Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
F/P Vestel flora vardi cihazı elden geçirdiler.
heryerinden ses gelmeye basladi.
adem hocanın incelediği segle simdi ki seg aynimi
onu kendine sormak lazim Adem Helvacı Adem Helvacı

Altus yada Arçelik ekolojik serisini listene ekle.

SEG klimaların LG kompresörlü serisinin iki üretimini de aldım.
A+ olanda kasa diriliği çok daha belirgin
A++ olanda ise kesit düşüşü söz konusu ve bunu kasada hissediyorsunuz.

FLORA nın da ilk serisi tam bir efsane olmakla birlikte, iyileştirme adı altında yaptıkları revizyonlar sonrası üretilenleri ben beğenmedim açıkçası.

B Çevrimdışı

burakz

Yeni Üye
16 Ara 2018
13
33
F/P Vestel flora vardi cihazı elden geçirdiler.
heryerinden ses gelmeye basladi.
adem hocanın incelediği segle simdi ki seg aynimi
onu kendine sormak lazim Adem Helvacı Adem Helvacı

Altus yada Arçelik ekolojik serisini listene ekle.
Adem Helvacı Adem Helvacı Hocam izninizle ikinizi de etikleyip şunu sorayım o zaman tavsiyeniz, airfel-ltxn35u, altus-alk-1220 (aynı dendiği ve fiyat farkından dolayı arçeliği geçiyorum, yanlış mıyım?) ve vsoutlet'teki Windsor'lar arasında hangisi olurdu? Windsor'lar sanki Adem Hocam'ın A+ dediği SEG kasaya benzettim ama, ve fiyat olarak da 24'luk 4bin TL, 18'lik 3700 TL.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
17,290
Adem Helvacı Adem Helvacı Hocam izninizle ikinizi de etikleyip şunu sorayım o zaman tavsiyeniz, airfel-ltxn35u, altus-alk-1220 (aynı dendiği ve fiyat farkından dolayı arçeliği geçiyorum, yanlış mıyım?) ve vsoutlet'teki Windsor'lar arasında hangisi olurdu? Windsor'lar sanki Adem Hocam'ın A+ dediği SEG kasaya benzettim ama, ve fiyat olarak da 24'luk 4bin TL, 18'lik 3700 TL.
Airfel, Çinli menşeili Midea üretimidir.
Sorunsuz ve stabil bir cihaz.
bulunduğunuz lokasyonda servis ağı varsa gözü kapali alabilirsiniz.

Altus, Arçelik üretimidir.

T Çevrimdışı

Turbo k.arza78

Aktif Üye
18 Mar 2017
571
Kiyi bölgelerde 30-35 arasi gidip gelir.
Urfa oldukça sıkıntılı bir bölge.
ev eski 22lik klima yetmiyor-sogutmuyor şikayetini göz onüne alirsak
evin gördüğü max sıcaklığı bilmekte fayda var.

merhaba sota hocam

bişey sormak istiyorum klimayı 25 derece setliyorum

hergün 25 derece civarlarında klima oda ısısı 25 2,45 derece iken 0,1 kw çekiyor gösteriyor

bugün klima gene 25 derece de setli ama oda ısısı 25 dereceye inmedi 25,5 / 26 derece arasında

neden olabilir

dış hava dan kaynaklı olur mu bugün dışarısı fazla sıcak değil 33 dereceydi dün evvelsi gün bugün 28 derece

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
17,290
merhaba sota hocam

bişey sormak istiyorum klimayı 25 derece setliyorum

hergün 25 derece civarlarında klima oda ısısı 25 2,45 derece iken 0,1 kw çekiyor gösteriyor

bugün klima gene 25 derece de setli ama oda ısısı 25 dereceye inmedi 25,5 / 26 derece arasında

neden olabilir

dış hava dan kaynaklı olur mu bugün dışarısı fazla sıcak değil 33 dereceydi dün evvelsi gün bugün 28 derece
Iç unite filtresini enson nezaman temizlediniz.

T Çevrimdışı

Turbo k.arza78

Aktif Üye
18 Mar 2017
571
sıfır klima 2 gün önce temizledim
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

filtre temizlenmedi mi soğutması azalıyor mu

EXcomZkko Çevrimdışı

EXcomZkko 

Süper Üye
13 Nis 2018
1,109
Baya araştırma yaptım klima konusunda. Ama 12'lik yerine 9'luk alma dürtümü bir türlü yenemiyorum. Aynı makina olması ve giriş seviyesinde genelde kompresörleri kapasitelerinin üzerinde sürmelerinin yaygın olması beni buna itiyor.

Onun dışında Airfel, Electrolux, Sigma, Demirdöküm gibi markaların 9000'liklerine yakınım bakalım.

Olitos Çevrimiçi

Olitos 

Aktif Üye
16 Şub 2019
218
Arçelik Ekolojik 18325 A++ 18000 BTU Inverter Duvar Tipi Klima
Altus ALK 1820 A++ 18000 BTU Inverter Duvar Tipi Klima

Sevgili Sota Sota bu iki klima birebir aynı mıdır? İç üniteler birebir aynı gibi duruyor.

F Çevrimdışı

Fatih009

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Merhaba arkadaşlar. Babam bir kaç yıl önce Buses seies 12000 lik klima almış kendi evinde kullanıyordu. Vefat etti. Bende klimayı kendi evime taşıyacağım. Bu klima hakkında bilgisi olan varmı. İyimidir az yakar mı Pek birşey bulamadım googlede. Salonumda klimam var. Yatak odam 9 metre kare. Mutfağım 13 metrekare. Yatak odasına büyük gelir diye düşünüyorum.

T Çevrimdışı

Turbo k.arza78

Aktif Üye
18 Mar 2017
571
s.a arkadaşlar

klimayı 25 dereceye setledim

oda sıcaklığı 26,2 derece idi ilk çalıştığında 27,8 derece idi

çekilen 0,1 / 0,2 kw gösteriyordu

digital termometre nin probunu klimanın üst tarafına filtrenin olduğu yer emiş yaptığı yere koydum 25 derece çıkıyor

üfleme sıcaklığını ölçtüm 18 derece çıktı kısmış halde

nasıl sonuçlar

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
17,290
Merhaba arkadaşlar. Babam bir kaç yıl önce Buses seies 12000 lik klima almış kendi evinde kullanıyordu. Vefat etti. Bende klimayı kendi evime taşıyacağım. Bu klima hakkında bilgisi olan varmı. İyimidir az yakar mı Pek birşey bulamadım googlede. Salonumda klimam var. Yatak odam 9 metre kare. Mutfağım 13 metrekare. Yatak odasına büyük gelir diye düşünüyorum.
Eldeki kuş daldaki kuştan iyidir derler.
Elinizdeki malzemeyi degerlendirin derim.

yuksek fanda kullanmamaya çalışın.
rahatsiz edecek sekilde sogutma yaparsa oda kapisini 2-3 parmak acik birakirisiniz.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
17,290
s.a arkadaşlar

klimayı 25 dereceye setledim

oda sıcaklığı 26,2 derece idi ilk çalıştığında 27,8 derece idi

çekilen 0,1 / 0,2 kw gösteriyordu

digital termometre nin probunu klimanın üst tarafına filtrenin olduğu yer emiş yaptığı yere koydum 25 derece çıkıyor

üfleme sıcaklığını ölçtüm 18 derece çıktı kısmış halde

nasıl sonuçlar
Turbo cihaz olmasi gerektiği sekilde calisiyor.
hiç kurcalama.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt