Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,961
Cvp:

t.taha' Alıntı:
warrior33' Alıntı:
Arkadaşım Türkiye'de üretilen ve madein Chine dan gelen ürünlerin katalog değerlerine pek güven olmaz. Hatta bundan bir kaç ay önce,  haberlerde Türkiye de ki  elektrikli beyaz eşyaların katologlarında beyan edilen enerji değerlerinin doğru olmadığı ile ilgili idi. Hatta oran olarak yüzde 58 gibi bir oran ticaret ve sanayii bakanlığınca açıklamışlardı.
Şahsen bir Midea Mission ile bir ME. SF 35 in aynı elektrik yaktığını düşünmüyorum. Bence Me SF  daha az elektrik yakıyor, şahsi fikrim.
Aradığım cevap tam olarak buydu teşekkürler, o zaman şu salonun işini halledeyim bu sene ondan sonra sf için bütçe ayarlarım, bir de kestiremediğin şu nokta var, son bahar gibi kampanyalar oluyor sanırım geçen seneki kampanya çok iyiymiş onu kaçırdım ve o dönemi beklemek istiyorum ama bir yandan ötv indirimi de o zamana kadar kalkacak acaba ötv indirimi varken mi alsam yoksa kampanyamı beklesem kafamda deli sorular şiştim yemin ederim.

Arkadasim 12lik fujiterma kullanmakta
Brut 55m2 olan bir evde
Toplasan net 30-35m2 gecmez ev

Osmaniyede yeni bina 7/24 kullanimda
311tl gelmis
Klimasiz aylarda 90-110tl civari geliyormus

Ortalama 200 yakmis

Bahsettiginiz kalite farki bu iste

E Çevrimdışı

erkut303

Aktif Üye
23 Kas 2016
300
54

Hayırlı akşamkar arkadaşlar nasılsınız klima fiyatları da baya fırlamış almışbaşınıgidiyor

E Çevrimdışı

erkut303

Aktif Üye
23 Kas 2016
300
54
Lg ler hesaplı biraz

51f3eb0632c4eb21b27c01852c927aeb.jpg

T Çevrimdışı

t.taha

Yeni Üye
30 Haz 2017
141

erkut303' Alıntı:
Hayırlı akşamkar arkadaşlar nasılsınız klima fiyatları da baya fırlamış almışbaşınıgidiyor

İyi akşamlar arkadaşım, alıp başını gitmeyen ürün mü kaldı, büyük bir krizin başındayız sadece ismi telaffuz edilmiyor, bunlar daha iyi günlerimiz Allah sonumuzu hayır etsin.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,961

Arkadaslar LG dikkat Edin
Bir Kismi Turkiye Uretimi

Dun Turkiye Uretimini Biraz Kurcaladim
Satici Pek Rahat Vermedi
Fazla Kurcalayamadim

Kore Uretimini Alin Derim Simdilik

Kore Urerimi Olan Yaklasik 250tl Daha Pahali

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941
Cvp:

t.taha' Alıntı:
warrior33' Alıntı:
Arkadaşım Türkiye'de üretilen ve madein Chine dan gelen ürünlerin katalog değerlerine pek güven olmaz. Hatta bundan bir kaç ay önce,  haberlerde Türkiye de ki  elektrikli beyaz eşyaların katologlarında beyan edilen enerji değerlerinin doğru olmadığı ile ilgili idi. Hatta oran olarak yüzde 58 gibi bir oran ticaret ve sanayii bakanlığınca açıklamışlardı.
Şahsen bir Midea Mission ile bir ME. SF 35 in aynı elektrik yaktığını düşünmüyorum. Bence Me SF  daha az elektrik yakıyor, şahsi fikrim.
Aradığım cevap tam olarak buydu teşekkürler, o zaman şu salonun işini halledeyim bu sene ondan sonra sf için bütçe ayarlarım, bir de kestiremediğin şu nokta var, son bahar gibi kampanyalar oluyor sanırım geçen seneki kampanya çok iyiymiş onu kaçırdım ve o dönemi beklemek istiyorum ama bir yandan ötv indirimi de o zamana kadar kalkacak acaba ötv indirimi varken mi alsam yoksa kampanyamı beklesem kafamda deli sorular şiştim yemin ederim.

Taha kardeşim tekrardan merhaba.sağolsun warrior hocam bilgilerini aktarmış.öncelikle şunu bilmenizi isterimki çekinmeden sorun sıkıntı yok.bizim işimiz sizleri elimizden geldiğince aydınlatmak.

Linkteki arçeliğe o kadar para verilmez kardeşim zira muadili ve verimli olan klimalar varken.kafanızdan bu bütçeli yerlileri eleyin yoğunluk yaratmasın.

Me için şuan indirimde olsa fiyatlar geçen kampanya dönemine göre yüksek.o zamanlar ısrarla yazdım sürekli alacak olan arkadaşlar alsın birdaha bu fiyatları göremezsiniz diye.çünki fiyatlar süperdi.bırakın liste fiyatını onunda çok altında alan lar oldu.o yüzden o zamanki fiyatlarla kafanız karışmasın.

Siz zaten meyi ısıtmak için alacaksınız o yüzden acele etmenize gerek yok.çünki kasım sonu aralık başı gibi mutlaka me kampanya yapacaktır.hersene yapıyor çünki.en kötü ihtimal bugünki fiyatlara gene alırsınız.bakarsınız hatrı sayılır bir kampanya olur dahada karlı olursunuz.yeni seriler piyasaya girse kesin birleyler olur diyorum.şimdik işlerin cıfcıflı zamanı ve kimse burnundan kıl aldırmaz.ama genede uygun fiyatlı denk gelirse tabiki kaçırmayın.

Bakınız yetrlilerin teknik verilerine artılarına kanmayın.onlar kağıt üzerinde kendi derecelendirilmiş değerleridir.dünya standartlarıyla alakası yoktur.bol artı bol kandırmaca safsatasından ibarettir özellikle klimalarında.sadece yerlilermi bu şekilde hayır alt gurup merdiven altı üretim diye tabir ettiğimiz klimalarda böyledir.

Yerli alınmazmı alınır.parası uygun olduğu sürece alınır.aynı fiyata muadili yoktur alınır.soğutma için alınır.servis hizmeti sıkıntılı olan diğer markaların olduğu  illlerde tercih edilir.gibi gider konu.ama sizin linkteki klimanın parasına midea mission var gerçektren yazık olur o paraya.

Soğutma için sadece uğurun fiyatları güzeldir yazmıştım daha önce.onu baz alın sonra yerlileri araştırın.örnek vermiştim bimde 12 lik regal 1500 tl.böyle olursa fiyatlar alınır kardeşim.kaybedecek çok birşey yok.

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

Sota' Alıntı:
Arkadaslar LG dikkat Edin
Bir Kismi Turkiye Uretimi

Dun Turkiye Uretimini Biraz Kurcaladim
Satici Pek Rahat Vermedi
Fazla Kurcalayamadim

Kore Uretimini Alin Derim Simdilik

Kore Urerimi Olan Yaklasik 250tl Daha Pahali

Sotacım kore olunca üretim sessizmi çalışıyor verimlimi oluyor.sonuçta eşşek aynı eşşek sadece semerin adı değişik olmuş ne çıkar.yane ha hasan ha kel hasan ikiside bizim hasan meselesi :yerlerde:

Ben korelilerden şunu öğrendim.teknelojiyi çok güzel kullanıyorlar,görselliği çok güzel kullanıyorlar ama kaliteyi asla kullanmıyorlar.adamlar gerçekten uyanık önce insanın gözüne hitap edip ordan beyine ordan kalbe sonuç lg aldım gitti bea :yerlerde:

Bizim gibi 3.dünya ülkeleri insanlarının avunmasından öte birşey değil koreli üretimler.benim yerli malım dururken bir farkıda yokken ne demeye semeri değişik olan eşşeğe para vereyim.

Birde madalyonun başka yönüde var aklıma gelmişken yazayım.bosch markası güven kalite demek değilmi.genelde bizlerin gözünde iyidir.ha allah var aldığım hiçbir ürününden sıkıntı yaşamadım memnunum.beyaz eşyasından matkabına kadar kullanıcısıyım.

Bu gün koskoca boschun birkaç modelini beyaz eşyada lg üretiyor.buzdolabında şahit oldum.boshun en üst sınıf buzdolaplarını araştırdım ve kasasını lg nin yapmış olduğunu öprendim.bunu boschtan teyit ettirdim ama dedilerki sadece kasa lg nin diğer aksamlar motoru vs bizim.bende koskoca bosch yalanmı söylücek dedim inandım.hatta dünya sektöründe lider olan bir marka buzdolabina motorumu koyamıycak dedim.gün geldi gerçek incelemeye.şimdiki buzdolapları arkası kapalı geliyor motoru görmen için vidaları sökmen gerekiyor sac var arkada.ve söktüğümde DÜNYA MARKASI OLAN KOSKOCA BOSCH FİRMASININ YALAN SÖYLEMİŞ OLDUĞUNU GÖRDÜM.ÇÜNKİ MOTORUNA KADAR LG ÜRETİMİ.bosch sadece ismini basmış sürmüş piyasaya bizde bosch aldık die avunuyoruz

Kaldıki süpürgesine kadar birçok beyaz eşyasını lg ye fason yaptırıyor ne ala memleket değilmi.lg nasıl olsa ucuz yapıyor bosch ismide para yapıyor sömür insanları sömürebildiğin kadar.

Kimin eli kimin cebinde belli değil.kimin nerde ne ürettiği belli değil iken ha kore olmuş ha türkey olmuş ne çıkar.sonuçta arçelik lg evli değilmi.insanlara insan gibi değer veren arçelikmi yoksa insan hesabına almayan lg koremi tercih etmeli bu millet.tabikide beyfendi hanımefendi yerine koyan ve insana değer veren arçelik tercih edilmeli.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,961

Kondenser bakir mi degil mi
Bilmeden millete al dersek vebali bize

Oyuzden kore uretimine devam
Ses olayini 9 ve 12lik ilkbasta zangirtili calisiyor
Bu herkesin malumu 

18lik kuzu gibi

T Çevrimdışı

Turbo k.arza78

Aktif Üye
18 Mar 2017
592

beko arçelik klimalarda lg türkiye üretimi ama benim klima bayağı sessiz çalışıyor

o kadar kullanmama rağmen günde 16 saat 32m2 çatı katı açık mutfak yerde 60 tl elektrik kulandı 1 ayda

K Çevrimdışı

KarabeY

Yeni Üye
30 Haz 2017
26

Merhaba arkadaşlar.
Bir süredir foruma giremiyordum. Hem yoğunluğumdan, hem aldığım klimayı biraz kullanıp izlenimlerimi aktarmak için. En kısa sürede fotoğraf ve videolarla bir tanıtım yapacağım. Aldığım klima
MİDEA BLANC 9000 BTU. Antalya merkezdeyim. 1945TL ye bayiden aldım. Aldığım yeri gerçekten iyi ve pişman olmadım. Detaylarıyla, montajından ve kullanımına kadar detaylı bir konu açacağım.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,961

KarabeY' Alıntı:
Merhaba arkadaşlar.
Bir süredir foruma giremiyordum. Hem yoğunluğumdan, hem aldığım klimayı biraz kullanıp izlenimlerimi aktarmak için. En kısa sürede fotoğraf ve videolarla bir tanıtım yapacağım. Aldığım klima
MİDEA BLANC 9000 BTU. Antalya merkezdeyim. 1945TL ye bayiden aldım. Aldığım yeri gerçekten iyi ve pişman olmadım. Detaylarıyla, montajından ve kullanımına kadar detaylı bir konu açacağım.
Geri donus icin tesekkurler

Mutlaka tecrubeleriniizi bize aktarin
Onerilen marka ve model hakkindaki
Pozitif yorumlar diger kullancilara referans niteligi tasimakta

Gule gule kullanin

M Çevrimdışı

mtmrtsn

Yeni Üye
22 Haz 2017
2

Herkese merhaba,
12000 ve 18000 btu 2 klima ihtiyacım var;
İndirimlerle bulduğum fiyatları yanına yazıyorum, siz olsanız hangisini alırdınız ?

http://urun.n11.com/klima/samsung-ar12mssdcwk-12000bt-ar7500-seri-2017-model-inverter-klima-P193975015       : 2257 TL
http://www.mediamarkt.com.tr/tr/product/_samsung-ar12mspxbwk-sk-a-enerji-s%C4%B1n%C4%B1f%C4%B1-klima-1174563.html         : 2805 TL
(12000 BTU'de alabilirsem wifi modeli almak istiyorum)

http://urun.n11.com/klima/samsung-ar18msfscwk-18000bt-ar5500-seri-2017-model-inverter-klima-P180382144           : 2887 TL
http://www.mediamarkt.com.tr/tr/product/_seg-18k-%C4%B1nv-a-%C4%B1nverter-klima-1174769.html                 :  2465 TL
http://www.mediamarkt.com.tr/tr/product/_vestel-nature-plus-%C4%B1nverter-18-a-klima-1174593.html                 :  2600 TL

veya alternatif tavsiyeniz var mıdır ?

Şimdiden teşekkürler

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt