Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
E Çevrimdışı

emin616 

Aktif Üye
6 Nis 2017
289

ghostkiller1' Alıntı:
emin616' Alıntı:
Egeticareti aradım ellerinde Wifi fit yokmuş.
 Daha önce sizden çok alışveriş yapıldı forumda yazıldı hep, wifi kitlerini hala teslim etmemişsiniz. Ben şimdi alsam bunda Wifi kit olmayacak mı? ne zaman gelir diye sordum.

Haklısınız biz tedarikçi firmaya 2-3 ay önce siparişleri verdik. 2 haftaya gelecek Wifi kitler. Bizde müşterilerimize yollayacağız dediler.

Şimdi aslında wifi kite pek ihtiyacım yok. Daha sonrada gelse sorun değil ama gelecek mi acaba gerçekten.

Emin kardeşim daha önce alanlar bekliyordu son zamanlarda aldılarmı bilemiyorum.umarım yazıları görürlerde alıp almadıklarını yazarlar

şahsen kendim almam bu şekilde.takıntılı adamım.parasını vereceğim aldığım mal eksik gelecek yok öyle yağma.o zaman parasınıda eksik alsın wifiler gelince kalan parayı alsın.kendilerine gelince alıyorlar bize gelince bekle.böyle iş olmaz.ya bu malı satma yada eksik satma.

Daha öncede eleştirdim bu siteyi halen aynı yolda devam ediyorlar.bende tepkimi gösteriyorum bundan sonra ege ticareti midea mission konusunda önermeyeceğim.
Bu siteyi donanım haber dahil kaç yıldır öneriyorum fiyatları düşük ve sağlam iş yaptıkları için.wifi kit olayı yakışmıyor bu siteye.nasıl bir meretmişki temin edilemiyor.işin en tuhaf yönüde bu wifi fabrikadan klimanın içinde gelmiyormu ayrımı tedarik ediliyor.biryerde bir aksaklık var olduğu gerçek.kimdedir bilemem ama ben klimayı aldığım yeri tanırım gerisi boş.o yüzdendirki bu işe çare bulmalılar yada bu modeli satmamalılar bu kadar basit

Sizi etkilemek istemem emin kardeşim.karar tabiki sizindir.wifi kit lağzım değil diyorsunuz ozaman bir bayiye gidin wifisini almasam ne kadar fiyat düşeceksiniz felan sor bakalım.önceleri 250-350 arası ücretli satıyorlardı.bakakım fiyattan düşeceklermi.

satın aldım 2058 TL 2+6 taksitle. Kesinlikle wifi kitinin getirtecekerinin sözünü verdiler. 12-13 tane cihazda eskik geldiğini bunuda distribitöre ilettiklerini onların temin etmesini bekliyorlarmış. gelmezse şikayet edeceğimi belirttim. Onlarda kesinlikle gelmeme durumu olmayacağını söylediler.

Bu arada internette 2017 model midea mission videosu gördüm. evimdeki 2015 model wifi kit dışarıdan takılıyor ama 2017 de filtrelerin olduğunu yerden takılıyor.  Sanırım 2017 model piyasaya çoktan çıkmış ama nedende TR getirilmedi. Onun yerine bol miktarda blanc getirlmiş. Sanırım fiyat kurdan dolayı yüksek olcağını düşündüler.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,971

Bendeki Mission 2016 Model
Bendekide Bu Sekilde Kapak Icinde

2015 Modeller Sag Tarafta Kasa Disindaydi

R Çevrimdışı

rahann

Yeni Üye
16 Ağu 2017
16

Sota' Alıntı:
AS Serisi

BAk1yQ.jpg

ES Serisi

BAk1LV.jpg

Gozun Gordugu Yerde Kaynak Bu Sekildeyse
Gorunmeyen Yerde Nasildir

Sota hocam bilgi için çok teşekkürler, geçen sürede araştırmalarıma devam ettim, LG'nin yanında MHI SRK50SZ düşünmeye başladım, bu kadar para verince odanın kapısını açsam diğer yerlere de ısı etki eder mi sormak istedim, bir de bu klima hakkındaki düşüncelerinizi merak ediyorum, kullanacağım yer aşağıdaki şekilde (Antalya, arakat, güney-batı cephe,izolasyon yok, pencere 6m2)

nWZoD5.jpg

R Çevrimdışı

Rmznkls

Yeni Üye
21 Ağu 2017
9

Merhabalar. Antalyada yaşıyorum evim ara kat ve genellikle ısıtma amaçlı bir adet klima almak istiyorum salona. Salon yaklaşık 35 metre² . Bütçe 3000 ile 3500 arası. Elektrik sarfiyatı az ısıtması iyi olan hangi klimaları tavsiye edersiniz. Eca marka klima kağıt üzerinde iyi görünüyor ama siz ustalara danışmak istedim. Şimdiden teşekkür ederim

R Çevrimdışı

rahann

Yeni Üye
16 Ağu 2017
16

Hocam ben de ayni butcelerdeyim, isitma icin yeterli olmayacagini soyluyorlar, daha ust sinif klimalara bakmak lazim sanirim, o yuzden mhi srk50sz arastiriyorum,

3500 icin en iyiler simdilk  lg sirius smart ve midea mission benim gorebildigim

R Çevrimdışı

ruzgar

Yeni Üye
30 Tem 2017
221

https://e-mideaklima.com/midea-klima-blanc-24000-btu-klima-msmaau-24

Üstatlar, bu site midea nın resmi satış sitesi midir?

9 Çevrimdışı

9köy

Süper Üye
18 May 2016
547

rahann' Alıntı:
Hocam ben de ayni butcelerdeyim, isitma icin yeterli olmayacagini soyluyorlar, daha ust sinif klimalara bakmak lazim sanirim, o yuzden mhi srk50sz arastiriyorum,

3500 icin en iyiler simdilk  lg sirius smart ve midea mission benim gorebildigim

sz serisinin zms den çokta fazla üstünlüğü yok üst sınıf klima değildir. iklimsanın knedi sitesinde bile hafif ürün olarak geçer. dikkatli olun iyi klimadır ama bir me SF etmez.

sirirus smart vs de bir mhi etmez.

18 liklerine sota iyi desede. onun beynide ucuzla pahalıya aynı demekten ileri gitmez. kafasına göre takılıyor hipreaktıf denme yapıyor amme hzmeti yapıyorum diyor =)

9 Çevrimdışı

9köy

Süper Üye
18 May 2016
547

Rmznkls' Alıntı:
Merhabalar. Antalyada yaşıyorum evim ara kat ve genellikle ısıtma amaçlı bir adet klima almak istiyorum salona. Salon yaklaşık 35 metre² . Bütçe 3000 ile 3500 arası. Elektrik sarfiyatı az ısıtması iyi olan hangi klimaları tavsiye edersiniz. Eca marka klima kağıt üzerinde iyi görünüyor ama siz ustalara danışmak istedim. Şimdiden teşekkür ederim

eca haier üretimidir uzak durun içindeki kompresör me diyor şirretin birisi ama kompresörle iş bitmiyor kaçıncı kalite kompresör acaba. ve diğer komponentler ME mi oluyor işine gelmedimi me çamur atar işine gelince ME kullanır der. birde algı yönetimi ypmış eca içinde girş seviyesi demiş sözde çok doğru konuşma izlenimi veriyor dikkatli olun arkadaşım.

bence midea missonlara bakın. carrierxpower goldlara bakın. fiyatları ben bilmem ve herzaman size cevap yazamam imzamdada belirli bu durum. diğer arkadaşlarda yardımcı olurlar.

9 Çevrimdışı

9köy

Süper Üye
18 May 2016
547

ruzgar' Alıntı:
https://e-mideaklima.com/midea-klima-blanc-24000-btu-klima-msmaau-24

Üstatlar, bu site midea nın resmi satış sitesi midir?

site arızalı . ben açamadım ama sanmam birebir satış sitesi olduğunu. bir çok firmanın yoktur bu tür siteleri

9 Çevrimdışı

9köy

Süper Üye
18 May 2016
547

rahann' Alıntı:
Sota' Alıntı:
AS Serisi

AS Serisi

BAk1yQ.jpg

ES Serisi

BAk1LV.jpg

Gozun Gordugu Yerde Kaynak Bu Sekildeyse
Gorunmeyen Yerde Nasildir

Sota hocam bilgi için çok teşekkürler, geçen sürede araştırmalarıma devam ettim, LG'nin yanında MHI SRK50SZ düşünmeye başladım, bu kadar para verince odanın kapısını açsam diğer yerlere de ısı etki eder mi sormak istedim, bir de bu klima hakkındaki düşüncelerinizi merak ediyorum, kullanacağım yer aşağıdaki şekilde (Antalya, arakat, güney-batı cephe,izolasyon yok, pencere 6m2)

nWZoD5.jpg

arkadaşım klima taktığınız yerden fazla dağılım yapamaz. yazın faydası daha fazla olsada odanız buz gibi olur hasta olursunuz.

ancak alttaki resime işaretlediğim yere asılırsa dağılım bir miktar daha artar ama gene çözüm değildir kışınsa di,ğer odalara fazla etksi soğğutmay göre çok daha az olur.

7N503m.png

R Çevrimdışı

ruzgar

Yeni Üye
30 Tem 2017
221

9köy' Alıntı:
site arızalı . ben açamadım ama sanmam birebir satış sitesi olduğunu. bir çok firmanın yoktur bu tür siteleri

Değerli üstat dh da general topiğinde eski yazılarınıza rastladım.Bugün general bayisine gittim.Bana direk 18lfca modelini önerdi.Fiyatıda internette en düşük kaçsa ona veririm +12 taksit yaparım dedi.Soğutması 18 bin, ısıtması 31 bine kadar çıkıyormuş..Klimanın arkasında durdu.Beğenmezsen alırım filan dedi..30 dakika da vakum yapıyoruz dedi.Bunlar hoşuma gitti..Yalnız scop degeri 3.87 ısıtma sınıfı da A oldugunu farkettim.Nedenini sordum 32 bin btu ya kadar çıktığı için bir alt kategoride değerlendiriliyor gibisinden birşeyler dedi.Sürekli çalışırsa faturanıza 50 tl eklersiniz dedi..Ben 150 tl ye razıyım dedim.100 tl üstünü ben karşılarım dedi..:) Tabii bu işin esprisi..Sizin düşünceleriniz nasıl bu klima hakkında sf50 ile hemen hemen aynı fiyat parasını hak eder mi?

9 Çevrimdışı

9köy

Süper Üye
18 May 2016
547

ruzgar' Alıntı:
9köy' Alıntı:

Değerli üstat dh da general topiğinde eski yazılarınıza rastladım.Bugün general bayisine gittim.Bana direk 18lfca modelini önerdi.Fiyatıda internette en düşük kaçsa ona veririm +12 taksit yaparım dedi.Soğutması 18 bin, ısıtması 31 bine kadar çıkıyormuş..Klimanın arkasında durdu.Beğenmezsen alırım filan dedi..30 dakika da vakum yapıyoruz dedi.Bunlar hoşuma gitti..Yalnız scop degeri 3.87 ısıtma sınıfı da A oldugunu farkettim.Nedenini sordum 32 bin btu ya kadar çıktığı için bir alt kategoride değerlendiriliyor gibisinden birşeyler dedi.Sürekli çalışırsa faturanıza 50 tl eklersiniz dedi..Ben 150 tl ye razıyım dedim.100 tl üstünü ben karşılarım dedi..:) Tabii bu işin esprisi..Sizin düşünceleriniz nasıl bu klima hakkında sf50 ile hemen hemen aynı fiyat parasını hak eder mi?

bak sn arkadaşım üstad teveccühünüz için teşekkür ederimde keşke olsam =)

general ve fujitsu klimalar japonların arçelik bekosu vesteli regali ayarında klimalrdır aslında ve daha çok fason çalışan bir firma alt yapısı var olan şirkettir . bu sözü size kanıtlarım benim özel mesajımda dhdene beri kapalıdır. kimseyede ne telefon veririm nede mail adresi vs. çünkü buna sağlık durumum en başta engel ve tuhaf tuhaf insalarda insanın karşısına çıkınca insan normal işlerini terkettiği için vicdan azabı duyuyor.

iyi niyetimden tel mail verdiğim kişilerin bazılarının kır yılanı gibi davranması teşekkürü bile çok görmesine iyilik yap Allaha bırak desede insan bir süre sonra bıkıyor.

bunları size neden diyorum.
elimde generalin fujitsununu ne mal olduğuna dair öyle bir ses kaydı varki ben bu ses kaydını videoya çeviremedim dalga gırgır video yapıp yayınlayacağım o videoyu birisne yaptırınca. buraya ok dersen.. özelden telimi gönderir ses kaydını atarım size.

herkeste bilsin mbirola konuşmamın kaydı . of the record vs değil her zamanki kavgalarımızdan konuşmalarımızdan. ha sizle konuşursakta oda kayıt olur. korkusu olmayan dürüst olan kimse ses kaydından vs korkmaz kayıt olmayan şeymi var artık günümüzde. konuşmak istemiyorsanızda ses kaydını atarım ama yazışamam.

bakın dhde mbirol general fujitsu topiklerinden kovulan birisidir bende zamanında generalin ufak bir modeline niyet etmiştim ona sordum cevap manyaklaşma oldu. sonrasında gördümki baya farklı arızalar vs çıkarıyor cihazlar.

bir gün bir general kullanıcısyla çekiştik peşinden aramızda telefonla konuşuyoruyz bana dedi bu general fujitsu klimalarda klima değil bunları kullananlarda cihazdan bulaşıyor heralde manyak vs gibi sözler etti . (ya gerçekten kısmen doğru çok sonradan görmelerini gördüm bu cihazlara tapan dolu manyak ayarında insan gördüm. )aynen kayıtlı bende ve hiç bir zaman normal japon klimalarının ayarında olmayan şişirme ürünlerdir dedi.

şu ansa bu adam bu klimaları satabildiği için kral yaptı asla ve asla bulaşmayın derim ben şahsen. alırsanızda kısmetinize memnun olanlar ne şekilde memnunlardır bilem ben şahsen almam ama illede almayında diyemem kendi tercihiniz olur. ısıtması iyidir biraz btu yüksekliğinden dolayı. e haliyle hızlı ısıtacak millet bu yüzden birşey zannediyor. oysaki zorlam yazılım oda. bakın ben açık konuşuyorum illede kötülüyor demeyin kötülesem hiç takmaya gerek yok enerji etiketini enerji etiketi çok iyi olan klimalarda çok kıstığı için problem çıkartır. demem...

ısıtması süper denen klima artı 10 larda 13lerde 15 lerde vs 40 dk de bir defrost yapıyor ve mbirol bu klima orta segment üstü olsada normal diyebiliyor. oysaki hj giriş seviyesi me yapsa suç oluyor.

taratın bizim forumu belgeleri var.

hatta benim bu konuda yazmakta olduğum yeni konu taslağımın tarihi altta.

birde oradan bir resim atayım

YNmY86.png

satıcılarında geri alırım sözleri vs hakkında yorum yapmak istemiyorum.

R Çevrimdışı

ruzgar

Yeni Üye
30 Tem 2017
221

Üstat kanıta gerek yok.Ben sizin fikrinizi almak istemiştim..Teşekkürler bilgilendirme icin.

R Çevrimdışı

rahann

Yeni Üye
16 Ağu 2017
16

9köy' Alıntı:
rahann' Alıntı:

nWZoD5.jpg

arkadaşım klima taktığınız yerden fazla dağılım yapamaz. yazın faydası daha fazla olsada odanız buz gibi olur hasta olursunuz.

ancak alttaki resime işaretlediğim yere asılırsa dağılım bir miktar daha artar ama gene çözüm değildir kışınsa di,ğer odalara fazla etksi soğğutmay göre çok daha az olur.

7N503m.png

Hocam çok teşekkür ederim, klimayı belirttiğiniz yere montajlatmak isterdim ancak orada pencere var, bir de binada sıvaaltı tesisat olduğu için mecburen işaretlediğim yere montajlatmam gerekli,

Bugün ME servisi keşif için geldi, altyapı 18'lik olunca servis buraya 18'lik olmaz klima sensöz yüzünden kendini kapamaya alır randıman alamasınız dedi, 14'lük almam gerekiyormuş. E dedim borular 18'liğe göre nasıl olacak? Kaynak yapmadan ara bir aparatla takarız en fazla 1000btu kaybınız olur SF42 alın dedi.

Bu durumda bizim iş SF42'ye dönmüş gibi, son bir yorumunuz olursa bu konuda yarın gidip alacağım, tekrar teşekkürler,

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt