Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
M Çevrimdışı

m.demir33

Yeni Üye
12 Tem 2017
5
Herkese Selamlar hürmetler. Foruma yeni katıldım. Mersin ilinde Yaşıyorum. 2 yıldır 25 mt kare batı cepheli yalıtımsız çift cam pvc li salonda Midea Y serisi 12.ooo Btu inverter klima var, soğutması mükemmel çok memnunum ama kışın ısıtmada kullanamadım çünkü ne yaparsam yapayım ısıtma da 26 derece bile olmadı içerisi.
Bu yüzden ısıtması iyi olan bir klima alıp diğer klimala ile yerlerini değiştirmek istiyorum.
Heat pump özelliği olan klimalara mı bakmalıyım. Tavsiyelerine göre hareket edecem.
Fujiterma Herkese Selamlar hürmetler. Foruma yeni katıldım. Mersin ilinde Yaşıyorum. 2 yıldır 25 mt kare batı cepheli yalıtımsız çift cam pvc li salonda Midea Y serisi 12.ooo Btu inverter klima var, soğutması mükemmel çok memnunum ama kışın ısıtmada kullanamadım çünkü ne yaparsam yapayım ısıtma da 26 derece bile olmadı içerisi.
Bu yüzden ısıtması iyi olan bir klima alıp diğer klimala ile yerlerini değiştirmek istiyorum.
Heat pump özelliği olan klimalara mı bakmalıyım. Tavsiyelerine göre hareket edecem.
Fujiplus Sakura 12.000 Btu
LG Sirius smart inverter 12.000 Btu
Uğur plus 12000
SiGMA plus 12000
Airfel 12000
Midea mission 12000 Btu
Araştırdığım kadarıyla bu ürünlerin fiyatları yakın birbirine.
Marka takıntım yok. Yorumlarınızı bekliyorum.

W Çevrimdışı

warrior33

Aktif Üye
6 May 2016
440

9köy' Alıntı:
warrior33' Alıntı:
@9köy üstadım merhabalar klima temizliğinde Cif' in hangisini kullanacağız

a9c84f6cd78addfb58bc830c2d260ee7.jpg

https://tavsiyeforumu.com/konu-klima-bakimi-hakkinda-hersey.html?pid=6165#pid6165 :ok:
Üstad iyi akşamlar. bu guldalın yağ çözücüsünde Alüminyum yüzeylerde kullanmayın diyor.

W Çevrimdışı

warrior33

Aktif Üye
6 May 2016
440
m.demir33' Alıntı:
Herkese Selamlar hürmetler. Foruma yeni katıldım. Mersin ilinde Yaşıyorum. 2 yıldır 25 mt kare batı cepheli yalıtımsız çift cam pvc li salonda Midea Y serisi 12.ooo Btu inverter klima var, soğutması mükemmel çok memnunum ama kışın ısıtmada kullanamadım çünkü ne yaparsam yapayım ısıtma da 26 derece bile olmadı içerisi.
Fujiterma Herkese Selamlar hürmetler. Foruma yeni katıldım. Mersin ilinde Yaşıyorum. 2 yıldır 25 mt kare batı cepheli yalıtımsız çift cam pvc li salonda Midea Y serisi 12.ooo Btu inverter klima var, soğutması mükemmel çok memnunum ama kışın ısıtmada kullanamadım çünkü ne yaparsam yapayım ısıtma da 26 derece bile olmadı içerisi.
Fujiplus Sakura 12.000 Btu
LG Sirius smart inverter 12.000 Btu
Uğur plus 12000
SiGMA plus 12000
Airfel 12000
Midea mission 12000 Btu
Araştırdığım kadarıyla bu ürünlerin fiyatları yakın birbirine.
Marka takıntım yok. Yorumlarınızı bekliyorum.
Hoş geldiniz evinizin Yalitimsız ve M2 olarak sınırda olması nedeniyle 18 binlik Mission modelini veya yine Midea üretimi Uğur alabilirsiniz. Ancak Uğur bir Mission olamaz ısıtmasıda üzmez Mission modeli. Ugurun ısıtması için birşey diyemem. Mission alın kafanızı rahat ettirin. Listedeki diğerlerini eleyin. Kışın ısıtmada da kullanabilirsiniz

M Çevrimdışı

m.demir33

Yeni Üye
12 Tem 2017
5
Yorumunuz için teşekkür ederim.
Midea mission 18000 Btu olanı önceki Midea Y serisini aldığım Mersin yetkili bayii ile bir konuşacam.
Umarım indirim konusunda yardımcı olurlar.

W Çevrimdışı

warrior33

Aktif Üye
6 May 2016
440
m.demir33' Alıntı:
Midea mission 18000 Btu olanı önceki Midea Y serisini aldığım Mersin yetkili bayii ile bir konuşacam.
Emre beyin hiç indirim yapacağını zannetmiyorum inşallah yapar.

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941
Cvp:

warrior33' Alıntı:
9köy' Alıntı:
https://tavsiyeforumu.com/konu-klima-bakimi-hakkinda-hersey.html?pid=6165#pid6165   :ok:
Üstad iyi akşamlar.  bu guldalın yağ çözücüsünde Alüminyum yüzeylerde kullanmayın diyor.
Warrior hocam soğutuculardan al bir lt relik klima temizleyici sulandır vur gitsin.1 lt baya gider sana.cif de olur da iyi durulaman  gerekiyor.sonuçta bu meret sürekli lağzım olacak sana al ilaç kurtul bu karmaşadan. :yerlerde:

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941
Cvp: Klima Tavsiyesi 2017

m.demir33' Alıntı:

merhaba kardeşim.warrior hocam gerekli olanı yazmış.y serileri güzel klimaydı nasıl memnunmusunuz.

M Çevrimdışı

m.demir33

Yeni Üye
12 Tem 2017
5
Midea Y klima bulunduğu 25 mt kare salonu çok rahat ve hızlı şekilde soğutuyor, ayrıca ev 90 metre kare tuvalet ve banyonun kapısını kapatıp salon kapısını açıyorum diğer iki odanın da nemin kırıyor yatak odasında geceleri rahatça yatabiliyorum.
Elektrik sarfiyatı dersen komşumuzda Demirdöküm düz klima var yazları aylık ortalaması 350-400 tl fatura geliyor. Bana toplam da 120-130 TL geçmedi. Elektrik gerçekten çok az harcıyor.
Benim sorun kışın başlıyor. 2 kış geçirdim bu klimala. 25-26 derece bile yapamadı ısıtmada. Ben de soba kurdum mecburen.
Ama forumda okuduğum kadarıyla kışın 7/24 çalıştırın diyorlar. Ben hiç o şekilde yapmadım.
Genellikle 5-6 saat sürekli çalıştırdım klimanın içeriye ısıtamayacağına kanaat getirip kapattım.
Soğutma da bu klimayı tek geçerim.
Çevremde herkese tavsiye ediyorum.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,961

yazın bırkac saat sure calısmayla ortam rahatlarken
kısın durum bu sekılde degıldır 7/24 calıstırmanız faydanıza olur

basıtce soyle ızah edeyım rakamlar farazıdır
yazın dıs ortam 35 derece ıcerısını 25 ıstıyorsun 10 derece fark var
kısın dıs ortam 5 derece ıcerısını 25 ıstıyorsun fark 20 derece
ortamlar arasındakı fark arttıkca kayıp kacak arttar bunları goz onunde bulundurmak gerekır

bu farkın kapanması ıcın zaman gereklıdır bırkac saat calısmayla bu pek mumkun degıldır
ha
20m2 koyarsın 18/24luk 1saat sonra pıstım demeye baslarsın

kısın 7/24 kullandıgınızda goreceksınız klımanız cayır cayır ısıtacaktır

R Çevrimdışı

reddistic

Yeni Üye
2 Tem 2017
1

Klimam artık ömrünü doldurdu ve yeni bir 12bin btu luk klima alma aşamasındayım. Sadece yazın soğutma için kullanacağım, ısıtması önemli değil. Mitsubishi electric tercih edeceğim muhtemelen.

MZS-SF için 4250tl 12 taksit, peşin 3900tl

MZS-DM için 3450tl 12 taksit, peşin 3250 fiyat verdiler.

Kararsızım, hangisini tercih etmeliyim, satan bayii DM modelini almanız yeterli dedi, sadece yazın soğutma için kullanacağınızdan ayda 5tl gibi bir elektirik farkı çıkar bunu da sadece yazın kullanıp amorti edene kadar klima ekonomik ömrünü doldurur zaten dedi.

Ve fiyatlar nasıl sızce. Bu fiyatlara daha iyi bir alternatif tavsiye edebilirmisiniz?

M Çevrimdışı

m.demir33

Yeni Üye
12 Tem 2017
5

Bu kış 7/24 çalıştırıp deneyeceğim. Isıtma işini de çözersem artık Midea dan Şaşmam.

T Çevrimdışı

t.taha

Yeni Üye
30 Haz 2017
141

Sevgili arkadaşlar şimdi salon için me alacağım yeni seri ve kampanyaları bekleyeceğim o kesinleşti fakat birde odaları soğutma için de klima arayışına girdim tabi bu klimaya bütçemden ötürü öyle fazla meblağ yatıramayacağım o yüzden japon harici bir markaya yöneleceğim, peki bu firma hangisi olmalı gree falan buradan okuduğum kadarıyla bulaşmak istemem böyle şeylere o zaman Türkiye'de servisi iyi olan sizce arçelik-beko var mesela aklımda, koreliler samsun,lg bu ligde nasıldır, ne diyorsunuz hangi marka.

H Çevrimdışı

hakan1965

Yeni Üye
2 Tem 2017
17

t.taha' Alıntı:
Sevgili arkadaşlar şimdi salon için me alacağım yeni seri ve kampanyaları bekleyeceğim o kesinleşti fakat birde odaları soğutma için de klima arayışına girdim tabi bu klimaya bütçemden ötürü öyle fazla meblağ yatıramayacağım o yüzden japon harici bir markaya yöneleceğim, peki bu firma hangisi olmalı gree falan buradan okuduğum kadarıyla bulaşmak istemem böyle şeylere o zaman Türkiye'de servisi iyi olan sizce arçelik-beko var mesela aklımda, koreliler samsun,lg bu ligde nasıldır, ne diyorsunuz hangi marka.

Arkadaşım selamlar.. Bende yeni aldım.. Baya araştırdım da aldım.. Ugur marka aldım.. Ugur derin dondurucu :)  Adamlar sadece sogutma yapıyorlar  ve ürünlerinden şikayet yok..  İki yerde kullanılan ugur klima gördüm.. İki yeride buz gibi yapmıştı.. 24 lük aldım salona .. Gayet iyi sogutuyor..Zaten  Ugurada Midea  üretiyor.. Ha uğur almışsın ha Midea .. Kumandaları bile aynı .... Haa elbette Midea mission serisi çok daha iyidir ama fiyatlarıda bayaa yüksek .
Ugurun klimasını  tavsiye ederim... Ben konsept mağazadan aldım.. İnternette fiyat daha düşük ama güvenemedim..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt