Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Y Çevrimdışı

Yoguz01

Yeni Üye
16 Ağu 2017
15

Pazarlık yapmadim telefonla sordum sadece peşin alacağımı söyleyince direkt bu fiyatı verdiler. Adana Kozan dayım elimde 1 tane var dedi. İlk gittigimde hj50 de kampanya var peşinde 4300 yaparız demişlerdi. Forumu okuyunca sf42 daha iyi diye telle sordum

R Çevrimdışı

ruzgar

Yeni Üye
30 Tem 2017
221

Liste fiyatından 5 kuruş düşmüyor me bayisi (taksitli fiyat)..Peşinde de 200-300 düşer anca..İnternete neden satılmıyor ki? Heavy var bu yok..Olsa 1000 tl ye kadar fiyat kırardık..

R Çevrimdışı

ruzgar

Yeni Üye
30 Tem 2017
221

Yoguz01' Alıntı:
Isıtma hiç kullanmadık, kullanmayiz da galiba merkezi ısıtma var onun icin sadece soğutma amaçlı olacak. Peki ugurun 24 luk gereksiz mi olur yoksa 18 lik her türlü yeterli olurmu.
Birde 10 metrekare odaya alacagim oda büyük ihtimal uğur olacak 9 luk bulamadım buralarda 12 alip gecmelimiyim. Buradaki uğur satıcısı geçen yılla arasındaki fark bu yıl bakır boru kullanılıyor dedi. 2000 fiyat verdi 12 lik için

Isıtma olmayacaksa ne düşünüyorsunuz ki alın bi tane geçin..10 m2 ye 9 luktan fazla almayın..Oturma odasına da sf42 iyi olur..Fiyatta güzel..

Y Çevrimdışı

Yoguz01

Yeni Üye
16 Ağu 2017
15

Küçük oda dusundurmuyor zaten sadece burada 9luk bulmak zor birde 9luk ile 12 liğin fiyatı aynı sayılır. Beni düşündüren büyük oda
Okuduklarimdan çıkardığım sonuç sadece sogutma varsa fazla vermeye gerek yok ama bütçe de musaitken birkez alayım diyorum

Y Çevrimdışı

Yoguz01

Yeni Üye
16 Ağu 2017
15

Hatta bugün bim de westfrost diye birşey gördüm 12 lik 1499 lira küçük oda ya o olabilirmi yoksa maceraya gerek yok mu

T Çevrimdışı

t.taha

Yeni Üye
30 Haz 2017
141

Yoguz01' Alıntı:
Hatta bugün bim de westfrost diye birşey gördüm 12 lik 1499 lira küçük oda ya o olabilirmi yoksa maceraya gerek yok mu
Bana kalırsa gerek yok, 2-3 yılda değiştirilen cihazlar olsa gider alırım bimden ancak bunlar büyük bir arıza verene kadar kullanılacak cihazlar oldukları için her şey yolunda giderse 10 yıl kullanım ömürleri var, neredeyse bizimle yaşıyorlar, baştan güzel bir şey seçersek uzun yıllar hizmet eder, kötü mal aldın beğenmedin atsan atılmaz satsan satılmaz, o yüzden bütçeye göre gereksiz pahalıya kaçmadan iyi bir şey almayı mantıklı buluyorum.

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

Yoguz01' Alıntı:
Küçük oda dusundurmuyor zaten sadece burada 9luk bulmak zor birde 9luk ile 12 liğin fiyatı aynı sayılır. Beni düşündüren büyük oda
Okuduklarimdan çıkardığım sonuç sadece sogutma varsa fazla vermeye gerek yok ama bütçe de musaitken birkez alayım diyorum

Değerli kardeşim alt gurup ürünlere bılaşmayın derim imkan varken.wefrost gibi.biekere alayım arkama birdaha uzın yıllar bakmayayım elektirik saatini sürekli gözlemeyim klimanın start tuşuna basarken korkmayayım süpriz faturalarla karşılaşmayayım .......gibi birçok şeyde kaliteden yanaysanız me alınır gerisi yalan.

bütçe müsaitse kalitenin orta direği sf serisini alın bakın rahatınıza.soğutmada extrem birşeyler olmadıkça klima yıpramaz.sizinle yaşar alimallah.

Ha uğurda aynı işi yapmazmı yapar.biraz sarfiyatı yüksek olur.performansı me ye göre düşük olur,kalitesiz olur ama işini yapar.burda maddi yönde siz karar vereceksiniz.para varsa herzaman sağlam maldan yanayım.bütçe sıkıntılıysa ayağımı yorganıma göre uzatırım.

18 lik yeter size 24 lüğe çıkmayın.çok büyük olunca dezavantajlarda çoğalıyor kaldiki 18 lik tam sizlik.kısacası kardeşim biryanda kalitenin orta sınıfı klima diğer yanda alt katagorinin iyisi klima var.geriside sizin cüzdanın sağlamlığına bakar  :yerlerde:

R Çevrimdışı

rahann

Yeni Üye
16 Ağu 2017
16

Herkese merhaba,

Foruma yeni üye oldum ve bir çok konuya göz gezdirdim, açıkçası çok faydalandım, forumda emeği geçen herkese teşekkürler,

Klima işinde acemiyim, ancak şunu artık kesin olarak biliyorum ME en iyisi, forumda bir çok yerde zaten bundan detaylı bahsediliyor.

Benim sorunum ise bütçe, bu yüzden 3000-3500 bandında 18bin'lik bir klima almam gerekiyor.

LG AS-W186K1R0 Sirius Deluxe iç dış bakıra dönmüş sanırım, aklımda olanlardan biri bu, fiyat 3500TL

Diğeri de Midea Mission, ancak bunu da 4000TL civarına satıyorlar, bütçemi zorluyor,

Bu rakamlara sizin öneriniz nedir yardımcı olabilir misiniz, evet iyi bir şey alamayacağım kesin ancak giriş yada orta sınıfta da gol yemek istemiyorum.

Teşekkürler,

T Çevrimdışı

t.taha

Yeni Üye
30 Haz 2017
141

ruzgar' Alıntı:
Daikin in shiradan başka modeli alınmaz mı? Miyoralar nasıldır?

Kime sorsam önermiyor, daikin adı altında düşük kalite üretim olduğu söyleniyor, ayrıca pahalı olmasına rağmen kağıt üzerinde de iyi klimalar değiller, özellikle soğutma verimliliği parlak değil, miyora almak yerine me sf almak daha mantıklı gözüküyor, benim daikinde tek ilgimi çeken model shira plus verimlikleri çok iyi gözüküyor, ama nasıl mal bilemiyorum fazla araştırmadım.

T Çevrimdışı

t.taha

Yeni Üye
30 Haz 2017
141

rahann' Alıntı:
Herkese merhaba,

Foruma yeni üye oldum ve bir çok konuya göz gezdirdim, açıkçası çok faydalandım, forumda emeği geçen herkese teşekkürler,

Klima işinde acemiyim, ancak şunu artık kesin olarak biliyorum ME en iyisi, forumda bir çok yerde zaten bundan detaylı bahsediliyor.

Benim sorunum ise bütçe, bu yüzden 3000-3500 bandında 18bin'lik bir klima almam gerekiyor.

LG AS-W186K1R0 Sirius Deluxe iç dış bakıra dönmüş sanırım, aklımda olanlardan biri bu, fiyat 3500TL

Diğeri de Midea Mission, ancak bunu da 4000TL civarına satıyorlar, bütçemi zorluyor,

Bu rakamlara sizin öneriniz nedir yardımcı olabilir misiniz, evet iyi bir şey alamayacağım kesin ancak giriş yada orta sınıfta da gol yemek istemiyorum.

Teşekkürler,

İlk önce 18'lik şart mı acaba onu bilelim kaç metre karede kullanılacak ve bölgenizi yazarsanız, soruyorum çünkü bazı kişiler küçücük yerlere gereksiz kapasite klimalar öneriyor, kullanıcıda büyük her zaman iyidir mantığıyla hareket ediyor, bu durumdan kaçınmak gerek.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt