Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,971

Evde bebekte olsa 23 ustunu pek tercih etme
Inan daha cok hasta olursun

Yazlari 25-26 (agirlikla 25)
Kislari 23
Hic degismez bende

T Çevrimdışı

t.taha

Yeni Üye
30 Haz 2017
141

ruzgar' Alıntı:
Sota' Alıntı:
40m2 isitacaksan

0 Derece Altina Inmedikce Cayir Cayir Isitir

18lik Klima

Ha Soba Sicagini Seviyorsan Hicbir Klima Isitamaz Seni
Bunuda Belirtelim

18li Lg Sirius Listene Ekle Bence

Tamam.24 lük sirius smart ekleyeyim listeme..:) Kendim için istemiyorum..Bebek var evde..Salon 25 c olsa yeter..
Önceki evde hiçbir klima çalışmıyordu..Ufo kullandım.Bi airfel vardı salonda..O azıcık ısıtıyordu ama üşüdük yine..Klima servisini çağırdım.Soğukta ve akşam çalışmaz bunlar dedi gitti..Kimisi lg, kimisi bekoydu...5 yıllık filan inverter değil ama..

Listeyi kabartmak yerine azaltmanın yoluna bak yoksa karar vermekten alamazsın benim gibi, bütçeni zorlamıyorsa sf50 al geç, ben o miktarlara çıkamam diyorsan da ele direk, bir daha o modelle karşılaştırma yapma yoksa o mu bu mu tırlatırsın.

E Çevrimdışı

emin616 

Aktif Üye
6 Nis 2017
289

Arkadaşlar evime 3. klimayı alacağım adettendir sormadan almayayım :ok:  Daha önce hobi odama(21m2) Midea Mission 12.000BTU, salona(21m2) ME sf35ve aldım. Şimdide yatak odasına klima düşünüyorum.

yer izmir
17m2,
Kuzen cephe,
Camlar ısı cam,
2. kat
üst kat boş. Soğutma amaçlı klima düşünüyorum. Şimdli aklımdaki midea mission 9.000 BTU klima. Ege ticarette 2000 TL, Blanc 1950 TL. Mantıklı olan herhalde mission almak olacak. Bütçem 2000 TL max. Yeni evleneceğim izmir eylülde bile çok sıcak oluyor o yüzden almak istiyorum. Alayım mı :)eh:

E Çevrimdışı

emin616 

Aktif Üye
6 Nis 2017
289

Sota' Alıntı:
Tabiki mission bu durumda

Mission memnunsun zaten seriyi bozma

Benim düşümdüğüm yerde 1 adet priz var sadece. Bu prizden 1 adet kombi. 1 adet Led TV ve Klima çalışırsa sorun yaşar mıyım?  Buattan elektrik çekme şansım ancak yatak odasıyla çocuk odasının oradaki duvara koyarsam ancak öyle elektrik çekilebilir. Dışarıda hali hazırda Priz var o yüzden sordum destekler mi acaba diye

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,971

Kombi max 200watt olsun
Led tv max 200watt olsun
Klima max 1000watt olsun

1400watt 1 priz rahat rahat kaldirir

T Çevrimdışı

t.taha

Yeni Üye
30 Haz 2017
141

Sota' Alıntı:
Kombi max 200watt olsun
Led tv max 200watt olsun
Klima max 1000watt olsun

Hocam kalkışta çektiği akım nominal değerden çok daha fazla olduğunu biliyorum bunu nasıl tespit ederiz servise sormak gerekir herhalde,
arkadaş sormuşken ben de üzerinden geçeyim dedim.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,971

Birde Merakin Varsa Demicem Ki Fazlasiyla Var

Wattmetre Temin Et
Herseyin Seceresini Dokuyor Namussuz

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

@sota tahanın hakkını ver şimdi bakalım.doğru yere parmak başmış ve yazmış.çakma elektrikçi seni :yerlerde:

Şaka biryanads normal şartlarda sıkıntı olmaz kolay kolay.ama max btu yu düşük tudmuşsun sota.havanın durumlarına göre ve ilk kalkışta yüksek enerji çeker ve 9 luk klima bile olsa eksi havalarda 1700-1800 wat çektiği olur.o yüzden ona göre hesap yapın.çok anlamam elektrik işinden.şahsen evimde kaliteli ve kalın kablo kullanıldı hiçbirzaman korkmuyorum.ama her evin tesisatı bir olmaz

Klimaya kolay kolay zarar gelmez ama led tv ilk hasarı alan olur bildiğim kadarıyla.bu konudada @sayın ado hocamız bilgili.görürse led tv hakkında yazacaktır mutlaka.

Sahi ado hocam nerde bizim tv konusu.beklemedeyiz halen.çünki bu konuda bilgi sıfır bizde yahu cidden.ame evime vestel alacak kadarda bilgi var :yerlerde:

Led tv de kim ne derse desin yada hangi özellik teknelojiyi kullanırsa kullansın vestel ve türevlerinden şaşmam.çevreme aileme bile aldırdım şeytan kulağına kurşun ufacık sıkıntı yok.ilk tv 5. Ci yılına girdi nerdeyse çok şükür.

Neysr konuyu dağıtmadan sotayıda şamarladım kaçar ben :lol:

E Çevrimdışı

emin616 

Aktif Üye
6 Nis 2017
289

Sota' Alıntı:
Kombi max 200watt olsun
Led tv max 200watt olsun
Klima max 1000watt olsun

Sizden sonra elektrikçi enişteme sordum durumu.

Hesaplar sadece Watt değerinde değil amper değerinin de olduğunu söyledi. Ortalama klima 3.5 amper, kombi 2 amper, tv 1.5 amper dedi.

1 Priz 2500Watt ve 16 ampere kadar sorunsuz çalıştıracakmış.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,971

Zaten Nominal Kosullari Konusuyoruz

Dis Ortam 3-5 Dereceyken
Icerisi Iklimlenmis Sekildeyken

1700watt cekerse Kirarim O Makinayi

Haier Oldugu Gibi :)

Dis Ortam -5 -10 Ceker O Akimi Anlarim
Ama Nerde O Soguk :)

E Çevrimdışı

emin616 

Aktif Üye
6 Nis 2017
289

Sota' Alıntı:

Egeticareti aradım ellerinde Wifi fit yokmuş.
 Daha önce sizden çok alışveriş yapıldı forumda yazıldı hep, wifi kitlerini hala teslim etmemişsiniz. Ben şimdi alsam bunda Wifi kit olmayacak mı? ne zaman gelir diye sordum.

Haklısınız biz tedarikçi firmaya 2-3 ay önce siparişleri verdik. 2 haftaya gelecek Wifi kitler. Bizde müşterilerimize yollayacağız dediler.

Şimdi aslında wifi kite pek ihtiyacım yok. Daha sonrada gelse sorun değil ama gelecek mi acaba gerçekten.

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

emin616' Alıntı:
Sota' Alıntı:

Egeticareti aradım ellerinde Wifi fit yokmuş.
 Daha önce sizden çok alışveriş yapıldı forumda yazıldı hep, wifi kitlerini hala teslim etmemişsiniz. Ben şimdi alsam bunda Wifi kit olmayacak mı? ne zaman gelir diye sordum.

Haklısınız biz tedarikçi firmaya 2-3 ay önce siparişleri verdik. 2 haftaya gelecek Wifi kitler. Bizde müşterilerimize yollayacağız dediler.

Şimdi aslında wifi kite pek ihtiyacım yok. Daha sonrada gelse sorun değil ama gelecek mi acaba gerçekten.

Emin kardeşim daha önce alanlar bekliyordu son zamanlarda aldılarmı bilemiyorum.umarım yazıları görürlerde alıp almadıklarını yazarlar

şahsen kendim almam bu şekilde.takıntılı adamım.parasını vereceğim aldığım mal eksik gelecek yok öyle yağma.o zaman parasınıda eksik alsın wifiler gelince kalan parayı alsın.kendilerine gelince alıyorlar bize gelince bekle.böyle iş olmaz.ya bu malı satma yada eksik satma.

Daha öncede eleştirdim bu siteyi halen aynı yolda devam ediyorlar.bende tepkimi gösteriyorum bundan sonra ege ticareti midea mission konusunda önermeyeceğim.
Bu siteyi donanım haber dahil kaç yıldır öneriyorum fiyatları düşük ve sağlam iş yaptıkları için.wifi kit olayı yakışmıyor bu siteye.nasıl bir meretmişki temin edilemiyor.işin en tuhaf yönüde bu wifi fabrikadan klimanın içinde gelmiyormu ayrımı tedarik ediliyor.biryerde bir aksaklık var olduğu gerçek.kimdedir bilemem ama ben klimayı aldığım yeri tanırım gerisi boş.o yüzdendirki bu işe çare bulmalılar yada bu modeli satmamalılar bu kadar basit

Sizi etkilemek istemem emin kardeşim.karar tabiki sizindir.wifi kit lağzım değil diyorsunuz ozaman bir bayiye gidin wifisini almasam ne kadar fiyat düşeceksiniz felan sor bakalım.önceleri 250-350 arası ücretli satıyorlardı.bakakım fiyattan düşeceklermi.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt