Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
M Çevrimdışı

Moneyinthepower

Yeni Üye
7 May 2020
32
32
Arçelik 24325 1 aydır kullanıyorum. 65 metrekare evi rahatlıkla soğutuyor. Dışarısı 30-32 derecelerde test ettim. 25-26 dereceye ayarlı. Evde dış cephe yalıtım var ve dış ünite ağaç gölgesinde kalıyor genelde. Alacaklara tavsiye ederim.

Hakan ARIN Çevrimdışı

Hakan ARIN 

~~Empati kurmayı bilmeyen milletin bir ferdi.~~
Yeni Üye
26 Eki 2019
19
46
Merhaba.

Maksimum bütçe olarak 4000 lira olduğunu düşünerek bir tavsiye isteyebilir miyim?

Ev ufak yani 75m2 civarı düşünün. çatı katı dairesi. O nedenle çatıdan gelen ısı biraz fazla oluyor. Isıtılacak yerin konumu İstanbul/Avcılar.

Bu şartları düşündüğünüzde fiyat performans olarak hangi cihazları önerirsiniz?

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
17,406
Merhaba.

Maksimum bütçe olarak 4000 lira olduğunu düşünerek bir tavsiye isteyebilir miyim?

Ev ufak yani 75m2 civarı düşünün. çatı katı dairesi. O nedenle çatıdan gelen ısı biraz fazla oluyor. Isıtılacak yerin konumu İstanbul/Avcılar.

Bu şartları düşündüğünüzde fiyat performans olarak hangi cihazları önerirsiniz?
Merhaba bütçeniz çok düşük.
hem çatı katı hemde 75m2 bölünmüş alanı tek cihazla soğutmak kolay iş değil.
2adet 12lik alarak hole bakacak sekilde konumlandirarak her odasinda terlemecek sekilde isi dagilimi elde edebilirsiniz.

alabileceginiz en uygun cihaz SEG diyebilirim.
kampanyaları takip edin.

F Çevrimdışı

Fatih009

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Eldeki kuş daldaki kuştan iyidir derler.
Elinizdeki malzemeyi degerlendirin derim.

yuksek fanda kullanmamaya çalışın.
rahatsiz edecek sekilde sogutma yaparsa oda kapisini 2-3 parmak acik birakirisiniz.

Aynen bende öyle düşünüyorum hocam. Bir kılima almaya gitsen 3 lira istiyorlar. Baba evindekini mutfağa taşıyacağım orada çürüyeceğine iş görsün. Ne kadar dandikte olsa 400-500 waatı geçmez herhalde sonuçta inverter. ( Belkide güzel bir klima bakıp görücez). Birde 9 metre yatak odasına çok büyük gelir 12 lik klima demi.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
17,406
Aynen bende öyle düşünüyorum hocam. Bir kılima almaya gitsen 3 lira istiyorlar. Baba evindekini mutfağa taşıyacağım orada çürüyeceğine iş görsün. Ne kadar dandikte olsa 400-500 waatı geçmez herhalde sonuçta inverter. ( Belkide güzel bir klima bakıp görücez). Birde 9 metre yatak odasına çok büyük gelir 12 lik klima demi.
doğrudur büyük gelecektir. fan kademesi çok yüksek tutmayın üşütür. fan kademesi orta veya altını kullanın.

F Çevrimdışı

Fatih009

Kayıtsız / Doğrulanmamış
doğrudur büyük gelecektir. fan kademesi çok yüksek tutmayın üşütür. fan kademesi orta veya altını kullanın.

Teşekkürler hocam. Mutfağa kuracağım 13-14 metre mutfağım. Daha sağlıklı olacak. Yatak odası 9 metre ileride 9 Luk bir klima alınır yatak odasına.

Hakan ARIN Çevrimdışı

Hakan ARIN 

~~Empati kurmayı bilmeyen milletin bir ferdi.~~
Yeni Üye
26 Eki 2019
19
46
Peki sadece 1 tane 24000btu SEG alsam 4000 lira. İki tane 12000btu alsam en ucuzu 2600 lira yani 5200'e geliyor ve bütçemi aşıyor. Hangisi daha mantıklı olur?

Merhaba bütçeniz çok düşük.
hem çatı katı hemde 75m2 bölünmüş alanı tek cihazla soğutmak kolay iş değil.
2adet 12lik alarak hole bakacak sekilde konumlandirarak her odasinda terlemecek sekilde isi dagilimi elde edebilirsiniz.

alabileceginiz en uygun cihaz SEG diyebilirim.
kampanyaları takip edin.

F Çevrimdışı

Fatih009

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Ev sıze aitse taşınma durumuda olmayacaksa 7lik daha uygun olur.
Maalesef kira hocam. Dediğiniz gibi ev benim olsa tak geç 7 lik bakma arkana. Klima fiyatları biraz düşsün alacağım bir dokuzluk makina. Son bir kaç aydır beyaz eşya fiyatları bildiğin balon gibi şişti. Düşer inşallah.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
17,406
Maalesef kira hocam. Dediğiniz gibi ev benim olsa tak geç 7 lik bakma arkana. Klima fiyatları biraz düşsün alacağım bir dokuzluk makina. Son bir kaç aydır beyaz eşya fiyatları bildiğin balon gibi şişti. Düşer inşallah.
Dolarda ciddi düşüş olmadığı sürece fiyatlarda aşağı yönlü hareket olmaz. Yıl sonu öngörüsü 7tl, öngörünün de tuttuğunu hiç görmedim. :hihi

V Çevrimdışı

volkan45

Yeni Üye
7 Eyl 2019
11
33
Sota Sota,
Arkadaşlar merhaba
Manisada yaşıyorum malum sıcaklar başladı klima almam gerekiyor 18m2 salonu sadece soğutma amaçlı kullanacağım 2 marka arasında kaldım yardımcı olur musunuz max bütçe 3500 tl

LG S3-W12JA3AA
Baymak Elegant Plus 12

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
17,406
Sota Sota,
Arkadaşlar merhaba
Manisada yaşıyorum malum sıcaklar başladı klima almam gerekiyor 18m2 salonu sadece soğutma amaçlı kullanacağım 2 marka arasında kaldım yardımcı olur musunuz max bütçe 3500 tl

LG S3-W12JA3AA
Baymak Elegant Plus 12

Merhaba, Baymakla ilgili hiçbir tecrübem yok. sadece kataloğ verisini inceledim teşhirde ürüne biraz bakındım.
cok slim bir cihaz olması nedeniyle hoşuma gitmedi.

LG Dual serisi kullanan birisi olarak kesinlikle öneririm.

V Çevrimdışı

volkan45

Yeni Üye
7 Eyl 2019
11
33
Merhaba, Baymakla ilgili hiçbir tecrübem yok. sadece kataloğ verisini inceledim teşhirde ürüne biraz bakındım.
cok slim bir cihaz olması nedeniyle hoşuma gitmedi.

LG Dual serisi kullanan birisi olarak kesinlikle öneririm.

Başka önereceğiniz cihaz yoksa daha fazla kafa karıştırmadan LG ye yönelmek en mantıklısı olacak galiba zaten katalok verisi olarak bir rık önde sanki LG bilgilendirme için teşekkürler

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt