olmadı ama hep serin oldu içerisi. Kaldı ki 10 pencereli ve 10 metre camlı sürgülü kapılı işletmeydi yani inanılmaz bir izolasyon zaafiyetimiz vardı.

İki ayrı noktadan GENEL ve tek tek LOKAL iklimlendirme için önerim iki adet 12 likten yana olur :ok Hatta durumu idare etsin, serinletsin yeter mantığına olursanız enerji verimliliği iyi olan 2 adet 9 luk dahi olur, aradaki açığı uzun vadeli kullanımda mutlaka kapatır. (Tabi ki 24 saat mantığı ile çalışırsa)

Sizin ses yapan klima ne oldu? (Bu konuya her zaman gelemiyorum yakın takip edemedim kusura bakmayınız)

F Çevrimdışı

Fatih009

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Sota Sota usta ses ver, nerelerdesin kaç gündür yazmamışsın.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Bu tarz durumlarda yani tek noktadan genel iklimlendirme yapılmak istendiğinde ilk birkaç gün bölgeye yalıtıma ve duruma göre enerji tüketimi ile ses faktörü olumsuz olur lakin evi dışarıdan izole ederseniz başarı elde edebilirsiniz.

Sorun şu ki fizik kuralları gereği eğer o klimayı alt kata kurdurursanız operasyon başarısız olur (Malum soğuk hava ağır meselesi)

Bu nedenle iki adet 12 lik basit klima çok daha makul bir yaklaşım olur diye düşünüyorum.

Biz eski şirkette iki adet 12 lik klima ile 150m2 alanı iklimlendirmeyi başarıyorduk gerçekten.

Tamam hiç bir zaman SOĞUK olmadı ama hep serin oldu içerisi. Kaldı ki 10 pencereli ve 10 metre camlı sürgülü kapılı işletmeydi yani inanılmaz bir izolasyon zaafiyetimiz vardı.

İki ayrı noktadan GENEL ve tek tek LOKAL iklimlendirme için önerim iki adet 12 likten yana olur :ok Hatta durumu idare etsin, serinletsin yeter mantığına olursanız enerji verimliliği iyi olan 2 adet 9 luk dahi olur, aradaki açığı uzun vadeli kullanımda mutlaka kapatır. (Tabi ki 24 saat mantığı ile çalışırsa)

Sizin ses yapan klima ne oldu? (Bu konuya her zaman gelemiyorum yakın takip edemedim kusura bakmayınız)
Adem abi yazdığına tamamen katılıyorum, ancak arkadaşımızın öncelikle içeriyi soğutma yada serinletme konusunda karar verip ona göre hareket etmesi gerek.

T Çevrimdışı

tonat 

Aktif Üye
30 Eyl 2018
104
62

Üstad, ilginiz için teşekkür ederim. Ses konusunu şimdilik saf bakır kullanımı ile aştık diyebilirim. Bayram sonrası azot gazı ile yeniden kaçak kontrolü yapılacak. Tabi bu aşamada yapılacak tüm işlere tam vakıf değilim. Desteğinizi beklerim bu hususta. Yazlık içinde bugün orkun beyle 18000 btu için anşaşma yapmak için görüştük ama ürüne zam gelmesi nedeniyle karar vetemedik. Wifi de opsiyon olmuş. Sizin dediğiniz 12+12 de seçeneklerim arasında. Yine burada da hatırı sayılır bir maliyet oluştu. Karar vermem gittikçe zorlaşıyor.

The_SreT Çevrimiçi

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,265
Üstad, ilginiz için teşekkür ederim. Ses konusunu şimdilik saf bakır kullanımı ile aştık diyebilirim. Bayram sonrası azot gazı ile yeniden kaçak kontrolü yapılacak. Tabi bu aşamada yapılacak tüm işlere tam vakıf değilim. Desteğinizi beklerim bu hususta. Yazlık içinde bugün orkun beyle 18000 btu için anşaşma yapmak için görüştük ama ürüne zam gelmesi nedeniyle karar vetemedik. Wifi de opsiyon olmuş. Sizin dediğiniz 12+12 de seçeneklerim arasında. Yine burada da hatırı sayılır bir maliyet oluştu. Karar vermem gittikçe zorlaşıyor.
Uygun maliyetli 12 lik klima bakıyosan şunlara da bakabilirsin.

A101 - Seg 12000 A++ R32 - Vestel Garantili Ücretsiz Montaj - 3599 TL

Şok - Altus ALK 1230 A++ R32 - Arçelik Garantili Ücretsiz Montaj - 3499 TL

Bim - Keysmart Key 1200 Klm A++ R32 - Arçelik Garantili Ücretsiz Montaj - 3299 TL

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt