Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

ColdFire' Alıntı:
Gösterdiğiniz şekilde daha mantıklı ancak  klimayı karşı tarafa atlatması zor, en iyisi dediğiniz gibi bilen birinin ortamı görmesi bu kısmı ekipler çözüyorsa fazla kafa yormaya gerek yok oluru neyse o, peki kapasitesi belli olmadığı için model değilde markalara göre seriler önerebilir misiniz, mitsubishide mesela hangi serileri önerirsiniz , vermlilik sertifikası a, a+ vs bir klimanın kalitesine belirlemede ölçümüdür, yani a olan klima a+++ olan bir modelden kaliteli olma şansı varmı yoksa verimlilikl sertfikasına bakarak almak yanıltıcımı son olarak mitsubishi electric ile heavy farkı nedir kusura bakmayın çok sordum ama bu soruların net yanıtlarını bulamadım.

https://klima.mitsubishielectric.com.tr/urunler/ev-ofis-klimalari/split-klimalar/msz-sf-yeni-deluxe-power-inverter-duvar-tipi-split.aspx

sf serisinden 42ve işinizi rahatlıkla görecektir.bütçenize göre bir üst modeli ef yi bile alabilirsiniz belki.pazarlık payına bağlı bir durum.diğer önemli sorunuza gelirsek :me de kalite bazında ayrışma olmaz.ancak verim,performans ve birkaç ek işlevsellik olarak ayrışır.örneğin bir sf nin kalitesiyle ,fh nin kalitesi aynıdır.fh en üst klasman kliması me nin.ne varki verim performans burda ayrışır.kısacası a+ ile a+++ arasında kalitesel fark yok me için diyorum.ama bu mhı de ayrılır,daıkında ayrılır.kısacası diğer markalarda ayrışır.
işte me ninde önemi burda ortaya çıkıyor.kaliteden ödün vermeden yoluna devam eden tek firma bana göre.bunu anlatamıyoruz insanlara.herkesiz bakış açısı şu:klimamı klima,ama nasıl klima içi boş çuvalmı,yada koskoca dünya markalarının  içindeki malzeme ne dir necidir.bu işte aklınızın alamayacağı kadar çakallıklar dönüyor.firmaların çakallığı biryana,forumlarda çakallık yapanlar diz boyu.hele pazarlamacı satıcıları onlar zaten akıl tutulması yaşatacak kadar dengesizler.

mhı ile yani iklimsanın sattığı heavy ile me arasındaki fark çok bana göre.heavy nin üst serisinden başkası me nin yanına yaklaşamaz.japonyada heavy mitsubishi olarak satılamıyor.mitsubishi adını kullanan me dir.kısaca toplarsak me bu işte almış başını gidiyor.mhı ise olduğu yerde saymak biryana kaliteyi ayaklar altına alacak kadar üretim yapıyor.en azından türkiyede adına yakışır bir kalite sunmuyor bana göre.tabi bunda iklimsanın parmağı çok büyük.bu markayı çarçur eden eskilerden kalma burnu dik yürüyen kendini beğenmiş kazıkçı bir firmadan öte değiller.ama genede mhı piyasada klima adı altında satılan çöpün toplanmış hali klimalrdan çok çok iyidir.dersenizki mhı mi me mi kesinlikle heryönden me.

C Çevrimdışı

ColdFire

Yeni Üye
23 Tem 2016
7

Hocam başka forum olsa bu kadar sıkmam sizi ancak yazdıklarınızdan başkalarının da yarlanacağını düşünerek  kafamdaki düşünceleri size aktarıyorum, zaman ayırıp bilgilendirdiğiniz için teşekkür ediyorum.
Mitsubishi heavy kafamda eledim o zaman peki diğer japonlara ne diyorsunuz daikin, toshiba, panasonic?, bazen şöylede oluyor diyelim genel olarak mitsubishi en iyisi ancak atıyorum mitsubishi'de 4 bine a sersi oluyor birde panasonic'in o sene çıkaradığı 4 bin küsürlük bir model var  birdenbire o fiyat aralığında öne geçiyor mesela, siz  4-5 bin bütçe için diğer firmaları değerlendirdiğimizde fiyat performansta sf her türlü alır mı diyorsunuz; filitre(daha önce kullandığım klima çok koku yapıyordu ne yaptıysak gitmedi çıkartıp attık), özellikle iç ünite sesizlik ve malzeme kalitesi (plastik kalitesi sararma yapma, çalışınca çatırtı çuturtu, verimlilik bakımından, defrost'a girme süresi vs.

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

ColdFire' Alıntı:
Hocam başka forum olsa bu kadar sıkmam sizi ancak yazdıklarınızdan başkalarının da yarlanacağını düşünerek  kafamdaki düşünceleri size aktarıyorum, zaman ayırıp bilgilendirdiğiniz için teşekkür ediyorum.
Mitsubishi heavy kafamda eledim o zaman peki diğer japonlara ne diyorsunuz daikin, toshiba, panasonic?, bazen şöylede oluyor diyelim genel olarak mitsubishi en iyisi ancak atıyorum mitsubishi'de 4 bine a sersi oluyor birde panasonic'in o sene çıkaradığı 4 bin küsürlük bir model var  birdenbire o fiyat aralığında öne geçiyor mesela, siz  4-5 bin bütçe için diğer firmaları değerlendirdiğimizde fiyat performansta sf her türlü alır mı diyorsunuz; filitre(daha önce kullandığım klima çok koku yapıyordu ne yaptıysak gitmedi çıkartıp attık), özellikle iç ünite sesizlik ve malzeme kalitesi (plastik kalitesi sararma yapma, çalışınca çatırtı çuturtu, verimlilik bakımından, defrost'a girme süresi vs.

estağfurullah kardeşim sıkma ne demek elimizden geldiğince bilgilendirmeye çalışıyoruz.rahat olun.size öneri verirken birçok etkeni biz bildiğimiz için ona göre elimizden geldiğince bütçeniz doğrultusunda iyisini önermeye çalışıyoruz emin olun.öncelikle:

https://tavsiyeforumu.com/konu-daikin-tel-masa.html?pid=1637#pid1637

şu konuyu bir okuyun lütfen.daıkının adı var ama içi ne halde bu ufacık bir örneği.asla ve asla daıkına güvenmiyorum.adam orta klasman klimasına koyduğu kompresör bu gün elelade bir klimada olan bir kompresör.ben şimdik size nasıl daıkın alın diyebilirim.

panasonic derseniz tamam değerler güzel ama asla bir me olamaz heryönden.düne kadar bende belki diyordum ama gördümki ethera serisi bile bir sf olamıyor olamaz.300-400 tl için değmez inanın.

toshiba derseniz  RAS 16 SKVP2  bu serisinden aşağısı alınmaz kardeşim.onunda liste fiyayı:7120 tl.buyrun burdan yakın.alt iki modeli sıkıntılı klimalar.herkeste sıkıntı çıkarmasada genel anlamda sıkıntı çıkabilen modeller alt iki modeli.

me de önceki şikayetlerinizi yani yaşamış olduğunuz sıkıntıları  bulamazsınız.ama bir panasonicte ,bir toshibanın alt modellerinde plastik kalitesinden kaynaklı sorunlar olabiliyor.bütçeniz çok güzel o yüzden almışken birkere alın rahatınıza bakın.durumunuz olmaz o zaman başka.bu sefer pana ve diğerlerini değerlendirin diyebilirim.ama me ile diğer markaların alt klasman cihazları karşılaştırılamayacak kadar arada farklar mevcut.daha yeni bir akıllı gitti 300 liradan kaçtı panasonic ethera aldı.şu anda ağlamaya erken başlamış keşke me alsaydım felan.sonradan geri dönüş olmuyor malesef.o yüzden almışken birkere alın iyisini alın rahatınıza bakın yıllarca.

aldığınız klima kadar arkasındaki firmada önemli.me hertürlü müşterisinin yanında ve arkasında duran tek firma yabancılardan.bu memnuniyeti araştırdığınızda göreceksiniz zaten.müşteri memnuniyetinde sınırı olmayan bir firmadır.
bakın herkes cihaz yapar ama bir klima yapamaz buna emin olun.yoksa piyasada klima adını hiç haketmeyen o kadar çöp varki.ülkemiz çöplüğe dönmüş halde malesef.

Y Çevrimdışı

YNS HOCA

Yeni Üye
22 Tem 2016
3

Buradaki arkadaşların önerilerini DİNLEMEYEREKTEN  Samsung AR18JSFNCWK/SK 18000 Btu Inverter Duvar Tipi Klima almış 3 gün önce montajını yaptırmış bulunuyorum.
İzlenimlerim  şu şekilde;
Klima kısa vadede iyi soğutmuyor ama uzun vadede termometreyi kontrol ettiğimde istediğim ortam sıcaklığını buluyor. Bunu da 25m2 civarındaki odaya 18000 lik klima tercih etmeme, evin 1 yıllık ve iyi bir yalıtıma sahip olmasına ve odanın saat 10 dan itibaren güneş almamasına bağlıyorum.
Bende iyi bir klima olduğu izlenimi bırakmadı. Daha önce klima deneyimim olmadı ama bunu diğer klimaların önüne elimi tuttuğumda klimanın soğuğunu iyiden iyiye farkediyorum ama benimkinde maalesef...
Sözün özü bir daha klima alırsam muhtemelen samsung tercihlerimin arasında olmayacaktır.
Neden bu klimayı tercih ettiğimi şu sekilde açıklayayım.
1. Bebeğimin sıcaktan perişan olması kısa zamanda almamda etkili oldu.
2. Küçük bir ilde yasadığımdan diğer mağazalarda klima bulmayışım
3.  Klimanın kampanyalı ürün olup indirime girmesi.(3400 fiyatındaydı 2750+ 250 hediye çeki 5 yıl garanti 10 yıl motor garantili olması. not: hepsiburada da bile 3070 tl)
4. İlde servisin olması ertesi gün montaj.

İzlenimlerim buı şekilde klima alacaklara bi nebze olsun faydalı olacağı umuduyla.

C Çevrimdışı

ColdFire

Yeni Üye
23 Tem 2016
7

Hocam amacım zaten tasarruf değil bu cihazı aldın mı iki günde değiştirilecek şeyler değil buz dolabı gibi hatta elden çıkarması daha bile zordur ben 4-5 binin alabileceği en iyi şeyi almak için bu kadar üzerinize geliyorum :) , siz bu fiyat aralığında olay sf dir diyorsunuz ki bu kadar iddialı konuşuyorsunuz ben bu model üzerinde durağım, birde dediklerinizden şunu çıkarıyorum kağıt üzeri bilgiye pek güvenmemek gerekiyor zira bundan önceki çeşitli ürünlerde değerlerine bakarak alıp memnuniyetsiz kalmışlığım oldu, bazen veriler gerçek hayatta doğruyu yansıtmıyor.

ek olarak bu iyonizer denen özellik gereksiz bir pazarlama stratejisi mi yoksa ferahlamada etkisi varmıdır sf'de bu özellik bulunuyor mu.
SF ne zamanın ürünü çıkalı çok oldu mu modeller ortalam ne kadar zamanda bir yenileniyor.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,882

@YNS HOCA Samsung Klımalar Gazlıyarak Calısmaz O Yuzden Cok Soguk Uflemesını Beklemeyın

Icerısı Yavas Yavas Iklımlendırır

Baska Markalarda Tam Tersı Icerısını Bıran Once Sogutma yada Isıtma Yaparak Calısır

Bu Tamamen Yazılımla Ilgılı

Yalıtım Bır Evınız Var Gunes Gormuyor Odaya Buyuk Klıma Secmıssınız

Klımanın Hızlıca Kendını Kısması ve Ilık Uflemesı Normal

Sonuca Bakmak Gerek Odayı Istedıgınız Sıcaklıga Getırıyor mu ?

Enerjı Tuketımı Nasıl

Sıze Tavsıyem Cıhazı Sureklı Kullanmanız

Evden Cıkarken Bıle Kapatmak Yerıne Kullandıgınız Derecenın 1-2 Derece Yukseltıp

Icerısının Tekrardan Isınmasını Engelmenız Hem Konfor Hemde Enerjı Verımlıgı Uzerınde Buyuk Etkısı Vardır

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

ColdFire' Alıntı:
Hocam amacım zaten tasarruf değil bu cihazı aldın mı iki günde değiştirilecek şeyler değil buz dolabı gibi hatta elden çıkarması daha bile zordur ben 4-5 binin alabileceği en iyi şeyi almak için bu kadar üzerinize geliyorum :) , siz bu fiyat aralığında olay sf dir diyorsunuz ki bu kadar iddialı konuşuyorsunuz ben bu model üzerinde durağım, birde dediklerinizden şunu çıkarıyorum kağıt üzeri bilgiye pek güvenmemek gerikiyor zira bundan önceki çeşitli ürünlerde değerlerine bakarak alıp memnuniyetsiz kalmışlığım oldu, bazen veriler gerçek hayatta doğruyu yansıtmıyor.

ek olarak bu iyonizer denen özellik gereksiz bir pazarlama stratejisi mi yoksa ferahlamada etkisi varmıdır sf'de bu özellik bulunuyor mu.

iyonizer konusunda çok bilgim yok açıkcası yanlış bilgilendirme yapmak istemiyorum.kimisine göre faydası var kimisine göre yok.çok tartışılan bir konu.bana sorarsanız gerek yok.bunlar pazarlama takdiği diyelim işin gerçeği.insanların kafasını bulandırmaktan başka birşey yaptıkları yok.sf de bu özellik yok.hatta me lerde yok .boş iş bunlar takılmayın.

şöyleki bütçenize göre bence güzel bir pazarlıkla sf nin üst serisi ef bile alabilirsiniz.verim olarak ve görünüş olarak az farklı modeli.çok gerek varmı derseniz aradaki farkın az olması şartıyla  olabilir.ama fark çoksa gerekte yok.

düşüncenize katılıyoruım.bu iş birkere alınabilen bir iş.iki yılda üç yılda bir değişim yapacak bir iş değil malesef.dersenizki 5 yıl sonra klimada devrim niteliğinde bir ilerleme olurmu olmaz kardeşim.birkaç özellikten başka birşey getirecekleri yok.herzaman iyisini alabilen kazanır .me yede hertürlü gözüm kapalı güvenirim ki kullanıcıları da araştırırsanız memnuniyetinden başka birşey göremezsiniz.hiçmi sorun çıkmaz ul yapısı bu tek tük olabilir.burdada firma önemli işte .sorununuzu çözüyormu çözmüyormu.me bu konuda çok hassas ve duyarlı bir firma.vakum yapılmayan klimalarını bile direk değişim veren bir firma.böyle kaçtane firma var yada varmı.

eski yazılarımda çok vardır kağıt üstündeki veriler ile sahada iş yapması değerleri bir olmuyor olmaz.kağıt üzerine yazması kolay reklam yapması kolay,hatta janjanlı ünite yapmasıda kolay.ama içi nasıl fos bomboş.inanınki bu işte aklınız almayacağı üçkağıtlar dönüyor bu piyasada.çıkar için insanların yapmadığı şey yok.

sizide daha fazla paranoyak yapmadan en iyisimi susayım kardeşim :)

çağırın bir me ücretsiz keşif ekibi karşılıklı bütün sorularınıza cevap alın kafanız rahat olsun.

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

YNS HOCA' Alıntı:
Buradaki arkadaşların önerilerini DİNLEMEYEREKTEN  Samsung AR18JSFNCWK/SK 18000 Btu Inverter Duvar Tipi Klima almış 3 gün önce montajını yaptırmış bulunuyorum.
İzlenimlerim  şu şekilde;
Klima kısa vadede iyi soğutmuyor ama uzun vadede termometreyi kontrol ettiğimde istediğim ortam sıcaklığını buluyor. Bunu da 25m2 civarındaki odaya 18000 lik klima tercih etmeme, evin 1 yıllık ve iyi bir yalıtıma sahip olmasına ve odanın saat 10 dan itibaren güneş almamasına bağlıyorum.
Bende iyi bir klima olduğu izlenimi bırakmadı. Daha önce klima deneyimim olmadı ama bunu diğer klimaların önüne elimi tuttuğumda klimanın soğuğunu iyiden iyiye farkediyorum ama benimkinde maalesef...
Sözün özü bir daha klima alırsam muhtemelen samsung tercihlerimin arasında olmayacaktır.
Neden bu klimayı tercih ettiğimi şu sekilde açıklayayım.
1. Bebeğimin sıcaktan perişan olması kısa zamanda almamda etkili oldu.
2. Küçük bir ilde yasadığımdan diğer mağazalarda klima bulmayışım
3.  Klimanın kampanyalı ürün olup indirime girmesi.(3400 fiyatındaydı 2750+ 250 hediye çeki 5 yıl garanti 10 yıl motor garantili olması. not: hepsiburada da bile 3070 tl)
4. İlde servisin olması ertesi gün montaj.

İzlenimlerim buı şekilde klima alacaklara bi nebze olsun faydalı olacağı umuduyla.

hayırlı olsun kardşeşim.25 m2 yi 18 lik klima uçurması gerekiyor.yazlım mazılım boş iş bunlar.ortamı çabuk iklimlendiremiyor buda hava alışverişle ilgili zaafiyet.alınmışa çok fazla söz söylemeyi sevmiyorum o yüzden siz içinizi ferah tutun inşallah sizi üzmez de servisin eline düşürmez.

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

sotacım şimdik orda bir dur bakalım.yazılım mazılım bunlar hikaye bu bir.adam zaten klimayı büyük almış nasıl olurda iklimlendirmeyi geç yapar.klimayı açar açmaz birkaç dakika içinde tepki vermesi gerekir o m2 o btu nun.şakamı yapıyorsunuz.kusura bakmayında bu klimalar güneş görmeyecekse sıcak iklimlerde adam gibi işini yapamayacaksa ne demeye üretiliyor.ulen elinizden gelse klimayı bir kenara oturtup siz üfleyeceksiniz :)

fazla derine girmiyorum bak hadi kurtardın.dua etde köylü saldırmasın.şimdik buraya dikkat:

hani şu klimayı 24 saat kapatmayın mevzusuna neşter atalım.iklimlendirme ve konfor açısından tamam 24 saatlik kullanım işe yarıyor.ama burda bir ayrıntı yapalım.klima tam mekana uygun seçilmiş ve yalıtım durumları iyi ise yani bulunduğu ortamı çabuk iklimlendiriyorsa 24 saatlik kullanım kafadan zarar.

klima ortamı iklimlendirmede sıkıntı çıkarıyorsa uzun sürüyorsa burda 24 saatlik kulanıma sıcak bakabiliriz ki ben gene bakmıyorum.tamam alt klasman klimalarda zorlu iklimlerde mutlaka zorlanacağı için bu 24 saatlik kullanımı bize ezberlettier.yanlış kardeşşim tüketim açısından yanlış.

bakınız 24 saat kullanım ile 15-18 saat kullanım arasında özellikle ısıtmada 2-3 kw oynuyor fazla tüketim olarak en basiti.bu fazla tüketim kişilerin kullanımına bağlı olarak dahada yukarı çıkar.en basiti ayda 100kw normal şartlarda fazla tüketim oluyor.birde bunu çok zorlu iklimlerde yada havalarda düşünün.fazla tüketimden kaçamıyorsunuz.

nasıl 24 saat kapatmayın diyebilirim bir klimayla m2 si fazla yeri iklimlendirmeye çalışanlar için geçerli olabilir.yoksa bir oda iklimlendirmesi için fazla tüketimden başka birşey değil.

Sota' Alıntı:
@YNS HOCA Samsung Klımalar Gazlıyarak Calısmaz O Yuzden Cok Soguk Uflemesını Beklemeyın

Icerısı Yavas Yavas Iklımlendırır

Baska Markalarda Tam Tersı Icerısını Bıran Once Sogutma yada Isıtma Yaparak Calısır

Bu Tamamen Yazılımla Ilgılı

Yalıtım Bır Evınız Var Gunes Gormuyor Odaya Buyuk Klıma Secmıssınız

Klımanın Hızlıca Kendını Kısması ve Ilık Uflemesı Normal

Sonuca Bakmak Gerek Odayı Istedıgınız Sıcaklıga Getırıyor mu ?

Enerjı Tuketımı Nasıl

Sıze Tavsıyem Cıhazı Sureklı Kullanmanız

Evden Cıkarken Bıle Kapatmak Yerıne Kullandıgınız Derecenın  1-2 Derece Yukseltıp

Icerısının Tekrardan Isınmasını Engelmenız Hem Konfor Hemde Enerjı Verımlıgı Uzerınde Buyuk Etkısı Vardır

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,882

Sayın Ghostum Ben Kendı Kullanım Alıskanlıklarımdan Pay Cıkararak Arkadaslara Yonlendırmede Bulunuyorum

2 Durum Ornegı Vereyım

Benım Salondakı Jungfrau 24saat 25Derece Kullanıyorum Suan Gunluk 5.50 - 6.0Kw Arası Suan Tuketım

40 Defa Dıyorum Kayınbabamlara Kapatmayın Dıye ama Ben Isteyken

Sabah Erken Gelıyorlar Kapatıyorlar Klıma Sabah Serın Oluyormus Calısmasına Gerek Yokmus

Oglen 10-11 Arası Acıyorlar Gecede Evlerıne Gıtmeden Kapatıyorlar

Ortalama 12-13 Saat Calıstırmıs Oluyorlar

Bu Sekılde Calısırsa 9kw Buluyor Tuketım

40 defa Anlattım Olur mu Oyle Sey Deyıp Aynı Seyı Yapmaya Devam Edıyorlar

Mal Benım Malım Parayı Ben Oduyorum Dıyorum Gene Kapatıyorlar Delı Olacam :)

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

Sota' Alıntı:
Sayın Ghostum Ben Kendı Kullanım Alıskanlıklarımdan Pay Cıkararak Arkadaslara Yonlendırmede Bulunuyorum

2 Durum Ornegı Vereyım

Benım Salondakı Jungfrau 24saat 25Derece Kullanıyorum Suan Gunluk 5.50 - 6.0Kw Arası Suan Tuketım

40 Defa Dıyorum Kayınbabamlara Kapatmayın Dıye ama Ben Isteyken

Sabah Erken Gelıyorlar Kapatıyorlar Klıma Sabah Serın Oluyormus Calısmasına Gerek Yokmus

Oglen 10-11 Arası Acıyorlar Gecede Evlerıne Gıtmeden Kapatıyorlar

Ortalama 12-13 Saat Calıstırmıs Oluyorlar

Bu Sekılde Calısırsa 9kw Buluyor Tuketım

40 defa Anlattım Olur mu Oyle Sey Deyıp Aynı Seyı Yapmaya Devam Edıyorlar

Mal Benım Malım Parayı Ben Oduyorum Dıyorum Gene Kapatıyorlar Delı Olacam :)
bu testleri günlerce yaptım..kesinlikle tüketimde fark yaratıyor yaratıyor.dediğim gibi istisnai durumlar girince işin içine bu açığı sürekli çalşıştırmada kapanıyor.bak diyorum gene me bir başka :birinci: :birinci:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt