Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
9 Çevrimdışı

9köy

Süper Üye
18 May 2016
547

@sota

bana bak bana başlarım senin samsunguna ha harbi biribiriyle seni sırt sırta bağlar ayağınıza beton döker deniz atarım. yok ekleme aranızda möbörüle sokim hep beraber atim sizi denize. :s12: 

sen git sota yerlerde dolaş @harbi_birde finans işleriyle uğraşsın pardon uYraşsın :siritma: len harbi çok para var ne yapalım diyorum yoksun ortalıkta çık bi akıl ver hele. çalışmadan para kazanmayı severimde borsa dolar vs akıl alim didim. :P

şimdilik yeter bu kadar tokat sanırım sana soto işim var. :@

C Çevrimdışı

ColdFire

Yeni Üye
23 Tem 2016
7

Hocam yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ediyorum yarın veya öbür gün gelecekler onlarla birlikte kararlaştırırım modeli takılıncada kendimce deneyimlerimi paylaşırım birde şurada bir liste gördüm http://testklima.com/images/pdf/mfl.pdf fiyatlar bazı serilerde birbirine çok yakın bunların en iyisi hangisi me'de ilk dördünü(sınıfı) splitlerin en iyisinden başlayarak yazabilir misiniz.

A Çevrimdışı

aliveli78

Aktif Üye
26 Haz 2016
53

Sota' Alıntı:
Sayın Ghostum Ben Kendı Kullanım Alıskanlıklarımdan Pay Cıkararak Arkadaslara Yonlendırmede Bulunuyorum

2 Durum Ornegı Vereyım

Benım Salondakı Jungfrau 24saat 25Derece Kullanıyorum Suan Gunluk 5.50 - 6.0Kw Arası Suan Tuketım

40 Defa Dıyorum Kayınbabamlara Kapatmayın Dıye ama Ben Isteyken

Sabah Erken Gelıyorlar Kapatıyorlar Klıma Sabah Serın Oluyormus Calısmasına Gerek Yokmus

Oglen 10-11 Arası Acıyorlar Gecede Evlerıne Gıtmeden Kapatıyorlar

Ortalama 12-13 Saat Calıstırmıs Oluyorlar

Bu Sekılde Calısırsa 9kw Buluyor Tuketım

40 defa Anlattım Olur mu Oyle Sey Deyıp Aynı Seyı Yapmaya Devam Edıyorlar

Mal Benım Malım Parayı Ben Oduyorum Dıyorum Gene Kapatıyorlar Delı Olacam :)

S.A sota hocam 24 saatte 5 ,5 / 6 kw tüketiyor düşük çok

ne marka kaç btu  inverter mi

A Çevrimdışı

afatmutlu

Yeni Üye
20 Haz 2016
5

Sota' Alıntı:
afatmutlu' Alıntı:
selamın aleyküm üstadlar
yeni üyeyim,
1 aydır  klima almayı düşünüyorum .
mustekil evde 3 katta oturuyorum  salonum 20 mt kare ön tarafta iki odam var, odalar sabah saat 11'den başlıyor  güneş almaya batıncaya kadar sürekli güneşe maruz kalıyor evin için sauna gibi 35c -36c gösteriyor.içten ısı yatılımı var ancak catı yok üç tarafı açık anlayacağınız yanıoz ::) yeni evliyim bıktık vala  acaba hangi marka ve büyüklükte yaz kış kullancağım elektrik faturası bakımından uygun hangi klimaları önerirsiniz.
bütçem 2800 çivari maksimum

Yalıtım Olması Sızın Icın Buyuk Avantaj Ust Serı 9luk Klımalar Oraya Cok Rahat Sekılde Iklımlendırebılırsın

Iyı Bır Pazarlık Yaparak 2800-2900  9luk Panasonic Etherea yada Mitsubishi Electric SF25 Alabılırsınız

Mitsubish SF25 Kampanya Fıyatı 3470 Olsada Sıkı Bır Pazarlık yada Tanıdık Bır Bayıden 3000 Cıvarına Fıyat Alabılırsınız

çok teşekkür ederim üstad , bilgilendirme için.

evdekilerle istisareden sonra tek odayı soğutmak veya ısıtmak yerine biraz daha büyük bir kilima alıp evin tamamında kullanmak için  12000 btu almaya karar verdik.

yorumlara bakarak 3 tane markada mutabık kaldık markalar şunlar

1- ME SRK35 ZMP -S 12000 MODELİ
2 - PANASONİC KIT UE12 RKE 12000 MODELİ
3- MİDEA MİSSİON MS11MU 12000 
3.1-MİDEA BLANC MSMABU 12 HRDN1 12000 MODELİ

bütçem 2800 yine bundan yukarı çıkamam 
 hangi klimayı  almalıyım.
başka önereceğiniz klima varmıdır? bu konuda çok sıkıntı yaşıyorum acil yardım bekliyorum

ME

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

ColdFire' Alıntı:
Hocam yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ediyorum yarın veya öbür gün gelecekler onlarla birlikte kararlaştırırım modeli takılıncada kendimce deneyimlerimi paylaşırım birde şurada bir liste gördüm http://testklima.com/images/pdf/mfl.pdf fiyatlar bazı serilerde birbirine çok yakın bunların en iyisi hangisi me'de ilk dördünü(sınıfı) splitlerin en iyisinden başlayarak yazabilir misiniz.

rica ederim kardeşim.elimizden birşey gelebiliyor ise ne mutlu bizlere.verdiğiniz listeye göre

1.  MSZ-SF42VE

2.MSZ-HJ50VA

hj me nin en alt serisidir.sf orta karar bir seridir.bütçeniz doğrultusunda sf den aşağı inmeyin derim.birde ben size pdf linki vereyim.fiyatlara aldırmayın.bayilerde fiyatlar çok değişken olabiliyor.o yüzden bulunduğunuz ilde bütün bayiler ile sıkı pazarlığa oturun keşif sonrasında.

http://www.momentklima.com.tr/tayosis/images/FiyatListesi/D27.pdf

birde üst klasman klimalarının listesi:

http://www.momentklima.com.tr/tayosis/images/FiyatListesi/D28.pdf

1. MSZ-FH50VE   fiyatı yüksek ama bu klimanın üstüne tanımam.

2. MSZ-EF42VE2W  bu modeli bana göre bütçeniz doğrultusunda alabilirsiniz kesin.ama daha öncede yazmıştım sf ile arasında fiyat farkı aşırı değilse değer.liste fiyatına göre 400-500 fark var gibi.burda sizin alacağınız fiyat önemli rol oynuyor.siz bir fiyat alın bayilerden isterseniz tekrardan değerlendiririz.

tam sıralama yaparsak en üstten aşağıya doğru:

1.MSZ-FH50VE

2.MSZ-EF42VE2W

3.MSZ-SF42VE

4.MSZ-HJ50VA

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

afatmutlu' Alıntı:
Sota' Alıntı:
Yalıtım Olması Sızın Icın Buyuk Avantaj Ust Serı 9luk Klımalar Oraya Cok Rahat Sekılde Iklımlendırebılırsın

Iyı Bır Pazarlık Yaparak 2800-2900  9luk Panasonic Etherea yada Mitsubishi Electric SF25 Alabılırsınız

Mitsubish SF25 Kampanya Fıyatı 3470 Olsada Sıkı Bır Pazarlık yada Tanıdık Bır Bayıden 3000 Cıvarına Fıyat Alabılırsınız

çok teşekkür ederim üstad , bilgilendirme için.

evdekilerle istisareden sonra tek odayı soğutmak veya ısıtmak yerine biraz daha büyük bir kilima alıp evin tamamında kullanmak için  12000 btu almaya karar verdik.

yorumlara bakarak 3 tane markada mutabık kaldık markalar şunlar

1- ME SRK35 ZMP -S 12000 MODELİ
2 - PANASONİC KIT UE12 RKE 12000 MODELİ
3- MİDEA MİSSİON MS11MU 12000 
3.1-MİDEA BLANC MSMABU 12 HRDN1 12000 MODELİ

bütçem 2800 yine bundan yukarı çıkamam 
 hangi klimayı  almalıyım.
başka önereceğiniz klima varmıdır? bu konuda çok sıkıntı yaşıyorum acil yardım bekliyorum

ME

afatmutlu kardeşim hoçgeldin sefalar getirdin.piyasada marka bol birde herkez birtarafa çekiştirince sizleri kafanız karışıyor haliyle.sizi çok iyi anlıyorum.ama artık bu işe noktayı koyarız beraberce merak etmeyin.bizim forum olarak amacımızı size maxsimum faydalı olabilmek.nasıl kendi evimize klima alıyor isek sizin içinde aynı düşünceleri  düşünüyor ve ona göre titizlikle yaklaşım sağlıyoruz.

sota kardeşimin öneriside güzel.1200 btu konusunda sizin fikrinizde güzel.listeniz zaten bütçeniz doğrultusunda daha güzel.burdan en verimli sizi üzmeyecek modeli çıkartırsak:

MİDEA MİSSİON MS11MU 12000

mission gerçekten güzel işini adam gibi yapan eli ayağı düzgün bir klima.hiç şikayet duymadım kullanıcıları son derece memnun gözüküyor.bayilerden bunu çok sıkı bir pazarlıkla 2500-2600 gibi rakamlara alabilirsiniz.öncelik bayiden alınması taraftarıyım.ama bayi ile internet fiyatları arasında fark çok ise o zaman netdende almak mantıklı olur.midea olarak netdende alsanız sorun çıkmıyor.

buda mideanın resmi distiribitör sitesi.burdan bayi servis ve diğer bilgileride alabilirsiniz:

http://www.modernklima.com.tr/

internette bu site var birde fiyatları uygun.bu siteyi bayilerede örnek gösterebilirsiniz.yada daha düşük fiyatlı bulduğunuz bir siteyi.fiyatı aşşa çekmek adına yararlı olabilir düşüncesindeyim:

http://www.ege-ticaret.com/MIDEA-MISSION-MSMBBU-12-INVSPLIT-KLIMA,PR-89.html

A Çevrimdışı

afatmutlu

Yeni Üye
20 Haz 2016
5

ghostkiller1@

allah razı olsun bu düşüncede oldğunuz için

midea da dış ünitede ses seviyesinin diğer klimalara göre fazla olduğu ve  serviste problemler yaşandığını internet üzerinden bir çok sitede yorumlar okudum. ilk defa klima alacağım. pek bilgim yok bu yüzden kararsızım 
midea klimaların en iyi serisi hangisidir. ses, performans, enerji bakımından 

şimdiden teşekkür ederim

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

afatmutlu' Alıntı:
ghostkiller1@

midea da dış ünitede ses seviyesinin diğer klimalara göre fazla olduğu ve  serviste problemler yaşandığını internet üzerinden bir çok sitede yorumlar okudum. ilk defa klima alacağım. pek bilgim yok bu yüzden kararsızım 

şimdiden teşekkür ederim
midealar genel anlamda sesli derler ama abartılacak seviyede değil.ses kavramı kişiye göre değişkenlik gösterdiğinden görüşler farklı oluyor o yüzden.örneğin şu an en alt serisi blanc modeli.bazıları sesli diyor bazıları çok sessiz diyor.en üst serisi mideada premier.missionun bir üstüde osais.ses seviyeleri birbirleriyle aynı seviyede.o yüzden bu konuda içiniz rahat olsun.blanc derseniz kataloğ değerlerine göre fazla evt ama bunu kullanıcı nekadar nasıl algılar burda görüşler ayrılır.

servis şikayetlerine gelirsek bu gün en iyi marka olan me de,daıkında bile rezxaletler olabiliyor.ama donanım haberde son zamanlarda özellikle birileri düğmeye bastı ve yazılar inadına yazılıyor.amaç tabi çok başka.pazarlamacı olan şahıs markaları karalayıp kendi kafasındakileri ön plana çıkarmak.kısacası işler hiçte göründüğü gibi değil kardeşim.

tabi almadan önce hangi marka olursa olsun bir öngörüşme olmalı.servisin ilgisi bilgisi test edllmeli.ilk şartınız bakır boru kurulumu olmalı ki bunu midea yapıyor.ikinci en önemli etken ise vakum yapılmalı.bunun asla ve asla mazereti yok bahanesi yok.

burdada yazmıştı arkadaşlar memnuniyetini.hatta şu an hatırlayamıyorum bir arkadaş memnuniyetini o kadar güzel yazmışki ben bile şaşırdım servisin vermiş olduğu hizmete inanın.bu işler marka geneli değilde bayisel servis olarak şansınıza kalmış bir olay marka ayırmaksızın.

9 Çevrimdışı

9köy

Süper Üye
18 May 2016
547

afatmutlu' Alıntı:
ghostkiller1@

şimdiden teşekkür ederim

yenilerde o ses kalmadı hemen hemen hele mision süper.

servis durumuda baştan modern klimayı ararsanız hiç bir sorun çıkmaz zira daikin bile servis konusunda rezalet.

midea hakkında bu ara dhde ghostkillere kızan yönetici. ben dışarıdan her şeyi görüyorum. adam adamı attırmak için başka üyemi kullanmadı neler neler yaptı. ben haksızlığa gelemem şuan kimsey klima bile tavsiye etmiyorum bıktım insanlaın nankörlüğümü dersiniz fırsatçılığımı. neyse yazarım onu. adam bir bişe dese midea hakkında.. o ekleyerek büyüterek söyledi neden ghost, onun vestelciliğini söyledi ya.. ve diğer forumdaki mbirolda bol bol çamur atar mideaya. ama birisi satın alcak olsa bulur gönderirim der orası ayrı. ordaki amaçta inat ve çamur başka bir şey değil.

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

@9köy  ustadım teşekkür ederim görüşleriniz için.bu sahtekar ado hakkında fazla yazmak istemiyorum aslında adı üstünde sahtekar adam.baştan ben bu ben hiçbiryere bağlı değilim vs gibi yalanlar sıktı.bende vestelci olduğunu kanıtladım yalancının.buna katlanamadı ahlaksız adam sonra birsürü oyun dalavereler çevirdi.üzerima adammmı salmadı,yetkisinimi kullanmadı,yalanlar üstüne yalanlarmı sıkmadı vs vs.bu adamın amacı çok büyük.malesef dh de buna para için gözyumuyor.dh nin dini imanı para başkasını tanımaz.bunu sizde iyi bilirsiniz köylü üstadım.

yazık diyorum şu insanoğluna üç kuruş için köpekleşebiliyor adileşebiliyor.bir insanın hakkını yemek kul hakkı almak bence bu kadar basit değil.resmen donanım haber şu an taraflı hizmet veriyor ve insanları son noktasına kadar kandırıyor.çöplük olan sektöre hizmet ediyor.yakın zamanda mağdur olan memnun olmayan çok insan göreceğiz inşallah.inşallah diyorum çünki bile bile uyarıldıkları hade adonun peşinden yolundan giden ler çeksin cezasını.ben insan olarak çok kişiyi uyardım.isteyen dinler istemeyen dinlemez orası kişiyi kişileri bağlar.insanlara laf anlatmak çok zor illa öpüleceği yere gitmeyi çok seven bir milletiz malesef.neyse herkez yolunu kendisi çizer ve cezasını kendisi çeker.

A Çevrimdışı

afatmutlu

Yeni Üye
20 Haz 2016
5

@ghostkiller19köy 
buddy_offline.png

teşekkür ederim üstadlar.

bugün M.E ana bayiden kefi için geldiler detaylı bilgi için eve gidip bilgi alacağım,

önceli M.E sf-35 serisi olmazsa mısıon olacak vermiş olduğunuz bilgiler için teşekkür ederim 

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

afatmutlu' Alıntı:
@ghostkiller19köy 
buddy_offline.png

teşekkür ederim üstadlar.

bugün M.E ana bayiden kefi için geldiler detaylı bilgi için eve gidip bilgi alacağım,

önceli M.E sf-35 serisi olmazsa mısıon olacak vermiş olduğunuz bilgiler için teşekkür ederim 

hayırlısı olur inşallah sizin için.yalnız me dedinizmi işler değişir çünki me heryönüyle verilen parayı hakeden bir klima.inşallah fiyat olarak kafanıza yatar me alabilirsiniz.

A Çevrimdışı

aliveli78

Aktif Üye
26 Haz 2016
53

s.a arkadaşlar  27,40 m2 odaya  bu klima buldum 16,000 btu yeterli gelirmi sorun yaşarmıyım acaba 

http://www.ereyon.com.tr/urun/mitsubishi-srk-45-zjp-s1.aspx?gclid=CLmVgavkk84CFUh5cgodA1MORA

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt