Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Erinç Çevrimdışı

Erinç

Aktif Üye
25 Kas 2020
262
39
Bende klima almak isteyenlere bir fikir olmasi amaci ile yazayim dedim midea prime 12btu aldim geldiler kurdular ev 30 m2 salon mutfak bir evib bi duvari full cam 11 den aksqm gujes batana kadar gunes goruyor cati yok evde ona ragmen 25 in altina inmedim hic buz kesiyor cunki yani demem oki sogutmak icin butceye cok uygun bi secenek daha oncesinde evde duramiyorduk bodrumdan yaziyorum siz dusunun @erinc bey ve orkun beye tesekkurler cok yardimci oldular adem ustada saygilar o olmasa bize ne klima nede tv anlatan var ?
Güle güle kullanmanız dileğiyle ...

M Çevrimdışı

mehdiks

Yeni Üye
15 Tem 2021
12
35
Selamun aleykum arkadaşlar . 24 metre kare salonuma klima alacağım ancak gece odanın karşısındaki bir yatak ve komidini zor sığdırdığım yatak odasını da soğutsun istiyorum. Tabi ihtiyaç durumunda 120 metre karelik tüm evi de idare eder seviyeye getirsin istiyorum

Bütçem 4 bin ne tavsiye edersiniz

Yorumları okudum özellikle sota hocamdan tavsiye beklerim

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Bende klima almak isteyenlere bir fikir olmasi amaci ile yazayim dedim midea prime 12btu aldim geldiler kurdular ev 30 m2 salon mutfak bir evib bi duvari full cam 11 den aksqm gujes batana kadar gunes goruyor cati yok evde ona ragmen 25 in altina inmedim hic buz kesiyor cunki yani demem oki sogutmak icin butceye cok uygun bi secenek daha oncesinde evde duramiyorduk bodrumdan yaziyorum siz dusunun @erinc bey ve orkun beye tesekkurler cok yardimci oldular adem ustada saygilar o olmasa bize ne klima nede tv anlatan var ?
Bodrumun neresi? 1,5 sene Turgutreis Vestel Yetkili Servisin Şefliğini yaptım :kiskis

Bu arada Bodrum evlerinden eğer benim bildiğim evlerde oturuyorsanız düz beton terastır oralar muhtemelen, bir de üst kattaysanız amanınnnnn diyorum :kiskis

Bu klimanın verilerini paylaştığıma bazı dostlar bana ''Testleri 18 de yapman gerekirdi'' dediler.

Yahu ben 26 da 30 günü zor bitirdim kardeşim, mutfakta otururken ayaklarımı altıma toplayıp oturmaktan imanım gevredi, akşam saatlerinde pike aldım oturdum siz diyorsunuz ki 18 :kiskis

Temmuz testini 27 de yapıyorum ona da eleştiri geldi ''onu da 26 da yapmalıydın'' diye.

Al klimayı kendin yap kardeşim kemiklerimi hissetmiyorum ben artık :kop

Allah için klima hakikaten on numara.

Bir gün daha iyisi gelir mi benim eve incelemek için bilmiyorum

Hodri meydan dedim markalara ama kimseden gık çıkmıyor :kiskis

Keşke çıtayı bu kadar yüksekten açmasaydın :kop

H Çevrimdışı

Hacıyılmaz48

Yeni Üye
30 Kas 2020
13
Bodrumun neresi? 1,5 sene Turgutreis Vestel Yetkili Servisin Şefliğini yaptım :kiskis

Bu arada Bodrum evlerinden eğer benim bildiğim evlerde oturuyorsanız düz beton terastır oralar muhtemelen, bir de üst kattaysanız amanınnnnn diyorum :kiskis

Bu klimanın verilerini paylaştığıma bazı dostlar bana ''Testleri 18 de yapman gerekirdi'' dediler.

Yahu ben 26 da 30 günü zor bitirdim kardeşim, mutfakta otururken ayaklarımı altıma toplayıp oturmaktan imanım gevredi, akşam saatlerinde pike aldım oturdum siz diyorsunuz ki 18 :kiskis

Temmuz testini 27 de yapıyorum ona da eleştiri geldi ''onu da 26 da yapmalıydın'' diye.

Al klimayı kendin yap kardeşim kemiklerimi hissetmiyorum ben artık :kop

Allah için klima hakikaten on numara.

Bir gün daha iyisi gelir mi benim eve incelemek için bilmiyorum

Hodri meydan dedim markalara ama kimseden gık çıkmıyor :kiskis

Keşke çıtayı bu kadar yüksekten açmasaydın :kop
Adem abi bodrumu biliyorsun evler hep catisiz en ustkatta oturuyorum mumculardayim yaprak kimildamiyor bilirsin , klimaya gelince 18 derecede testi yapmak isteyen alsin evinde yapsin durabiliyormu o odada bi gorsun :)

Fair Play Çevrimdışı

Fair Play 

Süper Üye
4 Şub 2021
567
ustalara bir sorum olacak. Sıva altı 4 yıl önce 12bin btuluk klima için boru tesisatı döşettik. Eski klimamız takılı. Onun yerine sıfır cihaz aldığımızda bu borular kullanılabilir mi? Yoksa gelen servis yeni boru mu takmak ister? Eski boruları kullanacak olsak bile içinden eski tip gaz geçti. Vakumlamayla temizlenebilir mi?

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
ustalara bir sorum olacak. Sıva altı 4 yıl önce 12bin btuluk klima için boru tesisatı döşettik. Eski klimamız takılı. Onun yerine sıfır cihaz aldığımızda bu borular kullanılabilir mi? Yoksa gelen servis yeni boru mu takmak ister? Eski boruları kullanacak olsak bile içinden eski tip gaz geçti. Vakumlamayla temizlenebilir mi?
Vakumun etkisi olmaz, azot ile temizlenerek kullanılabilir :ok

Gaz tipine göre bazen azot yerine sistemden aynı tip gaz geçirilerek yani sistemin bir uzundan gaz verilip diğer ucundan çıkması sağlanarak da temizlik yapanlar oluyor ben bir zararını göreni duymadım şimdiye kadar.

Mesela 22 gazlı tesisata 410 lu klima takılacaksa, sistemin bir ucundan 410 verilip diğer uç parmak ile tıkanıp gaz verilip ani bırakmalar ile içerideki her partikülün atılması hedeflenirdi.

Böyle borudan geçen son akışkan, sistemde zaten çalışacak olan akışkan olur ve sorun kalmazdı.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,869
Selamun aleykum arkadaşlar . 24 metre kare salonuma klima alacağım ancak gece odanın karşısındaki bir yatak ve komidini zor sığdırdığım yatak odasını da soğutsun istiyorum. Tabi ihtiyaç durumunda 120 metre karelik tüm evi de idare eder seviyeye getirsin istiyorum

Bütçem 4 bin ne tavsiye edersiniz

Yorumları okudum özellikle sota hocamdan tavsiye beklerim
yeni üyeyim diye yorumlarım görünmüyor mu
Merhaba yurtdışında misafirim geldiği için pek online olamıyorum kusara bakmayın.

Eviniz çatı katı değilse 24m2 için 12lik yeterli gelir işin içine 2. oda girince 18lik alman daha doğru olur ki tüm odaların kapısını açma gibi düşünceniz var
ama
4000tl 18lik cihaz bulmanız biraz zor.

T Çevrimdışı

Turbo k.arza78

Aktif Üye
18 Mar 2017
592
Merhaba yurtdışında misafirim geldiği için pek online olamıyorum kusara bakmayın.

Eviniz çatı katı değilse 24m2 için 12lik yeterli gelir işin içine 2. oda girince 18lik alman daha doğru olur ki tüm odaların kapısını açma gibi düşünceniz var
ama
altınoluk edremit balıkesir de suan sıcaklık 41,4 derece rekor

bi ara ev sıcak geldi 3 / 4 saat boyunca 24 setledim baktım çok çekiyor tüketimi 25 ayarladım

klima evde 25 derece de ayarlı 0,6 kw tüketim yapıyor sabahtan beri çalışmasına rağmen tabii yemek pişti çatı kat olunca ilk kez bu kadar sıcak gördüm yanıyor resmen ortalık

15ae014d40e8865b6.png

Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

sota hocam normal mi peki 0,6 kw tüketim yapması rekor sıcaklıkta

adana burdan daha serin 35 derece miş ilginç

adana da nem fazladır onu bilemiyorum ama

M Çevrimdışı

mehdiks

Yeni Üye
15 Tem 2021
12
35

ama
SAĞOLASIN kardeş. 12 binlik olacak diyelim ne önerirsin internet sitelerinde 4e lg ve airfel var. bekonun bir modeli de o civarda

M Çevrimdışı

mehdiks

Yeni Üye
15 Tem 2021
12
35
LG Dual eco veya Beko Ekolojik :ok

teşekkür ederim sigma 4600 lere düşmüş peki bu üçünden sigma mı ağır basar

arkadaşlar buradaki yorumları okuyup lg dual eco alacaktım . sepete ekledim 3000 lira üstü 300 tl indirim kampanyası ile 3900 lere geliyordu. ertesi gün bir baktım fiyatı zamlamışlar o 300 liralık avantajımızdan olduk

hepsiburada da egeticaret diye bir sayfa

acayip moralim bozuldu güç bela birinden kredi kartı bullmuştum 4 bin lira lilmitl

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,869

arkadaşlar buradaki yorumları okuyup lg dual eco alacaktım . sepete ekledim 3000 lira üstü 300 tl indirim kampanyası ile 3900 lere geliyordu. ertesi gün bir baktım fiyatı zamlamışlar o 300 liralık avantajımızdan olduk

hepsiburada da egeticaret diye bir sayfa

acayip moralim bozuldu güç bela birinden kredi kartı bullmuştum 4 bin lira lilmitl
Izmir merkezli güvenilir firma.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt