Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
O Çevrimdışı

O D A

Kayıtsız / Doğrulanmamış

YNS HOCA' Alıntı:
Arkadaşlar hepinize merhaba:
Ben de yeni üyeyim sıcaktan yandık kavrulduk arkadaş. Bende klima almaya karar veerdim keşif için geldiler 18000 lik seni paklar dediler.
Bina 1 yıllık, doğu cephe, ısıtma için bazen kullanabilirim asıl amaç soğutma, var mı önerisi olan. bütçe 3000 tl

Samsung AR5600 AR18JSFNCWK/SK A++ 18000 Btu/h Inverter Klima

Bu ürünü almayı düşünüyorum ama samsung klimalar nasıldır bilmem yarın spriş vereceğim ne dersiniz.

Ben marka öneremem mantık öneririm. Hangi klima ucuzsa ve garanti süresi uzunsa servis ağı genişse onu alın hepsi aynıdır. Bana marka sormayın ben tekin adamım.

Y Çevrimdışı

YNS HOCA

Yeni Üye
22 Tem 2016
3

O D A' Alıntı:
YNS HOCA' Alıntı:
Ben de yeni üyeyim sıcaktan yandık kavrulduk arkadaş. Bende klima almaya karar veerdim keşif için geldiler 18000 lik seni paklar dediler.
Bina 1 yıllık, doğu cephe, ısıtma için bazen kullanabilirim asıl amaç soğutma, var mı önerisi olan. bütçe 3000 tl

Bu ürünü almayı düşünüyorum ama samsung klimalar nasıldır bilmem yarın spriş vereceğim ne dersiniz.

Ben marka öneremem mantık öneririm. Hangi klima ucuzsa ve garanti süresi uzunsa servis ağı genişse onu alın hepsi aynıdır. Bana marka sormayın ben tekin adamım.

PEKİ BU KLİMANIN  EŞDEĞERİNDE ŞUNU ALSANIZ SİZİN İÇİN DAHA AVANTAJLI  OLUR DEDİĞİNİZ BİR KLİMA VAR MI

O Çevrimdışı

O D A

Kayıtsız / Doğrulanmamış

Marka önermiyorum hiç bir şekilde arasıra şu marka garanti süresi uzun desem bile yanlış anlaşılmaya yol açıyor.

Ben ara sıra dediysemde mistsubishi electric ve midea önerenlere gıcık olduğum için onlara karşı dedim. Sonra onunda yanlış olduğunu anladım. Ben iyi insanım.

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

YNS HOCA' Alıntı:

@YNS HOCA  forumumuza hoşgeldiniz sefalar getirdiniz.öncelikle samsung denen lanet aliminyum klimalardan uzak durun kardeşim.çöpe atacak paranız var sa tabiki alınır.kalite aramayın,servisz bilgisi hizmeti hiç aramayın ,garanti derseniz mahkeme garantili tüketicisine işine gelirse mantığını uygulayan beş para etmez bir firma klima olarak.

bütçeniz dahilinde:

http://www.ege-ticaret.com/MIDEA-BLANC-MSMACU-18HRFN1-INVERTER-SPLIT-KLIMA,PR-202.html

bu klima işinizi adam gibi görür.dersenizki çöp möp farketmez klima olsun o zaman seçenek çok fazlalaşır.kötünün iyisini seçmeye çalışıyoruz açıkcası bütçe düşük olursa.ama bu klima kötü değil.kullanıcıları memnun içiniz rahat olsun.kalite bazında samsungtan 3 gömlek üstündür

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

metinmetin' Alıntı:
jsD89Yf.jpg

hayırlı uğurlu olsun kardeşim.güzel günlerde uzun yıllar kullanırsınız inşallah.klimanın kralını almışsınız.kullanıma başladığınızda artı eksi yorumlarınızı mutlaka bekliyoruz.piyasada boyanmış eşşeklerle bu klimayı yarıştırmaya kalkanlara da kapak olmuş olur böylelikle.

A Çevrimdışı

aliveli78

Aktif Üye
26 Haz 2016
53

s.a hayırlı akşamlar bazı sorularım var

klimalarda  LED Gösterge ve dijital gösterge nedir
klimalarda otomatik sıcaklık kontrolü nedir 
klimalarda elektronik sıcaklık kontrolü nedir

M Çevrimdışı

metinmetin

Yeni Üye
1 Tem 2016
9

ghostkiller1' Alıntı:
metinmetin' Alıntı:

hayırlı uğurlu olsun kardeşim.güzel günlerde uzun yıllar kullanırsınız inşallah.klimanın kralını almışsınız.kullanıma başladığınızda artı eksi yorumlarınızı mutlaka bekliyoruz.piyasada boyanmış eşşeklerle bu klimayı yarıştırmaya kalkanlara da kapak olmuş olur böylelikle.
Çok teşekkür ederim üstat, kullanmaya başladım. Montaj fotoğrafını ve kullanım izlenimlerimi aktaracağım inşallah ilk izlenimim çok iyi, Mitsubishi-Electric bolu servisi çok iyi, müşterinin istediği şekilde hareket ediyor. Elektrik hattını ve klima montajını da kendisi yaptı. Sadece elk. kablo, sigorta ve işçilik ücreti ödedim. çok ufak bir ücret, itina ile klima montajını yaptılar.

C Çevrimdışı

ColdFire

Yeni Üye
23 Tem 2016
7

ghostkiller1' Alıntı:
YNS HOCA' Alıntı:

@YNS HOCA  forumumuza hoşgeldiniz sefalar getirdiniz.öncelikle samsung denen lanet aliminyum klimalardan uzak durun kardeşim.çöpe atacak paranız var sa tabiki alınır.kalite aramayın,servisz bilgisi hizmeti hiç aramayın ,garanti derseniz mahkeme garantili tüketicisine işine gelirse mantığını uygulayan beş para etmez bir firma klima olarak.

bütçeniz dahilinde:

http://www.ege-ticaret.com/MIDEA-BLANC-MSMACU-18HRFN1-INVERTER-SPLIT-KLIMA,PR-202.html

bu klima işinizi adam gibi görür.dersenizki çöp möp farketmez klima olsun o zaman seçenek çok fazlalaşır.kötünün iyisini seçmeye çalışıyoruz açıkcası bütçe düşük olursa.ama bu klima kötü değil.kullanıcıları memnun içiniz rahat olsun.kalite bazında samsungtan 3 gömlek üstündür
Merhablar, ben dh forumundan   nickli arkadaşla konuşmuştum bana bu formu önermişti sanırım o sizsiniz, benimde tavsiyelere ihtiyacım var açıkcası yardımcı olur musunuz ,teşekkürler.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,881

@ColdFire forumunuza Hosgeldiniz
Klimanin Kullanilacagi yerin
Alanı cephesi yaz- kis kullanim gibi
bilgileri verseniz yardimci oluruz

Birde butceniz nedir

C Çevrimdışı

ColdFire

Yeni Üye
23 Tem 2016
7

Sota' Alıntı:

Birde butceniz nedir

Merhaba hoş bulduk, İlk önce ihtiyacım olan soğutma hacmini bulup sonrada marka modele yönelmek en doğrusu galiba size aklımdakini anlatayım, klimayı evin holüne koymak istiyorum koyacağım yer dar küçük bir yer üç tane yatak odasının ortasında kalıyor odaların boyutları 7, 11 ve 12 m2 tavan 265cm, odaların klimayı koyacağım yerden bir üniteyle istifade etmesi mümkün mü, zaten içerinin çok soğuk olmasına gerek yok sınırda olan sıcağını kırsa yeter, yani çok soğuk meraklısı değiliz tek bir klima bu işi görebilir mi. Sıcak modu için söyleyebileceğim binada merkezi sistem kalorifer var çok soğuklarda yetmezse biraz takviye yapılabilinir (bazen az açıyorlar yada aşırı soğuklarda yetersiz kalabiliyor.

Ayrıntı olarak
İstanbuldayım, 90metre kare ev 3+1, tavanı 265cm , çift cam pencereler,binada yalıtım yok, cephe baz olarak arkadaki odaları alalım salan doğu-arkası batı uzunlamasına bir ev  yanlarda daireler var orta katta bir ev

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

ColdFire' Alıntı:
Sota' Alıntı:

Birde butceniz nedir

Merhaba hoş bulduk, İlk önce ihtiyacım olan soğutma hacmini bulup sonrada marka modele yönelmek en doğrusu galiba size aklımdakini anlatayım, klimayı evin holüne koymak istiyorum koyacağım yer dar küçük bir yer üç tane yatak odasının ortasında kalıyor odaların boyutları 7, 11 ve 12 m2 tavan 265cm, odaların klimayı koyacağım yerden bir üniteyle istifade etmesi mümkün mü, zaten içerinin çok soğuk olmasına gerek yok sınırda olan sıcağını kırsa yeter, yani çok soğuk meraklısı değiliz tek bir klima bu işi görebilir mi. Sıcak modu için söyleyebileceğim binada merkezi sistem kalorifer var çok soğuklarda yetmezse biraz takviye yapılabilinir (bazen az açıyorlar yada aşırı soğuklarda yetersiz kalabiliyor.

Ayrıntı olarak
İstanbuldayım, 90metre kare ev 3+1, tavanı 265cm , çift cam pencereler,binada yalıtım yok, cephe baz olarak arkadaki odaları alalım salan doğu-arkası batı uzunlamasına bir ev  yanlarda daireler var orta katta bir ev

coldfire hoşgeldin kardeşim sefalar getirdin.iç ünitenin koyulacağı holun genişliği ne kadar.normal şartlarda sıkıntılı durum bu iş.hol dar olduğu için klima kendisini çabuk kısar böylelikle dereceyi yüksek tudmanız ozamanda faturaya etkisi olacaktır.basit bir çizim yapabilirseniz detaylı   görmüş oluruz ona göre değerlendirsek iyi olur.birde bütçe meselesi var tabi ona göre bir seçim yaparsak iyi olur kardeşim.

C Çevrimdışı

ColdFire

Yeni Üye
23 Tem 2016
7

ghostkiller1' Alıntı:
ColdFire' Alıntı:
Merhaba hoş bulduk, İlk önce ihtiyacım olan soğutma hacmini bulup sonrada marka modele yönelmek en doğrusu galiba size aklımdakini anlatayım, klimayı evin holüne koymak istiyorum koyacağım yer dar küçük bir yer üç tane yatak odasının ortasında kalıyor odaların boyutları 7, 11 ve 12 m2 tavan 265cm, odaların klimayı koyacağım yerden bir üniteyle istifade etmesi mümkün mü, zaten içerinin çok soğuk olmasına gerek yok sınırda olan sıcağını kırsa yeter, yani çok soğuk meraklısı değiliz tek bir klima bu işi görebilir mi. Sıcak modu için söyleyebileceğim binada merkezi sistem kalorifer var çok soğuklarda yetmezse biraz takviye yapılabilinir (bazen az açıyorlar yada aşırı soğuklarda yetersiz kalabiliyor.

Ayrıntı olarak
İstanbuldayım, 90metre kare ev 3+1, tavanı 265cm , çift cam pencereler,binada yalıtım yok, cephe baz olarak arkadaki odaları alalım salan doğu-arkası batı uzunlamasına bir ev yanlarda daireler var orta katta bir ev

coldfire hoşgeldin kardeşim sefalar getirdin.iç ünitenin koyulacağı holun genişliği ne kadar.normal şartlarda sıkıntılı durum bu iş.hol dar olduğu için klima kendisini çabuk kısar böylelikle dereceyi yüksek tudmanız ozamanda faturaya etkisi olacaktır.basit bir çizim yapabilirseniz detaylı görmüş oluruz ona göre değerlendirsek iyi olur.birde bütçe meselesi var tabi ona göre bir seçim yaparsak iyi olur kardeşim.
Sağ olun hoş bulduk, hocam paintde söyle kötü bir çizim yaptım onunla anlatmak istedim :) en fazla beş bin tl bütçem var.

r97l3a.jpg

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

ColdFire' Alıntı:
ghostkiller1' Alıntı:
coldfire hoşgeldin kardeşim sefalar getirdin.iç ünitenin koyulacağı holun genişliği ne kadar.normal şartlarda sıkıntılı durum bu iş.hol dar olduğu için klima kendisini çabuk kısar böylelikle dereceyi yüksek tudmanız ozamanda faturaya etkisi olacaktır.basit bir çizim yapabilirseniz detaylı görmüş oluruz ona göre değerlendirsek iyi olur.birde bütçe meselesi var tabi ona göre bir seçim yaparsak iyi olur kardeşim.
Sağ olun hoş bulduk, hocam paintde söyle kötü bir çizim yaptım onunla anlatmak istedim :) en fazla beş bin tl bütçem var.

r97l3a.jpg

AJp4qv.png

hole iç ünite ok la gösterdiğim yere olabilirse süper olur.diğer türlü sizin işaretlediğiniz yer terste kalır randıman vermez.yada 12 m2 lik odaya koyacaksınız ordan ne kadar soğutabilirse.ama konforu bozar.bütçenizde çok güzel.bu durumda kesinlikle mitsubishi elektirik almanızı öneriyorum.hatta me nin ücretsiz keşif ekibini çağırın onlar daha detaylı inceler ve gözle gördükleri için noktasal atış olmuş olur.sf42ve burda iş yapar .en güzeli keşif ekibinin onay vermesi bana göre.

C Çevrimdışı

ColdFire

Yeni Üye
23 Tem 2016
7

Gösterdiğiniz şekilde daha mantıklı ancak  klimayı karşı tarafa atlatması zor, en iyisi dediğiniz gibi bilen birinin ortamı görmesi bu kısmı ekipler çözüyorsa fazla kafa yormaya gerek yok oluru neyse o, peki kapasitesi belli olmadığı için model değilde markalara göre seriler önerebilir misiniz, mitsubishide mesela hangi serileri önerirsiniz , vermlilik sertifikası a, a+ vs bir klimanın kalitesine belirlemede ölçümüdür, yani a olan klima a+++ olan bir modelden kaliteli olma şansı varmı yoksa verimlilikl sertfikasına bakarak almak yanıltıcımı son olarak mitsubishi electric ile heavy farkı nedir kusura bakmayın çok sordum ama bu soruların net yanıtlarını bulamadım.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt