Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
R Çevrimdışı

rahann

Yeni Üye
16 Ağu 2017
16

t.taha' Alıntı:
rahann' Alıntı:
Herkese merhaba,

Foruma yeni üye oldum ve bir çok konuya göz gezdirdim, açıkçası çok faydalandım, forumda emeği geçen herkese teşekkürler,

Klima işinde acemiyim, ancak şunu artık kesin olarak biliyorum ME en iyisi, forumda bir çok yerde zaten bundan detaylı bahsediliyor.

Benim sorunum ise bütçe, bu yüzden 3000-3500 bandında 18bin'lik bir klima almam gerekiyor.

LG AS-W186K1R0 Sirius Deluxe iç dış bakıra dönmüş sanırım, aklımda olanlardan biri bu, fiyat 3500TL

Diğeri de Midea Mission, ancak bunu da 4000TL civarına satıyorlar, bütçemi zorluyor,

Bu rakamlara sizin öneriniz nedir yardımcı olabilir misiniz, evet iyi bir şey alamayacağım kesin ancak giriş yada orta sınıfta da gol yemek istemiyorum.

Teşekkürler,

İlk önce 18'lik şart mı acaba onu bilelim kaç metre karede kullanılacak ve bölgenizi yazarsanız, soruyorum çünkü bazı kişiler küçücük yerlere gereksiz kapasite klimalar öneriyor, kullanıcıda büyük her zaman iyidir mantığıyla hareket ediyor, bu durumdan kaçınmak gerek.

Bina alt yapısı 18'lik için uygun, maalesef duvarda hali hazırdaki kablo ve boruları kullanmak durumundayım, sanırım müteahhit bakır yapmış sorun yok görünüyor

E Çevrimdışı

erkut303

Aktif Üye
23 Kas 2016
300
54
Dili Bismillah olanın işi yarım kalmaz, sözü inşallah olanın planı bozulmaz, gözü maşallah olanın içi kararmaz. Zikri subhanallah olanın eksiği olmaz. Şükrü elhamdulillah olanın rızkı azalmaz. Anahtarı iman olanın açamayacağı kapı olmaz. Hayırlı Cumalar.

A Çevrimdışı

Alazalp

Yeni Üye
17 Ağu 2017
7

ghostkiller1' Alıntı:
Yoguz01' Alıntı:
Küçük oda dusundurmuyor zaten sadece burada 9luk bulmak zor birde 9luk ile 12 liğin fiyatı aynı sayılır. Beni düşündüren büyük oda
Okuduklarimdan çıkardığım sonuç sadece sogutma varsa fazla vermeye gerek yok ama bütçe de musaitken birkez alayım diyorum

Değerli kardeşim alt gurup ürünlere bılaşmayın derim imkan varken.wefrost gibi.biekere alayım arkama birdaha uzın yıllar bakmayayım elektirik saatini sürekli gözlemeyim klimanın start tuşuna basarken korkmayayım süpriz faturalarla karşılaşmayayım .......gibi birçok şeyde kaliteden yanaysanız me alınır gerisi yalan.

bütçe müsaitse kalitenin orta direği sf serisini alın bakın rahatınıza.soğutmada extrem birşeyler olmadıkça klima yıpramaz.sizinle yaşar alimallah.

Ha uğurda aynı işi yapmazmı yapar.biraz sarfiyatı yüksek olur.performansı me ye göre düşük olur,kalitesiz olur ama işini yapar.burda maddi yönde siz karar vereceksiniz.para varsa herzaman sağlam maldan yanayım.bütçe sıkıntılıysa ayağımı yorganıma göre uzatırım.

18 lik yeter size 24 lüğe çıkmayın.çok büyük olunca dezavantajlarda çoğalıyor kaldiki 18 lik tam sizlik.kısacası kardeşim biryanda kalitenin orta sınıfı klima diğer yanda alt katagorinin iyisi klima var.geriside sizin cüzdanın sağlamlığına bakar  :yerlerde:

Öncelikle merhaba sitenize  yeni üye oldum klima arıyorum diye bütün sekmelerde sitelere bakmıştım en son yönetici Adanalı olunca burda kaldım ? Benim dört milyar bütçem var ve burdan da bakınca en uygun 24 lük arasında midea blanc ve msew de kaldım mission 24 lük zaten yetmedi hangisini önerirsiniz bu ikilide. Yada 4 milyar bütçeye göre 24 lük bunlar mı olur en iyi sizcede

A Çevrimdışı

Alazalp

Yeni Üye
17 Ağu 2017
7

Sota' Alıntı:
obdormul' Alıntı:

Hoş geldiniz

Kazayla Bana MüSteri Gelir Diye Kimseye İyi Polis Kötü Polis OynaMıyoruz.

Kendimızı Cici Gösterme Pesinde Değiliz Kusura Bakmayın.

Diğer Taraf Gibi Satıcı Değiliz.

Forumumuzun Kuralları Var Kurallar Okunmak Için.

Bir Yerde Kalmanı Rica Ederiz.

Sormuşsunuz Bilememişsiniz Diye Bir kez Cevap Verecem.

Salon Ve Yatak Odası Koridor Dar Soğutma Biraz Olur.

Isıtma Çok Zayıf Olur. Hem Evinİz Büyük Çünki.

Salona 18000 Btu almalısın Kapı karşı duvara takılmalı.

Midea Ve Uğur Markalara bakabilirsin.

Çıtayı Yukseltirsen Alarko Carrier Bakabilirsin.

Gree Ve Gree Üretimi York Sigma Markaları Önermiyoruz.

Bunları Alacam Diyorsan Alma Arçelik AL Vestel Al.

Samsunglar Aliminyum Onermiyoruz.

Öncelikle merhaba sitenize yeni üye oldum klima arıyorum diye bütün sekmelerde sitelere bakmıştım en son yönetici Adanalı olunca burda kaldım ? Benim dört milyar bütçem var ve burdan da bakınca en uygun 24 lük arasında midea blanc ve msew de kaldım mission 24 lük zaten yetmedi hangisini önerirsiniz bu ikilide. Yada 4 milyar bütçeye göre 24 lük bunlar mı olur en iyi sizcede

A Çevrimdışı

Alazalp

Yeni Üye
17 Ağu 2017
7

Merhabalar benim dört milyar bütçem var ve burdan da bakınca en uygun 24 lük arasında midea blanc ve msew de kaldım mission 24 lük zaten yetmedi hangisini önerirsiniz bu ikilide. Yada 4 milyar bütçeye göre 24 lük bunlar mı olur en iyi sizcede?

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975

Mitsubishi comfort Plus invertır msz-dm 35 VA(12 lik) NAKİT:3100 TL
lg titan deluxe smart inverter(12 lik) NAKİT:3400 tl
Mitsubishi tabikide tercihim fakat üst modeller çok pahalı anca bu model uygun(en düşük modeli) fiyatlı ama lg yide inceledim özellkikleri çok iyi duruyor.sizce hangisini almalıyım.
not:yer izmir ısıtmadada kullanılacak.

A Çevrimdışı

Alazalp

Yeni Üye
17 Ağu 2017
7

Klima bugün alacaktım dedim mesaj gelir karar veririm inşallah yarın gelir de fikir almış olurum başka yerden de fikir almak istemiyorum burdakiler daha bilgili geldi çünkü

T Çevrimdışı

t.taha

Yeni Üye
30 Haz 2017
141

Alazalp' Alıntı:
Merhabalar benim dört milyar bütçem var ve burdan da bakınca en uygun 24 lük arasında midea blanc ve msew de kaldım mission 24 lük zaten yetmedi hangisini önerirsiniz bu ikilide. Yada 4 milyar bütçeye göre 24 lük bunlar mı olur en iyi sizcede?

24'lük yetmedi derken ne demek istediniz, bugüne kadar ki araştırmalarıma ve buradan edindiğim bilgilere göre midea iyi klimadır, fiyatının hakkını verir, bütçesi nispeten düşük olanlar için yani orta seviye için diyelim buradaki ustalar genelde midea öneriyor yani o bütçeye midea alın.

A Çevrimdışı

Alazalp

Yeni Üye
17 Ağu 2017
7

t.taha' Alıntı:
Alazalp' Alıntı:

24'lük yetmedi derken ne demek istediniz, bugüne kadar ki araştırmalarıma ve buradan edindiğim bilgilere göre midea iyi klimadır, fiyatının hakkını verir, bütçesi nispeten düşük olanlar için yani orta seviye için diyelim buradaki ustalar genelde midea öneriyor yani o bütçeye midea alın.

Yani midea mission 24 lük bütçe yetmedi ya blanc yada msew e yetti hangısını almalıyım yada uygun gördüğünüz varsa 4 milyara 24 lük Başkan önerebilirsiniz

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,971

Arkadaslar hayirli geceler

Isyerinde Is Temposu Birde Ustune
Evde Tadilat Isleriyle Ugrasmam Sebebiyle

Forumu Birkacgundur Bosladim
Uykudan Feragat Edip Bu Saatte Yazalim Bari  :ok:

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,971

Alazalp' Alıntı:

Merhaba hemso Kullanicak Alan Olculeri Nedir
Odanin cephesi nedir
Cati katimi ara katmi

24luk buyuk cihaz kim tavsiye etti

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,971

ataseven' Alıntı:
Mitsubishi comfort Plus invertır msz-dm 35 VA(12 lik) NAKİT:3100 TL
lg titan deluxe smart inverter(12 lik) NAKİT:3400 tl
Mitsubishi tabikide tercihim fakat üst modeller çok pahalı anca bu model uygun(en düşük modeli) fiyatlı ama lg yide inceledim özellkikleri çok iyi duruyor.sizce hangisini almalıyım.
not:yer izmir ısıtmadada kullanılacak.

Midea Mission yada Lg Sirius Oneririm
Her 2 Cihazda Yari Yolda Birakmaz

Fazladan Cebinden Para Cikmaz
Siriusle
2 yaz 1 kis gecirdik
Mission 1yaz 1kis
Cok sukur sikinti yok
Ama
LG Ilk Calismada Dis Unite Sessli Calisir
10-15dk Surmeden Kuzuya Doner

A Çevrimdışı

Alazalp

Yeni Üye
17 Ağu 2017
7

Sota' Alıntı:
Alazalp' Alıntı:

Merhaba hemso Kullanicak Alan Olculeri Nedir
Odanin cephesi nedir
Cati katimi ara katmi

24luk buyuk cihaz kim tavsiye etti
Gerçekten m2 bilmiyorum koridor var oraya yakacağız ordan iki oda birde yatak odasına gidecek tam orta yere takacağız bütün odalara yakın anca idare eder diye düşündük birinci katdayız

A Çevrimdışı

Alazalp

Yeni Üye
17 Ağu 2017
7

Yarın sabah büyük ihtimal almış olacağım yorumunuz yetişmez sanırım ama genelde teşekkürler  bir gün bekledim daha beklersem bizimkiler daha sipariş vermedinmi diye girişecekler?Bu arada klima koyacağımız koridordan 3 odaya da bes adım mesafede

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt