Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
R Çevrimdışı

ruzgar

Yeni Üye
30 Tem 2017
221
Yemişim scop cop değerlerini.İnvertermış da bilmemneymiş.Şimdiki aklım olsa vestel midea filan en ucuz klimalardan alırdım.En iyi klima on off klimadır.
Okulda 25 klima var.Çoğu klimacının dandik dediklerinden.Hepsi full çalışıyor.Hatta bazen pencere açıķ kapı açık çalışır vaziyette unutuluyor.Gelen fatura 2500 tl.Bana 12-12 çalışan 2 klima 600 tl fatura getiriyor.Özellikle inverter olan sömürüyor.Okulda ticari işletme sayıldığından yüksek ücretlendiriliyor üstelik!

F Çevrimdışı

Fet1735

Süper Üye
25 Ağu 2018
725
Arkadaşlar 3 ay sonra yeni evime taşınıyorum.
Giderken hiçbir şey götürmeyeceğim çünkü hepsi ortalama 25 yıllık.
Gideceğim yerde iki bilemedin üç marka dışında servis yok. O yüzden izmirden gelip montaj yapacaklar.
Bugün dolaşırken Gree, General satan bir bayii gördüm.
İçeri girip biraz inceledim. Çalışanlar direk U Crown önerdiler.
Kataloğuda al bak incele hatta takalım beğenmezsen geri alırız dediler.
Fiyat vs verdiler.
Eve geldim kataloğa baktım yazın ağız çıkış sıcaklığı 12 derece? Şaşırdım 20 yıllık panasonic klimam 5 derece üflüyor (İnverter) yazın.
Gree nasıldır almaya değermi.
Önemli olan Gree vs değil iyi 3 klima almak bir 20 yıl daha sorunsuz kullanmak.
Odalar 15 - 15 - 25 metre kare.
Bütçe 15.000 TL kafamda panasonic, general, toshiba var.
Sizler ne önerirsiniz.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,714
Yenı nesıl klımalar 5 derece kadar agız ısısı beklemeyın seer,scop degerlerını yuksek tutabılmek adına
agız ısıları bır mıktar yukarı cıkarıldı.

Gree uretımı klımalardan pek haz eden bırı degılım sebeplerını uzunuzun yazdık cızdık bu konu altında
belırttıgınız markalar arasında panasonıc gordum. :hihi

9+9+12 3adet panasonic etherea alın gule gule kullanın derım :ok

huseyinguler0707 Çevrimdışı

huseyinguler0707

Yeni Üye
19 Eki 2018
48
Tek dış ünite iki iç ünite klimalar faydalı mı ? Yada tek ünite ile kullanılması sağlıklı mı . Teşekkürler.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,714
multi sistem tercih ederken kapasite ihtiyacinizin
%70-80 bandinin altinda olmamasina dikkat ediniz.
olasi disunite arızalarınızda klimasiz kalacaginizi unutmayin.
multilerin verimligi tekli klimalarin bir tik altinda olur.

Ü Çevrimdışı

ümitu

Yeni Üye
19 Ocak 2019
9
54
Süper bir bilgi forumu tebrik ederim
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Selamın Aleyküm herkese 1 aydır klima derdine düştüm iyi ki burayı buldum da bana yardım edin lütfen klima bataklığına düştük çıkamıyorum.İstanbulda gün boyu güneş alan üzerimde izolasyonu tam yapılmış bir çatı var önce 6 mt2 çift cam pimapen ve toplamda 35 mt2 lik bir salonu olabilirsede 4 mtre uzunluğunda bir koridoru soğutacağım ısıtma neredeyse 0 kullanılacak dış cephe ve içerden de mantolama sı süper mevcut harcama yapacağım rakkam 4500-5000 civarlarında daikın geldi 18 btu yeter dedi fiyat verdi uçuk airfel geldi ancak 22 btu yeter dedi 24 btu fiatı verdi airfel e deymez dediler midea al dediler daylux a dediler dediler de dediler me alamıyorum çok para keşke bana kaç btu hangi makine yi önerirsiniz 3 kişilik bir aile gündüz ve akşam açık kalacak soğutma sistemi ilgi ve alakanız için teşekkür ederim

Son düzenleme:
Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,714
Süper bir bilgi forumu tebrik ederim

Selamın Aleyküm herkese 1 aydır klima derdine düştüm iyi ki burayı buldum da bana yardım edin lütfen klima bataklığına düştük çıkamıyorum.İstanbulda gün boyu güneş alan üzerimde izolasyonu tam yapılmış bir çatı var önce 6 mt2 çift cam pimapen ve toplamda 35 mt2 lik bir salonu olabilirsede 4 mtre uzunluğunda bir koridoru soğutacağım ısıtma neredeyse 0 kullanılacak dış cephe ve içerden de mantolama sı süper mevcut harcama yapacağım rakkam 4500-5000 civarlarında daikın geldi 18 btu yeter dedi fiyat verdi uçuk airfel geldi ancak 22 btu yeter dedi 24 btu fiatı verdi airfel e deymez dediler midea al dediler daylux a dediler dediler de dediler me alamıyorum çok para keşke bana kaç btu hangi makine yi önerirsiniz 3 kişilik bir aile gündüz ve akşam açık kalacak soğutma sistemi ilgi ve alakanız için teşekkür ederim

Merhaba hosgeldınız. Butcenız nedır.

Bana Kalırsa Orta sevıye 18lık 7/24 calısan klıma oraya rahatlıkla yeter.

Butcenız Kısıtlıysa Mıdea Uretımlerı Cıhazlara, Vestel Flora

Butcem orta halli dersenız LG Dual Plus ya ECO Bakabılırsınız.

Ü Çevrimdışı

ümitu

Yeni Üye
19 Ocak 2019
9
54
Merhaba hosgeldınız. Butcenız nedır.

Bana Kalırsa Orta sevıye 18lık 7/24 calısan klıma oraya rahatlıkla yeter.

Butcenız Kısıtlıysa Mıdea Uretımlerı Cıhazlara, Vestel Flora

Butcem orta halli dersenız LG Dual Plus ya ECO Bakabılırsınız.

Teşekkür ederim dediğim gibi 4500-5000 civarı bütçem 18 alacağım o zaman siz olsanız ne alırdınız peki saygılarımla

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt