Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Hadi Şahin Çevrimdışı

Hadi Şahin 

Aktif Üye
14 May 2018
153
egerki klimada problem yoksa
22lik klima orayi deli eder.

kışın soba mı kuruyorsunuz
Evet, Kışın soba yada elektrikli soba kullanıyoruz babamın odasında.

Klimayı geçen yaz klimacı gelip temizliğini falan yaptı ama ben memnum değilim soğutmasından ve
elektrik faturası geçen sene 500 liraya kadar geldi(Evin 1 aylık toplam elektrik faturası)

Son düzenleme:
B Çevrimdışı

burakz

Yeni Üye
16 Ara 2018
13
33
Selamlar,

Bebeğimiz olduğu için ve evimiz de bu ara çok sıcak olduğu için uygun sıcaklığı sağlamak amacıyla bir klima düşünüyoruz. Odaların kabaca planını ekliyorum. Istanbul'da oturuyorum ve oturma odası sürekli 28 29 derece civarında. Bütçe olarak 3bin lira civarında bir bütçem var ancak çok gerekli ve değer derseniz bir miktar daha zorlayabilirim. Klima salona takılacak çünkü yeri hazır (salondaki köşe balkonda). VsOutlet'te Windsor markalar nasıldır? Ya da bu fiyat aralığında Altus airfel gibi markalara mı yönelmek daha doğru olur? Isıtma performansı, alternatifimiz olduğu için (doğalgaz) o kadar da önemli değil ama tabi ki önerilerinize açığım.

Çok teşekkürler

Bu arada eklemeyi unutmuşum, Salon 18m2, çift cephe.

ev-plania4165cfab28ade2c.png

Son düzenleme:
A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
şu an izmirde klima kapalıken oda sıcaklığı 30 derece.(çatı katı)
(kapı pencere açıkken)

Son düzenleme:
Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
17,398
Selamlar,

Bebeğimiz olduğu için ve evimiz de bu ara çok sıcak olduğu için uygun sıcaklığı sağlamak amacıyla bir klima düşünüyoruz. Odaların kabaca planını ekliyorum. Istanbul'da oturuyorum ve oturma odası sürekli 28 29 derece civarında. Bütçe olarak 3bin lira civarında bir bütçem var ancak çok gerekli ve değer derseniz bir miktar daha zorlayabilirim. Klima salona takılacak çünkü yeri hazır (salondaki köşe balkonda). VsOutlet'te Windsor markalar nasıldır? Ya da bu fiyat aralığında Altus airfel gibi markalara mı yönelmek daha doğru olur? Isıtma performansı, alternatifimiz olduğu için (doğalgaz) o kadar da önemli değil ama tabi ki önerilerinize açığım.

Çok teşekkürler

ev-plania4165cfab28ade2c.png
Merhaba hoşgeldiniz
Diger odaların kapisini acik birakmayi dusunuyormusunuz.
odalarin m2 nedir.

B Çevrimdışı

burakz

Yeni Üye
16 Ara 2018
13
33
Merhaba hoşgeldiniz
Diger odaların kapisini acik birakmayi dusunuyormusunuz.
odalarin m2 nedir.
Merhaba hocam,
Mümkünse açık bırakıp diğer odaları da soğutabilirsek çok iyi olur, çünkü aslında oturma odasında oturuyoruz ve sıcaktan bunaltmayacak dereceye getirebilirse güzel olur. Ancak çok zorunlu olursa salona da geçiş yapabiliriz. Oturma odası 17m2, salon 18m2, yatak odası 14m2, mutfak 15m2, Giriş de yaklaşık 7m2 civarı. Bu arada ev yalıtımlı.
Sota Sota

Son düzenleme:
Hadi Şahin Çevrimdışı

Hadi Şahin 

Aktif Üye
14 May 2018
153
klima kapali durumdayken oda sıcaklığı max kaç dereceyi görüyor.
Kusura bakmayın işlerimin yoğunluğundan ekleyemedim fotoğrafları. Biliyorum talep eden benim. hakkınızı helal edin.
17/06/2020 saat 00:30 ve aynı gün saat 15:42 de Klima kapalı haldeki odanın sıcaklığı aşağıdaki görseldedir.

WhatsApp-Image-2020-06-17-at-00.30.28.jpg
WhatsApp-Image-2020-06-17-at-15.42.13.jpg

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
17,398
Kusura bakmayın işlerimin yoğunluğundan ekleyemedim fotoğrafları. Biliyorum talep eden benim. hakkınızı helal edin.
17/06/2020 saat 00:30 ve aynı gün saat 15:42 de Klima kapalı haldeki odanın sıcaklığı aşağıdaki görseldedir.

WhatsApp-Image-2020-06-17-at-00.30.28.jpg
WhatsApp-Image-2020-06-17-at-15.42.13.jpg
Temmuz-Ağustos doneminde 35 rahatlikla görür.
Bütçe nedeniyle Altus 18lik modeline bakabilirsin.
Dış üniteye mümkün mertebe güneşin altına açik alana koymamaya çalışın. Gölgeye ve önü açık alana konumlandırırsanız tadindan yenmez. :ok

Hadi Şahin Çevrimdışı

Hadi Şahin 

Aktif Üye
14 May 2018
153
Temmuz-Ağustos doneminde 35 rahatlikla görür.
Bütçe nedeniyle Altus 18lik modeline bakabilirsin.
Dış üniteye mümkün mertebe güneşin altına açik alana koymamaya çalışın. Gölgeye ve önü açık alana konumlandırırsanız tadindan yenmez. :ok
Peki bu olefiniye yapacak bir şeyler var mı? Bir tamirci çağıracak kontrol ettirirken nelere dikkat etmem lazım

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
17,398
Merhaba hocam,
Mümkünse açık bırakıp diğer odaları da soğutabilirsek çok iyi olur, çünkü aslında oturma odasında oturuyoruz ve sıcaktan bunaltmayacak dereceye getirebilirse güzel olur. Ancak çok zorunlu olursa salona da geçiş yapabiliriz. Oturma odası 17m2, salon 18m2, yatak odası 14m2, mutfak 15m2, Giriş de yaklaşık 7m2 civarı. Bu arada ev yalıtımlı.
Sota Sota
tek cihaz bukadar alanı sogutmak oldukça zor olur.
daha dogrusu büyük cihaz koyacağın odada ciddi sekilde soğuk olur.

2 x 9luk yada 2 x 12lik kombinasyonu daha stabil isi dagilimi elde edersiniz.

butce nedir

B Çevrimdışı

burakz

Yeni Üye
16 Ara 2018
13
33
tek cihaz bukadar alanı sogutmak oldukça zor olur.
daha dogrusu büyük cihaz koyacağın odada ciddi sekilde soğuk olur.

2 x 9luk yada 2 x 12lik kombinasyonu daha stabil isi dagilimi elde edersiniz.

butce nedir
Hocam tüm evi soğutmanın çok zor olduğunu biliyorum fakat, en azından terlemeden oturabilecek sekilde yapabilir miyiz oturma odasını? Bütçe 3 bin TL civarı ancak biraz daha zorlayarak bu çok daha iyi olur derseniz onu da yapmaya çalışırım. A101'de Adem hocam'ın incelediği SEG klima 2600 TL civarında şu an 12'lik. Bu fiyatlardaki tüm 12'likler hemen hemen aynı derseniz, o daha mı mantıklı olur?

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
17,398
Hocam tüm evi soğutmanın çok zor olduğunu biliyorum fakat, en azından terlemeden oturabilecek sekilde yapabilir miyiz oturma odasını? Bütçe 3 bin TL civarı ancak biraz daha zorlayarak bu çok daha iyi olur derseniz onu da yapmaya çalışırım. A101'de Adem hocam'ın incelediği SEG klima 2600 TL civarında şu an 12'lik. Bu fiyatlardaki tüm 12'likler hemen hemen aynı derseniz, o daha mı mantıklı olur?
F/P Vestel flora vardi cihazı elden geçirdiler.
heryerinden ses gelmeye basladi.
adem hocanın incelediği segle simdi ki seg aynimi
onu kendine sormak lazim Adem Helvacı Adem Helvacı

Altus yada Arçelik ekolojik serisini listene ekle.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt