Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

aliveli78' Alıntı:
ghostkiller1' Alıntı:
evt kardeşim tahmin ettiğim klima.bu klimayı bende birkaç arkadaşa önerdim fiyatından dolayı.18 lik klima için fiyat güzel.böyle oluncada fazla detaya girmeye gerek yok bütçe sıkıntılı ise.bu klima sizin orda iş yapar rahat olun.ama bakın önermiyorum fiyatından dolayı istedğiniz doğrultusunda tavsiye ediyorum.sonra demeyin bana siz önermiştiniz sorun yaşadım gibi :)

ama 18 lik klimayı bu fiyatlara bulmak imkansız.en az 500-600 tl daha vermeniz gerekiyor.bu sadece soğutma amaçlı ama olsun genede ekenomik.kalitesizliğini görmezden gelirim derseniz alabilirsiniz .ben şahsen güvenemediğim için vebal altına girmek istemiyorum.

günde 12 saat hiç kapatmadan aynı ayarda 26 derecede ayarlayınca diyelim 
bu 1630 wat tüketiyor yazıyor  ne kadar kw tüketim yapar kw olarak aşağı yukarı

şöyleki kardeşim bunu kesin olarak hesaplamak imkansız.sürekli sizin orda 18000 btu da  çalışmaz.kendini mutlaka dahada kısacaktır.bunu ne derece kısar ortamın iklimine göre birçok etkenlere göre değişecektir.şunu yakar diyemeyiz.en kötü senaryo 140-150 tl ye çıkarki sanmıyorum bunu yakacağını.

A Çevrimdışı

aliveli78

Aktif Üye
26 Haz 2016
53

ghostkiller1' Alıntı:
aliveli78' Alıntı:
günde 12 saat hiç kapatmadan aynı ayarda 26 derecede ayarlayınca diyelim 
bu 1630 wat tüketiyor yazıyor  ne kadar kw tüketim yapar kw olarak aşağı yukarı

şöyleki kardeşim bunu kesin olarak hesaplamak imkansız.sürekli sizin orda 18000 btu da  çalışmaz.kendini mutlaka dahada kısacaktır.bunu ne derece kısar ortamın iklimine göre birçok etkenlere göre değişecektir.şunu yakar diyemeyiz.en kötü senaryo 140-150 tl ye çıkarki sanmıyorum bunu yakacağını.

izmirde evde beko 7605 d modeli var 13000 btu günde 13/15 saat civarında sürekli 26 derecede çalışıyor 7 / 9 kw sadeec klima çalışınca geliyor eski model olduğundan bunlar yeni ve inveter dediğiniz civarda gelmesi laızm 250 / 300 tl gelmöez değil mi

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

aliveli78' Alıntı:
ghostkiller1' Alıntı:

izmirde evde beko 7605 d modeli var 13000 btu günde 13/15 saat civarında sürekli 26 derecede çalışıyor 7 / 9 kw sadeec klima çalışınca geliyor eski model olduğundan bunlar yeni ve inveter dediğiniz civarda gelmesi laızm 250 / 300 tl gelmöez değil mi

kesinlikkle o rakamları bulmaz rahat olun.eski modelinize göre bu klima daha tasarruflu çalışır.

G Çevrimdışı

griffin87

Yeni Üye
12 Tem 2016
6

ghostkiller1' Alıntı:
griffin87' Alıntı:
Selamlar kardeşim, hoşbulduk.
Ev arakatta ama yalıtım yok maleseff.

12000 btu sanırım daha uygun olur dimi? Doğal gaz kesilmedikçe ısıtma da kullanmayacağım zaten :)
Soğutma amaçlı ağırlıklı kullanacağım.

Bütçe olarak da 2500 TL maksimum belki biraz üstünü zorlayabilirim.
Dediğim gibi f/p olarak alternatifli markalar önerirseniz çok sevinirim.

şöyleki kardeşim herzaman dediğim gibi sadece soğutma olacak ise yüksek para bağlamaya gerek yok.sonuçta yüksek maliyetli bir klimayla düşük maliyetli bir klima radaki farkı kaç yılda amorti edebilir.kalite derseniz tabiki değişir ve tartışılmaz.

ucuz fiyatlı iş görür bir klima derseniz:

http://www.ege-ticaret.com/MIDEA-MODERN-STAR-MSEW-12-INVKLIMA,PR-211.html  yalnız bu site örnek amaçlı bilginiz olması için veriyorum.ve bu klimanında fiyatı burda yüksek tutulmuş.normalde bunu bayilerden :1550 tl ye kadar alabilirsiniz.1700-1800  çekerse bayiler uzak durunkafanızdan eleyin net den almayacaksanız.

almışkende az iyisi ve verimlisi olsun derseniz gene bütçeniz doğrultusunda :

http://www.ege-ticaret.com/PANASONIC-KIT-UE12RKE-INVSIPLIT-KLIMA,PR-65.html

http://www.ege-ticaret.com/MIDEA-MISSION-MSMBBU-12-INVSPLIT-KLIMA,PR-89.html

birde midea blanc serisi var size yazdığım seçeneklerin tam ortası diyebiliriz.fakat fiyatlarını yüksek görüyorum.atıyorum 2250 tl blanc serisine verene kadar panasonis rke ve midea missionu alırım herttürlü.aradaki 200-250 tl farka değer gerçekten bana göre.

Tavsiyeler için teşekkür üstad. Midea klima ağırlıklı olarak öneriyorsun anladığım kadarıyla?
Satış sonrası servis hizmeti falan nasıldır?
İşin esası Midea kullanan yakınımda pek kimse yok, o yüzden de tanıdığım bir marka değil.
Birde Midea Mission(2400 TL) ile Midea Modern(1675 TL) arasında ne gibi farklar var?

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

griffin87' Alıntı:
ghostkiller1' Alıntı:
şöyleki kardeşim herzaman dediğim gibi sadece soğutma olacak ise yüksek para bağlamaya gerek yok.sonuçta yüksek maliyetli bir klimayla düşük maliyetli bir klima radaki farkı kaç yılda amorti edebilir.kalite derseniz tabiki değişir ve tartışılmaz.

ucuz fiyatlı iş görür bir klima derseniz:

http://www.ege-ticaret.com/MIDEA-MODERN-STAR-MSEW-12-INVKLIMA,PR-211.html  yalnız bu site örnek amaçlı bilginiz olması için veriyorum.ve bu klimanında fiyatı burda yüksek tutulmuş.normalde bunu bayilerden :1550 tl ye kadar alabilirsiniz.1700-1800  çekerse bayiler uzak durunkafanızdan eleyin net den almayacaksanız.

almışkende az iyisi ve verimlisi olsun derseniz gene bütçeniz doğrultusunda :

http://www.ege-ticaret.com/PANASONIC-KIT-UE12RKE-INVSIPLIT-KLIMA,PR-65.html

http://www.ege-ticaret.com/MIDEA-MISSION-MSMBBU-12-INVSPLIT-KLIMA,PR-89.html

birde midea blanc serisi var size yazdığım seçeneklerin tam ortası diyebiliriz.fakat fiyatlarını yüksek görüyorum.atıyorum 2250 tl blanc serisine verene kadar panasonis rke ve midea missionu alırım herttürlü.aradaki 200-250 tl farka değer gerçekten bana göre.

Tavsiyeler için teşekkür üstad. Midea klima ağırlıklı olarak öneriyorsun anladığım kadarıyla?
İşin esası Midea kullanan yakınımda pek kimse yok, o yüzden de tanıdığım bir marka değil.
Birde Midea Mission(2400 TL) ile Midea Modern(1675 TL) arasında ne gibi farklar var?
rica ederim kardeşim.midea önerme sebebim düşük bütçeli eli ayağı sağlam güvenebileceğim marka olduğu için.yoksa çok klima var ama ben güvenli yolu
tercih ediyorum.servis hizmeti genel anlamda iyi.çok aşırı bir sorun duymadım.ama bir arçelik bir me hizmetinin olduğunu sanmıyorum.ama iki gün önce @akonficus   arkadaşımız memnuniyetini öyle güzel yazmışki ben bile şaşırdım inanın.çünki bu hizmeti bu memnuniyeti bu gün en iyi firmalarda bile bulamıyorsunuz.yani marka bazlı değilde aslında servis bayi bazlı memnuniyet önemli.işte burdada iş şansınıza kalıyor.ama çok vasat bir durumla karşılaşmadık.mutlaka olmuştur oluyordur her markada sorun olduğu gibi.

midea kendisi klima üreticisi.kendi klimaları olduğu gibi birçok markayada fason üretim yapıyor.örneğin:uğur klima,airfel,bosch,profilo,.....gibi gider.

modernster serisi midea üretimi olup türkiye distiribitörü olan modern klima adına üretilmiş cihazlardır.tabiki missionla karşılaştırmak yanlış olur.heryönüyle mission öne çıkar ki fiyatıda ona göre.benim mideada en sevdiğim stabil çalışan modeli.verimlilik performans güzel gerçekten klimanın.hiç şikayet duymadım desem yalan olmaz inanın.yani modernstardan en az iki gömlek üstün bana göre.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,875

aliveli78' Alıntı:
ghostkiller1' Alıntı:
@griffin87  kardeşim hoçgeldin sefalar getirdin forumumuza.normal şartlarda size 12000 btu gerekiyor.ama soğutmada bu durum biraz esneyebilir.öncelikle eviniz arakat ve yalıtım durumları normalse çok sıcak havalarda belki hiç kapatmadan çalıştırmanız kaydıyla 9000 btu yeterli gelebilir.sadece soğutma üzerinden tabi bu yazdıklarım.ısıtmada derseniz 12000 btu şart.bütçenizide belirtebilirseniz ona göre değerlendirelim isterseniz.

s.a hocam eğer ısıtma işin içine girerse yüksek btu mu gerekli

sadece soğutma olarak kullanım da bana çatı katı üzeri kremit yalıtım yok 27,40 m2 odaya  16,000 btu yeterlimi

Ortami isitmak Apayri bir konu
Isina havan yuselmesi sebebiyle odanin homojen sekilde
Isinmamasinda tutta
Dis ortam sicakliginin dusmesi nedeniyle
Klima kapasitilesinde %50 varan dusmeler yasanmakta
Kaliteli klimalar kayip rakamlar farazi veriyorum
%25 iken
Dusuk kaliteli klimalarda %50 bulmakta

Sizin ortam ihtiyaciniz 18000btu oldugunu düşünün
Aldiniz dusuk kaliteli urun
Disarisi - dereceleri dustu
Gittimi %50 kaldimi 9000btu
Birde evde yalitim yok kayip kacak fazla
Nasil isinacaksin ???

Bu yazdıklarim tamamen farazi rakamlar
Klima Marka ve modelleri eurovent testinde gecmisse
Hakkinda fazla bilgi bulanabiliyor

Mesala -7 veya -10 iken kapasitesinde nekadar kayip yasandigi
Dis ortam 35 derece oldugundaki kapasitesi vss

Sizlere tavsiye yaparken bunlari goz onune aliyoruz
Tabi butceniz bu iste en onemli

Ona gore cihaz oneriyoruz

G Çevrimdışı

griffin87

Yeni Üye
12 Tem 2016
6

ghostkiller1' Alıntı:
griffin87' Alıntı:
rica ederim kardeşim.midea önerme sebebim düşük bütçeli eli ayağı sağlam güvenebileceğim marka olduğu için.yoksa çok klima var ama ben güvenli yolu
tercih ediyorum.servis hizmeti genel anlamda iyi.çok aşırı bir sorun duymadım.ama bir arçelik bir me hizmetinin olduğunu sanmıyorum.ama iki gün önce @akonficus   arkadaşımız memnuniyetini öyle güzel yazmışki ben bile şaşırdım inanın.çünki bu hizmeti bu memnuniyeti bu gün en iyi firmalarda bile bulamıyorsunuz.yani marka bazlı değilde aslında servis bayi bazlı memnuniyet önemli.işte burdada iş şansınıza kalıyor.ama çok vasat bir durumla karşılaşmadık.mutlaka olmuştur oluyordur her markada sorun olduğu gibi.

midea kendisi klima üreticisi.kendi klimaları olduğu gibi birçok markayada fason üretim yapıyor.örneğin:uğur klima,airfel,bosch,profilo,.....gibi gider.

modernster serisi midea üretimi olup türkiye distiribitörü olan modern klima adına üretilmiş cihazlardır.tabiki missionla karşılaştırmak yanlış olur.heryönüyle mission öne çıkar ki fiyatıda ona göre.benim mideada en sevdiğim stabil çalışan modeli.verimlilik performans güzel gerçekten klimanın.hiç şikayet duymadım desem yalan olmaz inanın.yani modernstardan en az iki gömlek üstün bana göre.

Üstad, Arçelik'in sadece soğutma yapan bir modeli var. Onlara ne dersin?
Ya da Samsung ve LG için ne düşünüyorsun?

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

griffin87' Alıntı:
ghostkiller1' Alıntı:

arçeliğin sadece soğutma yapan modeli fiyatından dolayı alınabilir.ama kaliteyi aramayın unutun.şansıma diyceksiniz ve alacaksınız.gerçek olan bu fiyata 18 lik klima yok.sadece fiyatı için alınabilir.

lg smart inverter modeli hariç,samsung jungfaru modeli haricindekiler o paraya yazıktır günahtır.bize sunulan kalitesizliğin dibi alınan para kaliteli gibi.adalet değil bu .hermalın bir ederi var.madem aliminyuma yüksek kar marcı için dönüyor yada üretiyorsun bunu tüketicilere yansıtmalısın.hep cebime girsin politikası olmuyor.servis hizmetleri berbat.hele samsung mahkeme garantili bir firma.işine gelirse mantığıyla yürüyen bir firma.lg desen al birini vur ötekine.ikiside uyanık çekik gözlüler.

G Çevrimdışı

griffin87

Yeni Üye
12 Tem 2016
6

ghostkiller1' Alıntı:
griffin87' Alıntı:

arçeliğin sadece soğutma yapan modeli fiyatından dolayı alınabilir.ama kaliteyi aramayın unutun.şansıma diyceksiniz ve alacaksınız.gerçek olan bu fiyata 18 lik klima yok.sadece fiyatı için alınabilir.

lg smart inverter modeli hariç,samsung jungfaru modeli haricindekiler o paraya yazıktır günahtır.bize sunulan kalitesizliğin dibi alınan para kaliteli gibi.adalet değil bu .hermalın bir ederi var.madem aliminyuma yüksek kar marcı için dönüyor yada üretiyorsun bunu tüketicilere yansıtmalısın.hep cebime girsin politikası olmuyor.servis hizmetleri berbat.hele samsung mahkeme garantili bir firma.işine gelirse mantığıyla yürüyen bir firma.lg desen al birini vur ötekine.ikiside uyanık çekik gözlüler.

Sen Midea olarak değerlendir o zaman diyorsun?
Midea ve Panasonic dışında yok mu önerilerin?

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

griffin87' Alıntı:
ghostkiller1' Alıntı:

Sen Midea olarak değerlendir o zaman diyorsun?
Midea ve Panasonic dışında yok mu önerilerin?
bütçeniz varsa sıkıntı yoksa neden olmasın.mitsubishi elektiriği tek geçerim.hitachi klimaları tavsiye ederim.bütçeniz çıktıkça seçeneklerde artar.

A Çevrimdışı

aliveli78

Aktif Üye
26 Haz 2016
53

s.a hayırlı akşamlar sota ve ghostkiller1 hocam   

beko / arçelik yetkili servis klima keşfi için geldi odaya baktılar  dedim 27,40 m2 oda 

bana özellikle sordular kışın ısıtmada kullanacakmısınız diye yok kullanmayacağız dedim 12,000 btu kesinlikle yeterli olur dedi .

klima keşfi için gelenler heralde işi biliyordur kafadan atmazlar değil mi

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

aliveli78' Alıntı:

beko / arçelik yetkili servis klima keşfi için geldi odaya baktılar  dedim 27,40 m2 oda 

bana özellikle sordular kışın ısıtmada kullanacakmısınız diye yok kullanmayacağız dedim 12,000 btu kesinlikle yeterli olur dedi .

a.s.  keşif ekibi yeterli görmüşse sonrasındaki sorun onlara aittir.sizin çatı katımıydı unuttum.yeterli gelsede bir nebze tüketim artabilir.salonun iklimlendirme si uzun sürebilir.soğutmada esneme olabilir.9 luk klimayı yüksek metrajlara vuranlar bile var ama arçelik değil tabi.

A Çevrimdışı

aliveli78

Aktif Üye
26 Haz 2016
53

ghostkiller1' Alıntı:
aliveli78' Alıntı:

a.s.  keşif ekibi yeterli görmüşse sonrasındaki sorun onlara aittir.sizin çatı katımıydı unuttum.yeterli gelsede bir nebze tüketim artabilir.salonun iklimlendirme si uzun sürebilir.soğutmada esneme olabilir.9 luk klimayı yüksek metrajlara vuranlar bile var ama arçelik değil tabi.
evet çatı katı üzeri kremit ama yanlarda bina var köşe değil yazlık en fazla 3 ay kalacağım ve sadece soğutma amacı ile kullanacağım 

onlar 12,000 btu  yeterli dedi 

ben 16,000 btu alacağım 

16,000 btu  rahat rahat yeter heralde soğutma amacı ile

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

aliveli78' Alıntı:
ghostkiller1' Alıntı:
evet çatı katı üzeri kremit ama yanlarda bina var köşe değil yazlık en fazla 3 ay kalacağım ve sadece soğutma amacı ile kullanacağım 

onlar 12,000 btu  yeterli dedi 

ben 16,000 btu alacağım 

16,000 btu  rahat rahat yeter heralde soğutma amacı ile

tabiki yeterli olur.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt