Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
A Çevrimdışı

aligoesnet

Kayıtsız / Doğrulanmamış

ghostkiller1' Alıntı:
aligoesnet' Alıntı:
Iyi günler

Rize de Yasiyorum ve bir Klima almak istiyorum 2 Klima da Takili Kaldim Rize de Service gittim bilgi alinmak icin kafam tam karisti

ilk Basta benim Salon 25 metre kare ve ara kat.

2 Klima begendim

1. Midea Mission MSMBBU-12
2. Mitsubishi Premium SRK35ZS-S

Service Gittim bana 12000 Btu az dedi en az 24000 Btu olmasi lazim dedi ve Bu begendim Klima lar ise yaramaz Daikin alacakmisim daha iyi onun üzerine sunlara Baktim

1. Midea Mission MSMBCU-18
2. Mitsubishi Premium SRK50ZS-S
3. Daikin FTXJ50MW Daikin Emura II

Kafasi karismis bir Vatandas olarak yardim etseniz cok sevinirim Fiyat ve Kalite olarak tavsiyenizi bekliyorum .
ve niye 24000 Btu o Klimalar da Ates Parasi ondan 18000 btu a baktim .

Tesekkür ederim.

hoşgeldiniz sefalar getirdiniz forumumuza.bölgesel olarak hemşeriyiz.ama malesef sizin ilinizdeki satıcı hemşeriniz çok ayıp etmiş size.kısacası durumdan istifade etmek istemiş büyük klima satmak  için.

bak hemşerim 25 m2 ye normal şartlarda 12 lik bile yeterli gelir.ama sizin oranın harcı tam 18 liktir.sizin en yüksen 18 lik klimaya ihtiyaınız var 24 lüğe değil.ara btu klima bile yeterli gelir ama her markada bulunmuyor.

ayrıca şu işe yaramaz dediği klimalar özellikle mission kullanıcıları memnuniyetlerini sürekli yazıyor kaldıki sürekli önerdiğimiz baş klima.satıcı dürüst olsa size 24 lük önermezdi yada neye göre önerdi.

son üç şıktan tabiki seçenek daıkın emuradır.ama sorarım size daıkın emura fiyatı nerdeee diğer ikisinin fiyatı nerdeee.arada nerdeyse iki katına yakın fiyat farkı var.
madem emura iyi , o kadar para verilecekse emurayı tokatlayıp çöp tenekesine atan mitsubishi elektirik fh serisi ne acaba.mitsubishi elektirik varken emuraya o parayı şahsen vermem.parası çok uygun olur tabiki alınır.burda fiyatlar belirleyici olur.

ama sizin bilgi aldığınız adam kusura bakmayın kardeşimde atla deveyi karıştırmış sizi etkilemek için.normaldir diyoruz sonuç itibariyle para için çalışan satıcıdır.

hemşerim ilk iki seçenekteki klimada işinizi pek ala görecektir.ikiside kendi alanlarında çok güzel klimalardır.fiyat değerlendirilmesi yapılarak seçim yapılır.üst sınıf klima alacaksanızda me varken daıkın alınmaz.adı daıkın içi şahibeli daıkın.nerden bileyim ben emuranın  evaplarının yan sanayi ascon fabrikasında üretilmediğini.sonuçta logo daıkın ama içi.bana bunu kim ıspatlayabilir üretici hariç kimse ıspatlayamaz.o yüzdende ben yüksek parayı asla daıkına vermem.daıkın alınacaksa ururu sararadır alınacak klima.oda vahşet fiyatlarda.

kısacası kardeşim satıcılar herşeyi söyler sizin burda uyanık olup araştırma yapmanız iyi olacaktır.ilk iki seçenktekileri araştırın fiyat alın ona göre isterseniz tekrardan değerlendirelim.

Hemserim Allah Razi olsun
senin tavsiye üzeri 18000 BTU Midea ve Mitsubishi lara bakim.
sana ve Forum da emegin gecen herkese Tesekkür ederim

K Çevrimdışı

kptnemre

Yeni Üye
9 Ağu 2017
7

9köy' Alıntı:
kptnemre' Alıntı:
hepinize iyi günler daha önce evimin özelliklerini yazmıştım sayın 9köy 12000 btu luk  klimanın yeterli olcağını yazmıştı. bugun bir teknoloji mağazında samsung AR12MSFSCWKNSK modelinin 2799 tl den 2199 tl ye düştüğünü gördüm sizce fiyat performans olarak nasıl?

arkadaşım alümünyum kondenserli klima samsunglar. bizler tavsiye etmiyoruz isterse 1000 tl olsun nezaman delineceği belli olmaz. uzun süre falanda gitmez. 

forumun arama bölümüne ayrı ayrı samsung ve alüminyum yazar aratırsanız samsung un Türkiyedeki serilerinin alüminyum olduğunu görürüsnüz. alüminyumuda tarartırsanız forumda risklerinin görürsünüz.

sayın 9köy  sigma plus 18000 btu klimalar nasıldır peki. kusuara bakmayın sizide çok meşgul ediyorum ama hakkınızı helal edin.

R Çevrimdışı

ruzgar

Yeni Üye
30 Tem 2017
221

Bütün klimacılar neden en büyük btu satmaya çalışıyorlar? Tabii ki oran üzerinden daha fazla kâr bırakıyor.

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

ruzgar' Alıntı:
Bütün klimacılar neden en büyük btu satmaya çalışıyorlar? Tabii ki oran üzerinden daha fazla kâr bırakıyor.

Aynen öyle oluyor.fiyat yükseldikçe karda yükseliyor.birde genelde büyük btu klimaların satış sirkülasyonları azdır.o yüzdende elindeki stok durumuna görede yönlendirme yapıyorlar.kısacası herkez işine geldiği gibi davranıyor.memleketin çivisi çıkmış.dürüst esnaf kalmamış.kim kime kaptırırsa gidiyor işler.

B Çevrimdışı

bamtrans

Yeni Üye
7 Ağu 2017
1

5000 bandını zorlayabilirim ama ben sadece sogutma için klima tavsiyesinde bulunabilirmisiniz sessiz ve kaliteli olsun 4-5 yıl sonra tangur tungur sesler gelmesin..

E Çevrimdışı

emin616 

Aktif Üye
6 Nis 2017
289

ghostkiller1' Alıntı:
ruzgar' Alıntı:

Aynen öyle oluyor.fiyat yükseldikçe karda yükseliyor.birde genelde büyük btu klimaların satış sirkülasyonları azdır.o yüzdende elindeki stok durumuna görede yönlendirme yapıyorlar.kısacası herkez işine geldiği gibi davranıyor.memleketin çivisi çıkmış.dürüst esnaf kalmamış.kim kime kaptırırsa gidiyor işler.

Esnaflık ölmüş gerçekten. Düğün arifesindeyim. Çok yerle alışveriş yapma fırsatım oldu. Sözünde duran sayısı çok azdı. Paramız rezil olduk çoğu sefer. En son mobilya alışverişinde masa sandalyesinin birisini ayağı kırık geldi. Onu tamir etmeleri 2 ay sürdü. Sonra 4 adet kırlet hala yok. 2 ayda 4 adet kırlenti dikemediler. Sonra yine zigon sehpam vardı oda 2 aydır yok. Arıyorum sipariş geçtik, arıyorum düğün sezonu çok yoğunuz, arıyorum depoya iletildi, arıyorum evime hızsız girdi izinliyim bu duruma kadar geldik. Bu nedir ya 11.000 lira ödedim gördüğüm muameleye bak. Herkesi kendimiz gibi dürüst zannediyoruz herhalde ondan böyle oldu. Peşin para vermek enayilikmiş onu öğrettiler.

Yine 1 ay kadar önce perde aldık, satana kadar herşey çok iyi ilgilenmeler ohooo görmeniz lazım padişahlar gibi ağırlanıyoruz. Sonra montaja geldilker perdeler takıldı. Mobilyayla gelecek olan kırlentler gelmedi bende dedim hadi en azından perdeyle uyumlu kırlent diktireyim. Montaja  bitti kırlentleri sordum dikimde dendi. Ne zaman gelir dedim 2-3 gün dendi. 20 gündür onları bekliyorum. Yine insana gğvendim rezil oldum.  Bu sefer diyorum beni mahçub edecekler ama insan işte. Herşey satana kadar.

Klima konusunda belkide şanslıyım bilemiyorum. O kadar şansızlıktan sonra biraz şans yürüme güldü. ME aldım söylenen tarihte gelip kurulumunu süper yaptılar. Keşfe gelen ekip hiç öyle bğyğk satın aldırayım havasında değildi. Gerekli ölçümleri yaptılar tamda benim istediğim modeli bana önerdiler. Nokta atışı yaptılar.
Midea mission aldım 2-3 gün oyaladılar ama güzel fiyata almıştım o beni biraz mutlu etti 2200 TL niisan ortasında WİFİ dahil fiyat.

9 Çevrimdışı

9köy

Süper Üye
18 May 2016
547

bamtrans' Alıntı:
5000 bandını zorlayabilirim ama ben sadece sogutma için klima tavsiyesinde bulunabilirmisiniz sessiz ve kaliteli olsun 4-5 yıl sonra tangur tungur sesler gelmesin..

10 yılını tamamladı 11. yılına girdi ME mitsubishi electric kullanıyorum.

ne genaral , fuji electric , fujistsu gibi. iç fan dış fan zırlama sorunu çıkardı .
ne mhi mits. heavy gibi. iç fan bağırması kart yakma sorunu çıkardı
nede eski seri toshiba ve carrier ler gibi. iç ünite fan sorunu çıkardı ne dış ünite fan bağırma sorunu. kart yakma vs.
nede dakin kompresör zırıldama sorunu çıkardı.

al rahat et banada dua et sağdan soldan aklını çelmeye çalışan özel mesaj vs atanlara inanma satıcı ve türlü ruh hastası dolu ortalık.

bizler satıcı falan değiliz. zaten normal mesajlara bile geç cevap verdiğimizden belli.

siz m2 belirtin kullanacağınız yerin yalıtım güneş görme durumu vs. kapasite içinde diğer arkadaşlarda yardımcı olurlar.

T Çevrimdışı

t.taha

Yeni Üye
30 Haz 2017
141

9köy' Alıntı:
bamtrans' Alıntı:

ne genaral , fuji electric , fujistsu gibi. iç fan dış fan zırlama sorunu çıkardı .
nede eski seri toshiba ve carrier ler gibi. iç ünite fan sorunu çıkardı ne dış ünite fan bağırma sorunu. kart yakma vs.

al rahat et banada dua et sağdan soldan aklını çelmeye çalışan özel mesaj vs atanlara inanma satıcı ve türlü ruh hastası dolu ortalık.

bizler satıcı falan değiliz. zaten normal mesajlara bile geç cevap verdiğimizden belli.

siz m2 belirtin kullanacağınız yerin yalıtım güneş görme durumu vs. kapasite içinde diğer arkadaşlarda yardımcı olurlar.

Merhaba hocam, peki daiseikai 8 hakkında ne düşünüyorsunuz bana gereksiz pahalı geliyor... Belki aması vardır, kağıt üzerinde me fh ayarında bir klima gibi gözüküyor ama gerçekte nasıl bir şey bilemem tabi.

9 Çevrimdışı

9köy

Süper Üye
18 May 2016
547

t.taha' Alıntı:
9köy' Alıntı:

Merhaba hocam, peki daiseikai 8 hakkında ne düşünüyorsunuz bana gereksiz pahalı geliyor... Belki aması vardır, kağıt üzerinde me fh ayarında bir klima gibi gözüküyor ama gerçekte nasıl bir şey bilemem tabi.

merhaba sanırım eski pkvp serisinden bahsediyorsunuz.

güzel klimadır parası olan alabilir tabiki .

millet bize pahalı öneriyor desede biz aslında kaliteli ürünün orta serisini tavsiye ediyoruz.

bana sorsanız alırmısınız almam kirgaminede almam legendereda almam ama hep ururu sarara alırım derdim onuda sırf kışın nem özelliği için alırım derdim.

şimdi onuda almam (hoş zaten alamamda nerde o para :)uvar:) zira filtreleri vs aşırı pahalıyöış ve nem ünitesi koku yapıyormuş.

zaten nemlendirme özelliğini kışın soğuk cihazlarla bile yaparken o soğuk üfleme ciğerimi üşütürken sanki psikolojik olarak nem kokusu duyuyorum o yüzden sıcak buhar cihazı kullanıyorum.

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

Ben alırım toshibayı kral klimalardan.ama pare nerde o kadaaa.fiyatları almış başını gidiyor.me den pahallı satıyor herifler.ama nedense körgözler bu fiyatları görmüyor.

Y Çevrimdışı

Yoguz01

Yeni Üye
16 Ağu 2017
15

Merhaba arkadaşlar 
30 metrekare mutfak+oturma odam için klima araştırmasına girdim. Forumun çoğunu okumaya çalıştım. Adana güney+doğu cephe mutfak ara kat sadece soğutma esaslı çalıştırılacak. 
Me den aldığım fiyatlar
Hj50 için 4300
Sf42 için 4600 fiyat aldım.
Uygun secenek olarak uğur 18000 için 3200 fiyat aldım.
Mutlaka me daha iyidir ama hangisini secmeliyim sizce

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

Yoguz01' Alıntı:
Merhaba arkadaşlar 
30 metrekare mutfak+oturma odam için klima araştırmasına girdim. Forumun çoğunu okumaya çalıştım. Adana güney+doğu cephe mutfak ara kat sadece soğutma esaslı çalıştırılacak. 
Me den aldığım fiyatlar
Hj50 için 4300

Hoş geldiniz sefalar getirdiniz forumumuza. Soğutma ve ısıtma olacaksa bütçenize yeterliyse kesinlikle me alın.verdiğinizin karşılığını hertürlü alırsınız.

Sedece soğutma amaçlıysa uğur klima işinizi pekala görecektir.uğur klimanın yanında midea blanc modelinide ekleyin.hangisi uygunsa onu alın.

Peki uğur ısıtmada kullanılmazmı derseniz tabiki kullanılır.ama ısıtmada me ile kıyaslanamaz.soğutma biraz daha basite kaçıyor.

Y Çevrimdışı

Yoguz01

Yeni Üye
16 Ağu 2017
15

Isıtma hiç kullanmadık, kullanmayiz da galiba merkezi ısıtma var onun icin sadece soğutma amaçlı olacak. Peki ugurun 24 luk gereksiz mi olur yoksa 18 lik her türlü yeterli olurmu.
Birde 10 metrekare odaya alacagim oda büyük ihtimal uğur olacak 9 luk bulamadım buralarda 12 alip gecmelimiyim. Buradaki uğur satıcısı geçen yılla arasındaki fark bu yıl bakır boru kullanılıyor dedi. 2000 fiyat verdi 12 lik için

T Çevrimdışı

t.taha

Yeni Üye
30 Haz 2017
141

Yoguz01' Alıntı:
Merhaba arkadaşlar 
Me den aldığım fiyatlar
Hj50 için 4300

Merhaba kardeşim,  merak ediyorumda sf42 için sıkı pazarlık mı yaptın, ben alıcı olarak çekişmediğim için 5.330 lira liste fiyatından en son 5.000'e inmişlerdi buna kabul desem üzerimden sağlam kar elde edeceklermiş, bir de nerede yaşıyorsunuz fiyatları etkiler biraz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt