Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
A Çevrimdışı

aliveli78

Aktif Üye
26 Haz 2016
53

ghostkiller1' Alıntı:
griffin87' Alıntı:
Arkadaşlar Merhaba;

İzmir'de yaşıyorum. 24 m2 olan salonuma klima almayı planlıyorum.
Ev kendi evim olduğu için, uzun süreli kullanabileceğim ve kalite ve satış sonrası hizmetlerde çok sıkıntı yaşamak istemediğim bir marka olsun istiyorum.
Öncelikli olarak soğutma ihtiyacı için kullanacağım çünkü doğal gaz evde var.
Kaç btü beni kurtarır ve de f/p olarak hangi markaları önerirsiniz?

@griffin87  kardeşim hoçgeldin sefalar getirdin forumumuza.normal şartlarda size 12000 btu gerekiyor.ama soğutmada bu durum biraz esneyebilir.öncelikle eviniz arakat ve yalıtım durumları normalse çok sıcak havalarda belki hiç kapatmadan çalıştırmanız kaydıyla 9000 btu yeterli gelebilir.sadece soğutma üzerinden tabi bu yazdıklarım.ısıtmada derseniz 12000 btu şart.bütçenizide belirtebilirseniz ona göre değerlendirelim isterseniz.

s.a hocam eğer ısıtma işin içine girerse yüksek btu mu gerekli

sadece soğutma olarak kullanım da bana çatı katı üzeri kremit 27,40 m2 odaya  16,000 btu yeterlimi

A Çevrimdışı

aliveli78

Aktif Üye
26 Haz 2016
53

ghostkiller1' Alıntı:
griffin87' Alıntı:
Arkadaşlar Merhaba;

Ev kendi evim olduğu için, uzun süreli kullanabileceğim ve kalite ve satış sonrası hizmetlerde çok sıkıntı yaşamak istemediğim bir marka olsun istiyorum.

@griffin87  kardeşim hoçgeldin sefalar getirdin forumumuza.normal şartlarda size 12000 btu gerekiyor.ama soğutmada bu durum biraz esneyebilir.öncelikle eviniz arakat ve yalıtım durumları normalse çok sıcak havalarda belki hiç kapatmadan çalıştırmanız kaydıyla 9000 btu yeterli gelebilir.sadece soğutma üzerinden tabi bu yazdıklarım.ısıtmada derseniz 12000 btu şart.bütçenizide belirtebilirseniz ona göre değerlendirelim isterseniz.

sadece soğutma olarak kullanım da bana çatı katı üzeri kremit yalıtım yok 27,40 m2 odaya  16,000 btu yeterlimi

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

silvercall' Alıntı:
@Sota
Panasonic benim cok hosuma gitmisti.
Alsam kurdurmada ve serviste sorun olur mu?
Eger sorun olacaksa, lg nin hangi klimasini önerirsiniz
LG Siriues Deluxe 18000 BTU modelini mi?

@silvercall  kardeşim merhaba hoşgeldiniz sefalar getirdiniz.bulunduğunu il itibari ile birçok markanın servisi yok.bende inceledim şimdik.sota kardeşim lg önermiş sizin dikkat etmeniz gereken lg smart inverter modeli olacak.internet satışı yok bayi de bulabilirsiziniz ancak.diğer modelleri kesinlikle olmasın aliminyum klima.samart modelide piyasada yeni .kesin net bir kullanım detayı yok şuan için.kötü yada iyi diyemem.seçeneklerinize birde:

http://www.ege-ticaret.com/CARRIER-X-POWER-GOLD-DUVAR-TIPI-53UQV035H-INVSPLIT-KLIMA,PR-99.html  klimayı ekleyin.

başka alternatif derseniz biraz bütçe yükselir yalnız:

http://www.ege-ticaret.com/FUJITSU-ASYG12LU-INV-SPLIT-KLIMA,PR-50.html

linkler örnek amaçlıdır.bulunduğunuz ilin servis durumlarına göre bu yukarıdakileri değerlendirin.birde herne kadar sevmesemde içimde şüphede olsa son ihtimal:

DAIKIN SHIRA FTXS35K Inverter Klima

A Çevrimdışı

aliveli78

Aktif Üye
26 Haz 2016
53

s.a  ghostkiller1 hocam eğer ısıtma işin içine girerse yüksek btu mu gerekli

sadece soğutma olarak kullanım da bana yer edremit balıkesir çatı katı üzeri kremit 27,40 m2 odaya  16,000 btu yeterlimi   özellikle kışın hiç kullanmayacağım 

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

aliveli78' Alıntı:
ghostkiller1' Alıntı:

sadece soğutma olarak kullanım da bana çatı katı üzeri kremit yalıtım yok 27,40 m2 odaya  16,000 btu yeterlimi

a.s. kardeşim.söyleki soğutmada birşekilde feragat edilebiliyor.bütün klimalar iyi yada kötü soğutma işini yapar.ama marifetleri ısıtmada çıkar ortaya.ısıtma da herşeyi detaylı incelemek gerekiyor.tam btu alınması iyi olur.yada iyi bir marka klimanız olur sürekli çalışarak hiç kapatmamak kaydıyla gene düşük btu iş görür.alt klasman klimalarda btu nun tam seçilmesi her açıdan iyi olur.

bu iş paraya bakıyor kardeşim.ne kadar para o kadar köfte misali.ama piyasada bir baymakla me yi bir tutan zihniyetler var.bu zaten akıllı işi değil kesinlikle şizofrenik bir bilgi olur.klimaların çalışma prebsipleri aynı denilsede iklimlendirme prensipleri aynı değildir.örneğin bir arçelik kışın -8 derecede      10-15 dakika defrostan çıkamaz.zaten verimli olmayan bu klima ısıtmayı zar zor başardığı odanızın ısısını 2-3 derece aşağıya çeker evinizin ve hava şartlarına göre.bunlar bizzat yaşanmış olaylardır.30-45dadikada bir defrosa düşer.tabi bu durum birazda neme bağlı gelişir.dış ünitesi buz kütlesi oluşmuş halde kendini yırtar durur ısıtacağım diye.bu size birincisi yüksek fatura ikincisi bozuk iklimlendirme olarak geri döner.

kaliteli bir klima da defros süresi daha uzun dur ve girip çıktığını anlamazsınız bile.odada ki ısı kayıbını hiçbirşekilde hissetmezsiniz.artısı verimden kolay kolay bbirşey kaybetmez.bu konu uzarda gider kardeşim.her kağıt üzerindeki değerler doğru değer değil ve klima değildir.siz bir me kullanmış olsaydınız şu anki evinizdeki klimanın yüzüne bile bakmazsınız.o derece farkı heryönden hisseder görürsünüz.bunu yaşamış insan olarak yazıyorum sizlere .birçok bilgiyi deneyimimiz doğrultusunda veriyoruz.ne kağıt üzerinden okuyup buraya yazmayla nede ofisimizden herhangi bir markanın uşaklığını yaparak insanları kandırarak bu işi yapıyoruz.
konuyu uzatmadan kardeşim 27 m2 için 16000 btu demişsiniz ama bu btu nominal btu mu yoksa maxsimum btu mu

k

G Çevrimdışı

griffin87

Yeni Üye
12 Tem 2016
6

ghostkiller1' Alıntı:
griffin87' Alıntı:
Arkadaşlar Merhaba;

Selamlar kardeşim, hoşbulduk.
Ev arakatta ama yalıtım yok maleseff.

12000 btu sanırım daha uygun olur dimi? Doğal gaz kesilmedikçe ısıtma da kullanmayacağım zaten :)
Soğutma amaçlı ağırlıklı kullanacağım.

Bütçe olarak da 2500 TL maksimum belki biraz üstünü zorlayabilirim.
Dediğim gibi f/p olarak alternatifli markalar önerirseniz çok sevinirim.

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

griffin87' Alıntı:
ghostkiller1' Alıntı:

Selamlar kardeşim, hoşbulduk.
Ev arakatta ama yalıtım yok maleseff.

12000 btu sanırım daha uygun olur dimi? Doğal gaz kesilmedikçe ısıtma da kullanmayacağım zaten :)
Soğutma amaçlı ağırlıklı kullanacağım.

Bütçe olarak da 2500 TL maksimum belki biraz üstünü zorlayabilirim.
Dediğim gibi f/p olarak alternatifli markalar önerirseniz çok sevinirim.

şöyleki kardeşim herzaman dediğim gibi sadece soğutma olacak ise yüksek para bağlamaya gerek yok.sonuçta yüksek maliyetli bir klimayla düşük maliyetli bir klima radaki farkı kaç yılda amorti edebilir.kalite derseniz tabiki değişir ve tartışılmaz.

ucuz fiyatlı iş görür bir klima derseniz:

http://www.ege-ticaret.com/MIDEA-MODERN-STAR-MSEW-12-INVKLIMA,PR-211.html  yalnız bu site örnek amaçlı bilginiz olması için veriyorum.ve bu klimanında fiyatı burda yüksek tutulmuş.normalde bunu bayilerden :1550 tl ye kadar alabilirsiniz.1700-1800  çekerse bayiler uzak durunkafanızdan eleyin net den almayacaksanız.

almışkende az iyisi ve verimlisi olsun derseniz gene bütçeniz doğrultusunda :

http://www.ege-ticaret.com/PANASONIC-KIT-UE12RKE-INVSIPLIT-KLIMA,PR-65.html

http://www.ege-ticaret.com/MIDEA-MISSION-MSMBBU-12-INVSPLIT-KLIMA,PR-89.html

birde midea blanc serisi var size yazdığım seçeneklerin tam ortası diyebiliriz.fakat fiyatlarını yüksek görüyorum.atıyorum 2250 tl blanc serisine verene kadar panasonis rke ve midea missionu alırım herttürlü.aradaki 200-250 tl farka değer gerçekten bana göre.

S Çevrimdışı

silvercall

Yeni Üye
13 Tem 2016
8

ghostkiller1' Alıntı:
lg smart inverter

@ghostkiller1

tavsiyeleriniz icin cok tesekkür ederim ama sizce isitmada 12000 BTU luk bir klima benim isimi görürmü?
Dedigim gibi kisin cok soguk olabiliyor ve büroda yalitim, cati yok.
Bu yüzden Panasonic hosuma gitmisti sogutmada 20000 BTU ya kadar cikabildigi icin sorun yasamayacagimi düsünmüstüm.
Servis olmadigi icin panasonic almamda ne gibi sakincalar olabilir?
Kurulum yapilmiyor mu mesela?

A Çevrimdışı

aliveli78

Aktif Üye
26 Haz 2016
53

ghostkiller1' Alıntı:
aliveli78' Alıntı:

sadece soğutma olarak kullanım da bana çatı katı üzeri kremit yalıtım yok 27,40 m2 odaya 16,000 btu yeterlimi

a.s. kardeşim.söyleki soğutmada birşekilde feragat edilebiliyor.bütün klimalar iyi yada kötü soğutma işini yapar.ama marifetleri ısıtmada çıkar ortaya.ısıtma da herşeyi detaylı incelemek gerekiyor.tam btu alınması iyi olur.yada iyi bir marka klimanız olur sürekli çalışarak hiç kapatmamak kaydıyla gene düşük btu iş görür.alt klasman klimalarda btu nun tam seçilmesi her açıdan iyi olur.

bu iş paraya bakıyor kardeşim.ne kadar para o kadar köfte misali.ama piyasada bir baymakla me yi bir tutan zihniyetler var.bu zaten akıllı işi değil kesinlikle şizofrenik bir bilgi olur.klimaların çalışma prebsipleri aynı denilsede iklimlendirme prensipleri aynı değildir.örneğin bir arçelik kışın -8 derecede 10-15 dakika defrostan çıkamaz.zaten verimli olmayan bu klima ısıtmayı zar zor başardığı odanızın ısısını 2-3 derece aşağıya çeker evinizin ve hava şartlarına göre.bunlar bizzat yaşanmış olaylardır.30-45dadikada bir defrosa düşer.tabi bu durum birazda neme bağlı gelişir.dış ünitesi buz kütlesi oluşmuş halde kendini yırtar durur ısıtacağım diye.bu size birincisi yüksek fatura ikincisi bozuk iklimlendirme olarak geri döner.

kaliteli bir klima da defros süresi daha uzun dur ve girip çıktığını anlamazsınız bile.odada ki ısı kayıbını hiçbirşekilde hissetmezsiniz.artısı verimden kolay kolay bbirşey kaybetmez.bu konu uzarda gider kardeşim.her kağıt üzerindeki değerler doğru değer değil ve klima değildir.siz bir me kullanmış olsaydınız şu anki evinizdeki klimanın yüzüne bile bakmazsınız.o derece farkı heryönden hisseder görürsünüz.bunu yaşamış insan olarak yazıyorum sizlere .birçok bilgiyi deneyimimiz doğrultusunda veriyoruz.ne kağıt üzerinden okuyup buraya yazmayla nede ofisimizden herhangi bir markanın uşaklığını yaparak insanları kandırarak bu işi yapıyoruz.
konuyu uzatmadan kardeşim 27 m2 için 16000 btu demişsiniz ama bu btu nominal btu mu yoksa maxsimum btu mu

k

s.a hocam ben birde bu şekilde düşünüyorum sonuçta sadece 2,5 / 3 ay yazlıkta sadece soğutma amacı ile kullanacağım kesinlikle ısıtma amacı ile kullanmayacağım o yüzden bütçemde fazla değil aşağıdaki klimayı 1800 tl alınabiliyor

sadece soğutma modeli var onu almayı düşünüyorum 18,000 btu arçelik ve bekoda fiyatıda 1850 tl alınabiliyor alta link bakabilirsin yorumun nedir bu fiyata soğutma için yeterli olurmu bu klima özellikleri nasıl bakarmıısın enerji tüketimi 18000 btu

o7Wo9X.png

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

silvercall' Alıntı:
ghostkiller1' Alıntı:
lg smart inverter

@ghostkiller1

tavsiyeleriniz icin cok tesekkür ederim ama sizce isitmada 12000 BTU luk bir klima benim isimi görürmü?
Dedigim gibi kisin cok soguk olabiliyor ve büroda yalitim, cati yok.
Bu yüzden Panasonic hosuma gitmisti sogutmada 20000 BTU ya kadar cikabildigi icin sorun yasamayacagimi düsünmüstüm.
Servis olmadigi icin panasonic almamda ne gibi sakincalar olabilir?
Kurulum yapilmiyor mu mesela?

öncelikle kardeşim.bironuz son kat mı.cam ne kadar var yada büyük küçük gibi.20000 btu çıkabilir yazmış sota kerdeşim de bu btu ortamı çabuk iklimlendirme için.normalde  sürekli bu btu da çalışmaz.nominale göre değerlendirmemiz gerekiyor.panasonic güzel klima ethera.ama servis olmaması durumunda siz bunu alsanız bile öncelikle x bir servise ücretli monyaj yaptıracaksınız bunu maliyeti size 350-500 tl yi bulur.montajı yaptırdınız daha sonra Allah göstermesin sıkıntı olur ise gene ücrete tabi yaptırmak zorunda kalırsınız.garantiden nasıl yararlanacaksınız .

ama genede panasonic resmi distiribitörü   http://panasonic-klima.com/   protetek klimayı arayın bilgi alın.belki başka alternatifler sunabilirler.yada ilinizde resmi bayi servis değilde başka firmalar tarafından satış ve servisi yapılıyor olabilir.panasonic birçok yerde bulmak ümkün.

S Çevrimdışı

silvercall

Yeni Üye
13 Tem 2016
8

ghostkiller1' Alıntı:
silvercall' Alıntı:
@Sota
Panasonic benim cok hosuma gitmisti.
Alsam kurdurmada ve serviste sorun olur mu?
Eger sorun olacaksa, lg nin hangi klimasini önerirsiniz
LG Siriues Deluxe 18000 BTU modelini mi?

@silvercall  kardeşim merhaba hoşgeldiniz sefalar getirdiniz.bulunduğunu il itibari ile birçok markanın servisi yok.bende inceledim şimdik.sota kardeşim lg önermiş sizin dikkat etmeniz gereken lg smart inverter modeli olacak.internet satışı yok bayi de bulabilirsiziniz ancak.diğer modelleri kesinlikle olmasın aliminyum klima.samart modelide piyasada yeni .kesin net bir kullanım detayı yok şuan için.kötü yada iyi diyemem.seçeneklerinize birde:

http://www.ege-ticaret.com/CARRIER-X-POWER-GOLD-DUVAR-TIPI-53UQV035H-INVSPLIT-KLIMA,PR-99.html  klimayı ekleyin.

linkler örnek amaçlıdır.bulunduğunuz ilin servis durumlarına göre bu yukarıdakileri değerlendirin.birde herne kadar sevmesemde içimde şüphede olsa son ihtimal:

ghostkiller1' Alıntı:
öncelikle kardeşim.bironuz son kat mı.cam ne kadar var yada büyük küçük gibi.20000 btu çıkabilir yazmış sota kerdeşim de bu btu ortamı çabuk iklimlendirme için.normalde  sürekli bu btu da çalışmaz.nominale göre değerlendirmemiz gerekiyor.panasonic güzel klima ethera.ama servis olmaması durumunda siz bunu alsanız bile öncelikle x bir servise ücretli monyaj yaptıracaksınız bunu maliyeti size 350-500 tl yi bulur.montajı yaptırdınız daha sonra Allah göstermesin sıkıntı olur ise gene ücrete tabi yaptırmak zorunda kalırsınız.garantiden nasıl yararlanacaksınız .

ama genede panasonic resmi distiribitörü   http://panasonic-klima.com/   protetek klimayı arayın bilgi alın.belki başka alternatifler sunabilirler.yada ilinizde resmi bayi servis değilde başka firmalar tarafından satış ve servisi yapılıyor olabilir.panasonic birçok yerde bulmak ümkün.
Bürom son katda cam tek cephede var 4 metre uzunluk ve 2 metre yükseklik var.
Bu durumda 12000 BTU yeterli olurmu?
Simdi 20000 BTU ya sürekli cikamiyorsa isitmada Panasoniclede problem yasarmiyim?
Servis agini arastirmadan BTU degerini netlesdirmek istiyorum cünkü alacagim klimayla kisin isinamazsam bosuna para vermis olurum.

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

aliveli78' Alıntı:
ghostkiller1' Alıntı:

bu iş paraya bakıyor kardeşim.ne kadar para o kadar köfte misali.ama piyasada bir baymakla me yi bir tutan zihniyetler var.bu zaten akıllı işi değil kesinlikle şizofrenik bir bilgi olur.klimaların çalışma prebsipleri aynı denilsede iklimlendirme prensipleri aynı değildir.örneğin bir arçelik kışın -8 derecede 10-15 dakika defrostan çıkamaz.zaten verimli olmayan bu klima ısıtmayı zar zor başardığı odanızın ısısını 2-3 derece aşağıya çeker evinizin ve hava şartlarına göre.bunlar bizzat yaşanmış olaylardır.30-45dadikada bir defrosa düşer.tabi bu durum birazda neme bağlı gelişir.dış ünitesi buz kütlesi oluşmuş halde kendini yırtar durur ısıtacağım diye.bu size birincisi yüksek fatura ikincisi bozuk iklimlendirme olarak geri döner.

k

s.a hocam ben birde bu şekilde düşünüyorum sonuçta sadece 2,5 / 3 ay yazlıkta sadece soğutma amacı ile kullanacağım kesinlikle ısıtma amacı ile kullanmayacağım o yüzden bütçemde fazla değil aşağıdaki klimayı 1800 tl alınabiliyor

sadece soğutma modeli var onu almayı düşünüyorum 18,000 btu arçelik ve bekoda fiyatıda 1850 tl alınabiliyor alta link bakabilirsin yorumun nedir bu fiyata soğutma için yeterli olurmu bu klima özellikleri nasıl bakarmıısın enerji tüketimi 18000 btu

o7Wo9X.png

evt kardeşim tahmin ettiğim klima.bu klimayı bende birkaç arkadaşa önerdim fiyatından dolayı.18 lik klima için fiyat güzel.böyle oluncada fazla detaya girmeye gerek yok bütçe sıkıntılı ise.bu klima sizin orda iş yapar rahat olun.ama bakın önermiyorum fiyatından dolayı istedğiniz doğrultusunda tavsiye ediyorum.sonra demeyin bana siz önermiştiniz sorun yaşadım gibi :)

ama 18 lik klimayı bu fiyatlara bulmak imkansız.en az 500-600 tl daha vermeniz gerekiyor.bu sadece soğutma amaçlı ama olsun genede ekenomik.kalitesizliğini görmezden gelirim derseniz alabilirsiniz .ben şahsen güvenemediğim için vebal altına girmek istemiyorum.

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

silvercall' Alıntı:
ghostkiller1' Alıntı:

ghostkiller1' Alıntı:

Bürom son katda cam tek cephede var 4 metre uzunluk ve 2 metre yükseklik var.
Bu durumda 12000 BTU yeterli olurmu?
Simdi 20000 BTU ya sürekli cikamiyorsa isitmada Panasoniclede problem yasarmiyim?
Servis agini arastirmadan BTU degerini netlesdirmek istiyorum cünkü alacagim klimayla kisin isinamazsam bosuna para vermis olurum.

siz 2000 btu ya takılmayın.12000 btu işinizi görecektir.ama bu durumda biraz paraya kıyar iyisini almaya bakarsanız ileriki günlerdeki rahatınız için iyi olur.siz  12000 btu ya göre asraştırmanızı yapın sıkıntı çıkmaz.normalde oraya etheranın 9 luğu da yeter.ama bazı riskleri göze alarak 12000 btu olması iyi olacaktır.

A Çevrimdışı

aliveli78

Aktif Üye
26 Haz 2016
53

ghostkiller1' Alıntı:
aliveli78' Alıntı:

o7Wo9X.png

evt kardeşim tahmin ettiğim klima.bu klimayı bende birkaç arkadaşa önerdim fiyatından dolayı.18 lik klima için fiyat güzel.böyle oluncada fazla detaya girmeye gerek yok bütçe sıkıntılı ise.bu klima sizin orda iş yapar rahat olun.ama bakın önermiyorum fiyatından dolayı istedğiniz doğrultusunda tavsiye ediyorum.sonra demeyin bana siz önermiştiniz sorun yaşadım gibi :)

ama 18 lik klimayı bu fiyatlara bulmak imkansız.en az 500-600 tl daha vermeniz gerekiyor.bu sadece soğutma amaçlı ama olsun genede ekenomik.kalitesizliğini görmezden gelirim derseniz alabilirsiniz .ben şahsen güvenemediğim için vebal altına girmek istemiyorum.

günde 12 saat hiç kapatmadan aynı ayarda 26 derecede ayarlayınca diyelim
bu 1630 wat tüketiyor yazıyor ne kadar kw tüketim yapar kw olarak aşağı yukarı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt