Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,730
ideal kullanım senaryosunda 25 26 arası sset edip kac ssaat kullanmakk lazım
25-26 isinma için yuksek.
ideali 23-24 olmali.
yuksek derecelerde kullanim
tuketim arttir ve ic-dis ortam sıcaklık farki arttıkça hastalanma riskiniz fazlalasir.

Evden uzun sure ayrilmiyorsaniz mesala 1-2gun
7/24 kullanin.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,730
Benim de aynı. Wifi olan model.

Sota Sota hocam, servis iç ve dış ünite arasındaki sinyal kablo bağlantılarını yapıyor dimi? Sadece sigorta elektrik bağlantısına karışmıyor sanırım?
Sınyal baglatı kablosu onlara ait. enerjı kablosuda sana :hihi

elektrık buatı dıs yada ıc unıtenın hangı yakında enerjıyı ordan al (ıc unıtenın klemensınde 220v gırısı var. dıs unıteye kadar kablo cekmek zorunda degılsın)

C Çevrimdışı

ckoca48 

Aktif Üye
24 Ara 2017
260
Benim de aynı. Wifi olan model.

Sota Sota hocam, servis iç ve dış ünite arasındaki sinyal kablo bağlantılarını yapıyor dimi? Sadece sigorta elektrik bağlantısına karışmıyor sanırım?
BEN donanımhaber de okudum aslında servis belirli durumlarda elektrık baglantısı zorunlu gıbı bısey okudum hatta adem abı yazmıstı sanırım

Muhammet Sarıçam Çevrimdışı

Muhammet Sarıçam 

Süper Üye
20 May 2018
717
34
Sınyal baglatı kablosu onlara ait. enerjı kablosuda sana :hihi

elektrık buatı dıs yada ıc unıtenın hangı yakında enerjıyı ordan al (ıc unıtenın klemensınde 220v gırısı var. dıs unıteye kadar kablo cekmek zorunda degılsın)
Abi benim balkonda buat var ayrıca termosifon da var enerjiyi oradan alıyor. Mecbur klimanın elektriği de oradan alınacak. Elektrik tesisatım yeni ama ikisi kaldırır mı? Ayrıca bizim burada henüz doğalgaz yok. Doğalgaz geldiğinde termosifonu söküp onu yerine kombi takacağım ve bu yaz kış çalışacak sonuçta. (Termosifonu sürekli kullanmıyorum) Sen ne düşünüyorsun bu işe?
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

CED304F1-C392-4065-BD17-C31AB0EE04B9.jpg

Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Son kat benim. Dış üniteyi takmaya pek yerim yok malesef. Balkon kapısının sağ üstüne olursa olur. Olmazsa termosifonun altına balkon zeminine koyduracağım ??‍♂️ orta katlardan daha net görebilirsin ölçüleri az çok. Fikir verebilir misin abi?
B6D16195-E9FF-46A4-9DE7-64C4FDB8B5FB.jpg

Son düzenleme:
Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,730
Termosıfon balkonda mı calısıyor :saskin (dıs ortamından cok fazla etkılenecegı ıcın suyu ısıtmak ıcın cok fazla devreye gırer)

2200w termosıfon + 1500w klıma = hattınız yenıyse sıkıntı olmaz. :ok

Muhammet Sarıçam Çevrimdışı

Muhammet Sarıçam 

Süper Üye
20 May 2018
717
34
Termosıfon balkonda mı calısıyor :saskin (dıs ortamından cok fazla etkılenecegı ıcın suyu ısıtmak ıcın cok fazla devreye gırer)

2200w termosıfon + 1500w klıma = hattınız yenıyse sıkıntı olmaz. :ok
? banyoda yer kaplamasın diye balkona koyduk. Kombi mevzusu yüzünden kalorifer ve şofben su hattı balkonda. Sürekli açık tutmuyorum zaten. Banyo yapcağımız zaman açıyoruz.
Kombi + Klima ikilisiyle hat kaldırır mı peki? :hmm

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt