Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
R Çevrimdışı

rahann

Yeni Üye
16 Ağu 2017
16

Sota' Alıntı:
ataseven' Alıntı:
Mitsubishi comfort Plus invertır msz-dm 35 VA(12 lik) NAKİT:3100 TL
lg titan deluxe smart inverter(12 lik) NAKİT:3400 tl
Mitsubishi tabikide tercihim fakat üst modeller çok pahalı anca bu model uygun(en düşük modeli) fiyatlı ama lg yide inceledim özellkikleri çok iyi duruyor.sizce hangisini almalıyım.
not:yer izmir ısıtmadada kullanılacak.

Midea Mission yada Lg Sirius Oneririm
Her 2 Cihazda Yari Yolda Birakmaz

Fazladan Cebinden Para Cikmaz
Siriusle
2 yaz 1 kis gecirdik
Mission 1yaz 1kis
Cok sukur sikinti yok
Ama
LG Ilk Calismada Dis Unite Sessli Calisir
10-15dk Surmeden Kuzuya Doner

Merhaba, benim de yukari da benzer sorum vardi arada kaynadi, 3000-3500 butceyle aslen "isinma amacli" 18 lik klima almam gerekiyor, aklimdakilerden biri de lg serious serisiydi.

Ancak LG ile ilgili cok karmasik yorumlar var, kimi ic dis bakira dondu diyor kimi o sadece 12 liklerde 18 likler hala ayni diyor, kimi kodu ES ile baslayanlari almayin diyor vs. vs.

Siz hem bu urunu kullaniyorsunuz hem klima bilginiz var, asagidaki urunu almamda yukarida yazdiklarim acisindan bir sikinti var mi, bir de parantez icine yeni smart seri yazmislar bu telefonla kontrol mu demek? Tesekkurler?

Lg Sirius Deluxe As-W186K1R0 18000 Btu Inverter Duvar Tipi Klima (Yeni Smart)

http://www.hepsiburada.com/lg-sirius-deluxe-as-w186k1r0-18000-btu-inverter-duvar-tipi-klima-yeni-smart-p-HBV0000042YH0

R Çevrimdışı

ruzgar

Yeni Üye
30 Tem 2017
221

Resmin birinde smart yazısı var diğerinde yok..Bir de lg de eurovent sertifikası var mı?

R Çevrimdışı

ruzgar

Yeni Üye
30 Tem 2017
221

Bu arada az önce baktım.Lg de eurovent sertifikası varmış..Yani belirttiği değerler scop seer tüketim vb..AB ve Uluslararası standartlara uyuyor demek..Yanlışım varsa üstatlar düzeltsin..

R Çevrimdışı

rahann

Yeni Üye
16 Ağu 2017
16

ruzgar' Alıntı:
Bu arada az önce baktım.Lg de eurovent sertifikası varmış..Yani belirttiği değerler scop seer tüketim vb..AB ve Uluslararası standartlara uyuyor demek..Yanlışım varsa üstatlar düzeltsin..

O detayi farketmemistim :) ama smart yazmislar oyle olmali

Seer scop nedir bilmiyorum, tek derdim uzun omurlu olmasi ve iyi isitmasi

Midea mission var bir de aklimda arada kaldim, ustatlar 500 daha kiy 4000e sunu al derlerse ona da eyv.

T Çevrimdışı

t.taha

Yeni Üye
30 Haz 2017
141

ruzgar' Alıntı:

Sertifika cihaza veriliyor, bir modelin sertifikası varken diğerinin olmayabilir, tabi bir de araştırırken edinilen veriler eurovent'in sitesiyle bir mi alırken bakmak lazım.

T Çevrimdışı

t.taha

Yeni Üye
30 Haz 2017
141

rahann' Alıntı:
ruzgar' Alıntı:

O detayi farketmemistim :) ama smart yazmislar oyle olmali

Seer scop nedir bilmiyorum, tek derdim uzun omurlu olmasi ve iyi isitmasi

Midea mission var bir de aklimda arada kaldim, ustatlar 500 daha kiy 4000e sunu al derlerse ona da eyv.

Seer cihazın soğutmada  bir yaz sezonu boyunca ki verimliliğini, scop kış sezonu (ısıtma) verimliliğinin derecesini gösterir, karşılarındaki sayılar ne kadar yüksekse cihaz çektiği watt başına daha fazla ısıtır veya soğutur, altını çizeyim performans değil çektiği enerjiyi işe çevirme başarısı.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,971

Alazalp' Alıntı:
Yarın sabah büyük ihtimal almış olacağım yorumunuz yetişmez sanırım ama genelde teşekkürler  bir gün bekledim daha beklersem bizimkiler daha sipariş vermedinmi diye girişecekler?Bu arada klima koyacağımız koridordan 3 odaya da bes adım mesafede

Hemso 5adim mesafeye 24luk koyarsan
Randiman alamazsin

Klima kendini cok cabuk kisar
Diger odalar serinleyemez
Salona koyup hole bakacak sekilde monte ettir
Daha randimanli olur

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,971

rahann' Alıntı:
Sota' Alıntı:
Midea Mission yada Lg Sirius Oneririm
Her 2 Cihazda Yari Yolda Birakmaz

Fazladan Cebinden Para Cikmaz
Siriusle
2 yaz 1 kis gecirdik
Mission 1yaz 1kis
Cok sukur sikinti yok
Ama
LG Ilk Calismada Dis Unite Sessli Calisir
10-15dk Surmeden Kuzuya Doner

Merhaba, benim de yukari da benzer sorum vardi arada kaynadi, 3000-3500 butceyle aslen "isinma amacli" 18 lik klima almam gerekiyor, aklimdakilerden biri de lg serious serisiydi.

Ancak LG ile ilgili cok karmasik yorumlar var, kimi ic dis bakira dondu diyor kimi o sadece 12 liklerde 18 likler hala ayni diyor, kimi kodu ES ile baslayanlari almayin diyor vs. vs.

Siz hem bu urunu kullaniyorsunuz hem klima bilginiz var, asagidaki urunu almamda yukarida yazdiklarim acisindan bir sikinti var mi, bir de parantez icine yeni smart seri yazmislar bu telefonla kontrol mu demek? Tesekkurler?

http://www.hepsiburada.com/lg-sirius-deluxe-as-w186k1r0-18000-btu-inverter-duvar-tipi-klima-yeni-smart-p-HBV0000042YH0

Uzerinde smart yazan siriuslar ic dis bakirdir
18lik olanida kullaniyoruz gayet memnunuz
12lik modelinden cok daha sessiz

Saticiya mesaj atin teyit edin fiyat makul
Yari yolda birakmaz sizi

Lg merkez servisleri fazlasiyla sikistiriuyor
Montajda bakir boru kullanilmasi hususunda

Vakumlamayida yaptirirsaniz silah gibi olur

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,971

Eurovent cok takilma

Haier nebula euroventi vardida ne oldu

Turkiye sartlarinsa karter isitici pek kullanilmaz

Osoruktan kompresor koyar birde ustune karter isitici koyarsan kis gunu anca is gorur klima

Haier aynen boyleydi
Klima kapaliyken bile 120watt tuketim yapiyordu

Bu klimanın euroventi var birde

Sahada kullaniciyi memnun etmis
Faturada uzmemis
Cihazllari oneriyorz

Kagit ustunde Haier Kral Klima
Sahada Siciyor ama
Faturanin Yuksek Gelmesi
Pancar Motoru Kivaminda Calisan Kompresörü
Evapi Donan Bir Klima

Bunu Biz Degil
Yandan Yemis Klima Profosoru Oneriyor
Gelmeyin Bu Oyunlara

R Çevrimdışı

rahann

Yeni Üye
16 Ağu 2017
16

Sota' Alıntı:
rahann' Alıntı:

Uzerinde smart yazan siriuslar ic dis bakirdir
18lik olanida kullaniyoruz gayet memnunuz
12lik modelinden cok daha sessiz

Saticiya mesaj atin teyit edin fiyat makul
Yari yolda birakmaz sizi

Lg merkez servisleri fazlasiyla sikistiriuyor
Montajda bakir boru kullanilmasi hususunda

Vakumlamayida yaptirirsaniz silah gibi olur

Yanit icin tesekkurler, maalesef siva alti bina altyapisini kullanacagim boru icin, insallah sorun yasamam,

Peki midea ya deginmemissiniz, isinma icin sizce midea mission mi yoksa lg mi?

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,971

Acik Konuşmak Gerekirse LG Sirius bir tik Onde

Midea Mission Gore

Mission Hava Debisi Dusuk
Plastik Kalitesi LG Kadar Iyi Degil

Midea Hava Debisinin Dusuk Olmasinin
Bir Avantaji Var
Kislari Serin Ufleme Yapmiyor

Cogu Kullanici Bundan Sikayetcidir
Bildigin Uzere

R Çevrimdışı

ruzgar

Yeni Üye
30 Tem 2017
221

4 bin tl civarına f/p olarak ben de 24 lük satın alabilirim ama çoğu yerde eski lg lerden görüyorum ne yazın soğutuyor doğru dürüst ne de kışın ısıtıyor..Kışın soğuk üfleme dediğiniz defrost sırasında mı oluyor?

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,971

ruzgar' Alıntı:
4 bin tl civarına f/p olarak ben de 24 lük satın alabilirim ama çoğu yerde eski lg lerden görüyorum ne yazın soğutuyor doğru dürüst ne de kışın ısıtıyor..Kışın soğuk üfleme dediğiniz defrost sırasında mı oluyor?

Klima Set Edilen Dereceye Yaklastikca
Sicak Uflemeyi Kademe Kademe Dusuruyor
(Dis ortam asiri soguk yada evde kayip kacak fazla degilse)

Mesala ilk calistirdin 45 uflemeye basladi
Sana sicak gelir
Zamanla 35 kadar agiz isini dusurur
Ozamanda Sana Serinlik Hissi Gelir

Bu Durum Marka Modellere Gore Degismektedir
Kimi Markalar Min. BTU yuksek Tutarak
Bu Durumun Onune Gecer

R Çevrimdışı

ruzgar

Yeni Üye
30 Tem 2017
221

Lg geçeyim o zaman..Kışın serin üfleme olmamalı..Sf 50 alacağım ama büyük ihtimal bayi olmaz diyecek..Sf50 yazın 18 bin btu çalışıyor..Bana yeter..Kışın da nominal 19500 maksimum 25 bin btu diyor..Acaba 40 m2 yeter mi?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt